Перейти до вмісту

Чи варто виправляти?

Повідомлень в темі: 46

#41 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 01.07.2007 – 14:20

Перегляд дописуҐвинтик (1.07.2007 14:29) писав:

І я вчергове не погоджуся...
По-український - це на манеру українців, але мова поза манерою будови речень має ще й правила, тому ваша пропозиція ввижається мені принятною лише в частковому випадку "розмовляти як українці села Ставище", але якщо казати взагалі, то розмовляєте ви українською мовою. Немає "мови по-український", а лише "українська мова": Та ніхто не заперечить наявність в українській орудного відмінка для передачі інструмента, чи то знаряддя дії:їсти ложкою, ходити ногами, сказати словами тощо. Мова, як відомо, теж інструмент. Думки. Тож природність фрази розмовляти українською сумнівів у доречності викликати б не мала..
  • 0

#42 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 774 повідомлень
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 01.07.2007 – 14:53

Перегляд дописуzav (1.07.2007 15:20) писав:

І я вчергове не погоджуся...
По-український - це на манеру українців, але мова поза манерою будови речень має ще й правила, тому ваша пропозиція ввижається мені принятною лише в частковому випадку "розмовляти як українці села Ставище", але якщо казати взагалі, то розмовляєте ви українською мовою. Немає "мови по-український", а лише "українська мова": Та ніхто не заперечить наявність в українській орудного відмінка для передачі інструмента, чи то знаряддя дії:їсти ложкою, ходити ногами, сказати словами тощо. Мова, як відомо, теж інструмент. Думки. Тож природність фрази розмовляти українською сумнівів у доречності викликати б не мала..
Згоден, згоден :blink: ... мені теж більше подобається "українською" :(
Ось ще корисне посилання.
  • 0

#43 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 01.07.2007 – 15:24

Перегляд дописуЗлодюжка (1.07.2007 14:15) писав:

це кожну мою "ф" фипрафлятимете?
А це русизм, до речі :(

І, взагалі-то, невдячна це справа, хлопці : ) Краще роз'яснювати як потрібно писати, а не виправляти. Ми ж не в школі.
  • 0

#44 Юна_Лель

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:майжеЛьвів

Відправлено 01.07.2007 – 19:52

Ги,а вона мені скзала,що ще раз я її виправлю-вона образиться...Поняття не маю,що робити...Я вже на повну включаю українську музику(переважно Кому вниз),даю їй читати українські переклади,хоч то така дитина,шо читати для неї трохи нудно чи як сказати.
Однак,мушу визнати,виникає мало-помалу таке враження,що дійсно за собою слідкує:не для чистоти мови,а для того,щоб я не чіплялася...Це не те,чого я хотіла..Хіба ж,поїхавши зі Львова у своє Дубно,вона не продовжуватиме й надалі розмовляти так,як хочеться їй? :(
Не хочу опускати руки,але не знаю,що робити..
  • 0

#45 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 26.08.2010 – 19:03

Багато від чого це залежить. Якщо людина мені доволі близька, то не ображатиметься, якщо виправлятиму. Якщо просто знайомий або й незнайома людина, то при виправленні може зникнути бажання далі спілкуватися. Мені подобається, коли мене виправляють, щоправда, якось люди цього не роблять... Дехто своїми виправленнями може інших до білого коліна довести, як-от мій вуйко, як дати йому нагоду. У всьому треба знати міру, навіть в пуристичних пориваннях.
  • 0

#46 Монблан

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 442 повідомлень

Відправлено 27.08.2010 – 07:43

Залежить від настрою.Чесно кажучи,люблю інколи поумнічати і тоді починаю виправляти.Коли аналогічне виконують до мене-абсолютно спокійна(конструктивна критика-вещь корисна).
Був знайомий,який весь час виправляв,єхидно вказуючи на помилку.В таких ситуаціях це дратувало.
  • 0

#47 посміховисько

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 106 повідомлень

Відправлено 28.08.2010 – 15:35

Перегляд дописуЮна_Лель (9.04.2007 13:19) писав:

Як ви вважаєте,чи правильно виправляти таких людей і постійно в ході розмови вказувати на її помилки?
Вважаємо, що варто враховувати чи хоче людина щоб її виправляли.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua