Перейти до вмісту

* * * * * 1 Голосів

Ubuntu

Повідомлень в темі: 164

#81 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1510 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:місто Київ

Відправлено 23.05.2011 – 10:25

Маткад в університеті використовував, більше на знадоблявся поки, тому то таке.
Щодо Автокаду, то те саме, але на роботі таки потрібен. Того для мене важливо :ggggg: На DraftSight подивлюсь, дякую.
  • 0

#82 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 23.05.2011 – 11:35

Перегляд дописуkalamar (23.05.2011 05:20) писав:

Автокад? :lol: Я ніколи не повірю, що звичайний користувач ту програму купуватиме, адже то явно не програма широкого вжитку. Щодо України, то навіщо в Україні автокад, ми ж ніякої техніки не виробляємо? :ggggg:
якщо ви просиджуєте в інетах цілодобово, то ні автокад, ні солідворкс вам безнадобності звісно ;)
  • 0

#83 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4202 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 24.05.2011 – 04:42

Перегляд дописуSergiy_K (23.05.2011 12:35) писав:

якщо ви просиджуєте в інетах цілодобово, то ні автокад, ні солідворкс вам безнадобності звісно :happytwo:
Смішно то читати. Автокад вам потрібен, коли ви в якомусь КБ працюєте. Якщо в Україні так багато людей в КБ працюють, то де, чорт забирай, їхні розробки? Чому ми в одному місці по техніці, якщо ті люди навіть на домашньому ПК із автокаду не вилазять? Ви в курсі, скільки автокад коштує?

Перегляд дописуOlexandr (23.05.2011 11:25) писав:

Маткад в університеті використовував, більше на знадоблявся поки, тому то таке.
Щодо Автокаду, то те саме, але на роботі таки потрібен. Того для мене важливо :box: На DraftSight подивлюсь, дякую.
Якщо у вас на роботі автокад використовують, то яка вам різниця, яка там у вас ОС? У порівняні із ціною самого автокаду, про ціну ОС й згадувати не варто. Тому я не бачу тут якоїсь справді серйозної проблеми.
Щодо маткаду, то раніше був просто Maple для домогосподарок, то звичайний wrapper над ядром, яке справжню роботу робить. І maxima і axiom досить потужні пакети символьних обчислень, якщо вам щось крутіше треба, купуйте Matematica чи Maple. Але в принципі пакети символьних обчислень служать лишень побавитись чи иноді щось перевірити. Справжні математичні викладки роблять на папірці ручкою.

Повідомлення відредагував kalamar: 24.05.2011 – 05:00

• 0

#84 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 24.05.2011 – 07:35

Перегляд дописуkalamar (24.05.2011 05:42) писав:

Смішно то читати. Автокад вам потрібен, коли ви в якомусь КБ працюєте. Якщо в Україні так багато людей в КБ працюють, то де, чорт забирай, їхні розробки? Чому ми в одному місці по техніці, якщо ті люди навіть на домашньому ПК із автокаду не вилазять? Ви в курсі, скільки автокад коштує?
Коштує? Коштує?? Ти взагалі де живеш?

Якщо у вас на роботі автокад використовують, то яка вам різниця, яка там у вас ОС? У порівняні із ціною самого автокаду, про ціну ОС й згадувати не варто.
Якщо держпідприємство - з високої дзвіниці серти вони хотіли на ціну ОС.

Справжні математичні викладки роблять на папірці ручкою.
Справжні математичні "викладки" роблять пишучи прогарамму для їх обчислень чи на суперкомп'ютері в інституті кібернетики, чи (що частіше) розподіленим обчисленням, наприклад грідом. А самі справжні математичні "викладки" взагалі розподіляють між ентузіастами в інтернетах
  • 0

#85 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 24.05.2011 – 09:33

Якщо у вас на роботі автокад використовують, то яка вам різниця, яка там у вас ОС?
Ну та за умови вакористання Автокада альтернативи немає. Мова загалом про ОС була. Справа не в ціні.
  • 0

#86 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 24.05.2011 – 12:38

людина далека як від проектування так і від розуміння в якій країні він живе. знаю приклад людини, яка реально все то купляла, але тримає саме на домашньому компі, бо має сумний досвід визволення компів за енну суму тисяч на карман мєнтам, для них без чеків наклейок і чого там ще будь-який софт - піратський.
але мова не про те, а про те що для багатьох професійних сфер адекватних аналогів написаних під вінду софту для лінукса не існує.
  • 0

#87 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4202 повідомлень

Відправлено 24.05.2011 – 16:37

Перегляд дописуSergiy_K (24.05.2011 13:38) писав:

людина далека як від проектування так і від розуміння в якій країні він живе. знаю приклад людини, яка реально все то купляла, але тримає саме на домашньому компі, бо має сумний досвід визволення компів за енну суму тисяч на карман мєнтам, для них без чеків наклейок і чого там ще будь-який софт - піратський.
але мова не про те, а про те що для багатьох професійних сфер адекватних аналогів написаних під вінду софту для лінукса не існує.
Мова взагалі не йшла про професійні сфери, бо те твердження можна обернути, для багатьох професфйних сфер не існує софту під вінду, чи не існує самої вінди. Напр. голвуд робить рендеринг фільмів у лінуксі, на софті який теж є тільки під лінукс, бо походить із колишнього софту під юнікс. . Шрек був перший фільм який повністю в лінуксі зроблений. Аеродинаміка літаків розраховується на софті який теж під лінукс Мова йде про популярні заяви користувачів віндовз про те, що їм у лінуксі мовляв автокаду чи дрімворксу не вистачає. Такі заяви смішні, бо звичайно багато користувачів віндовз можуть поставити на свій домашній ПК піратський автокад, тільки на домашньому ПК той автокад приший-кобилі-хвіст, й вони ніяк не використовують той автокад професійно, просто щоки надувають, типові пауер юзери.
А професійно автокад в КБ використовується, і там його уже навіть у нас в Україні доводиться купувати. Бо піратський софт на вашому домашньому ПК, і піратський софт в якійсь організації то різні речі. Той самий Мікрософт мало цікавиться дрібним піватством. Є й инша причина, для професійного використання потрібна підтримка виробника софту, а в купівлю софту входять послуги по підтримці. Насправді тут відкритий софт мало від комерційного відрізняється, бо хоч лінукс і відкритий, але Ред Гат продає підтримку, й у Ред Гату купують підтримку.
Типовий користувач віндовз завсім не використовує віндовз для автокаду чи маткаду, а для багато приземленіших речей. Посидіти в неті, погратися, подивитися фільм, пірацький автокад у нього тільки для краси стоїть. Всі ті речі тепер може робити лінукс, включно із погртися, бо сучасний вайн то не той давній вайн, більшість вартих уваги сучасних ігр йдуть тепер на вайні із мінімумом проблем із встановленням.
  • 0

#88 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4202 повідомлень

Відправлено 24.05.2011 – 17:12

Перегляд дописуPavlo_Taiko (24.05.2011 08:35) писав:

Справжні математичні "викладки" роблять пишучи прогарамму для їх обчислень чи на суперкомп'ютері в інституті кібернетики, чи (що частіше) розподіленим обчисленням, наприклад грідом. А самі справжні математичні "викладки" взагалі розподіляють між ентузіастами в інтернетах
Скажіть, звідки у вас звичка коментувати речі по темам, в яких ви ні-бе-ні-ме? Під словом "викладки" розуміються аналітичні викладки, не числові розрахунки. І Мепл, і Математика, і Маткад, і Максима, і Аксіома, і Дерайв то пакети символьної алгебри, із них поганенько прості числові розрахунки може робити тільки Математика. Використання маткаду для числових розрахунків то майже дитячий садок. Числові розрахунки робляться в гіршому випадку на Матлабі й подібних пакетах (Октав, НамПі, СайнсЛаб..), в крашому випадку на фортрані чи С. А щодо аналітичних викладок, то не існує математичного пакету, який здатен робити аналітичні викладки краще за людину. Пакути символьної алгебри можуть лише автоматизувати деякі прості рутинні речі, й иноді бувають корисними, якщо вміти ними користуватись.
  • 0

#89 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 24.05.2011 – 17:26

софт з відкритим кодом може бути платним лише у варіанті підтримка протягом часу після покупки, інакше важко уявити нафіга башляти))
про сучасний wine нічо не скажу, бо лінукс востаннє пару років назад юзав лише коли потрібен був софт, зроблений тільки під лінукс, точніше навіть скрипти керування були під лінукс, бо прогу можна було і у вінді відкомпілити. і про решту нема чого сперечатись бо очевидно. Не розумію як вибір операційки може визначатись "красиві кнопочки" чи "трохи зручніший інтерфейс", зручність керування є перевагою лише коли є виграш у багатократно повторюваних діях, так що в будь-якому випадку вибір ОС визначаєцця сукупними потребами у функціях певного специфічного софту і підтримкою заліза: я нові віндовси лише з останнього міркування встановлював і також геморой з дровами мене свого часу знеохотив до лінуксу в домашньому компі та й побутові речі типу програвання відео тоді теж були кривуваті, може зараз і норм :happytwo: . Плюс стабільність, перевстановлювати все двічі в рік чи навіть щороку - це забагато, операційка повинна довше жити.
  • 0

#90 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4202 повідомлень

Відправлено 24.05.2011 – 19:25

Перегляд дописуSergiy_K (24.05.2011 18:26) писав:

софт з відкритим кодом може бути платним лише у варіанті підтримка протягом часу після покупки, інакше важко уявити нафіга башляти))
Вам для будь-якого софту потрібна підтримка, й не важить, чи відкритий чи закритий у ньому код. Самі ж ліцензії у софту із відкритим кодом різні. Приклад піратства ясно показує, що закритість коду зовсім не рятує виробника софту. Насправді тут не так уже й багато різниці між софтом із відкритим і закритим кодом.
Наприклад, ряд дистрибуторів лінукса беруть відкритий код RHEL, компілюють, роблять свій дистрибутив, й продають. І що? Ред Гат все одно заробляє своє за рахунок підтримки і авторитету. Бо користувачі радше куплять дорожчий, але краще підтримуваний софт від Ред Гат. Подібно, коли ви ставите піратський автокад на свій комп’ютер, компанія Автодеск по суті нічого не може зробити, але яке-небудь КБ радше легально купить автокад, щоб мати технічну підтримку. Різниця лише в тому, що ті, хто компілює RHEL, робить то цілком легально.

про сучасний wine нічо не скажу, бо лінукс востаннє пару років назад юзав лише коли потрібен був софт, зроблений тільки під лінукс, точніше навіть скрипти керування були під лінукс, бо прогу можна було і у вінді відкомпілити. і про решту нема чого сперечатись бо очевидно. Не розумію як вибір операційки може визначатись "красиві кнопочки" чи "трохи зручніший інтерфейс", зручність керування є перевагою лише коли є виграш у багатократно повторюваних діях, так що в будь-якому випадку вибір ОС визначаєцця сукупними потребами у функціях певного специфічного софту і підтримкою заліза: я нові віндовси лише з останнього міркування встановлював і також геморой з дровами мене свого часу знеохотив до лінуксу в домашньому компі та й побутові речі типу програвання відео тоді теж були кривуваті, може зараз і норм :happytwo: . Плюс стабільність, перевстановлювати все двічі в рік чи навіть щороку - це забагато, операційка повинна довше жити.
Я тут не агітую за перехід всіх на лінукс. Лінукс за останні 5 років став значно більш user-frendly, але ряд проблем залишається. Просто трохи нудно чути стару пісню, про те, як файно користувачі віндовз на віндовз працюють, і як їм не вистачає на лінукс крутих професійних програм.
  • 0

#91 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 24.05.2011 – 21:21

Перегляд дописуkalamar (24.05.2011 20:25) писав:

Вам для будь-якого софту потрібна підтримка
таневже :happytwo:
  • 0

#92 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4202 повідомлень

Відправлено 25.05.2011 – 14:40

Перегляд дописуSergiy_K (24.05.2011 22:21) писав:

таневже :happytwo:
Без найменшого сумніву. Звичайно, який небуть текстовий редактор може довго без підтримки працювати. Але пратформа змінюється, змінюються бібліотеки, й зрештою настане час, коли й він загнеться. Щоб того уникнути, ви ввесь час новішу версію в інтернеті шукаєте. Крім того, є ше дірки в безпеці, які постійно знаходять, і які комусь треба латати. А такі пакети, як автокад, то не якась простенька програма. У піратського автокаду навіть нормальної документації не буде. Звичайно ж якщо вам автокад для того, щоб побавитись, то вам усього того не треба, але якщо ви на ньому заробляєте гроші, ви захочете мати повну підтримку від виробника.

Перегляд дописуSergiy_K (24.05.2011 22:21) писав:

Не розумію як вибір операційки може визначатись "красиві кнопочки" чи "трохи зручніший інтерфейс", зручність керування є перевагою лише коли є виграш у багатократно повторюваних діях
Але зручний інтерфейс і дає виграш у багатократно повторюваних діях. Від readline в командній стрічці, до перемикача вікон, десктомної стіни, чи розкидувачи вікон по кутках екрану в compitz. Крім того aptitude дозволяє швидко знайти й поставити потрібну програму, крім того автоматичний апдейт. Багато чого у віндовзі бракує.
Наприклад, нехай у мене виникла потреба оцифрувати графік із якоїсь статті, яка в PDF. Я просто набираю aptitude search digitizer, й отримую програми із репозиторія які якось із тим ключовим словом пов’язані, далі aptitude install engauge-digitizer й все. У мене є програма, яку я можу використати, щоб розібратись із конкретною задачою. У віндовз я мав би звертатись до ґуґла, щоб ґуґл мені знайшов якусь програму для тієї задачі. ґуґл знайшов би багато програм, більшість із яких платні. Ті програми запропонували би мені крутий enterprise solution по оцифровці графіків всого за N баксів. Але я зовсім не фанат оцифровки графіків, я не тащусь від пороцесу оцифровування графіків, просто виникла потреба оцифрувати графік, й мені не потрібен enterprise solution оцифровки графіків. Переглянувши пів десятка сайтів і купу реклами, я можливо надибав би вільну програму для оцифровки графіка, яку далі качав би й інсталював, за допомогою того віндового істалятора, який задає конкретні і добре виважені запитання.
До речі, до мене дійшли чутки, що у віндовз 7 з’явився просунутий командний шелл, то правда? Просто досі стільки говорили про відсталість лінукса, бо там командним шелом користуються. Звичайно ж ifconfig eth0 bla-bla netmask 255.255.255.0 up то незрівнянно відсталіше від відкривання десятка вікон, щоб задати статичний ip. Й є чутки, що у віндовз 8 з’явиться щось подібне до репезиторіїв, чи навіть й до ubuntu software center, де є й платні програми. Віндовз 7 уже здається навіть pdf файли вміє із коробки відкривати! Бо тут у Сірого (Сивого) кота була проблемка, коли у нього вірус поклав систему, після перевстановлення, він чомусь довго не міг PDF файлів читати.
Просто кажучи, лінукс то не ОС, в строгому сенсі лінукс то тільки ядро, в широкому сенсі, лінукс то добре взаємно зінтегрована колекція відкритого софту.
  • 0

#93 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 25.05.2011 – 16:47

Перегляд дописуkalamar (24.05.2011 18:12) писав:

Під словом "викладки" розуміються аналітичні викладки, не числові розрахунки.
"Розуміються" лол. Я не телепат, звідки я знаю що конкретно ви мали на увазі використовуючи слово "викладка"?

Не розумію як вибір операційки може визначатись "красиві кнопочки" чи "трохи зручніший інтерфейс"
Бо ти не сидів під дебіаном чи маком.

Перегляд дописуkalamar (24.05.2011 20:25) писав:

Я тут не агітую за перехід всіх на лінукс. Лінукс за останні 5 років став значно більш user-frendly, але ряд проблем залишається. Просто трохи нудно чути стару пісню, про те, як файно користувачі віндовз на віндовз працюють, і як їм не вистачає на лінукс крутих професійних програм.
Ігор не вистачає - не все під вайном іде.
  • 0

#94 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 25.05.2011 – 18:03

Перегляд дописуPavlo_Taiko (25.05.2011 17:47) писав:

Може це і добре=)
  • 0

#95 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4202 повідомлень

Відправлено 25.05.2011 – 20:33

"Розуміються" лол. Я не телепат, звідки я знаю що конкретно ви мали на увазі використовуючи слово "викладка"?
Ніхто, хто хоч трохи в темі, того слова у значенні числових розрахунків не вживає. лол.

Ні, блокбастери під вайном не йдуть. Але ігри, в які граються, під вайном йдуть. Для ігр під віндовз, звичайно ж віндовз краще, але геть не правильно зараз казати, що нема ігр під лінуксом.
  • 0

#96 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 25.05.2011 – 21:30

Перегляд дописуMr.Ripley (25.05.2011 19:03) писав:

Може це і добре=)
Авжеж, добре.
Бо що корисного в іграх. :happytwo:
  • 0

#97 H-S-H

Частий гість

• Заблоковані
  • PipPipPip
  • 48 повідомлень

Відправлено 25.05.2011 – 22:04

Перегляд дописуkalamar (25.05.2011 15:40) писав:

багато літер.
каламаре, ви як для того який не збирається агітувати ставити г/линупс, пишете багато літер.))) ви самі собі суперечите: з одного боку підкреслюєте, шо вам лінупс просто звичний і тому зручний, а Віндовс не звична і тому відсутні зручности (до речі - конструктивна позиція), але швидко переходите на натяки як у Віндовсі всьо плохо порівняно с г/линуспом. Визначтесь, перше личить вам більше, і до того ж лінупс спільноті бракує розважливих неагресивних членів, бо там все фанатичний школотоподібний планктон мнящийся кульхацкєрами-одмінами-всемогутніми.
олінупс не подобається в принципі, спільнота не подобається зі згаданої вище прични, релагія опин-сорос не подобається фанаичністю і зацикленістю, заскорузлим суб*єктивізмом і тд, але сама ідея опин сороса нормальна, має існувати як один з варіантів. симпатичні проєкти такі як апач, мазіло, фрібсд. але тіке не фанатики!

Повідомлення відредагував H-S-H: 25.05.2011 – 22:16

• 0

#98 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4202 повідомлень

Відправлено 26.05.2011 – 07:52

Перегляд дописуH-S-H (25.05.2011 23:04) писав:

але швидко переходите на натяки як у Віндовсі всьо плохо порівняно с г/линуспом.
Де ви таке у мене вгледіли? Я навпаки, хвалив сімку, за те, що в ній є командний щел, й за те, що вона може PDF файли читати. Звичайно ж лінукс кращий, але й вінновз нічого так, з пивом потягне. Що ви хочете, чи багато вам доводилось зустрічати лінуксоїдів, які би були лінуксом не задоволені, й хотіли б перейти на віндовз?
Кількість користувачів лінукс хоч і дуже повільно, але зате постійно зростає.
  • 0

#99 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 26.05.2011 – 10:34

Перегляд дописуkalamar (25.05.2011 21:33) писав:

Ні, блокбастери під вайном не йдуть. Але ігри, в які граються, під вайном йдуть. Для ігр під віндовз, звичайно ж віндовз краще, але геть не правильно зараз казати, що нема ігр під лінуксом.
О так - грав я у ті ігри... Та ще й під лінухом думати треба. А віндоус може вткористовувати навіть мавпа.

Перегляд дописуkalamar (25.05.2011 21:33) писав:

Ніхто, хто хоч трохи в темі, того слова у значенні числових розрахунків не вживає. лол.
Не буду сперечатися - я не математик.

Перегляд дописуMr.Ripley (25.05.2011 19:03) писав:

Може це і добре=)
Ніфіга це не добре. Це єдиний спосіб втекти від об'єктивної реальності, окрім алкоголю та наркоманії (на перше не стане печінки, на друге - сил, натхнення та речей, які можна продати).

Перегляд дописуkalamar (26.05.2011 08:52) писав:

Що ви хочете, чи багато вам доводилось зустрічати лінуксоїдів, які би були лінуксом не задоволені, й хотіли б перейти на віндовз?
Ну я перейшов з убунти, не знайшовши адекватного замінника фотожаби.

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 26.05.2011 – 10:37

• 0

#100 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 26.05.2011 – 16:17

Перегляд дописуH-S-H (25.05.2011 23:04) писав:

лінупс спільноті бракує розважливих неагресивних членів
Так наші члени агресивні і нерозважливі, бійся вантузятнику!

Цитата

суб*єктивізмом і тд
А ти досі ліцензію на апостроф у своїй "самій кращій ОС у світі" не придбав.

Цитата

H-S-H заблокований за 2.1.2
От бачиш, твій вантуз навіть не дає тобі наймекншого шансу на ононімність, банять тільки так. :)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних