Перейти до вмісту

Суперечка про християнство

Повідомлень в темі: 2512

#161 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3815 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Вінниця

Відправлено 26.06.2007 – 17:59

Перегляд дописуFoxy_mouse (21.06.2007 10:45) писав:

Я мала на увазі те, що спочатко було християнство, а потім виникла християнська церква. Всі злочини, котрі багато-хто тут приписує християнству, були вчинені християнською церквою і далеко не в релігійних інтересах...
Але чомусь вони таки були вчинені! І чому тепер мої діти повинні ходити в ту церкву?
  • 0

#162 Руда_миша

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 547 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Центру та окраїн Львова

Відправлено 26.06.2007 – 19:52

Перегляд дописуСварус (26.06.2007 18:59) писав:

Але чомусь вони таки були вчинені! І чому тепер мої діти повинні ходити в ту церкву?
Тому що, гадаю, церква ставала та і зараз часто стає інструментом політики. ЇЇ використовували у найрізноманітніших цілях,котрі переважно суперечили догматам.
Ваші діти не повинні ходити в таку церкву. Ніхто не примушує Вас туди їх водити. Кожен робить свій вибір.
  • 0

#163 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 26.06.2007 – 20:01

Перегляд дописуСварус (26.06.2007 18:59) писав:

от через такі міркування виникли протестанти і розмножились по світу, аж Богу гидко певне.

П.С. Пробачати це найвища чеснота любові.
  • 0

#164 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 26.06.2007 – 20:37

Перегляд дописуLMax (26.06.2007 21:01) писав:

от через такі міркування виникли протестанти і розмножились по світу, аж Богу гидко певне.

Протистанство виникло не через міркування, а через дії церкви. Вона жиріла на фоні бідноти Европи, керувала політикою в католицьких країнах, а незгодних палила. Тому я противник християнської церкви. Але нічого не маю проти християн. Хай собі десь там живуть, без церкви вони нешкідливі.

Повідомлення відредагував Білий_Дракон: 26.06.2007 – 20:37

• 0

#165 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 26.06.2007 – 21:38

Перегляд дописуLMax (26.06.2007 21:01) писав:

Як можна пробачити людям, які більше не здатні самі пробачати? Пробачаючи таким людям, стаєш їх рабом.
  • 0

#166 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 26.06.2007 – 21:40

Перегляд дописуБілий_Дракон (26.06.2007 21:37) писав:

Протистанство виникло не через міркування, а через дії церкви. Вона жиріла на фоні бідноти Европи, керувала політикою в католицьких країнах, а незгодних палила. Тому я противник християнської церкви. Але нічого не маю проти християн. Хай собі десь там живуть, без церкви вони нешкідливі.
Щодо церкви то всі супротивники християнства так вважають, але якщо згадати початок Середньовіччя наприклад то церква була єдиним оплотом закконості і першою впровадила заборону грабувати жінок та дітей...і взагалі в період мирної дискусії поміж ЦЕРКВАМИ світу треба задуматись над тим чи справді віруючі без церкви не шкідливі ... терористи наприклад...
  • 0

#167 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 27.06.2007 – 08:49

Перегляд дописуВертипузо (26.06.2007 22:40) писав:

чи справді віруючі без церкви не шкідливі ... терористи наприклад...

Це що, натяк на мусульман? Типу в ісламі нема церкви? ;)
  • 0

#168 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 27.06.2007 – 09:52

Перегляд дописуСварус (26.06.2007 22:38) писав:

Як можна пробачити людям, які більше не здатні самі пробачати?
повірте, для Бога нема нічого не можливого. А як Ви з Богом то і для Вас нема неможливого.

Цитата

Пробачаючи таким людям, стаєш їх рабом.
стаєш "рабом свободи", вільним від свого вантажу образ.

Перегляд допису-=VJ=- (27.06.2007 09:49) писав:

Це що, натяк на мусульман? Типу в ісламі нема церкви? ;)
терористи вірять в обман, який їм вбили в голову політично або матеріально заангажовані так звані "лідери". А ці лідери давно знають якому Богу служать, і це не є Бог добра, це інший...
  • 0

#169 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 27.06.2007 – 20:22

Перегляд дописуSER_ROCKO (26.06.2007 22:52) писав:

терористи, тобто релігійні фанатики, яких ти маєш наувазі, всеодно виконують чиюсь волю. Волю якоїсь організації, яка має чіткі визначені цілі. Організації таких же людей що люблять приховуватись за церквою і від її імені робити злочинні накази, які виконують релігійні фанатики. Геноцид катар наприклад.
Я так бачулюблена епоха середньовічча не полишає наших думок... ага геноцид катар спалення Яна Гуса та його послідовників у всьому цьому винна ТОГОЧАСНА церква, Іоан-Павло ІІ приніс офіційне вибачення та розкаєння за ті злочини, але то тобі вирішувати. як хочеш. Вільнодумство переслідувала і переслідує не тільки церква...

Перегляд допису-=VJ=- (27.06.2007 09:49) писав:

Це що, натяк на мусульман? Типу в ісламі нема церкви? :)
Знову ж таки питання спірне, в мусульманстві, якщо бути конкретним державне управління і церква є набагато ближчими ніж в християнстві і не існує такого поняття як вселенська мусульманська церква, але в більшості країнах в яких сповідують мусульманство, церква виступає проти терористичних актів...їх цих мусульманських країн є більше аніж Ірак і Чечня..
  • 0

#170 Руда_миша

Генеральний писар

• Користувачі
  • 547 повідомлень
  • Місто:Центру та окраїн Львова

Відправлено 29.06.2007 – 17:30

Що ж, друзі, здається, завдяки Вам я скоро повірю, що всі ми складаємось з електро-магнітних коливань, що немає нічого понадлюдського, що я не повинна вірити в те, що все є значно складніше, аніж це пояснює наука...
Коротко кажучи, мій низькій уклін - за "вміння" вести дискусію!..
  • 0

#171 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 01.07.2007 – 12:58

Перегляд дописуSER_ROCKO (29.06.2007 13:56) писав:

Ну і шо, шо він вибачився. Церква все одно продовжує існувати, і вона не дуже змінилася з тих часів. Вона, хоч і непрямо, але дуже сильно впливає на суспільтво, принаймні на те, в якому живу я. Вона знищила дуже багато людей і речей, які могли б зробити цей світ кращим. Тільки не просіть мене приводити приклад, бо список негативних вчинків церкви можна приводити безкінечно. Звичайно вільнодумство переслідувала не тільки церква. Наприклад тоталітарні режими комуністів і нацистів. Ці переслідування ще добре пам"ятають. Але За масштабами вони набагато менші за переслідування церкви як в часі, так і в просторі. І за жорсткістю(і за жорстокістю напевне теж). Тоталітарні режими всі люди засудили, але церква за надто сильна, щоб так само канути в Лету. А що до інших переслідувачів, то вони мене менше хвилюють. Звичайно зараз є багато сил які переслідують вільнодумство і взагалі свободу людей. Але такі сили які діють десь в Гондурасі, Ірані, Монголії чи ще десь там мене не цікавлять. Мене цікавить лише та сила, яка дві тисячі років гвалтувала Європу.

І нема тогочасної церкви і нинішньої, так само як нема тогочасних комуністів і нацистів, і нинішніх. А компартію України треба заборонити!
Я не захищаю церкву від того що вона вчинила, просто в період того коли у світі поширюється насильство та агресія, цей "тоталітарний",як ти висловився тиск намагається якось цьому зарадити: Малтьтійський орден, який доречі в період Середньовічча був військовим орденом, тепер займається благодійністю... так само як громадські організації... ну але добре... а щодо гвалту Європи... потрібно пам"ятати і про те що кожен історичний період вирізняється своїми морально-етичними уявленнями, а церква, якщо бути цілковито безстороннім, дуже залежна від навколишнього світоглядного становища, тобто від соціального впливу, так християнській церкві можна закинути те що вона строго не дотримувалась догматів християнства, але тепер в прихід лібералізму вона переглядає свої попередні помилки. Можеш її не прощати це твоє право, але просто розгляд цього питання, на мою думку не є таким одностороннім як думаєш ти... а і ще останнє є тогочасна церква і нинішня, тому що якщо навіть подивитись на те, як теперішня християнська церква Західного обряду ставиться до релігійних фанатиків навіть християн то можна побачити, що Церква виступає проти таких осіб...
P.S. Якщо вже я згадала гуситів напевно вони теж стануть хорошим прикладом... це були люди, які виступили проти тогочасної церкви, але навіть серед цих вільнодумців, в яких справді були гарні думки для реформи церкви, була і така течія, як адаміти, які вичитали одну фразу з Біблії і бігали зранку оголені та вирізали тих хто не належав до гуситів... ось тобі поділ на тих гуситів і на інших гуситів...
  • 0

#172 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 01.07.2007 – 19:25

Перегляд дописуSER_ROCKO (1.07.2007 19:34) писав:

Рекомендую почитати "Сагу про Рейневана" польського письменника А.Сапковського. Там дуже гарно описаний цей період. І добре описане ставлення гуситів до адамітів.
Угу, і над усіма церквами і сектами магія і язичнецтво :(. Тамо і церква, і християнство показується у всій красі. Рекомендую.
  • 0

#173 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 01.07.2007 – 23:01

це ви про якесь "язистиянство" почали, що нічого спільного з вченням Христа не має...
  • 0

#174 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 01.07.2007 – 23:26

Перегляд дописуLMax (2.07.2007 00:01) писав:

це ви про якесь "язистиянство" почали, що нічого спільного з вченням Христа не має...
Якраз гусити ближчі до того вчення були (ІМХО), от тільки такі ж кроваві.
  • 0

#175 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 02.07.2007 – 08:04

Фанатизм - це віра без любові.
  • 0

#176 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 02.07.2007 – 14:11

Факт лишається фактом, фанатизм - це справді віра без любові... але не всі гусити були фанатиками, правда і те, що гусити старались наблизитись до первісного розуміння християнства, але з гуситами там також було замішане і національне питання... а взагалі було у той період дуже багато так званих єресей, які намагались вернутись до початкового апостольного християнства, але через малу джерельну базу інколи перегибали в якийсь бік...ну але впринципі потім церква багато чого від них почерпнула...хоча багато кого вона просто з них винищила...парадокс історичної жорстокості...
  • 0

#177 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 02.07.2007 – 16:43

Перегляд дописуLMax (2.07.2007 09:04) писав:

Фанатизм - це віра без любові.
Сказав колись якийсь демагог. Так само можна сказати, що фанатизм --- це абсолютна віра. А ще любов і віра не тотожні поняття.
  • 0

#178 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 02.07.2007 – 17:24

Перегляд дописуБілий_Дракон (2.07.2007 17:43) писав:

Сказав колись якийсь демагог.
сказав я тут це без демагогії.

Цитата

Так само можна сказати, що фанатизм --- це абсолютна віра.
абсолютної віри нема ні в кого.

Цитата

А ще любов і віра не тотожні поняття.
довіра що в основі віра є складовою любові, без довіри любов не любов вже.
  • 0

#179 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 02.07.2007 – 19:38

Перегляд дописуSER_ROCKO (2.07.2007 20:23) писав:

Про національні питання в принципі правильно, але основною причиною повстання було те, що в той час в Чехії церква ну дуже сильно напрягала народ. Було дофіга церков і монастирів, які звичайно забрали собі хороші землі. Ті же церковні податки, індульгенції. І аморальна поведінка святих отців, розпуста в стінах дому божого. Це звичайно було всюди, десь більше десь менше. А особливо чехам не подобалось що вином причащались тільки священники. Взагалі пражскі статті досить хороші, розумні і не радикальні. Але церква постійно боїться реформ, хоча всі структури повинні, як то кажуть, рухатись в ногу з часом. І в ті часи і тепер реформаторських ідей купа. І всі вони єресь подефолту.

В мене теж є гарна ідея, як реформувати церкву. Я теж би хотів бачити церкву у вигляді початкового апостольського християнства, а точніше християнства періода гоніннь. Я люблю гнати :) А якщо серйозно, то треба відновити гладіаторські бої, і на арену випускати лише християн. Ех, було би весело :angry12:
Злий у тебе гумор звичайно, але я розумію чому.... :) Просто в мене тут склалось таке враження що виступати проти християнство просто модно от і все... кожна релігія має свої прогалиниу історичному розвитку... цим варто поцікавитись, хоча я пам"ятаю що здається тебе не цікавлять інші релігії, вибач якщо я переплутала...і всеодно я вважаю, що християнство, як релігійна доктрина має більше позитивів аніж негативів...просто інколи варто спробувати побачити позитив...
  • 0

#180 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень

Відправлено 02.07.2007 – 20:19

Перегляд дописуSER_ROCKO (2.07.2007 21:07) писав:

Вибач, але ти помиляєшся. Я ніколи не слідкую за модою і роблю чи думаю те що хочу. Я такий, який я є. А інші релігії мене цікавлять, але менше ніж християнство. Бо я знаю про християнство набагато більше ніж про інші релігії(хоча все-рівно знаю безкінечно мало). Мене охрестили(не питаючи мого дозволу), майже всі мої друзі, родичі, знайомі, оточуючі в більшій чи меншій мірі християни. Хіба шо поїду в Китай, тоді буду гнати на буддистів. І не розумію звідки ти взяла, що виступати проти християнства - модно.Просто кожен має свою думку, хтось свою, хтось нав"язану кимось, і висловлює її. Одні висловлюють, щоб отримати від інших якісь аргументи, думки, теоріїї, і заново проаналізувати свій світогляд. А хтось пробує нав"язати свою думку іншим(гусары, молчать! Про Lmax'a ни слова! :angry12: )

Християнство як релігійна доктрина має багато негативу, бо вона трохи суперечить природі людини. Ну як можна не брехати, не красти, не вбивати? Я вже мовчу про адюльтер. Основний недолік християнської доктрини - пекло. Я би хотів після смерті поспілкуватися з Гомером, Платоном, Маркізом де Садом і ще багатьма особами. Але вони імовірно в пеклі а я туда не хочу :) :) А навіть якщо ця доктрина така хороша, її всеодно в 99% випадків використовують не для спасіння людських душ. Або використовують такі методи для спасіння душі, що краще би вже не спасали. Ну християнська доктрина то складне питання, оскільки для її створення запозичили купу плагіату з інших релігій і течій включаючи символи і обряди. І весь час ця доктрина коригується і порізному інтерпретується в залежності від виду церкви чи секти.
Щодо модності я мала наувазі саме тут на цьому форумі... ну але вибач якщо образила... Щодо природи людини, то це впринципі так, але також в природі людини лежать і позитивні риси: любов та прощення також... просто зновуж це залежить як на це дивитись...То на що краще наголошувати на тому що в людині поганого чи на тому що в ній хорошого...може я вже дуже ідеалістично на це все дивлюсь, але все-таки краще щоб існувала доктрина, яка б забороняла вбивство грабунок і т.д. а і про пекло - так мораль штука відносна, тобто в тому розумінні що деякі моменти християнської моралі можуть виливатись у певну несправедливість. Доречі до Античних мислителів навіть деякі християнські отці церкви прихильно ставились, намагаючись якимось чином їх оправдати:) якщо я не помиляюсь це був Августин, а може й ні...На даний момент питання релігії набуває дуже особистісного та суб"єктивного характеру, по суті на кожне людське уявлення можна б було створити окрему релігію...

Повідомлення відредагував Вертипузо: 02.07.2007 – 20:25

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 4

0 користувачів, 4 гостей, 0 анонімних