Перейти до вмісту

Чи варто виправляти?

Повідомлень в темі: 46

#21 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1734 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 20.04.2007 – 15:21

Перегляд дописуЮна_Лель (9.04.2007 14:19) писав:

Розкажу суть питання.
Я сама ревна прихильниця одномовної України(з українською,звісно ж, мовою). І мене дратують всілякі твердження про пострадянську країну, старші жителі якої звикли до російської і виховують своїх діток на цій же мові, для яких потрібна друга національна.
Зі мною живе моя сестра з Рівненської області. І буває інколи,вона кілька хвилин тарахкотить російською, її просто перемикає. Або російські словечка вставляє.
Як ви вважаєте,чи правильно виправляти таких людей і постійно в ході розмови вказувати на її помилки?

Звичайно потрібно виправляти і вказувати на помилки і робити так щоб ця людина більше їх не робила.
В Україні повинно бути таке правило: "Якщо ти в Україні розмовляй будь ласка українською".
  • 0

#22 Юна_Лель

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:майжеЛьвів

Відправлено 20.04.2007 – 16:00

Перегляд дописуStuff (20.04.2007 15:51) писав:

це я до того, щоб без фанатизму виправляли один одного..а найкраще мабуть просто почати з себе і розмовляти завжди чистою українською мовою, тоді інші , дивись, виправляться..
Отут мушу не погодитись...Знаєш, я давно стараюсь вживати при спілкуванні якнайменш суржиків, матюків і всякого непотребу(зізнаюсь, мене іноді пробиває,чим я аж ніяк не горжусь:8: ...).Тільки-от це не так вже й допомагає покращувати ситуацію в інших людей(хоч це безумовно потрібно,бо як можна вимагати від інших того, чого сам не робиш?принаймі в даній ситуації). Потрібні дієвіші методи для популяризації української мови...та й взагалі всього українського
  • 0

#23 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень
  • Місто:Львів..

Відправлено 20.04.2007 – 16:08

Може треба шукати проблеми в собі, чому не хочемо розмовляти українською мовою?
Може бракує національної свідомості, що люди соромляться визнати себе українцями?
А насильно когось виправляти в мові - це , думаю, погіршить ситуацію..
  • 0

#24 Юна_Лель

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень

Відправлено 20.04.2007 – 16:13

Перегляд дописуN@tsioN@list (20.04.2007 16:21) писав:

В Україні повинно бути таке правило: "Якщо ти в Україні розмовляй будь ласка українською".
Мені згадалася розмова з другом, де він говорив, що наша країна ще "не доросла" до демократії. Тут знадобився б якийсь суперультраправий тоталітарний режим.Шо хто хоче говорить собі ,причому на всю Україну(згадати б хоч шо триндів Симоненко про 1932-1933 роки)і ніякої відповідальності. А то заговорив би хтось таке на засіданні Верховної зРади(до прикладу)-погнали б в шию і засадили на 15 років у в'язницю!Вони ж порушують конституцію,головний закон держави!І не треба казати:"Та ладно, загнула вже!",з того все і починається!
Те ж і з російською мовою,і з польською...

Перегляд дописуStuff (20.04.2007 17:08) писав:

Може треба шукати проблеми в собі, чому не хочемо розмовляти українською мовою?
Може бракує національної свідомості, що люди соромляться визнати себе українцями?
А насильно когось виправляти в мові - це , думаю, погіршить ситуацію..
Ніхто не говорить про насильне виправляння. Дійсно,треба знайти якісь методи,але які?Для початку хоча би виправляти. Думаю, якщо це просто пропускати повз вуха, то результату взагалі ніякого не буде.
А в тебе є якісь шляхи для віднайдення українцями почуття своєї національностіo,що ми є нація,а не просто народ?
  • 0

#25 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень
  • Місто:Львів..

Відправлено 20.04.2007 – 16:22

Перегляд дописуЮна_Лель (20.04.2007 17:13) писав:

А в тебе є якісь шляхи для віднайдення українцями почуття своєї національностіo,що ми є нація,а не просто народ?
Потрібно з самого дитинства прищеплювати любов до Батьківщини, рідної мови - і не буде таких проблем, як зараз..
  • 0

#26 Юна_Лель

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень

Відправлено 20.04.2007 – 17:39

Перегляд дописуStuff (20.04.2007 17:22) писав:

Потрібно з самого дитинства прищеплювати любов до Батьківщини, рідної мови - і не буде таких проблем, як зараз..
Але якщо батьки/виховники/вчителі того завчасно не зробили,що далі?Невже нема надії на виправлення?Не вірю.Потрібно знайти таке світло,через яке можна висвітлити всю нашу "українськість" -ні,не в хибному сенсі-в правдивому баченні,з усіма його перевагами і недоліками,але так, щоб захотілося ті недоліки ліквідувати і відразу ж взятися до того діла, починаючи з себе.
  • 0

#27 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 20.04.2007 – 18:22

Дивлячись як людина це сприймає.
Особисто я не проти щоб мене виправляли.
  • 0

#28 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень

Відправлено 21.04.2007 – 02:16

Перегляд дописуЮна_Лель (20.04.2007 16:13) писав:

Мені згадалася розмова з другом, де він говорив, що наша країна ще "не доросла" до демократії. Тут знадобився б якийсь суперультраправий тоталітарний режим.Шо хто хоче говорить собі ,причому на всю Україну(згадати б хоч шо триндів Симоненко про 1932-1933 роки)і ніякої відповідальності. А то заговорив би хтось таке на засіданні Верховної зРади(до прикладу)-погнали б в шию і засадили на 15 років у в'язницю!Вони ж порушують конституцію,головний закон держави!І не треба казати:"Та ладно, загнула вже!",з того все і починається!
Те ж і з російською мовою,і з польською...

До демократії неможливо "дорости" через тоталітаризм. Демократичне співіснування - це таке ж вміння, як і будь-яке інше. Його слід тренувати: через суперечки з опонентами, повагу до опозиції, пошук взаємоприйнятних рішень. Народ, що звик до "сильної руки", до того, що за нього думає рідна партія, ніколи не підніметься вище стада баранів. У нього просто не буде нагоди попрактикувати взаємодію в громадянському суспільстві.

Тепер щодо помилок. Психологія свідчить, що негативне підкріплення (наприклад, вказівка на промах), зачіпає самолюбство людини. Тому виправляти слід дуже обережно, бо інакше можна настроїти людину проти української мови (якщо людина краще знає російську, а їй вкажуть на помилки в українській, то це може її стимулювати до боротьби за право розмовляти тією мовою, якою вона робить менше помилок, тобто російською). Отже, якщо є сумнів щодо того, як сприйматиметься зауваження, краще не виправляти. Але є й непрямі способи вказати на помилку. Наприклад, до таких способів належить запитання (скажімо, "Як краще "процент" чи "відсоток"?" - стимулює людину самостійно шукати відповідь, яка вже сприймається не як чужа вказівка, а як власна знахідка).

Повідомлення відредагував Emika: 21.04.2007 – 02:18

• 0

#29 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • 1734 повідомлень

Відправлено 30.04.2007 – 06:46

Коли хтось на території України розмовляє не державною мовою, то звичайно таких людей потрібно виправляти!
  • 0

#30 Dovgapanchoha

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 307 повідомлень

Відправлено 14.06.2007 – 11:04

Як на мене, то виправляти не завжди доречно. Не всі це оцінять.
Звичайно, коли мене виправляють, я тільки вдячна, але часом людям то просто не треба. Я собі дозволяю виправляти сім'ю і найближчих друзів - вони послухають і запам'ятають, і будуть вдячні. А так... Один раз нічого не дає у плані покращення чиєїсь мови. Дає тільки у плані погіршення стосунків і образ, якщо некоректно виправити. От. завжди треба зважати на конкретну ситуацію.
Отож виправляти, безперечно треба, але не завжди, не всіх і обережно, і тільки тоді, коли на сто відсотків упернений. Бо у мене сусіди дивляться телевізор. Закінчився фільм. Напис The end. Сусід читає: "Тенд", а сусідка - грамотна ж - справляє: "Те енд". Так і в українській буває.
  • 0

#31 Дмітріо

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 19.06.2007 – 00:03

Виправляти варто лише тих, хто хоче спілкуватися українською і бориться за її чистоту. Інакше просто зіпсуєш з людиною стосунки.
  • 0

#32 Dovgapanchoha

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 307 повідомлень

Відправлено 21.06.2007 – 10:15

Перегляд дописуДмітріо (19.06.2007 01:03) писав:

Виправляти варто лише тих, хто хоче спілкуватися українською і бориться за її чистоту. Інакше просто зіпсуєш з людиною стосунки.

Згодна на всі сто!!!!!!!!!!!!! :yes:

Повідомлення відредагував Dovgapanchoha: 21.06.2007 – 10:16

• 0

#33 Tomis-S

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 144 повідомлень

Відправлено 21.06.2007 – 15:51

[quote]Виправляти варто лише тих, хто хоче спілкуватися українською і бориться за її чистоту. Інакше просто зіпсуєш з людиною стосунки.[quote]
Щось я собі не можу представити , довготривалих стосунків з людиною , що розмовляє суржиком , та ще й таких якими дорожиш і боїшся зіпсувати. Поправляти треба однозначно! Суржик маст дай! :yes:

Повідомлення відредагував Tomis-S: 21.06.2007 – 15:52

• 0

#34 Соне4КО

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 51 повідомлень
  • Місто:Черкаська обл.

Відправлено 21.06.2007 – 15:56

Я особисто вдячна тим, хто виправляє мене, бо зізнаюся, що частенько суржик вживаю. Але я дуже стараюся його позбавитися. Та сама я іншим прямо не вказую на помилки, а лише намагаюся слідкувати за власною мовою. Адже хто буде звертати на увагу на такого типу зауваження від людини, що сама розмовляє суржиком? Тому моя позиція така: інших виправляти лише власним прикладом, а зауважння в мій бік сприймати спокійно і бути вдячною за них.
  • 0

#35 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • 774 повідомлень
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 01.07.2007 – 11:10

Практично завжди виправляю усіх суржикомовних, і вдячний коли мене виправляють :(
  • 0

#36 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 01.07.2007 – 13:12

Давайте в цю тему будемо писати граматичні помилки наших форумлян.
Потрібно подавати цитату повідомлення, де допущені помилки і писати, як правильно.
Таким чином можна визначити найбільш безграмотних форумлян.
:( :blink: :aaa:
  • 0

#37 Злодюжка

опозиціонер, дисидент, відомий антикассандрист

• Gamedev
  • 883 повідомлень

Відправлено 01.07.2007 – 13:15

це кожну мою "ф" фипрафлятимете?
  • 0

#38 Mr.Ripley

• Користувачі
  • 4665 повідомлень

Відправлено 01.07.2007 – 13:19

Перегляд дописуЗлодюжка (1.07.2007 13:15) писав:

це кожну мою "ф" фипрафлятимете?
це ти робиш навмисно тому на це звертати уваги я не буду

Отож почнемо

Перегляд дописуbulba (26.06.2007 09:29) писав:

я розмовляю на українській, але в мене є друзі які розуміють українську через пень колоду, то приходиться говорити з ними на російській

Правильно:
українською
російською

• 0

#39 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • 774 повідомлень
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 01.07.2007 – 13:29

До речі
Український словник перевірки правопису (розширений) ((Для програм: Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Mozilla SeaMonkey)
Файл українського інтерфейсу для Mozilla Firefox 2.0

Перегляд дописуLOГ (1.07.2007 14:19) писав:

Правильно:
українською
російською

по-українськи
  • 0

#40 Mr.Ripley

• Користувачі
  • 4665 повідомлень

Відправлено 01.07.2007 – 13:36

Перегляд дописуҐвинтик (1.07.2007 13:29) писав:

по-українськи
інший варіант але те шо я давав теж можна вживати. :)

Перегляд дописуKrendelek (28.06.2007 22:22) писав:

дуже симпатичне платтячко. на вигляд простеньке, але зі смаком!!!! і к лицю іде!!!!!!!! :blink: :aaa: :D

Першу частину повідомлення прочитав спокійно, але в другій частині побачив "перлину"
:( шо там к лицю іде я не знаю

Правильно: (на мою думку)

пасує тобі

можливі й інші варіанти.

Повідомлення відредагував LOГ: 01.07.2007 – 13:38

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних