Перейти до вмісту

Суперечка про християнство


Повідомлень в темі: 1801

#1801 kalamar

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3632 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Чорнильщина

Відправлено 30.04.2014 – 01:33

Манфреде.
Я не знаю, навіщо ви запостили сюди той уривок про менад з вікіпедії. Менади то персонажі давньогрецької мітології. Серед християн є дурні, які гадають, що то історія і реальні події? Чи може ви уявляєте, що на початку нашої ери жінки бігали лісами і розривали Орфеїв? Зважаючи на те, наскільки кумедні у вас уявлення про той час, я тепер можу все припустити.

 Manfred (29.04.2014 – 11:07) писав:

А давайте у контексті:

Тобто, Павел каже не тільки до жінок, але і до чоловіків.
Е ні. Який контекст ви сюди не притягуйте, а до чоловіків він каже зовсім инше. Жінок він звинувачує в первородному гріху, наказує їм мовчати і коритися, а призначення їх тільки для продовження роду. Так що ви краще в контексі навчіться читати. Рекомендація чоловікам кохатися з жінками ніяк не відміняє факту, що Павло пропагує безправний статус жінки, як власності чоловіка.
Павло не піднявся ні на йоту вище тогочасних поглядів на жінку. І ви хочете, щоб я повірив, що він був богонадхненним? :itshe: Не смішіть.
В 2-5 ст. жінки ставали дедалі вільнішими, і поступово зростає кількість документів, де жінка діє без посередництва опікуна. І навіть без богонадхненності для Павла був приклад. Єгиптянки могли торгувати, виходити заміж за бажанням, вони навіть могли ініціювати розлучення, і за тисячі років до того часу. Тож нічого істотнього і нового Павло не говорить, банальний самодур ретроград.
В Александрії в Єгипті з'являється перша в історії жінка філософ, відома вам Гіпатія. І християнська наволоч її розірвала під впливом напучувань Павла. (І на відміну від мітичних менад, які розривали тварин, то не міт) Адже Гіпатія явно не відповідала християнському ідеалу жінки, як мовчазної худобини чоловіка.
 • 2

#1802 Aquarius-ka

  Цьотка-з-Занзібару

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 843 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:На тамтім боці

Відправлено 01.05.2014 – 19:33

Безправність, грішність і другосортність жінки - якраз воно в Біблії від початку і до кінця, навіть не знати, звідки починати. А Павло тільки повторює, хоч теж, по своїй улюбленій привичці, фліп-флап туди і сюди. Видно мав якесь роздвоєння особистості, чи що.

Вертаючись до Бібілії. У Бутті бог карає жінку терпіннями та болями вагітності та дітородженя. І пожаданням до "мужа твого" (а ніби до кого воно би мало бути?), а щоб мало не було - то його, мужа, пануванням. Тобто тут зразу Бібілія обкакує те, що у попереніх, "поганських" релігіях вважалося великою таємницею, чудом і дивом, і до чого ставились з шаною, трепетом і захопленням. Тоді, згідно Біблії, слідує,- якщо яка жінка не мала дітей, то могла уникнути тих болів і терпінь, тобто не була покарана. Але з інших розділів ми бачимо, що тодішні євреї сильно-сильно хотіли мати дітей, чим більше - тим краще і жінки відомих патріархів навіть змагались, хто народить більше. А як сама не могла, то патріарх "входив" до служниці і вона родила на коліна пані-патріархині, яка і привласнювала дитинча. Потім могла вигнати, як з іншого боку вітер подув, але то вже інший компот.

А от святий апостол Павло, підтверджуючи "першість" мужа і приписуючи всю вину за "первородний гріх" жінці (кому ж іще): "І Адам не був зведений, але зведена бувши, жінка попала в переступ", - трохи змінює гнів на милість і вже м'якше додає: "Та спасеться вона дітородженням". Тобто як - те, що було прокляттям - тепер засііб спасіння? А як котра не родить дітей, то що, абзац для неї і спасіння тю-тю? Ці "перли" з 1 Тимофія 2:13-15.

Лиш малий приклад біблійного гороху-капусти. Було би нічо, якби то сприймалося, як байки, лиш нажаль, вже майже 2 тис. років та отрута гнобить людей. Хоч вже видно просвітліня, західні країни все більше живуть за світськими законами і не запарюють собі мозки дурницями. Бо не може бути здоровим і щасливим суспільство, у якому одним фактом народженням проклята жінка, що і так несе найбільший тягар за продовження роду.
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних