Перейти до вмісту

* * * * * 1 Голосів

Ubuntu

Повідомлень в темі: 164

#101 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4219 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 27.05.2011 – 21:05

Перегляд дописуPavlo_Taiko (26.05.2011 11:34) писав:

О так - грав я у ті ігри...
Мова йде не про мультиплатформні й лінуксові ігри. Хоч багато й не в курсі, що який небуть quake мультиплатформний. Мова про віндовз ігри під вайном.

Та ще й під лінухом думати треба. А віндоус може вткористовувати навіть мавпа.
» Натисніть, щоб показати спойлер - натисніть ще раз, щоб приховати... «

Microsoft Monkey Colony on Mars
Microsoft has announced that a team of monkeys will be shot into space in 2005 to establish the first Martian Colony. At a recent press conference, Bill Gates confirmed, "We are already training the monkeys to do simple tasks like reboot the space ship when it blue screens. The space vehicle will be running our newest product, SpacePod 2004. This product will instruct the monkeys how to colonize Mars and establish trade with the Martians. We intend to monopolize this market before Human travel to Mars is possible."

Ну я перейшов з убунти, не знайшовши адекватного замінника фотожаби.
Якщо ви пробували поставити собі лінукс, то не зробило вас лінуксоїдом. Gimp’ом і CinePaint навіть голівуд не гребує. Старші версії фотошопа без проблем йдуть під вайном.
  • 0

#102 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 29.05.2011 – 00:58

поставив уніті, мій скептисизм трохи менший став
значо покращили після першого що був у 10.04
  • 0

#103 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 03.06.2011 – 00:52

Ніфіга це не добре. Це єдиний спосіб втекти від об'єктивної реальності, окрім алкоголю та наркоманії (на перше не стане печінки, на друге - сил, натхнення та речей, які можна продати).
ха) задрот! компютерні ігри - колись з років 5 назад це було цікаво! А зараз - аж смішно, на що народ час витрачає...

Повідомлення відредагував Mr.Ripley: 03.06.2011 – 00:53

• 0

#104 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 08.06.2011 – 01:01

Перегляд дописуAmarok (29.05.2011 01:58) писав:

поставив уніті, мій скептисизм трохи менший став
значо покращили після першого що був у 10.04
Власне, а що конкретно не влаштовує в юніті? Бо я досі не чув серйозних аргументів, все фе від людей, які не знайшли в юніті звичних костилів, і які просто полінувались розібратись, що юніті має повноцінну заміну тим костилям.
Приклад, гномівське меню, про яке стільки плачуть, є в юніті, досить правою кнопкою миші по лінзі застосунків кликнути. Й ви одержите меню інстальованих програм по даній категорії, меню найчастіше вживаних програм із цієї категорії, й меню програм, які ви можете інсталювати. Але значно ефективніший спосіб просто скористатись пошуком програм. В класичному гномі я майже не користувався меню, я користувався Alt-F2, а для рідше вживаних програм, точної назви яких не пам’ятаю - gnome DO. Пошук програми в меню втомливий, коли в меню більше двох десятків програм.
Чи постійно кажуть, наче в юніті важко перемикатись між запущеними програмами, особливо, якщо запущено кілька варіантів однієї програми. В класичному гномі для цієї задачі був цілий ряд костилів. Аплет, який показував запущені програми у вигляді табів на нижній панелі, який можна було настроїти, щоб показував тільки програми із одного десктопу, й щоб групував подібні програми. А щоб не загубити програми на инших десктопах, ще один аплет, який показував всі запущені програми у вигляді меню. Все одно, якщо ви маєте запущеними з 6 текстових редакторів на різних десктопах, ви шукатимете потрібний вам редактор методом тика, відкриті при пошуку вікна закриють вікна инших програм, які ви знову ж шукатимете на наступному етапі. В юніті один клик по іконці запушеної програми дає фокус програмі із цього десктопу, ще один клик показує всі запущені програми даного типу, й робить невидимою решту вікон, й ви можете одразу вибрати потрібне вікно. В результаті зайвими виявляються аплети на гномівських панелях, а отже зайвими і самі панелі. Перемикач десктопів у юніті є, причому він не тільки перемикає, а дозволяє перетягувати між десктопами вікна. Для повного щастя, здається по дефолту активований плагін grid, який дає базові можливості тайлового менеджера, Ctrl+Alt+[1-9 на кіпаді], й відпадає потреба вручну мишкою тягати й змінювати розміри вікон. Хоча й для фанатів мишки є windows snap. Якщо два монітора, треба ще активувати put to next output з плагіну put, тоді напр. Ctrl+Alt+[Enter на кіпаді] перекидає вікно між моніторами, яке одразу можна там розташувати через Ctrl+Alt+[1-9 на кіпаді] (щоб рукою далеко не рухати, слід вибрати зручні гот-кеї). Взагалі, в юніті зручно й без мишки, все можна через гот-кеї. І головне, Юніті не нав’язливий, він працює за принципом, "мавр зробив свою справу, мавр мусить піти", адже ми із програмами працюємо, а не із десктопом й менеджером вікон, чи не так? Можливо останнє не подобається фанам прикрашування десктопів. В лінуксі для багатьох оформлення десктопів стало чимось подібним до ігор. Нічого поганого в тому нема, але не можна звинувачувати юніті в тому, що вона поки не дозволяє погратись в ту гру, чи радше не пропонує GUI для тієї гри. Повинні ж убунтоїди трохи посидіти за нормальним десктопом, перед тим як одержать можливість споганити його дизайн. :D
  • 0

#105 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень

Відправлено 08.06.2011 – 01:52

Перегляд дописуkalamar (7.06.2011 19:01) писав:

Власне, а що конкретно не влаштовує в юніті? Бо я досі не чув серйозних аргументів, все фе від людей, які не знайшли в юніті звичних костилів, і які просто полінувались розібратись, що юніті має повноцінну заміну тим костилям.
Приклад, гномівське меню, про яке стільки плачуть, є в юніті, досить правою кнопкою миші по лінзі застосунків кликнути. Й ви одержите меню інстальованих програм по даній категорії, меню найчастіше вживаних програм із цієї категорії, й меню програм, які ви можете інсталювати. Але значно ефективніший спосіб просто скористатись пошуком програм. В класичному гномі я майже не користувався меню, я користувався Alt-F2, а для рідше вживаних програм, точної назви яких не пам’ятаю - gnome DO. Пошук програми в меню втомливий, коли в меню більше двох десятків програм.
Чи постійно кажуть, наче в юніті важко перемикатись між запущеними програмами, особливо, якщо запущено кілька варіантів однієї програми. В класичному гномі для цієї задачі був цілий ряд костилів. Аплет, який показував запущені програми у вигляді табів на нижній панелі, який можна було настроїти, щоб показував тільки програми із одного десктопу, й щоб групував подібні програми. А щоб не загубити програми на инших десктопах, ще один аплет, який показував всі запущені програми у вигляді меню. Все одно, якщо ви маєте запущеними з 6 текстових редакторів на різних десктопах, ви шукатимете потрібний вам редактор методом тика, відкриті при пошуку вікна закриють вікна инших програм, які ви знову ж шукатимете на наступному етапі. В юніті один клик по іконці запушеної програми дає фокус програмі із цього десктопу, ще один клик показує всі запущені програми даного типу, й робить невидимою решту вікон, й ви можете одразу вибрати потрібне вікно. В результаті зайвими виявляються аплети на гномівських панелях, а отже зайвими і самі панелі. Перемикач десктопів у юніті є, причому він не тільки перемикає, а дозволяє перетягувати між десктопами вікна. Для повного щастя, здається по дефолту активований плагін grid, який дає базові можливості тайлового менеджера, Ctrl+Alt+[1-9 на кіпаді], й відпадає потреба вручну мишкою тягати й змінювати розміри вікон. Хоча й для фанатів мишки є windows snap. Якщо два монітора, треба ще активувати put to next output з плагіну put, тоді напр. Ctrl+Alt+[Enter на кіпаді] перекидає вікно між моніторами, яке одразу можна там розташувати через Ctrl+Alt+[1-9 на кіпаді] (щоб рукою далеко не рухати, слід вибрати зручні гот-кеї). Взагалі, в юніті зручно й без мишки, все можна через гот-кеї. І головне, Юніті не нав’язливий, він працює за принципом, "мавр зробив свою справу, мавр мусить піти", адже ми із програмами працюємо, а не із десктопом й менеджером вікон, чи не так? Можливо останнє не подобається фанам прикрашування десктопів. В лінуксі для багатьох оформлення десктопів стало чимось подібним до ігор. Нічого поганого в тому нема, але не можна звинувачувати юніті в тому, що вона поки не дозволяє погратись в ту гру, чи радше не пропонує GUI для тієї гри. Повинні ж убунтоїди трохи посидіти за нормальним десктопом, перед тим як одержать можливість споганити його дизайн. :D

після користування протягом тижня єдине що можу сказати це те що воно не "легке" стосовно памяті.

сподобалось переключання між запущеними програмами за допомогою Windows + W

а класичне гномівське меню я через аплет в доці використовую

Повідомлення відредагував Amarok: 08.06.2011 – 01:54

• 0

#106 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 08.06.2011 – 07:46

Перегляд дописуkalamar (27.05.2011 22:05) писав:

Якщо ви пробували поставити собі лінукс, то не зробило вас лінуксоїдом. Gimp’ом і CinePaint навіть голівуд не гребує. Старші версії фотошопа без проблем йдуть під вайном.
А я не кажу, що я лінуксоїд. Я більше скажу, те що ти поставив ікси - не робить тебе лінуксоїдом. Голлівуду не потрібно малювати планшетом (принаймні в останньому самураї). Стосовно останніх версій - не пробував, однак в три роки тому - не йшло діло.

Перегляд дописуMr.Ripley (3.06.2011 01:52) писав:

А зараз - аж смішно, на що народ час витрачає...
Да - краще витрачати час на ту фігню що в тебе на аві, мій раціональний друже. Ти напевно книжки по квантовій механіці у вільний час читаєш, чи Баха слухаєш?

Повідомлення відредагував Pavlo_Taiko: 08.06.2011 – 07:47

• 0

#107 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 08.06.2011 – 08:26

Перегляд дописуAmarok (8.06.2011 02:52) писав:

після користування протягом тижня єдине що можу сказати це те що воно не "легке" стосовно памяті.
Якщо у вас дуже старий комп’ютер, і там не більше як пів гігабайта оперативи, вам взагалі не має сенсу ставити убунту. Ставте спеціалізований під старі машини дистрибутив, серед тільки тих самих убунту є xubuntu, lubuntu. Є bodhi з enlightenment. Для такої машини дуже добрим варіантом навіть може бути старе kde 3.5. Основна гілка убунту розрахована на потужність середньостатистичного сучасного комп’ютера. Скажімо моїй машині уже більше 5 років, і по сучасних мірках, то застаріла машина, там 2 гігабайта оперативи, й застаріла nvidia. У неї жодних проблем із тим, щоб крутити юніті. На дуже старій машині ви справді відчуєте різницю між легким і важким дистрибутивом, але із збільшенням потужності комп’ютера різниця меншатиме, й зрештою зникне. Уже на моїй застарілій машині openbox ані на йоту не швидший за юніті, а на практиці повільніший, бо має менші можливості. Є певні люди, які перетворюють легкість дистрибутиву у фетиш, й не помічають, що їх "легкі інсталяції" мають сенс тільки для застарілих машин, а для більш-менш сучасної машини переваги в швидкості легкої інсталяції повністю нівелюються.
  • 0

#108 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 09.06.2011 – 00:24

Перегляд дописуPavlo_Taiko (8.06.2011 08:46) писав:

Да - краще витрачати час на ту фігню що в тебе на аві, мій раціональний друже. Ти напевно книжки по квантовій механіці у вільний час читаєш, чи Баха слухаєш?
Краще вільний час витрачати на спорт)
Чи на що завгодно, але аж ніяк не на ігри :D
  • 0

#109 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 16.06.2011 – 18:36

Перегляд дописуMr.Ripley (9.06.2011 01:24) писав:

Краще вільний час витрачати на спорт)
Чи на що завгодно, але аж ніяк не на ігри :rolleyes:
Ну так - ти ж бо мабуть за збірну міста виступаєш і КМС... ну себе хоч не обманюй. Ти ще скажи що не п'єш.

Перегляд дописуkalamar (8.06.2011 09:26) писав:

Якщо у вас дуже старий комп’ютер, і там не більше як пів гігабайта оперативи, вам взагалі не має сенсу ставити убунту.
Ставте дебіан - він потягне. Якщо відюха є - ще й з перділками по типу compiz.
  • 0

#110 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 16.06.2011 – 18:56

Перегляд дописуPavlo_Taiko (16.06.2011 19:36) писав:

Ставте дебіан - він потягне. Якщо відюха є - ще й з перділками по типу compiz.
Серйозно? :rolleyes: Ви не повірите, але я на роботі на старому залізі саме дебіан використовую, ще lenny, так би мовити, архістабільну версію. :ggggg: Щоправда деякі потрібні програми доводиться із сирців збирати, бо хочеться новий функціонал, а в репозиторії тільки антикваріат. Так що дякую за пораду.
А щодо unity ненависників, то їм справді можна дебіан порадити, хоч gnome 2 уже мертвий, але він в дебані ще довго залишатиметься.
  • 0

#111 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 17.06.2011 – 09:54

Перегляд дописуkalamar (16.06.2011 19:56) писав:

ще lenny, так би мовити, архістабільну версію. :rolleyes:
Хочеш стабільності - став фрю.
  • 0

#112 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 17.06.2011 – 11:45

Перегляд дописуPavlo_Taiko (17.06.2011 10:54) писав:

Хочеш стабільності - став фрю.
Послухайте, ви вищі дописи хоча б читали? До чого ваші пропозиції? Фря на десктопі то трохи божевілля. :rolleyes: Але фря справді може бути варіантом для дуже старого заліза. Але таких варіантів десятки. Мова не йшла про те, що мені поставити, мова йшла про системні вимоги убунту і зокрема юніті. Мова про те, що на сучасному залізі юніті не повільніший за легкі десктопи. Що 100мб пам’яті для компіца не моїй двомоніторній інсталяції не проблема.
У юніті справді є невеликий memory leak, за десять годин у меен десь 12мб набігає, але для десктопа то невелика проблема. Нічого подібного memory leak, який був там кілька місяців тому. Й їм нема сенсу із тим тепер боротись, адже все дно, ця версія юніті проміжна, наступна буде на бібліотеках gnome 3. В убунту є класичний gnome 2 з коробки, якщо нема бажання на новому й ще дещо нестабільному софті сидіти. Тому по інтернету треди, ображених убунтоїдів юнітіненависників, які мучаться, бо бідні не знають, як їм видалити юніті ;) , видаються трохи ідіотськими. Просто один раз вибрати класичну убунту при логіні, і убунта загружатиметься в другий гном. В цілому, я на юніті уже кілька місяців, й не мав із нею якихось особливих проблем. Юніті поки жодного разу не впав. Для прикладу, якось із docky бавився, той за ніч з’їв 600мб оперативи, оце справді memory leak, й це справді важкий для пам`яті.
Про архистабільність, то жарт був. Для десктопа архистабільність не може досягатись ціною антикварності софту. В якійсь критичній системі справді, будь-який апдейт то потенційна загроза, й апдейти робляться, лише коли просто дуже потрібні якісь нові фічі, але десктоп то не критична система.
Той самий "архистабільний" lenny має просто феєричні баги, на які вже й не як баги треба дивитись, а як на фічу, гадаю :ggggg: .
  • 0

#113 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 17.06.2011 – 20:20

Перегляд дописуkalamar (17.06.2011 12:45) писав:

Послухайте, ви вищі дописи хоча б читали? До чого ваші пропозиції?
Я взагалі лише у контексті посту на який відповідав. І це не порада була - це відповідь на сумніви у стабільності дебіан.
  • 0

#114 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 18.06.2011 – 14:30

порадьте якийсь гарний переглядач для фоток на убунту, щось типу faststone image viewer
а ще в мене проблема з wine: не можу поставити проги під ним - якщо йду в пропертіс ікзешніка і ставлю галочку біля execute files as program - то її тупо знімає. Не можу запустити той екзешник

Повідомлення відредагував Kassandra: 18.06.2011 – 14:30

• 0

#115 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 18.06.2011 – 17:10

Перегляд дописуKassandra (18.06.2011 15:30) писав:

порадьте якийсь гарний переглядач для фоток на убунту, щось типу faststone image viewer
а ще в мене проблема з wine: не можу поставити проги під ним - якщо йду в пропертіс ікзешніка і ставлю галочку біля execute files as program - то її тупо знімає. Не можу запустити той екзешник
gThumb, Geeqie, (digiKam для менеджменту збірок фото, щоправда ця програма із KDE, по дефолту для менеджменту фотографій shotwell стоїть). Проблема в тому що є багато програм, а поняття гарного суб’єктивне, напр. для мене гарні програми feh й eog, але я не певен, що вони вам підійдуть. Просто відкривайте software center на вкладці graphics, й дивіться там в розділах viewers та photography. Можете все перепробувати :) .

Можна поставити picasa від google.
Щоб поставити пікасу, треба послідовно, одна за одною, запустити такі три команди у терміналі.
sudo sh -c "echo 'deb http://dl.google.com/linux/deb/ testing non-free' >> /etc/apt/sources.list"
sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 7FAC5991
sudo apt-get update && sudo apt-get install picasa
Далі Alt-F2, й набираєте picasa.

Під wine програми чи інсталятори запускаються із терміналу як wine foo.exe, а із наутилуса клікаєте правою кнопкою на exe файлі, й в контекстному меню вибираєте Open with wine windows program loader
Наприклад, заради цікавості я скачав звідси , програму faststone яку ви згадали, її portable версію, яка не потребує інсталяції. Щоб запустити її із терміналу, відкриваєте термінал в директорії, яка містить роззіповані файли (поставте собі nautilus open terminal
sudo apt-get install nautilus-open-terminal
після перезагрузки наутилуса по правому кліку у вікні наутилуса з’явиться опція open in terminal), й в терміналі в цій директорії просто набираю wine FSViewer.exe й та програма запускається, чи просто клікаю правою кнопкою миші по файлі FSViewer.exe, й в контекстному меню вибираю Open with wine windows program loader, й та програма запускається, й вона наче працює, показує картинки із папок, але я не тестив, чи все там працює. Завважу, що в мене wine-1.3.15, не факт, що то так легко запуститься на нижчих версіях вайна. Взагалі вайн передусім служить для запуску іграшок, не сподівайтесь, що він вам замінить windows, якщо ви прив’язані до великої кількості віндовз програм, і з якихось причин лінукс еквіваленти тих програм вам не підходять, ставте віндовз. Вайн, для іграшок, і одної-двох віндовз програм без яких ну ніяк не можна обійтись. Просто у вайні програми трохи повільніше працюють ніж під віндовзом, і значно довше стартують, адже крім програми стартує
ще й вайн, й не кожну програму там можна запустити. Тож просто геть нерозумно ставити лінукс, і намагатись користуватись софтом під віндовз.

Вище написане для ubuntu 11.04.
  • 0

#116 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 18.06.2011 – 17:31

Перегляд дописуkalamar (18.06.2011 18:10) писав:

й в контекстному меню вибираєте Open with wine windows program loader
от як вибираю екзешник таким чином - то вибиває помилку про executable bit і не можу заінсталити
  • 0

#117 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень

Відправлено 18.06.2011 – 17:41

Перегляд дописуKassandra (18.06.2011 11:31) писав:

от як вибираю екзешник таким чином - то вибиває помилку про executable bit і не можу заінсталити
спробуй в терміналі

wine <name>.exe

має сказати по якій причині вибиває
може архітектура не та, чи ще якісь діпенденсіз треба
  • 0

#118 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • 1734 повідомлень

Відправлено 28.06.2011 – 11:01

Хто що підскаже по такій штуці, нетбук Samsung N150 з Ubuntu 11.04 не виходить ні з режиму очікування ні з сплячого режиму, що робити
  • 0

#119 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4219 повідомлень

Відправлено 28.06.2011 – 16:56

Перегляд дописуЯрий (28.06.2011 12:01) писав:

Хто що підскаже по такій штуці, нетбук Samsung N150 з Ubuntu 11.04 не виходить ні з режиму очікування ні з сплячого режиму, що робити
Навряд чи ви щось можете зробити. Регресія в ядрі, судячи з цього, https://bugs.launchp...nux/+bug/705044
Як варіант, спробувати поставити старіше ядро, чи ubuntu 10.04 LTS, чи чекати новішого ядра, й сподіватись, що то виправлять :D, чи поставити windows.
Отут трохи гумору http://www.linux.org...desktop/6263663 .
Цей пан наче подолав щось подібне http://www.voria.org...c.php?f=3&t=728, але у нього 10.10.
  • 0

#120 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • 1734 повідомлень

Відправлено 28.06.2011 – 17:27

Перегляд дописуkalamar (28.06.2011 17:56) писав:

Як варіант, спробувати поставити старіше ядро, чи ubuntu 10.04 LTS, чи чекати новішого ядра, й сподіватись, що то виправлять :D, чи поставити windows.

Значить доведеться чекати нового ядра
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних