Перейти до вмісту

Суперечка про християнство

Повідомлень в темі: 2551

#1761 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 03.01.2014 – 10:18

Цитата

Её дед по матери, Михаил Федорович Котельницкий (1721—1798), родился в семье священника Федора Андреева, окончил Славяно-греко-латинскую академию и заступил после смерти отца на его место, став священником церкви Николая Чудотворца в Котельниках.
Дед писателя Андрей Григорьевич Достоевский (1756 — около 1819) служил грекокатолическим, позже — православным священником в селе Войтовцы близ Немирова (ныне Винницкая область Украины) (по родословной — протоиерей г. Брацлав Подольской губернии).

Дід письменника Андрій Григорович Достоєвський (1756 — близько 1819) служив уніатським, пізніше — православним священиком у селі Війтівці поблизу Немирова (нині Вінницька область України).
тобто ще в 18 столітті уніатські священники могли ставати православними священниками, тобто розколу не існувало.
дивує сьогоднішня прірва між греко-католиками та православними
  • 0

#1762 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 05.01.2014 – 09:58

Перегляд дописуkalamar (14.11.2013 – 18:23) писав:

Зображення

Докінс любить це декламувати. Думка очевидна.

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (06.12.2013 – 18:20) писав:

я тут на відповідях@мило.ру тролю-хуліганю, та дотролився до того, що сам із себе в шоці:
http://old.otvet.mai...estion/97430668

Правда виказана навіть самим батьком брехні залишається правдою.
  • 1

#1763 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 16.04.2014 – 20:19

Перегляд дописуManfred (16.04.2014 – 15:54) писав:

Те що ви називаєте "спробами довести", насправді, є філософськими аргументами на користь розумности віри у Бога. Напр., моральний аргумент полягає у тому, що всі люди, як віруючі так і атеїсти мають певне почуття універсального морального закону, навіть, коли вони заперечують його існування, вони не припиняють виносити моральні судження иншим людям, тим самим вказуючи на те, що існує певний еталон морали, від якого відступили ці люди.
Як бути із аргументами, на користь нерозумності віри в бога?
Що ваш універсальний :rolleyes: моральний закон каже, про права геїв?
Моральний закон геїв тотожний вашому?
  • 1

#1764 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 17.04.2014 – 18:18

Перегляд дописуManfred (17.04.2014 – 08:29) писав:

Універсальний моральний закон це те світло, яке просвітлює кожну людину, яка йде у цей світ, проте цей світ потьмарений гріхом, тому часто люди хиблять і починають плутати добро і зло, тут приходить на допомогу Св. Письмо, де прописані основні моральні константи, які мов маяк не дають людині схибити.

Зображення

Повідомлення відредагував kalamar: 17.04.2014 – 18:19

• 1

#1765 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 18.04.2014 – 17:46

Перегляд дописуManfred (18.04.2014 – 08:34) писав:

Це правда, що Ісус дійсно любить нас, але Він також пояснив, як ми можемо Його любити: "Якщо любите мене, збережете мої заповіді." Тому ґеям, як і будь-яким иншим грішникам треба просто покаятись і припинити грішити, а не захищати свій гріх і пропагувати його.
:wink2:
Зображення

Цитата

Science has looked at the causes of homosexuality, and more generically the causes of human sexual orientation, with the general conclusions being related to biological and environmental factors. The biological factors that have been researched are genetic and hormonal, particularly during the fetal developmental period, that influence the resulting brain structure, and other characteristics such as handedness
Зрештою може бути доведено, що гомосексуальність закладена уже на рівні ДНК. Що ви тоді заспіваєте про гріх? Бог певну категорію людей одразу спеціально створив грішниками? Гомосексуальність добре представлення серед тварин.

Повідомлення відредагував kalamar: 18.04.2014 – 17:48

• 0

#1766 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 21.04.2014 – 13:43

Перегляд дописуManfred (18.04.2014 – 08:34) писав:

"Або чи не знаєте, що неправедні не будуть спадкоємцями Божого Царства? Не ошукуйте себе: ні розпусники, ні ідолослужителі, ні перелюбники, ні блудники, ні мужоложники, ні злодії, ні скупарі, ні п'яниці, ні злоріки, ні розбійники Божого Царства не успадкують. І такими були деякі з вас; але ви обмилися, але ви освятилися, але ви виправдалися ім'ям Господа Ісуса Христа і Духом нашого Бога. (1Кор.6:9-11)"

"Знаємо ж, що закон добрий, коли хто його законно творить, знаючи се, що не про праведника закон положений, а про беззаконних та непокірних, нечестивих та грішних, неправедних та скверних, про убийць батька й матери, про душогубцїв, про блудників, мужоложників, про людокрадів, брехунів, про тих, що криво присягають, і коли що иншого здоровій науцї противить ся, по славному благовістю блаженного Бога, котре менї звірено. (1Тим.1:8-11)"

Цитата

«Когда кончил Давид разговор с Саулом, душа Ионафана прилепилась к душе его, и полюбил его Ионафан, как свою душу. И снял Ионафан верхнюю одежду свою, которая была на нём, и отдал её Давиду, также и прочие одежды свои, и меч свой, и лук свой, и пояс свой» . (1-я Царств 18:1-4)

«И заключил Ионафан завет с домом Давида. И снова Ионафан клялся Давиду своей любовью к нему, ибо любил его, как свою душу» . (1-я Царств 20:16-17)

«Давид поднялся с южной стороны, и пал лицом своим на землю, и трижды поклонился; и целовали они друг друга, и плакали оба вместе, но Давид плакал более» . (1-я Царств 20:41)

2Цар. 1:26 - «Скорблю о тебе, брат мой Ионафан; ты был очень дорог для меня; любовь твоя была для меня превыше любви женской» .
Кажуть, що якщо то читати не в перекладі, а в оригіналі, вийде ще цікавіше.

В греків гомосексуальні стосунки були майже нормою. Саша Македонський був великий шанувальник хлопців.

В Єгипті, гомосексуальні стосунки вважались ганебними.
Але цей фрагмент розповідає про фараона Пепі, який, ховаючись, вночі, по драбині у вікно, прокрадається у спальню свого улюбленого генерала. Ніякі заборони не ставали на перепоні коханню. :wink2:

Цитата

It has been suggested that this is a satirical reference to the nightly union of the sun god Re and Osiris, which also took place during the darkest hours of the night :wink2:

Тож ставлення до того в різних культурах просто різне і ніде ніякі константи не прописані.

Повідомлення відредагував kalamar: 21.04.2014 – 13:45

• 0

#1767 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 21.04.2014 – 14:59

Перегляд дописуManfred (21.04.2014 – 14:01) писав:

Щодо Давида, то його дружба з Йонафаном аж ніяк не може вважатися гомосексуалізмом, тому й сказане, що "любовь твоя была для меня превыше любви женской", бо це братня любов, яка не містить ніякої сексуальної компоненти, щодо звичая цілування, то це стародавній звичай вітання, навіть Юда, йдучи зрадити свого Вчителя цілує Його, тобто просто вітає, ця давня традиція дожила аж до радянських часів, згадайте радянських володарів, які цілувалися зі своїми колегами на камеру, ви дійсно вважаєте, що вони всі були гомосексуалістами?
Полотнища вище я не читав, бо там нема відповіді на той рисунок зі стрілками.
Ви не знаєте, як розуміти Любов Давида до Йонафана. Там вживаються звороти, які в инших міцях вживаються саме щодо стосунків чоловіка і жінки. В оригіналі вживаються специфічні слова. Ви не можете нічим довести, що саме ваша інтерпретація того правильна. Вам просто хочеться витлумачити певні стрічки із Біблії певним чином, бо вам не подобаються гомосексуальні стосунки. Ото й усе.
Така послідовність.
Ви не любите гомолсексуальних стосунків -> ви, тлумачите Письмо так, щоб у всіх темних місцях заявляти, що там йдеться про якесь нікому не відоме "братське кохання". (Ви багато знаєте братів, які мають звичку цілуватись :P , отож.)
Гомосексуаліст не проти гомосексуальних стосунків -> він ті самі стрічки із Письма витлумачить відповідно, аж до гомосексуалізму Ісуса, за бажанням. І його тлумачення нічим не гірше від вашого.
Якщо розглянути ті стрічки в контексі історичному, то помиляєтесь ви, коли гадаєте, що там тільки про братську любов йдеться.

Гетеросексуальний християнин, і гомосексуальний християнин беруть своє ставлення до гомосексуалізму не із письма, вони просто намагаються через письмо заднім числом обгрунтувати своє ставлення. Я вибрав ставлення до гомосексуалізму просто як актуальний досі приклад того, як не письмо є джерелом якихось норм, а письмо просто притягується.
Якби ви спробували справді відповісти на той рисунок із стрілками, можливо зрозуміли би ідею. Бо в Письмі є безліч норм, яких уже майже ніхто давно не визнає і не сприймає без сміху, і які просто ігноруються.
Якщо в майбутньому гомосексуалісти візьмуть верх і доб'ються повного визнання своїх прав, ті стрічки з Павла, які засуджують гомосексуалізм сприйматимуться так само, як тепер сприймаються стрічки з того ж Павлв, які говорять про нижчість жінок.

Перегляд дописуManfred (21.04.2014 – 14:01) писав:

Зображення
Навіщо ви дали фотку політичних діячів дещо нетрадиційної орієнтації. Що ця фотка має доводити?

Повідомлення відредагував kalamar: 21.04.2014 – 15:00

• 0

#1768 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 22.04.2014 – 11:32

Перегляд дописуManfred (22.04.2014 – 08:33) писав:

Я там вище пояснив, що традиція вітання поцілунком дожила аж до радянських часів, я з дитинства пам'ятаю цей звичай, коли чоловіки цілувалися при зустрічі, особливо серед родичів.
Не було такої традиції. Чоловікам, без гомосексуальних нахилів, просто неприємно цілуватись, біохімія. Була традиція символічних поцілунків, а не в засос, як то Брежнєв робить на фотці. А та традиція символічних поцілунків, могла йти з християнства, адже в Євангеліях багато цілуються. Але чому ви вирішили, що в часи Ісуса християни цілувались теж символічно!!!
З того місця про Давида теж видно, що там йдеться про пристрасні, а не символічні поцілунки.
Очевидно, спочатку серед християнських общин було багато людей із гомосексуальними нахилами, тому вони дуже не символічно цілувались, а згодом, уже в стані виродження, та практика перейшла на символічні поцілунки загалу.

Перегляд дописуManfred (22.04.2014 – 08:33) писав:

Щодо малюнку-схеми, даруйте не подужав, коли ви його розумієте, поясніть, блск., простіше про що там ідеться?
Словником скористайтесь. Там є відповіді на оті цитати Павла, які ви навіщось втретє сюди постите. Адже я тою схемою вам відповів на ті цитати, і та схема пояснює, чому ті цитати не можуть означати заборону гомосексуалізму в християнстві. Вони навіть не доводять, що Ісус не був голубим.

В історичному контексті, в той час гомосексуальні стосунки в імперії досить добре толерувались.

Якщо ж брати раніший час, Давида і Йонафана, то справді, заборона на гомосексуалні стосунки присутня в давньоєгипетській "декларації невинності", і зважаючи на близькість контактів, давні євреї мабуть теж ставились до того погано. Але не все так просто, бо є ота історія з Пепі, є місце в казці про суперечку Сета і Гора.
Гадаю та історія з Старого Заповіту таки описує гомосексуальне кохання, просто без табуйованих деталей, евфемістично. :wink2:

З Птахотепа.

Цитата

Do not copulate [nk] with a woman-boy [hmt], for you know that / what is (generally) opposed will be a [necessity] to his heart, and that which is in his body will not be calmed. Let him not spend the night doing what is opposed in order that he may be calm after he has [quenched] his desire.

Повідомлення відредагував kalamar: 22.04.2014 – 11:55

• 2

#1769 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 22.04.2014 – 12:20

Перегляд дописуManfred (22.04.2014 – 12:10) писав:

Ні, в радянські часи чоловіки саме так, як Брежнєв і цілувалися, можу це засвідчити. Хтозна, можливо ця традиція була породжена наслідуванням очільника держави? Щодо неприємно, а чому ви рішили, що люди роблять тільки приємні речі?
Я ж кажу. Хімія. Звичайно, є певний відсоток чоловіків із нахилами до гомосексуалізму, вони так і цілувались. Не голубий просто не зможе так цілувати чоловіка. І ніяке наслідування тут нічого не змінить.
  • 0

#1770 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 22.04.2014 – 20:12

Перегляд дописуManfred (22.04.2014 – 13:38) писав:

kalamar,
щодо того, що ви писали про Давида та Йонатана, буцім там слова вживаються такі, які застосовувались в описах кохання до жінки: ми кажемо, що любимо свою кохану дружину і кажемо так само, що любимо рибок в акваріумі або свою роботу або дивитись на захід сонця скрізь одне і те саме дієслово "любимо", яке також застосовується в описах кохання до жінки.
Та ні. Ми не клянемось в любові до рибки. Навіть якщо ми симпатизуємо якійсь людині, і скажемо, що її любимо, ми не скажемо, що ми клянемось в любові до неї. Очевидно тому, що коли ви любите рибку в акваріумі, ви не очікуєте від рибки взаємності, і тому вам нема сенсу клястись в любові.
Клянуться в любові тільки коханці.
І ви ніколи про любов до рибки не скажете, що "любовь твоя была для меня превыше любви женской".
Отут одна людина використала цікавий прийом, осучаснила діалог. Судіть самі.

Цитата

"Душа Трошева прилепилась к душе его, и полюбил его Трошев, как свою душу. Трошев заключил с Шамановым союз, ибо полюбил его, как свою душу. И снял Трошев верхнюю одежду свою, которая была на нем, и отдал ее генералу Шаманову, также и прочие одежды свои, и автомат Калашникова свой, и штык-нож свой, и ремень со звездатой пряхой своей."

"И снова Трошев клялся Шаманову своею любовью к нему, ибо любил его, как свою душу. И целовали они друг друга и плакали оба вместе, но Шаманов плакал больше."

"Скорблю о тебе, брат мой Трошев; ты был очень дорог для меня; любовь твоя была для меня превыше любви женской."

А когда Президент Ельцин узнал об этих особых отношениях своих двух лучших генералов, сильным был гнев его:

"Тогда сильно разгневался Борис Николаевич на Трошева и сказал ему: сын негодный и непокорный! разве я не знаю, что ты подружился с генералом Шамановым на срам себе и на срам матери твоей?"

• 2

#1771 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 23.04.2014 – 10:05

Перегляд дописуManfred (22.04.2014 – 13:05) писав:

Я особисто знав тих чоловіків і можу засвідчити, що вони не були гомосексуалістами, вони мали сімї та дітей, це був просто усталений звичай вітання у радянські часи. Щодо нахилів, то як писав вище, за них людина не несе моральної відповідальности, вона несе її тільки за те, як вона вчинить з такими нахилами, що обере: протистояти їм, чи коритися?
Манфреде, але ж вони не взасмока цілувалися, твої знайомі?
  • 1

#1772 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 23.04.2014 – 10:24

Перегляд дописуManfred (23.04.2014 – 10:18) писав:

Не повіриш, але у радянські часи — саме так. І тоді нікому й до голови не приходило сприймати це, як щось сексуальне. Так цілувалися тоді всі чоловіки від Брежнєва і політбюро, до простих громадян. Коли Брежнєв сходив із трапу літака він першим ділом цілувався таким чином зі своїм політичним візаві. Це бачила вся країна майже щодня по ТБ і це ні у кого не викликало жодних питань.
Добре, продовжимо цю логіку: якби так хтось поцілував твою дитину, чи побачив би ти в цім сексуальний підтекст? (вибач, я саме про твою дитину для більшої емоційності сприйняття)... Або тебе (бо ти ж тоді був дитиною)?
  • 1

#1773 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 23.04.2014 – 10:44

Не думаю, що ерогенні зони в людей різних культур аж настільки різняться.

Чогось згадався Путін з його цілуванням хлопчика в пупок. Я вважаю, що з вашою дитиною вчинили недобре, м'яко кажучи.
  • 1

#1774 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 23.04.2014 – 11:18

Перегляд дописуManfred (23.04.2014 – 10:51) писав:

З погляду цієї дівчини вона нич недоброго не вчинила, бо у її культурі так прийнято, вона це бачила і відчувала сама з дитинства і вона транслює таким чином свої звичаї, тому, коли їй сказати, що вона вчинила щось недобре, вона просто не зрозуміє про що ідеться, всі ці люди, її родичі, сусіди, знайомі, які теж так виражають свої емоції теж чинять недобре, або може вони всі недобрі люде?
Вони мали б враховувати культурні відмінності, а не переносити їх на іноземців. І, ще раз, звідки ти знаєш, що в їхній культурі цей ритуал не містить сексуального підтексту?
  • 1

#1775 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 23.04.2014 – 13:42

Цивілізовані стосунки між двома людьми - це стосунки між 2 суб'єктами, а не суб'єктом та об'єктом. Правила мають бути симетричними, прийнятними для обох сторін. Хіба ні?
  • 1

#1776 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 23.04.2014 – 22:12

Там було братання, Йонатан віддав одяг на знак цього, були різні форми такого звичаю.
А давайте ви не будете вдавати із себе знавця звичаїв?

Коли ви добре зрозуміли, як саме та схема тлумачить наведені цитати, то чому б вам це не пояснити мені тут своїми словами?
Я вже пояснював.

Перегляд дописуManfred (23.04.2014 – 10:00) писав:

Клятви це те, що побутувало у стародавніх культурах, клятва не вказує ні на які сексуальні стосунки, а тільки на обов'язок вірности даному слову, цей звичай дожив, навіть, до козацьких часів, серед козаків теж були побратими, чи значить це для вас, що вони були гомосексуалістами?
А давайте ви не будете вдавати із себе знавця стародавніх культур?
Щодо козаків, я нічого не говоритиму, бо інформації малувато. Не по Яворницькому ж.
Я можу сказати про схожу ситуацію - орден рицарів Тамплієрів. Так, там явні ознаки наявності нетрадиційних стосунків були. Власне, а чого ви хочете від суто чоловічої спільноти?

До речі, якшо вас цікавить використання нетрадиційних пар на війні, то маєте класичний священний загін із Теб. Загін формувався із гомосексуальних пар, і був елітним військовим формуванням. Воїни в бою добре відчували лікоть побратима і стояли до смерті.

Повідомлення відредагував kalamar: 23.04.2014 – 22:35

• 0

#1777 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 23.04.2014 – 22:48

Перегляд дописуManfred (23.04.2014 – 10:00) писав:

Клятви це те, що побутувало у стародавніх культурах, клятва не вказує ні на які сексуальні стосунки, а тільки на обов'язок вірности даному слову,
Можна просто так відповісти.
  • 0

#1778 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 23.04.2014 – 23:36

Перегляд дописуManfred (23.04.2014 – 22:54) писав:

З того, що якась суто чоловіча група людей була гомосексуальною, ніяк не висновується, що і будь-яка суто чоловіча група людей є з необхідністю гомосексуальною.
Напр., з того, що N вбив свого сусіда мисливським ножем ніяк не висновується, що кожен власник мисливського ножа обов'язково ним колись уб'є свого сусіда.
Ви почали про якесь побратимство говорити, не я. Я просто розповів про побратимство.

А факт. Давид і Йонатан мали цілком гомосексуальне кохання, і то прямо слідує із заповіту, якщо його не читати через дупу. Новий Заповіт, за винятком тих цитат Павла гомосексуалізму (в загальному розумінні) не засуджує. Ісус не засуджує гомосексуалізму.
Вертаємось до мого допису вище.
Кінцевий результат. Біблія не слугує орієнтиром норм, то ви самі намагаєтесь протлумачити Біблію так, щоб вона узгоджувалась із тим, що вважаєте нормами. Навіть якщо доводиться через дупу викручуватись, як з тим гомосексуалізмом Давида.
  • 0

#1779 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 24.04.2014 – 12:02

Перегляд дописуManfred (24.04.2014 – 10:29) писав:

Ваш аргумент щодо тлумачень працює в обидва боки: чому ви вважаєте, що саме ваше тлумачення Біблії є правильним, а Церква Христова, яка має обітницю Христа, що брама пекла не здолає її, по-вашому помиляється?
Я ніде не говорив про своє тлумачення. Моє тлумачення Біблії не є аж таким істотним, адже для мене біблія просто збірка давньоєврейських переказів, тлумачення яких мною впливає на мої орієнтири в сучасності не більше, ніж тлумачення мною Іліади, чи епосу про Гільгамеша.
Я говорив, що гомосексуалісти, серед яких є чимало віруючих, мають своє тлумачення.
А головне, що я намагався до вас донести, що Біблія і для вас не є джерелом моральних норм, що ви на неусвідомленому рівні викидаєте звідти те, що не узгоджується з вашими поглядами,і всіляко підностите те, що узгоджується, а темні місця тлумачите в сприятливому для ваших поглядів руслі.

Якби я тут про своє розуміння говорив, я почав би з того, що для первісних людей, секс чи наркотики були великою тайною, в них до тих речей не було такої кількості табу, які накладає сучасна культура, вони не були настільки збочені, як сучасна людина. І секс, чи наркотичні рослини були рушійною силою формування релігій. І первісна людина помічала аналогії. Секс є актом творення, отже творення світу теж результат сексу. Орган творення - фалос, отже є Небесний Фалос, тобто Бог Творець, сім'я - дощ, запліднює землю, на землі народжуються дивовижні творіння, гриби, народжуються не з зерняток, а з нічого ex nihilo, як справжні Божі Сини. Гриби нагадують фалос, і дозволяють відчути небесне блаженство, якщо їх попоїсти. Подібні речі помічали люди в давнину, і з подібних спостережень творили свої релігії.

Напр. ось уривок. Як ви його протлумачите?

Цитата

И привели их пред Эннеаду, Божественную Девятку, и Владыка вселенной сказал Гору и Сету: "Идите, слушайте то, что я сказал вам. Ешьте, пейте, чтобы мы имели наконец покой! Прекратите эти каждодневные препирательства!" И Сет сказал Гору: "Иди! Проведем приятный день в моем доме." И Гор сказал ему: "Я согласен."
И вот затем, в вечернюю пору, им постелили, и они легли, эта пара. И вот ночью Сет укрепил свой член и направил его между ляжек Гора. И Гор всунул обе свои руки между своих ляжек и принял семя Сета. И Гор отправился сказать своей матери, Исиде: "Приди ко мне, Исида, моя мать! Приди, и ты увидишь, что Сет сделал со мной." Он раскрыл свою руку и показал ей семя Сета. Она громко закричала, схватила свой нож, отрезала его руку, бросила ее в воду и достала ему равноценную руку. И она взяла немного приятно пахнувшей мази и помазала ею член Гора. И она укрепила его, сунула его в небольшой сосуд, и он испустил в него свое семя. И Исида направилась с семенем Гора в утреннюю пору к саду Сета. Она сказала садовнику Сета: "Какие овощи Сет ест здесь у тебя?" Садовник сказал ей: "Он не ест здесь у меня никаких овощей, кроме латука."
Исида окропила латук семенем Гора. Сет пришел по своему ежедневному обыкновению и поел латука, который он ел постоянно. Он забеременел от семени Гора. Затем Сет отправился сказать Гору: "Приди! Поспешим-я буду препираться с тобой в суде." И Гор сказал ему: "Я согласен."
И они отправились в суд, эта пара. Они предстали перед великой Эннеадой. Им сказали: "Говорите!" И Сет сказал: "Пусть отдадут мне сан Правителя, ибо, что касается Гора, который присутствует здесь, то я выполнил работу мужчины по отношению к нему." И боги Эннеады громко закричали, и плевали они в лицо Гору. И Гор насмехался над ними. И Гор поклялся: "Ложь все, что говорит Сет! Пусть позовут семя Сета, и посмотрим, откуда оно откликается, и пусть позовут затем мое семя, и посмотрим, откуда оно откликнется." И Тот, владыка божественных слов, положил свою руку на плечо Гора и сказал: "Выходи, семя Сета!" Оно откликнулось из глубины болота. И Тот положил свою руку на плечо Сета и сказал: "Выходи, семя Гора!" И оно сказало ему: "Откуда я должно выйти?" И Тот сказал ему: "Выходи через его ухо." Тогда оно сказало ему: "Неужели мне подобает выйти через его ухо: я - божественное истечение!" И Тот сказал ему: "Выходи через его темя." И оно появилось в виде золотого диска на голове Сета. И Сет сильно разгневался. Он протянул свою руку, чтобы схватить золотой диск. И Тот отнял его у него и поместил как украшение на своей голове.
Як на мене, то звідси добре видно, що Аллегро був правий про гриби.
Сім'я Сета несе в собі зло. Тому Гор, попереджений Ісідою, не допускає коїтус. Сімя Гора, good :wink2: , і воно перетворюється в німб, який водночас представляє і сонячний диск (адже сонце то Бог), і голівку гриба (гриби божі сини).
Памятаєте оці мої дописи? І тут.
Це коротенько про моє тлумачення.
Зображення
  • 2

#1780 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4225 повідомлень

Відправлено 24.04.2014 – 15:04

Перегляд дописуManfred (24.04.2014 – 13:15) писав:

Лженауковці теж мають своє тлумачення певних природних явищ і такі тлумачення не є прийнятними для справжніх науковців, правда? Подібно і Церква має своє тлумачення Біблії і воно правильне, бо є обітниця Христа. Всі хто своїм нерозкаяним гріхом поставив себе за межі церкви теж можуть тлумачити, але авторитет таких тлумачень відповідний.
Не тягніть сюди науку, бо ви навіть не розумієте, які ви смішні з такою аргументацією. Ви не знаєте нічого про науку, бо тільки невіглас може порівнювати критерії істини, які використовуються в науці, з церковними тлумаченнями.

Біблія є джерелом моральних норм, бо Бог має об'єктивну картину світу і знає, що для Його творінь є добро, а що зло. Темні місця є скрізь, навіть у цій нашій дискусії, хоча ми з вами люди однієї історичної доби і говоримо однією мовою і все одно майже не розуміємо одне одне.
Ви спробували то довести і сіли в калюжу. Те, що ви сидите в калюжі, я вам довів на прикладі тієї історії про Давида. Тільки ваше небажання бачити там гомосексуалізм не дозволяє вам навіть припустити, що текст, який кричить про гомосексуалізм, не допускає відмінної від вашої інтерпретації.
Я можу вас далі валяти в калюжі вибравши теми рабства, нерівності жінок, полювання на відьом, знищення віровідступників, кількості жінок і наложниць, дебільних харчових табу, чи табу щодо одягу... воно вам треба?

Язичницькі релігії теж можуть містити у собі зерна істини і важливих для людини знань
Не існує язичницьких чи неязичницьких релігій.

Тобто, поганські боги не є ані абсолютними, ані досконалими, вони постійно конкурують і гризуться і не спроможні бути джерелом морали.
Текст тієї казки мабуть із нового царства, і він написаний з гумором. То щось на кшталт "Веселої Біблії" Лео Таксіля. Так що слід зважати на характер джерела.
Взагалі єгиптни здається схильні були до підсміювання. Гумор є і в розповіді про фараона Нефер-ка-ре, який вночі лізе в вікно по драбині до свого генерала, на яку я ланку давав. Інша казка починається із того, що фараон забагато випиває зайвого, і у нього на ранок тяжко болить голова. Не без гумору мабуть написані і ті оповідки з папірусу Весткар з розверзлими водами озера, де фараоно одягає дівчат в одяг, із риболовецьких сіток.

Але і у вас бог теж постійно гризеться із сатаною. Чим ваш кращий? Мало того, він ще й з людьми постійно гризеться, влаштовує їм потопи, екстермінації, чи дає дебільні заборони щодо харчування.

Ось Гор мочить Сета.
Зображення

Це вже з 4 віку, зявилась нова військова техніка, вершництво. І тут Гор уже мочить Сета з коня.
Зображення

А це уже з 7 ст. Тут Сета мочить Георгій.
Зображення

Герб Володимира. Все той самий Георгій і мочилово. :wink2:
Зображення

А, до речі, згадайте як у вас Сатана спокушає Ісуса. Хіба то не варте сотні сварок? Адже обоє небожителі!

Повідомлення відредагував kalamar: 24.04.2014 – 15:13

• 2

Кількість користувачів, що читають цю тему: 3

0 користувачів, 3 гостей, 0 анонімних