Перейти до вмісту

Суперечка про християнство

Повідомлень в темі: 2512

#461 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 551 повідомлень

Відправлено 17.07.2009 – 08:16

Перегляд дописуБлискавиця (16.07.2009 23:38) писав:

Також релігія наповнює сенсом життя людини, яка не здатна мати власний сенс життя. Людина не творча, яка не має власної філософії, а отже, не здатна мати власний світогляд, знаходить розраду у товстій книзі, яку можна читати роками. Хто не вміє продукувати власні думки, той бере чужі. І в релігійних книгах вони не завжди найгірші)).

Ніхто ж не заперечує.
Нести відповідальність перед РОДиною та суспільством значно важче ніж перед ГОСПОДом.
Та й ще переважно після смерті. Та щей переважно рабам та злочинцям. <_<
  • 0

#462 конвалія

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 175 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 17.07.2009 – 09:44

Перегляд дописуБлискавиця (16.07.2009 23:38) писав:

Крім того, релігія часто дає вихід агресивним проявам людини в такій формі, за яку людина не відчуває провини або сорому. Наприклад, на невіруючих можна лаятися і злитися, а до тих, кого вищі священники назвуть "відьмою" або "відступником" можна навіть і руку прикласти - побити камінням, принести в жертву або й вбити. Але все це відбувається контрольовано і під наглядом :yes: Ну жертві вважайте, що не пощастило...але ж люди й так гинуть щодня...іноді від безглуздих випадковостей. :ggggg:

То ви щось заблукали у часі і просторі, ми не в Середньовіччі живем.
Дуже цікаво виглядає, люди які не ходять до церкви сперечаються про те, що священики говорять в церкві. Ті, що не дають пожертв на церкву, дуже турбуються про те, як їх витрачають. <_<

А про власні думки, то раджу почитати спадщину Отців Церкви таких як Тома Аквінський, Томас Мор, Василій Великий, Іван Золотоуст ... можна довго продовжувати.
І ще відмінність мої філософії від ващої не означає, що в мене її нема. ;)
  • 0

#463 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 17.07.2009 – 10:40

Перегляд дописуManfred (17.07.2009 11:28) писав:

Наприклад, перегляньте цікаву стрічку "Beautiful mind" або в українському перекладі "Ігри розуму" і Вас обов'язково попустить ;-) Згубити себе можна і розумом теж, надмірну жадібність до надбання розуму о. Павел Флоренський (сам, до речі, вчений світового масштабу) порівнював з ненажерливістю у їжі :-)

Та-а-ак... Ще чуток напружтеся, але дивіться, не згубить себе розумом. :ggggg:

У ту кричалку підставляємо тепер віру. (Що, і далі підказувати? :yes: )

... яка користь людині, якщо вона придбає віру, а душі своїй нашкодить? .....
...Яка ж користь людині, що здобуде віру, але занапастить чи згубить себе? ...

Далі підкажу ще. Не обов"язково перебирати варіянти зрівняння з душою. Тим більше як раз про душу християнсьтво менш всього розуміє. Спробуйте замість ключового слова про душу замінити чим небудь для себе більш зрозумілішим. <_<
  • 0

#464 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 17.07.2009 – 11:06

От я, напр., не атеїст, вірю в Бога Динамоса, який зовсім не схожий на жидівського Яхве. А слова Ісуса про "своїх" (вибраних) і "не своїх" просто обурюють, бо расистські. Якщо ти не з "вибраного" народу, то ти якийсь нідерменшен, виходить.
Тому християнство - це не моє!
  • 0

#465 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 17.07.2009 – 11:13

Перегляд дописуManfred (17.07.2009 11:49) писав:

Не переймайтеся, слово душа мені є цілком зрозуміле, повірте :ggggg:

Ні, не повірю...
Навіть якщо ви перекопіпастите прямо тут усю біблію. :ggggg:

Перегляд дописуManfred (17.07.2009 11:49) писав:

Можна і "вірою", коли це марновірство, згадайте лише змагання Іллі з "пророками" Ваала, вони ж теж вірили, але "віра" їх була марною, бо хибною. Також, бувають випадки, коли люди раптом усвідомлюють свою обраність — позаяк вони вірять у Бога, то ніц їм більше не загрожує, а насправді вони забувають євангельське "Не спокушай Господа Бога свого". У православ'ї цей хворобливий стан зветься "прєлєсть".

На загал, ще Платон зауважував, що жодна справа не буває доброю або поганою сама у собі, але, як робиться такою і стає.

Про випадки раптової обраності. Це ви не про випадок Христа згадали? Чи він свого господа не спокушав? Хтож кого тоді спокушав? Може господь його спокушав? :)
  • 0

#466 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 17.07.2009 – 11:48

Перегляд дописуManfred (16.07.2009 17:22) писав:

А в освіченій Европі мало не до 19-го сторіччя за вкрадену курку вішали.

Погоджуюсь з паном Вітольдом - класичне "переведення стрілок". Та ще й на такі речі, які християнин мав би засуджувати.

Жорстокі часи вимагали жорстоких пояснень, які сьогодні нам видаються нелюдськими за своєю жорстокістю, але при цьому не треба забувати про історичний контекст тих подій, як мало тоді важило людське життя.

Дітей навіть в ті жорстокі часи мало хто вбивав. Тим паче за звичайні слова.

видатний гуманіст, поборник прав людини і скасування рабства Томас Джефферсон сам мав рабів, більше того схиляв одну з них до інтимних стосунків, користуючись своїм становищем і нікого це не обурювало, всім тоді це здавалося нормальним.

Дітей рабів тим паче практично не вбивали - вони грошей коштували.

Та що там історія, просто побувайте у сучасній Палестині і Ви без особливих зусиль відчуєте подих тодішнього історичного контексту ще і сьогодні, тільки голову бережіть.

В сучасній Палестині діти гинуть хіба що випадково.

Перегляд дописуManfred (16.07.2009 17:29) писав:

Розкажіть спочатку, як Ви його самі розумієте.

Так, як написано - була людина, дуже мила конкретному богу, так би мовити, мала свій "дах" у вищих сферах і цей дах працював за принципом рекету дев"яностих в Україні - ах ти ж криво подивився, ну то ми тебе вивеземо в ліс і закопаємо. І варто було кільком дітям пожартувати над нею - як рекет накликав на них тварину, яка винищила три десятки дітей. Просто так - бо улюбленця бога образили.
Відповідно не хочу мати з такими богами нічого спільного. У слов"ян навіть Марена-Мара такими методами не діяла.
  • 0

#467 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 17.07.2009 – 12:20

Перегляд допису-=VJ=- (17.07.2009 12:48) писав:

У слов"ян навіть Марена-Мара такими методами не діяла.

Мара – Богиня обману, хворі та смерті, помічниця Мору. Від її імені сталися слова: маразм - невірне сприйняття дійсності, марити - випробовувати ману, замарати гряззю, наклепами. А так само марний.

Кажуть що і Марія іудєйська з тогож кореню пішла.
  • 0

#468 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 17.07.2009 – 12:46

Manfredе, ти навів купу прізвищ інших людей, процитував чужі думки. А де ТВОЇ думки і ТВОЯ філософія? Що ти сам думаєш про релігію? І чому для тебе так важливо сперечатися тут із людьми, які мають відмінний від твого світогляд? Що ти хочеш їм довести?

Ковнваліє, дійсно зараз не середньовіччя, тому будь-яка людина може зайти до церкви і будь-яка людина знає, як живуть священники, і чим відрізняються їхні слова в церкві від їхнього життя в миру.
  • 0

#469 конвалія

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 175 повідомлень

Відправлено 17.07.2009 – 14:12

Перегляд дописуБлискавиця (17.07.2009 13:46) писав:

Ковнваліє, дійсно зараз не середньовіччя, тому будь-яка людина може зайти до церкви і будь-яка людина знає, як живуть священники, і чим відрізняються їхні слова в церкві від їхнього життя в миру.

Смішно зганяти всіх під одну риску. Священики такі ж люди як і ми, різні бувають.
Може комусь і відкрию Америку, але знаю не одного священика-монаха, який навіть цукерку не з'їсть, бо каже що то завелика розкіш. І не треба казати, що це для вигляду, бо нема сенсу наганяти на людину, якої не знаєш. А ті священики, які були в підпіллі (УГКЦ)? Більшість з них повиключали з ВУЗів лише за їх релігійність і вони працювали слюсарями, санітарами і т.п., а по ночах відправляли.

І знову ж виникає зустрічне питання. Чому для вас важливо сперечатись про християнство?

Цитата

Чистота страшить, але вабить тих, хто її втратив, закликає до себе тих, хто прагне відшукати її в собі, і жахає тих, хто вже неспроможний віднайти в собі навіть паростки колишнього, хто зниців і відтак ненавидить шляхетність духу, намагається принизити високе і знищити чисте, довести янгола до падіння і в такий спосіб заспокоїтись, урівнюючись з тим, що недавно сліпило його сонячною недосяжністю.
Напевно тому.
  • 0

#470 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 17.07.2009 – 14:25

Перегляд дописуManfred (17.07.2009 15:09) писав:

Вкотре, переконуюся, що Ви погано вчили матчасть, перечитайте ще раз уважно те місце де диявол спокушає Ісуса, пропонуючи кинутися з храму і все зрозумієте :)

Вкотре вже переконуюсь, що ви не чуєте і не пам"ятаєте нічого про що вже писалося і навіть не розумієте, що пишете самі і саміж копіпастите.
Про матчасть річь вже йшла з якої з"ясувалося, що ви не впізнаєте навіть відомих фраз із біблії.

Я не запитував у вас про спокушання дияволу, я запитував про спокушання богом. Авжеж не випадково навіть в "отче ваш" є слова рабської мольби щоб бог не вводив вас в спокусу, та позбавив вас від лукавого. Ви на це як завжди скопіпастили багато, але ні до чого. А та вчив молитися сам ваш ідол Христос, це до речі...

Ви нічого не пишете по суті ніколи. Навіщо так? :ggggg:
  • 0

#471 конвалія

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 175 повідомлень

Відправлено 17.07.2009 – 14:33

Раби свого власника батьком не називали. І перестаньте тикати тим, чого не розумієте.
  • 0

#472 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 17.07.2009 – 15:20

Пане Manfred.
Я розумію, що вам з дурнями легше справляти на них враження, але на мої слова із молитви, які ви сами процитували

Цитата

Авжеж не випадково навіть в "отче ваш" є слова рабської мольби щоб бог не вводив вас в спокусу, та позбавив вас від лукавого. Ви на це як завжди скопіпастили багато, але ні до чого. А там вчив молитися сам ваш ідол Христос, це до речі...

ви приводите пояснення яке вже навіть в красну армію не лізе, то вибачте, але з вами спілкуватися немає ніякого зрозумілого сенсу.

Перегляд дописуManfred (17.07.2009 15:39) писав:

Звісно так, це до теми випробувань, наприклад випробування Йова, спокуса Христа дияволом після 40-денного посту тощо. І що з того, випробування Ви вважаєте чимось поганим, тести, співбесіди, заліки, іспити тощо давно складали?

Вам би відпочити... :)
  • 0

#473 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 17.07.2009 – 15:58

Перегляд дописуManfred (17.07.2009 16:43) писав:

І мене Ваші відповіді не задовольняють і мені бракує Ваших бажано притомних і конкретних, а не таких, як є відповідей на мої запитання, але я ж не впадаю від цього в істерику, як Ви. Заспокійтесь, шановний і справді відпочиньте на вихідних, бо щось Ви сьогодні зовсім не даєте дупля ні у чому.

:)

Прикріплений файл  x_8a3a596c.jpg   40.69К   5 Кількість завантажень:
  • 0

#474 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 17.07.2009 – 17:23

Чудово, добалакалися, християнин мав би засуджувати. Не судіть та не судимі будете, якою мірою міряєте, такою і Вам відміряно буде. Читайте першоджерела уважніше ;-)

Мене християнські принципи не стосуються, а от Ви б мали їх притримуватися.

Погано Ви історію знаєте. Вбивали і знущалися так, що мені тут і розповісти Вам докладно страшно. Погано-сатаністи використовували їх у своїх обрядах, наприклад, товкли у ступі з медом. Про римські закони, щодо цього вже писав вище.

Це не історія - це Ви фантастики начиталися, причому поганої.
Щодо дітей, то єдине масове вбивство, яке я можу згадати, це було посилання християнською церквою на вірну смерть так званого "Дитячого хрестового походу".

І такі випадковости там на кожному кроці, майже після кожної бойової операції, враховуючи, що жінками, старими та дітьми палестинці маскують свої бойові точки, по яким веде вогонь противник, щоб жахливіше потім розповідати про звірства ізраїльтян перед камерами на весь світ.

Хто кого маскує - то така справа. Факту цілеспрямованого знищення нема і поготів.

Чи правильно, я зрозумів пана, що Бог, який Вас цілком влаштує має бути простий, як двері і зрозумілий, як три копійки, не здатний на жодні неоднозначні вчинки

Так, знищення дітей за насмішку над улюбленцем - надзвичайно неоднозначний вчинок. Вітаю пана, він має абсолютно християнську мораль.

Тобто постає питання першости, хто для Вас має бути головнішим Божеське чи людське? .

Ви переплутали - гілка не про мене і мої погляди, а про християнство.
  • 0

#475 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 17.07.2009 – 17:32

Перегляд дописуManfred (17.07.2009 15:27) писав:

Або так: ∞/1=∞; 1/∞=0. Де ∞ - Бог, а 1 - людина. Хто вмістить у собі нескінченність — сам стане нескінченністю, хто розпорошить себе між нескінченною кількість дрібниць зведеться на ніц, або на "0".
А пан знайомий із тІоремою Геделя? З. І. Працювати вона починає саме там, де з'являється нескінченність, таґ :)
  • 0

#476 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 17.07.2009 – 18:02

Перегляд дописуManfred (17.07.2009 18:52) писав:

Коли Ви не християнин, то і експерта з себе не тре корчити, теорія без практики є мертва. Коли не практикуєте християнство, то і думка Ваша про його принципи не варта ніц.

Відразу видно стовідсоткового християнина - аж дивно, які ж ви всі однакові :) Правильно - якщо я сам не вживаю наркотики, то моя думка про те, що наркотики вбивають нічого варта. :ggggg: Ага, знайомо і чуто вже не раз :ggggg:

Отакої! А як же побиття немовлят перед народженням Христа? Невже не пригадуєте?

З яких пір це стало доведеним історичним фактом?

Якби це вчинила людина, то був би однозначний, а Бог дає життя і забирає і його не судить за це ніхто. Він Творець Всесвіту, початок і кінець всього існуючого, а ми продукти Його творчости.

Так може говорити тільки справжній раб божий :ggggg:

Ви не хочете відповідати, чи не знаєте, як відповісти?

Все просто - я не збираюсь тут оффтопити. Ще раз нагадую, що мова про християнство.
  • 0

#477 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 17.07.2009 – 18:48

Перегляд дописуManfred (17.07.2009 19:33) писав:

А питання, "що для Вас першорядне божеське чи людське?" і є одним з головних питань християнства. Не викучуйтесь, мов вуж під вилами.

Ви двома постами вище писали, що в християнстві щодо цього навіть питання нема. То хто з нас викручується?

Бог є любов і свобода, чим погано вклонятися любові і свободі?

Любов, яка вбиває дітей, і свобода, яка обмежує заповідями і погрожує пеклом? дякую, не треба
  • 0

#478 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6640 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 17.07.2009 – 19:48

...
Во-во, типове совкове: "Я сам Пастернака ні чітал, но скажу" :)
...
А пан сам скільки різних Євангеліє прочитав? Он Фоменко прочитав кілька, і з цього приводу таку хренологію написав!!! А Ви знаєте, що християнство було ще задовго до народження Ісуса Христа? І що Ісус - це візантійський імператор Андронікус? :ggggg:
  • 0

#479 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6640 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 17.07.2009 – 20:13

В стилі Манфреда, трохи цікавого Арту:
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
  • 0

#480 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 20.07.2009 – 22:56

Я навів купу відомих своїми творчими здібностями і нетривіальними думками людей, які були віруючими, тоді, як Ти стверджувала у своєму дописі, що до релігії звертаються люди з протилежними якостями, як Ти поясниш це протиріччя?

Мої думки у моїх дописах, коли я навожу думки инших людей, то це означає, що мене дістав поточний інтелектуальний рівень тутешньої дискусії і хочеться поглянути на питання під новим свіжим кутом зору. Хотілобися також послухати Твої думки на обговорювану тему. Доводити не маю жодного наміру нікому і нічого, я навпаки за розмаїття думок та опіній, але у тому і справа, що жодного розмаїття тут не спостерігається, все тоне в комуно-погано-атеїзмі. Скажу, навіть, більше, коли б тут тусували самі віруючі, а атеїсти та погани були б у меншости, цілком можливо, що я б захищав саме їх точку зору, а не ту, що зараз ;-)

Ти знаєш, я вже стільки всього наслухався про панотців, що готовий повірити, що десь там де Ти мешкаєш батюшки це просто пострах людський, а не люди, проте не мав жодної нагоди пересвідчитися у цьому на власному досвіді, чомусь всі панотці, що траплялися мені були однаково світлими людьми і на роботі у храмі і у житті.
Мої думки у моїх дописах ;). Я не можу оцінити рівень релігійного фанатизму кожного із наведених тобою людей. Вочевидь різниця між ними й іншими побожними людьми полягає саме в тому, що в цих людей збереглася схильність до творчості, а отже, з великою ймовірністю я припускаю, що релігійними вони були помірковано (а може й зовсім не були, а лиш напоказ, - бо не завжди було безпечно вирізнятися від решти спільноти). Люди, яких ти перерахував є все ж швидше виключенням із правил, а не масовим прикладом :happy1:.
Крім того, в історії найбільшу частину займає саме період, коли крім релігійного та міфологічного світоглядів, інших світоглядів не існувало. Філософія є найпізнішим із різновидів світогляду. Це означає, що прогресивніші люди переходили від релігійного світогляду до філософського поступово.

Щодо панотців сперечатися не бачу сенсу. Це професія, за яку платять, отже з релігією не має нічого спільного. Це бізнес і влада. Якщо нижчі чини цього не завжди розуміють, то нагорі це дуже чітко прослідковується. Втім, будь-яка ієрархія має такі ознаки. А поняття Бога саме по собі створює ієрархію.
Еммм...не вперше бачу твої дописи на захист релігії і щось жодного разу не бачила чогось відмінного ;)

Перегляд дописуконвалія (17.07.2009 15:12) писав:

Смішно зганяти всіх під одну риску. Священики такі ж люди як і ми, різні бувають.

І знову ж виникає зустрічне питання. Чому для вас важливо сперечатись про християнство?
Напевно тому.
Про священників вже писала.
А щодо другого - не поясниш, який зв*язок між цитатою і твоїм запитанням?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних