Перейти до вмісту

Суперечка про християнство

Повідомлень в темі: 2545

#181 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 607 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 02.07.2007 – 21:08

Перегляд дописуSER_ROCKO (2.07.2007 21:45) писав:

Достатньо закону. Людина має розуміти наслідки свого вчинку. І краще коли вона буде знати, що сяде в тюрму, ніж буде думати - попаде вона в пекло чи ні. Може одне другому не заважає, але нащо лишнього? Хоча доктрина призначена для того щоб пояснити місце людини в цьому світі, але сабж трохи не переконує.

А що до природи людини, то основна її риса - егоїзм. Всі вчинки людина робить, якщо отримає при цьому вигоду. Навіть якщо людина робить добро, комусь прощає, чи щось дарує, то все одно не без корисно. І не тільщоб отримати благословення свого "доброго" бога, або не погіршити вагу в суспільстві, а хоча б щоб отримати моральне задоволення.

Що до античних мислителів, то християнство багато запозичило. В основному з вченнь Платона і його послідовників. А Августин(ти напевне маєш на увазі Августина Аврелія, його ше називають Авгутин Блаженний) то він дуже відомий християнський богослов і проповідник. Вікіпедія все знає
Дякую за посилання, але про августина я знаю достатньо багато він використовував вчення платоніків а Тома Аквінський використав Арістотеля...я їх вивчала...мені прикро що ти так негативно дивишся на людську особу... напевне я й справді одна з останніх ідеалістів...тіко не подумай що я не розчаровувалась в людях...але все-таки повертаючись до християнства, то якщо його трактувати цілковито в світському плані - то це один з перших суспільних договорів гуманістичного спрямування..Тільки будь-ласка без посилання на Старий Завіт, я маю наувазі Нагірну проповідь...
  • 0

#182 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 02.07.2007 – 22:03

Перегляд дописуLMax (2.07.2007 18:24) писав:

сказав я тут це без демагогії.
абсолютної віри нема ні в кого.

довіра що в основі віра є складовою любові, без довіри любов не любов вже.
Дописуй ІМХО, коли так категорично пишеш :angry12:

Перегляд дописуВертипузо (2.07.2007 20:38) писав:

...і всеодно я вважаю, що християнство, як релігійна доктрина має більше позитивів аніж негативів...просто інколи варто спробувати побачити позитив...
У християнства як і в мусульманства є величезна вада. Ці релігії нав'язуються іншим, через що і відбувалося (та відбувається) більшість конфліктів.
  • 0

#183 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 02.07.2007 – 22:07

Перегляд дописуБілий_Дракон (2.07.2007 23:03) писав:

У християнства як і в мусульманства є величезна вада. Ці релігії нав'язуються іншим, через що і відбувалося (та відбувається) більшість конфліктів.
Місіонерські часи християнства закінчились, та й люди зараз більш самодостатні... я нікому нічого не нав"язую...
  • 0

#184 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.07.2007 – 22:14

Перегляд дописуВертипузо (2.07.2007 23:07) писав:

Місіонерські часи християнства закінчились, та й люди зараз більш самодостатні... я нікому нічого не нав"язую...
Косово, Ірак, Авганістан. Причини --- релігійне протистояння.
(ІМХО) Нащастя, деякі продвинуті країни зробили перші кроки до заборони світових релігій. У Франції і Канаді на законодавчому рівні заборонили ности паранжу і хрестики у публічних місцях.
  • 0

#185 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 02.07.2007 – 22:23

Перегляд дописуБілий_Дракон (2.07.2007 23:14) писав:

Косово, Ірак, Авганістан. Причини --- релігійне протистояння.
(ІМХО) Нащастя, деякі продвинуті країни зробили перші кроки до заборони світових релігій. У Франції і Канаді на законодавчому рівні заборонили ности паранжу і хрестики у публічних місцях.
я казала про місіонерство а не релігійне протистояння...а щодо заборони носити хрестики і паранджу... то це дуже банальне і, на мою думку, не достатньо ефективне вирішення проблеми... ті хто захоче ганити когось за релігію знайде іновірця і без зовнішніх ознак...
  • 0

#186 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.07.2007 – 22:33

Перегляд дописуВертипузо (2.07.2007 23:23) писав:

я казала про місіонерство а не релігійне протистояння...а щодо заборони носити хрестики і паранджу... то це дуже банальне і, на мою думку, не достатньо ефективне вирішення проблеми... ті хто захоче ганити когось за релігію знайде іновірця і без зовнішніх ознак...
Це лише перший крок.
  • 0

#187 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 02.07.2007 – 22:37

Перегляд дописуБілий_Дракон (2.07.2007 23:33) писав:

Це лише перший крок.
я це роумію, але релігійне протистояння лежить в першу чергу на психологічному рівні і потрабно уявлення змінювати а не зовнійшній вигляд от я про що... :angry12:
  • 0

#188 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.07.2007 – 23:19

Перегляд дописуВертипузо (2.07.2007 23:37) писав:

я це роумію, але релігійне протистояння лежить в першу чергу на психологічному рівні і потрабно уявлення змінювати а не зовнійшній вигляд от я про що... :angry12:
От якби у кожного народу була своя етнічна релігія, то і конфліктів би поменшало.
  • 0

#189 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 03.07.2007 – 10:33

Перегляд дописуБілий_Дракон (3.07.2007 00:19) писав:

От якби у кожного народу була своя етнічна релігія, то і конфліктів би поменшало.
ну з цим можна посперечатись... Людині притаманний егоїзм а також прагнення влади... тому усеодно якийсь народ та провадив би експансію своєї релігії на інші...
  • 0

#190 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 03.07.2007 – 15:13

Перегляд дописуВертипузо (3.07.2007 11:33) писав:

ну з цим можна посперечатись... Людині притаманний егоїзм а також прагнення влади... тому усеодно якийсь народ та провадив би експансію своєї релігії на інші...
Тобто юдеї насаджували б іншим юдоізм? Чи слов'яни називали б негрів дітьми Перуна? Це смішно.
  • 0

#191 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 03.07.2007 – 16:09

Перегляд дописуБілий_Дракон (2.07.2007 23:03) писав:

в мене нема в сказаному мною жодних сумнівів тому я категорично пишу

Перегляд дописуБілий_Дракон (3.07.2007 16:13) писав:

Тобто юдеї насаджували б іншим юдоізм? Чи слов'яни називали б негрів дітьми Перуна? Це смішно.
А цікаво, хто були б негри для слов'ян? Чиї діти? Чи може чиї раби? Чи може вони нас би поработили?
  • 0

#192 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 04.07.2007 – 11:25

Перегляд дописуSER_ROCKO (3.07.2007 21:24) писав:

Християнство гуманістичне? Не сміши мої тапочки. Перші античні договори гуманістичного спрямування було в античні часи, принаймні в Елладі і Римі. Порівняйте хочаб мистецтво античності і мистецтво християнства до епохи відроження цього самого гуманізму і античних цінностей. Християнство зупинило розвиток Європи на тисячоліття і знищило дуже багато хорошого.
А цікаво хто були негри і індіанці(тіпа корінне населення Америки) для білих, коли вони одних забирали в рабство і нав"язували чужу релігію, а других ще й заганяли в резервації і вирізали цілі племена? І тим білим свиням це не заважало ходити в неділю до церкви.
то ти не сміши мої, як то ти кажеш... античність гуманістична... в теорії хіба... як можна говорити про гуманістичність в період рабовласництва... ти сам почав до реальності звертатись, я кажу про теорію...як таких суспільних договорів в період античності не було були політичні теорії Платона та Арістотеля, але якщо їх уважно прочитати то повір гуманізм там під великим запитанням...щодо Риму то я навіть ненаю звідкіль ти то взяв, наведи приклад будь-ласка...а там поговорим і про гуманістичність християнства... довго писати...
  • 0

#193 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 04.07.2007 – 11:31

Перегляд дописуSER_ROCKO (3.07.2007 21:24) писав:

...заганяли в резервації і вирізали цілі племена? І тим білим свиням це не заважало ходити в неділю до церкви.
вперше чую таке. Прошу навести приклади конкретних осіб, які так діяли, інакше ви наклепник.
  • 0

#194 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 04.07.2007 – 12:20

Перегляд дописуLMax (4.07.2007 12:31) писав:

вперше чую таке. Прошу навести приклади конкретних осіб, які так діяли, інакше ви наклепник.
:) Та ти що, авжеш нічого такого не було. Широко населений континент сам себе вирізав, а добропорядні, гуманістичні християни просто прийшли на пусте місце.

«День подяки» -- найцинічніше свято у США.
Рабство. Ґи-ґи, а негри в Америці були не людми, а скотом? Тому то не рабство? Доречі рабсво согодні є всюди. Цей бізнес на третьому місці по прибутковоті.
Европа «Темними Віками» завдячує саме християнству. От вам його тисячолітній розквіт.
  • 0

#195 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 04.07.2007 – 12:28

Перегляд дописуБілий_Дракон (4.07.2007 13:20) писав:

:) Та ти що, авжеш нічого такого не було. Широко населений континент сам себе вирізав, а добропорядні, гуманістичні християни просто прийшли на пусте місце.

«День подяки» -- найцинічніше свято у США.
Рабство. Ґи-ґи, а негри в Америці були не людми, а скотом? Тому то не рабство? Доречі рабсво согодні є всюди. Цей бізнес на третьому місці по прибутковоті.
Европа «Темними Віками» завдячує саме християнству. От вам його тисячолітній розквіт.
я торохи не в тему але хто бачив Другу родинку Адамсів там був пикол про День Подяки...ну але то таке... недавно послухала цікаве семіотичне дослідження про тлумачення Біблії американськими пуританами... Якщо комусь цікаво можу розказати докладно... а коротко то там обгрунтовується досить натягнуто рабство по відношенню до негрів...а іще там про нацистів було, які доводили що Ісус Христос не був євреєм...тому що не одружився з єврейкою... І тепер скажіть чи справді саме Біблія є причиною всіх тих негативних речей які ви назвали...Просто питаю...
  • 0

#196 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 04.07.2007 – 13:09

Перегляд дописуБілий_Дракон (4.07.2007 13:20) писав:

Широко населений континент сам себе вирізав, а добропорядні, гуманістичні християни просто прийшли на пусте місце.
1. Це протестанти.
2. Ті хто різали і убивали, я прошу конкретні їхні імена і їхнє відношення до християнства і до якої церкви вони ходили по неділях.
  • 0

#197 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 04.07.2007 – 13:16

Перегляд дописуВертипузо (4.07.2007 12:25) писав:

то ти не сміши мої, як то ти кажеш... античність гуманістична... в теорії хіба... як можна говорити про гуманістичність в період рабовласництва...

Елементарно можна - почитайте на дозвіллі кодекс Хаммурапі - християни просто відпочивають.
Як порівняння - чорного раба християнин міг забити до смерті абсолютно безкарно, при тому, що устрій, типу, був вже не рабовласницький. В Вавілонії навіть раба можна було вбити лише з вироку суду за доведення відповідного злочину. Більшість же покарань містять умову "якщо людина скаже, що не знала, тоді вона невинна". І хто після цього більш гуманний?

Перегляд дописуLMax (4.07.2007 14:09) писав:

Ті хто різали і убивали, я прошу конкретні їхні імена і їхнє відношення до християнства і до якої церкви вони ходили по неділях.

Конкретно - сибірські народи винищені православними, народи латинської Америки винищені католиками, в Европі взагалі різали одне одного усі конфесії - у Франції католики протестантів, в Англії протестанти католиків, в Росії і Україні - католики та уніати дерли паски з православних, у відповідь православні різали горлянки католикам, уніатам і під гарячу руку ще й жидам. Далі продовжувати?

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 04.07.2007 – 13:13

• 0

#198 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 04.07.2007 – 13:38

До америки тікали саме пуритани з протистанської Европи.
Німецькі нацисти були (і є) язичниками. Дослідження Ісуса могли здійснювати лише з наукової точки зору. Доречі теорія про не юдейське Його походження має вагоме підгрунтя. В ті часи щоб юдейський чоловік, якому було за третій десяток, був неодружений є нонсенсом. Також в ті часи на тій території проживало або кочувало кільканадцять народів (в яких подібні речі допускалися).
  • 0

#199 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 04.07.2007 – 14:05

Перегляд дописуБілий_Дракон (4.07.2007 14:38) писав:

До америки тікали саме пуритани з протистанської Европи.
Німецькі нацисти були (і є) язичниками. Дослідження Ісуса могли здійснювати лише з наукової точки зору. Доречі теорія про не юдейське Його походження має вагоме підгрунтя. В ті часи щоб юдейський чоловік, якому було за третій десяток, був неодружений є нонсенсом. Також в ті часи на тій території проживало або кочувало кільканадцять народів (в яких подібні речі допускалися).
От ти диви я ж просто сказала про одне дрослідження а так ніби я вже стала якимось наглим переконувачем..ну добре.. такі дослідження про те що Ісус не був Євреєм ідуть паралельно з тими які доводять що він все-таки був одружений.. тіко є одне але ... апостоли... серед яких були євреї не пішли б за не євреєм... на мою суб"єктивну думуку... а і далеко не всі нацисти були язичниками...хрест тоді в них у символіці що означав... не тре тіко на свастику зважати...Якщо можна докладне пояснення бо я справді ненаю...А щодо пуоитан... то я взагаліто мла наувазі їхнє трактування біблії а не їхнє походження я то знаю...
  • 0

#200 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 04.07.2007 – 14:14

Німецький хрет від Сварги, як і свастика.
Чи всі учні Ісуса були юдеями? І чому самі юдеї не дуже визнають (і тоді, у часи пророків) Ісуса?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних