Перейти до вмісту

Суперечка про християнство

Повідомлень в темі: 2626

#1901 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4989 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 04.07.2017 – 21:05

Aquarius-ka (04.07.2017 – 05:06) писав:

Згодні курці чи не згодні, але все більше аеропортів, госпіталів, готелів є 100-процентно некурящою територією. А за алкоголь - у високотехнологічному суспільстві, де всім треба їздити і на високій швидкості, дуже легко зробити аварію "під мухою".
То до чого тут мораль? Відповідь - нідочого. Готелі? Тоді з’являться курящі готелі. Це бізнес. Якщо хтось вирішив некурящий готель зробити, хтось инший зрозуміє свою конкуренетну перевагу, і зробить з місцями для куріння. Вгадайте який курці виберуть.
А алкоголь, то коли алкоголь заборонять? Ви розповідаєте про швидкості і аварії. Це дрібниця. Алкоголь руйнує сімї, спричиняє злочини, виробничі травми, вибиває людей з суспільства, але він є легальним. Ніхто не наважується його заборонити просто тому, що це важкий наркотик який приймає більшість населення.
Зрештою. З одного боку в США справді мало зараз курців, а з иншого боку, США здається впевнено рухаються до легалізації марихуани.

Це досить нове, мало хто знає. Дехто інтиютивно до того прийшов, але більшість ні. Та і урядам вигідніше мати спитих громадян, їм багато не треба.
:wink2:
От вилікуєте з десяток алкоголіків, тоді і доповісте, як воно працює на практиці. Уряди мають виголу з продажі наркотиків, які вони вирішили зробити легальними. Але вигода уряду це і ваша вигода. І алкоголь, і тютюн, і марихуана в майбутньому приносять великі гроші з акцизів, адже продають то наркоманам втридорога. Але уряди не мають вигоди просто зі спитого населення, але вони усвідомлюють, що якщо забрати можливість у населення пити, уряди можуть постраждати від народного гніву. -_-

Село у Жидачівському районі Львівської обл., 60-ті роки. Тепер, кажуть, п'ють, молодь особливо. Мої батьки зовсім не пили і на празниках їх завжди змушували хоч трошки, для гумору, вони бідні як могли викручувались.
Хто змушував? Адже в селі ніхто не пив.

Тепер, кажуть, п'ють, молодь особливо.
Звідки вони того набралися при цілком непитущих батьках цікаво. СССР ну ніяк не можна звинуватити в пропаганді спиртного. Отже ніхто спиртного їм не пропагував, батьки непиьущі цілком, чому діти пити почали?

Повідомлення відредагував kalamar: 04.07.2017 – 21:17

• 0

#1902 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1935 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 04.07.2017 – 22:15

серпиня сказав:

По-вашому індивідуальне благо має стояти вище над суспільним?

kalamar (25.06.2017 – 23:22) писав:

:wink2:
Воно завжди стояло вище і тепер стоїть, не розуміють того тільки люди з неокріплою психікою.
А я от щось цього не відчуваю. Не відчуваю, що моє особисте благо стоїть в нинішньому суспільстві {може сховати це встидливе слово під спойлер?))} над суспільним (дідько б його взяв, це слово). Ніби й паранджу не ношу, і не в Афганістані живу, і на форумі пишу, на роботу ходжу добровільно-примусово (хоча кар'єру не хочу робити, може в цьому вся справа?), а не чуйствую я, що моє благо понад іншими. От якби я працювала не 40 годин на тиждень, а 5 (за цю саму зарплату), то тоді може б і почуйствувала. А може в мене психіка ще не окріпла? Або вона кріпла в часи, коли її руйнували, і так і не змогла окріпнути?) Але що там я. Он навіть Янкувович колись, бідний, жалівся, що не бачить за роботою того всього добра, що собі накрав настарав, немав коли і потішитись. :)

kalamar (03.07.2017 – 22:00) писав:

Є люди які не п’ють взагалі (Я особисто знаю двох), але їх дуже мало. Спиртне це не кінь в вакуумі, воно виконує функцію традиційного засобу комунікації, спілкування. Адже, поки вас не вхопив зелений змій алкоголізму, ви на самоті не п’єте, ви п’єте в компанії, з приводу якогось свята, алкоголь додаток до посиденьок (посидіти, поспівати, обблювати під’їзд... подібні дрібні радощі життя). Звідси, люди які взагалі не п’ють, часто мають проблеми з комунікацією. Вони відчужені в товаристві, яке п’є.
А знаєте, проблеми з комунікацією мають і ті, що забагато говорять ;) А забагото говорять часто тоді, коли п'ють) Їм тоді й товариство не потрібно стає, можуть говорити собі щось, не зважаючи на те, що ніхто не бажає їх слухати.

Релігія? Багато алкогольних напоїв винайдені в середньовіччі саме монахами.
Від туги мабуть?)
Хоча це не смішно.

Люди, які писали біблію, просто користувались тим, що було тоді літературним мейнстримом. Тому там потоп чи легенда про едемський сад з Вавілону, чи повчання Соломона і любовні пісні є Єгипту. Тому що жанр любовних віршів в Єгипті виникнув, і автор пісні пісень працював в цьому жанрі.
Тобто для богонадихненної книжки це низько плагіатити чужі жанри? Плагіат - це аморально по-вашому?) Чи може не богонадихненно?))

Ніколи не чув про такий рух.
Відкрийте ukr.net для прикладу, популярна збірка новин і всякого. Там є рубрика "Здоров'я", але нема "Шкідливі звички". Зрозуміло, що я не говорю про існування реального мейнстримного руху. Але є мейнстримна пропаганда здорового способу життя, яка лунає з усіх офіційних джерел (новин, шкіл, трудового кодексу :) і ін.)

Не вписуються в ваші уявлення про мораль. Курці, і питущі (яких абсолютна більншість :wink2: ) з вами не згодні, а вони теж члени суспільства.
Може їх і більше, але вони почуваються в меншості, оскільки засуджуються на офіційному рівні.

Ви собі самі вигадали якійсь неіснуючі моральні норми, і назвали їх суспільними.
Саме по собі пиття, чи вживання наркотиків не є ні аморальним, ні моральним. Є безліч аморальних непитущих, і цілком моральних наркоманів. Так зрозуміло? Саме по собі ваше непаління чи непиття не робить вас ні на йоту моральнішою.
А що по-вашому є мораль? Правила поведінки, неписані. Просто до ваших особистих правил не входять правила, які мають інші люди. До речі, некурців іноді дуже дратують курці. Чому? Бо ті не виконують правил, яких вони самі дотримуються. Так само і зі смітінням, чи неприбиранням. Ті, хто виконують правила, дратуються через тих, хто їх не виконує. Це вже я геть в сєбя ушла)

Нап’єшся. Пивом в достатній кількості нап’єтесь.
Ну звичайно, що якщо збільшити кількість, то ефект той самий буде.

Вино, я так розумію, шкідливіше за якісну горілку.
Не знаю, я чогось горілку не люблю)

kalamar (04.07.2017 – 02:12) писав:

Але причепились ви до того тютюну. Ось спроба класифікації наркотиків по комплексному критерію шкідливості (для особи і для суспільства). По тій класифікації по стобальній шкалі шкідливості найшкідливішим наркотиком є легальний алкоголь 72 бали, на другому місці героїн 55 балів, на третьому кокаїн 54 бали. Тбто те, що ви легально можете купити в магазині реально є шкідливішим за героїн і кокаїн.
В них алкоголь виявився вдесятеро шкідливішим за ЛСД. :beer:
Причепилась, бо тема наболіла)
Але небезпека тютюну криється в тому, що (ви самі про це колись писали, до речі) курці, як правило, ще й п'ють алкоголь. Чи знаєте ви багато непитущих курців? Одна шкідлива звичка (яка ніби не робить з людини монстра, не викликає блювоти, галюнів, не псує водіям ясність розуму на дорозі) непомітно тягне за собою потяг до інших шкідливих звичок. Хоча так, питущих напевно таки набагато більше, ніж курців, і шкоди вони завдають більше.

Повідомлення відредагував серпинка: 04.07.2017 – 22:04

• 0

#1903 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4989 повідомлень

Відправлено 04.07.2017 – 22:41

серпинка (04.07.2017 – 22:15) писав:

Може їх і більше, але вони почуваються в меншості, оскільки засуджуються на офіційному рівні.
Не засуджуються, алкоголь легальний. Якби засуджувались прийняли би закон про заборону цукру і зібрань втрьох. Очевидно проблема в тому, що ті, хто приймав той закон самі наркомани, самі вживають алкоголь і давно пропили мізки, (чи просто взагалі ніколи мізків не мали) тому приймають дурні закони, які дозволяють такий наркотик як алкоголь, і забороняють якісь нещасні псилоцибинові гриби (можливо найменш небезпечний наркотик :wink2: , власне не наркотик, бо залежності вони не дають).

Але небезпека тютюну криється в тому, що (ви самі про це колись писали, до речі) курці, як правило, ще й п'ють алкоголь. Чи знаєте ви багато непитущих курців? Одна шкідлива звичка (яка ніби не робить з людини монстра, не викликає блювоти, галюнів, не псує водіям ясність розуму на дорозі) непомітно тягне за собою потяг до інших шкідливих звичок. Хоча так, питущих напевно таки набагато більше, ніж курців, і шкоди вони завдають більше.
Дурниці. Паління ніяк не спричиняє алкоголізму. Знаю майже непитущих курців безліч :wink2: , і знаю ряд непалячих майже алкоголіків. От навпаки гадаю так, багато почали палити (і не тільки тютюн) саме напідпитку.
Так що навіть так зване дуже помірне вживання алкоголю може бути стимулом для прийняття инших речовин. При алкогольному сп’янінні людина втрачає контроль, тютюн не приводить до втрати контролю, гадаю тому то односторонній, а не двосторонній рух.

Не знаю, я чогось горілку не люблю)
У вас ще все попереду значить. У випадку якісної горілки ви шкоду отримуєте тільки від етанолу, а в вині є ше сивушні масла. Горілкою простіше напитись тільки в тому сенсі що похмілля легше буде. Власне, навіть як антидепресант спиртне нікудишнє, бо похмілля дає ще більшу депресію.

Повідомлення відредагував kalamar: 04.07.2017 – 23:03

• 0

#1904 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 7263 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 05.07.2017 – 06:24

kalamar (04.07.2017 – 21:05) писав:

Звідки вони того набралися при цілком непитущих батьках цікаво. СССР ну ніяк не можна звинуватити в пропаганді спиртного. Отже ніхто спиртного їм не пропагував, батьки непиьущі цілком, чому діти пити почали?
як це не можна? ще й як можна! і треба! Дослідники цього явища великий документальний фільм зняли. про культуру пітія брошури і таке інше. а я кілька днів тому десь тут писав про фільм "висота". СРСР - рабовласник капіталіст, і Україна його нащадок. владним особам вигідно заробляти і експлуатувати , і вони це роблять безжально.

kalamar (04.07.2017 – 22:41) писав:

Не засуджуються, алкоголь легальний. Якби засуджувались прийняли би закон про заборону цукру і зібрань втрьох. Очевидно проблема в тому, що ті, хто приймав той закон самі наркомани, самі вживають алкоголь і давно пропили мізки, (чи просто взагалі ніколи мізків не мали) тому приймають дурні закони, які дозволяють такий наркотик як алкоголь, і забороняють якісь нещасні псилоцибинові гриби (можливо найменш небезпечний наркотик :wink2: , власне не наркотик, бо залежності вони не дають).
на грибах так не заробиш як на алкоголі. нам відомі неодноразові спроби заборонити алкоголь, і відомо, що держава несла через це великі збитки - на боротьбу з алкоголем треба виділяти багато грошей, а заробітку з цієї боротьби ніякого.

навіть як антидепресант спиртне нікудишнє, бо похмілля дає ще більшу депресію.
алкоголь - депресант. його вживають щоб депресія увійшла у резонанс, і поскиглити понити про своє нещасне життя і про те що всі навколо винні.
  • 0

#1905 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4989 повідомлень

Відправлено 05.07.2017 – 12:22

Уповноважений (05.07.2017 – 06:24) писав:

як це не можна? ще й як можна! і треба! Дослідники цього явища великий документальний фільм зняли. про культуру пітія брошури і таке інше. а я кілька днів тому десь тут писав про фільм "висота". СРСР - рабовласник капіталіст, і Україна його нащадок. владним особам вигідно заробляти і експлуатувати , і вони це роблять безжально.
В СССР не вводили сухого закону, але сучасній антиалкогольній пропаганді до радянської далеко. Навіть комуністичні безалкогольні весілля деякий час пропагували. Рабовласницький капіталізм це нонсенс, ви або рабовласник, або капіталіст, тож визначтесь між "CCCР рабовласник" і "СССР капіталіст". <_<

Уповноважений (05.07.2017 – 06:24) писав:

на грибах так не заробиш як на алкоголі. нам відомі неодноразові спроби заборонити алкоголь, і відомо, що держава несла через це великі збитки - на боротьбу з алкоголем треба виділяти багато грошей, а заробітку з цієї боротьби ніякого.
Заробиш на тютюні. На алкоголі заробляють тільки його виробники, держава завжди програє. Алкоголь є однією з причин ньзької пародуктивності праці, неякісної продукції, виробничого браку. Мільярди заробиш на акцизах, а десятки мільярдів втратиш на неконкурентності економіки. Думаєте просто так капіталісти звільняють робітників, які в пляшку заглядають?

Повідомлення відредагував kalamar: 05.07.2017 – 12:23

• 0

#1906 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 7263 повідомлень

Відправлено 05.07.2017 – 20:00

kalamar (05.07.2017 – 12:22) писав:

Рабовласницький капіталізм це нонсенс, ви або рабовласник, або капіталіст, тож визначтесь між "CCCР рабовласник" і "СССР капіталіст". <_<
чому нонсенс? капіталіст - власник виробничих ресурсів. раби - то виробничий ресурс, такий же як і механізм, станок якийсь. СРСР то капіталіст невдаха, що не може діяти ринковими методами, не витримує конкуренції і робить все через попу - тобто абсолютну монополію і тоталітаризм. І ця абсолютна монополія включає відсутність ринку праці, а точніше рабовласництво. Зараз у нас частково збереглася та ж державна монополія,

В СССР не вводили сухого закону, але сучасній антиалкогольній пропаганді до радянської далеко. Навіть комуністичні безалкогольні весілля деякий час пропагували.
то при Андропову і Горбачову двічі спробували безуспішно боротися з алкоголізмом, який до того добряче розвели попередники. Перед тим боролися з самогоноварінням, як з конкурентами монопольного державного бізнесу
  • 0

#1907 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4989 повідомлень

Відправлено 05.07.2017 – 20:54

Уповноважений (05.07.2017 – 20:00) писав:

чому нонсенс? капіталіст - власник виробничих ресурсів. раби - то виробничий ресурс, такий же як і механізм, станок якийсь.
Вчи капітал Маркса, щоб розуміти різницю між рабами і найманими робітниками, і чому рабами неможливо замінити найманих робітників.

Але небезпека тютюну криється в тому, що (ви самі про це колись писали, до речі) курці, як правило, ще й п'ють алкоголь.
Між иншим в штатах недавно вивчали ідею стартового наркотика. До такого абсурду, що стартовий наркотик тютюн ніхто не додумався (крім вас), але давгий час, з 30 років, стартовим наркотиком вважали марихуану. Кілька років тому провели широке дослідження серед підлітків і встановили, що ідея стартового наркотика загалом правильна, але ним є алкоголь, і аж ніяк не марихуана.

Цитата

У учеников старших классов, хотя бы раз в жизни попробовавших алкоголь, «в 13 раз выше вероятность начать курить, в 16 – употреблять марихуану и другие наркотики, и в 13 – кокаин».
Я знаю досить багато людей, які палять тільки коли напідпитку (початкова стадія тютюнової залежності), і я знаю двох людей, які кинули курити, і згодом знову почали курити через кілька років. Обидва доклали свого часу чималих зусиль, щоб кинути, і через роки перерви обоє саме коли трохи напідпитку починали палити по новій, в тверезому вигляді - ні. Зараз вони знову курці, і саме алкоголь, послаблення контролю яке він спричиняє, допоміг їм знову стати курцями.
  • 0

#1908 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 7263 повідомлень

Відправлено 05.07.2017 – 21:02

kalamar (05.07.2017 – 20:54) писав:

Вчи капітал Маркса, щоб розуміти різницю між рабами і найманими робітниками, і чому рабами неможливо замінити найманих робітників.
який зв'язок між "капіталом" Маркса і СРСР ? тільки пропаганда брехня агітація.
  • 0

#1909 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4989 повідомлень

Відправлено 05.07.2017 – 21:11

Уповноважений (05.07.2017 – 21:02) писав:

який зв'язок між "капіталом" Маркса і СРСР ? тільки пропаганда брехня агітація.
При рабовласництві примус до праці фізичний, при капіталізмі - економічний. Який сенс ти вкладаєш в поняття рабовласницького капіталізму? Якщо держава фізично змушує громадян працювати під страхом покарань за тунєядство, то це рабовласництво, а якщо економічно, бо гроші громадянам треба, то це капіталізм.

Повідомлення відредагував kalamar: 05.07.2017 – 21:14

• 0

#1910 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 7263 повідомлень

Відправлено 05.07.2017 – 21:29

kalamar (05.07.2017 – 21:11) писав:

При рабовласництві примус до праці фізичний, при капіталізмі - економічний. Який сенс ти вкладаєш в поняття рабовласницького капіталізму? Якщо держава фізично змушує громадян працювати під страхом покарань за тунєядство, то це рабовласництво, а якщо економічно, бо гроші громадянам треба, то це капіталізм.
1) покарання за туніядство було. і навіть зараз здається є в Білорусі. і в РФ є спроби відновити.
2) відсутність ринку праці. а на додачу ще й відсутність ринку рабів, у рабовласників хоч ринок рабів був, а в СРСР все через попу. Відсутність свободи міграції, і всіляких інших свобод.
3) Державний капіталізм, бо держава займається бізнесом, і державне рабовласництво, бо громадяни не мають прав.
Держава не повинна займатися бізнесом. Але це все позатема, тут же про християнство. Хоча ні, змінюю думку. це таки в тему,
Бо ж Християнство, Господь Ісус то є цар, і раби божі моляться про швидше настання його царства. Що цар Ісус має бути рабовласником це ясно, але чи має він бути капіталістом? В той час такого ще не існувало, і така перспектива ще не була сформована.
Тож давайте обговоримо, як в грядущому царстві божому будуть справи з бізнесом?

Повідомлення відредагував Уповноважений: 05.07.2017 – 21:31

• 0

#1911 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1935 повідомлень

Відправлено 05.07.2017 – 21:45

kalamar (04.07.2017 – 21:05) писав:

От вилікуєте з десяток алкоголіків, тоді і доповісте, як воно працює на практиці.
Акваріуска напевно мала на увазі запобігання алкоголізму, не його лікування, а профілактику :D, не наїжджайте на неї)

У вас ще все попереду значить. У випадку якісної горілки ви шкоду отримуєте тільки від етанолу, а в вині є ше сивушні масла. Горілкою простіше напитись тільки в тому сенсі що похмілля легше буде. Власне, навіть як антидепресант спиртне нікудишнє, бо похмілля дає ще більшу депресію.
Поцікавилась) Перше ліпше посилання (переклад не дуже, щоправда):

Цитата

До недавніх пір горілка вважалася самим нешкідливим алкогольним напоєм, та як завдяки ректифікації вона містить мінімум сивушних масел. Але в теж час залишалося незрозумілим, чому 70% людей, які страждають алкогольною залежністю, саме горілчані алкоголіки. Дослідження професора НДІ наркології Моз РФ Потрібного Володимира Павловича пролили світло на це питання.
Виявляється, деякі сивушні масла захищають організм від згубного впливу алкоголю, змушуючи печінка активізуватися раніше, ніж спирт починає руйнівну дію. Чим чистіше отрута (у нашому випадку етиловий спирт), тим він небезпечніший і викликає швидке звикання. Шкода, що про ці висновки знають небагато.
http://poradumo.com....t-ochishhennya/
Але коли доводиться випивати трохи більше, ніж хочеш (на корпоративі новорічному), то напевно таки краще пити горілку, щоб поменше отрути вливати.
Але вино якось кращий сигнал подає, коли вже досить, а горілка не подає сигналів стопкрану, треба контролювати дозу.

Цитата

Закон про правила дорожнього руху теж багато хто вважає дурним, деякі люди вважають ненормальним, що їм забороняють сідати за руль напідпитку.
Я так розумію, ви не п'єте взагалі)

Цитата

Дурниці. Паління ніяк не спричиняє алкоголізму. Знаю майже непитущих курців безліч :wink2: , і знаю ряд непалячих майже алкоголіків. От навпаки гадаю так, багато почали палити (і не тільки тютюн) саме напідпитку.
Так що навіть так зване дуже помірне вживання алкоголю може бути стимулом для прийняття инших речовин. При алкогольному сп’янінні людина втрачає контроль, тютюн не приводить до втрати контролю, гадаю тому то односторонній, а не двосторонній рух.
То от як курити починають. Треба мати якийсь відповідний стан, щоб вловити смак) Ви теж так почали?))

У нас Нет на роботі із-за цього Петі відключили вже пару днів як. Це напевно відповідь Росії на отой Указ Президента про заборону бухгалтерських програм і іншого. Заразили вірусом Медок, прогу, якою користується кожна бухгалтерія, яка платить зарплату.
  • 0

#1912 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4989 повідомлень

Відправлено 05.07.2017 – 21:58

Уповноважений (05.07.2017 – 21:29) писав:

1) покарання за туніядство було. і навіть зараз здається є в Білорусі. і в РФ є спроби відновити.
2) відсутність ринку праці. а на додачу ще й відсутність ринку рабів, у рабовласників хоч ринок рабів був, а в СРСР все через попу. Відсутність свободи міграції, і всіляких інших свобод.
3) Державний капіталізм, бо держава займається бізнесом, і державне рабовласництво, бо громадяни не мають прав.
Держава не повинна займатися бізнесом. Але це все позатема, тут же про християнство. Хоча ні, змінюю думку. це таки в тему,
Бо ж Християнство, Господь Ісус то є цар, і раби божі моляться про швидше настання його царства. Що цар Ісус має бути рабовласником це ясно, але чи має він бути капіталістом? В той час такого ще не існувало, і така перспектива ще не була сформована.
Тож давайте обговоримо, як в грядущому царстві божому будуть справи з бізнесом?
На твою думку в римській імперії був капіталізм? Рабовласники там теж бізнесом займались. Була приватна власність. Був ринок рабів (ринок праці щоправда був малорозвинений)

серпинка (05.07.2017 – 21:45) писав:

Поцікавилась) Перше ліпше посилання (переклад не дуже, щоправда):
Можливо про них мало знають тому, що така тим дослідженням ціна.
Я, не досліджував, але можу вам запропонувати простіше пояснення, чому 70 відслтків горілчаних алкоголіків. Тому що горілка, самогонка у нас найпопулярніші. Якщо ви проведете дослідження де небуть в Італії картина буде иншою.
У нас просто мало п’ють вино, і ціна на горілку найнижча (з врахуванням вагового множника).

То от як курити починають. Треба мати якийсь відповідний стан, щоб вловити смак) Ви теж так почали?))
Подібно. Я думаю, що через алкоголь почало палити більшість. Не так вже й швидко залежність розвивається. Коли в мене уже був чотирирічний стаж паління, я спокійно міг не палити місяця два. Зрештою паління значно краще за алкоголь для розслаблення. Я зараз алкоголю не вживаю.

Повідомлення відредагував kalamar: 05.07.2017 – 22:00

• 0

#1913 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 7263 повідомлень

Відправлено 05.07.2017 – 22:05

Але коли доводиться випивати трохи більше, ніж хочеш
насильно вливають. як мені подобається оце "доводиться"
кажи "я вже якраз така як вам треба"

kalamar (05.07.2017 – 21:58) писав:

На твою думку в римській імперії був капіталізм? Рабовласники там теж бізнесом займались. Була приватна власність. Був ринок рабів (ринок праці щоправда був малорозвинений)
можливо так, я там подробиць не знаю.
  • 0

#1914 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1935 повідомлень

Відправлено 05.07.2017 – 22:07

Уповноважений (05.07.2017 – 22:01) писав:

насильно вливають. як мені подобається оце "доводиться"
кажи "я вже якраз така як вам треба"
Я не буваю така як треба, до втрати контролю і свідомості не доходить.
Взагалі напевно правильно пити алкоголь, як ти казав, - для посилення депресії, як мабуть вживали монахи, на самоті, а не в компанії, де великий ризик прояву агресії.

Повідомлення відредагував серпинка: 05.07.2017 – 22:09

• 0

#1915 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 7263 повідомлень

Відправлено 05.07.2017 – 22:26

Рабовласницький капіталізм це нонсенс, ви або рабовласник, або капіталіст, тож визначтесь між "CCCР рабовласник" і "СССР капіталіст". <_<
ну гаразд, припустимо СРСР не капіталіст. капітал у власності має, але не капіталіст. раби - це капітал чи ні?

Заробиш на тютюні. На алкоголі заробляють тільки його виробники, держава завжди програє. Алкоголь є однією з причин ньзької пародуктивності праці, неякісної продукції, виробничого браку. Мільярди заробиш на акцизах, а десятки мільярдів втратиш на неконкурентності економіки. Думаєте просто так капіталісти звільняють робітників, які в пляшку заглядають?
ну так скажіть то нашим обраним. Вони то знають, що вони люди там тимчасові, ненадовго, конкурентності економіки вони не дочекаються, треба рвати зараз і більше.
  • 0

#1916 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4989 повідомлень

Відправлено 05.07.2017 – 22:28

серпинка (05.07.2017 – 22:07) писав:

Я не буваю така як треба, до втрати контролю і свідомості не доходить.
Взагалі напевно правильно пити алкоголь, як ти казав, - для посилення депресії, як мабуть вживали монахи, на самоті, а не в компанії, де великий ризик прояву агресії.
Чого б то монахам на самоті алкоголь вживати? Коли вживаєте на самоті це всього навсього перший дзвінок алкоголізму, тому то справедливо засуджують. Коли ви в компанії щось святкуєте, алкоголь не мета, а засіб, коли на самоті жлуктите, напитись уже мета. :wink2:

Повідомлення відредагував kalamar: 05.07.2017 – 22:30

• 0

#1917 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4989 повідомлень

Відправлено 06.07.2017 – 01:23

Закон про правила дорожнього руху теж багато хто вважає дурним, деякі люди вважають ненормальним, що їм забороняють сідати за руль напідпитку.
Закон ніяк не є мораллю. Навіть не є справедливістю. Розумієте різницю між законом і справедливістю? Скажімо в римській імперії були свої закони, в середньовіччі - свої. Закони часто відбивають інтереси певних осіб чи класів, чи просто дурість. Нічого незвичайного тут нема. Ви маєте дотримуватись законів щоб не потрапити у в’язницю, але абсурдно вважати закони за еталон моралі чи справедливості.

Акваріуска напевно мала на увазі запобігання алкоголізму, не його лікування, а профілактику :D, не наїжджайте на неї)
Тоді це геть смішно. Не стають звичайно алкоголіками чи наркоманами ні сіло, ні впало. В житті буває різне, бувають трагедії. Вона хоче профілактику від трагедій запропонувати?
  • 0

#1918 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 7263 повідомлень

Відправлено 06.07.2017 – 06:02

kalamar (06.07.2017 – 01:23) писав:

Вона хоче профілактику від трагедій запропонувати?
профілактику від депресії можна проводити кокаїном, чи що... я не спец, це тільки припущення. до того ж, зі звиканням, воно потім не допоможе,
  • 0

#1919 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 946 повідомлень
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 06.07.2017 – 06:18

Постараюсь коротко відповісти Каламареві, без цитат, щоб швидше. В селі було багато непитущих, а решта - мало- і при особливій нагоді. Крім того в українців є мила традиція припрошувати, до всього, до їдження і до пиття, а вже хто як сам вважає (щодо силування). Дехто келишок дороги дном перевертав, означало категоричну відмову. Звідки в непитущих батьків взялись питущі діти - думаю, зміна способу життя, нові незвичні обставини, як от армія для хлопців, чи навчання в місті. Ну і як результат: від невміння зарадити собі в новій обстановці шукали якогось забуття в алкоголі.

Щодо ущипливого "як вилікую алкоголіка, тоді можна говорити", - для цього потрібні круті спеціалісти. А я таки дійсно хотіла б стати психологом, якби була молодша... А от щодо запобігання (дякую, Серпинко :) ) - то таки легше гасити малий вогонь, ніж велику пожежу. В житті всі переживають стреси і трагедії, але не всі мають залежності від наркотичних речовин (кава - то не наркотик, а вітамін )) Є багато способів заспокоїтись і переключити увагу з неприємних думок. До речі - я сама досить недавно почала вчитись і працює! А раніше, мабуть була (та і є) природа, ходьба, рукоділля, книги, музика, діти, коти, змії, цікаві люди, та і простецька робота, як прання чи прибирання, саме по собі втомлююче і нецікаве, але результат тішить око та душу. Аах, свіжа постіль та чисті пахучі рушники після душу!

За готелі для курців - ні, не думаю, бо той же бизнес, але як хто почує - то скажіть. Може щось пропустила, то нагадайте ))

Повідомлення відредагував Aquarius-ka: 06.07.2017 – 06:43

• 0

#1920 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1935 повідомлень

Відправлено 06.07.2017 – 09:45

kalamar (05.07.2017 – 22:28) писав:

Чого б то монахам на самоті алкоголь вживати? Коли вживаєте на самоті це всього навсього перший дзвінок алкоголізму, тому то справедливо засуджують. Коли ви в компанії щось святкуєте, алкоголь не мета, а засіб, коли на самоті жлуктите, напитись уже мета. :wink2:
А коли футбол дивляться на самоті з пивом - це як називається? Шось змішане мабуть. Мета - подивитись футбол. Щоб краще проникнутись грою, використовують засіб - пиво. :D ?

Уповноважений (06.07.2017 – 06:02) писав:

профілактику від депресії можна проводити кокаїном, чи що... я не спец, це тільки припущення. до того ж, зі звиканням, воно потім не допоможе,
Сьогодні Всесвітній день поцілунку. Депресію можна поцілунками профілактувати, припускаю) Принаймні полегшити перебіг депресії.

Повідомлення відредагував серпинка: 06.07.2017 – 10:04

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних