Перейти до вмісту

Світлий празник ПАСХИ

Повідомлень в темі: 59

#21 адвокат

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 29 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 10.07.2007 – 22:55

Перегляд дописуLMax (10.07.2007 17:25) писав:

це до кого?

до тебе, а хто ще в нас в байки вірить?!!!! Читай свою початкову статтю!!! Чи ти навіть не знаєш що переписуєш? :)
  • 0

#22 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1067 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 11.07.2007 – 10:15

Внизу написано звідки вона.

І від чого це єресь по твоєму?
  • 0

#23 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень

Відправлено 11.07.2007 – 18:41

LMax, невже ви любите ПАСХУ? :)
  • 0

#24 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 11.07.2007 – 23:14

так, мені подобається цей день. Бабця завжди пекла смачну паску на ці дні, також ми ходили всією сім'єю до церкви. Цей день незвичний для мене.

А ще я в цей день згадую про Ісуса Христа і його останню таємну вечерю...
  • 0

#25 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 18.04.2009 – 14:00

Цитата

Английское название Пасхи, Easter, произошло от имени англо-саксонской богини зари, Eostre. У нас (РФ) эта богиня больше известна под именем Иштар (и соответствующего ему греческое имя Hestia, германское Eostre, Ostarta, литовское Austra)

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 18.04.2009 – 14:00

• 0

#26 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 24.04.2009 – 10:26

Вітання переміщено сюди: http://www.tereveni.org.ua/forum/index.php...mp;#entry435609
  • 0

#27 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6636 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 24.04.2009 – 17:09

є версія, що то спочатку було свято весняного рівнодення.... але мене бісить привязка дати до місячного календаря!!!! те що для свята вибирають неділю, то зрозуміло, але чого орієнтуються на місяць?

і ще мене бісить, коли кажуть що в цей день працювати гріх. З однієї сторони добра отмазка, що працювати не треба, а з другої сторони мене бісить, як мене залякують: "покинь роботу, бо то гріх!" Типу бог образиться на мене, що я його не шаную, і за те, що я в паску щось зроблю, він мене відправить в пекло... От такий от деспот наш люблячий господь.
  • 0

#28 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 27.04.2009 – 10:29

Флуд видалено
  • 0

#29 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 27.04.2009 – 12:28

Перегляд дописуDickNose(Sic) (8.04.2007 15:34) писав:

Свято називається ПАСКА, а не ПАСХА, ми шо тут москалі???
Ті хто вигадав це свято називають його Пейсах. чому б вам не називати свято правильно.

Великдень святкується в инший день, коли світловий день стає довшим за ніч.

Зображення
Я пам’ятаю як Ламакс на Домівці казав, що яйця яким поклонялися язичники - це яйця змія(здогадайтеся якого, Бу-го-га)! А тепер таке неподобство на світлий празднік Пейсах, ти притягнув язичницькі символи. Тепер ти поклоняєшся Змію?

Перегляд дописуLMax (8.04.2007 14:09) писав:

"Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував" (Тропар Пасхи)
Меджик-піпл вуду-піпл!
  • 0

#30 Сонцеслав

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 249 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 25.03.2011 – 13:59

Вітаю всіх хрестиян України з черговою річницею воскресіння нашого вчителя Ісуса Хреста!
Якщо хочемо бути гідними учнями, то маємо любити одне одного як він нас любить.
Слава Ісусу Хресту!!

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  _______.gif   25.43К   11 Кількість завантажень:

• 0

#31 Сонцеслав

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 249 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 25.03.2011 – 17:18

Перегляд дописуAntares (25.03.2011 14:17) писав:

дякуємо. Але здається трішки рановато...
Мова не про церковну Паску, яка кожного року припадає на інший день. А про річницю події воскресіння, яка згідно досліджень скитського монаха Діонісія Малого відбулась 25 березня 31 року від народження Ісуса Хреста.
  • 0

#32 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 25.03.2011 – 18:16

Перегляд дописуСонцеслав (25.03.2011 17:18) писав:

Мова не про церковну Паску, яка кожного року припадає на інший день. А про річницю події воскресіння, яка згідно досліджень скитського монаха Діонісія Малого відбулась 25 березня 31 року від народження Ісуса Хреста.

А він у тебе, шо ?...воскрес, на пару років, раніше ніж був розп*ятий ? Тобі скіко років ?...2000?...2100?...ти часом не єссей з числа якихось бессмертних ? ?

Повідомлення відредагував Безбожник: 25.03.2011 – 18:32

• -1

#33 ЗЮП

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 повідомлень

Відправлено 04.04.2011 – 21:49

На СТБ був фільм на цю тему. Ось силка:

Цитата

Звідки походить Великдень та звичаї, пов’язані з ним?
У «Британській енциклопедії» повідомляється: «Ані в Новому Завіті, ані в писаннях апостольських отців не існує вказівки відзначати свято Великодня. У перших християн не існувало поняття про святість особливих періодів» («The Encyclopædia Britannica», 1910, т. VIII, с. 828).
У «Католицькій енциклопедії» сказано: «Великдень увібрав у себе велику кількість язичницьких звичаїв на честь повернення весни. Яйце є символом відродження життя ранньою весною... Кролик — це язичницький символ, і він завжди був символом родючості» («The Catholic Encyclopedia», 1913, т. V, с. 227).
Християни в багатьох європейських країнах називають Великдень «Пасхою». «Великдень, як і Різдво... поділяють у своїй основі сонячний характер, тобто пов’язані із дохристиянською вірою в народження нового Сонця як божества, що є запорукою життя на землі. (...) Отже, Великдень, у своїй першооснові — це свято весни, свято воскресіння землі та природи в цілому до нового життя. (...) Великодні свята українців славні і своїми обрядами, що, без сумніву, є дохристиянськими» (М. Крищук, «Читанка з народознавства», Тернопіль, 1993, с. 79—82).

Хотілосяб побачити підставу з Святого Письма- щодо святкування велекодня, назразок вказівки Ісуча чи апостолів, Мовляв: "святкуйте...". Натомість Ісус сказав відзначати , або споминати його смерть.

Цитата

Луки 22:19 Узяв він також хліб і, склавши подяку, поламав його, дав їм та сказав: «Це означає моє тіло, яке буде віддане за вас. Чиніть це на спомин про мене». 20 Так само взяв він після вечері чашу і сказав: «Ця чаша означає нову угоду, укладену на підставі моєї крові, що проллється за вас.
Цього року "Спомин смерті Ісуса Христа" відзначатиметься 17 квітня після заходу сонця.

Цитата

Спомин (Господня Вечеря)
Визначення. Вечеря для відзначення смерті Ісуса Христа, спомин його смерті, яка має більш далекосяжні наслідки, ніж смерть будь-якої іншої особи. Це єдина подія, яку Господь Ісус Христос наказав своїм учням відзначати. Цей спомин також відомий як Господня Вечеря (1 Кор. 11:20).
Яке значення Спомину?
Своїм вірним апостолам Ісус сказав: «Це чиніть на спомин про Мене!» (Луки 22:19). Пишучи до членів зачатого духом християнського збору, апостол Павло додав: «Кожного разу, як будете їсти цей хліб та чашу цю пити,— смерть Господню звіщаєте, аж доки Він прийде» (1 Кор. 11:26). Отже, Спомин підкреслює важливість смерті Ісуса Христа у сповненні наміру Єгови. Він підкреслює значення Ісусової жертовної смерті, особливо у зв’язку з новою угодою та з тим, як його смерть впливає на тих осіб, які будуть з Ісусом спадкоємцями небесного Царства (Ів. 14:2, 3; Євр. 9:15).
Спомин також нагадує про те, що Ісусова смерть та спосіб, в який її було заподіяно, послужили освяченню імені Єгови — відповідно до Божого наміру, вираженого в Буття 3:15 і після того. До самої смерті залишаючись непорочним в очах Єгови, Ісус довів, що причиною Адамового гріха не була якась помилка Творця людини і що людина в стані зберегти досконалу відданість Богові навіть під великим тиском; таким чином Ісус виправдав Бога Єгову як Творця і Суверена Всесвіту. Крім того, Єгова мав намір, щоб Ісусова смерть стала досконалою людською жертвою, необхідною для викупу Адамових нащадків, і таким чином уможливила мільярдам людей, які виявлятимуть віру, вічне життя на райській землі. Це було б сповненням початкового наміру Єгови і виразом його великої любові до людства (Ів. 3:16; Бут. 1:28).
Який же величезний тягар лежав на плечах Ісуса в останню ніч, яку він, будучи людиною, прожив на землі! Він знав, які наміри в його небесного Отця щодо нього, але він також знав, що мусить залишитись вірним у випробуваннях. Коли б він зазнав невдачі, яку ж ганьбу це означало б для його Отця і яку втрату для людства! Якщо взяти до уваги все, що мало б бути досягнуто завдяки смерті Ісуса, то дійсно доречним був його наказ відзначати її.
Що означають хліб і вино, які подаються на Спомині?
Коли Ісус започаткував Спомин, то дав своїм апостолам прісний хліб і сказав: «Це — тіло Моє» (Марка 14:22). Той хліб символізував Ісусове безгрішне фізичне тіло. Його Ісус мав віддати за майбутнє життя людства, і під час цієї події особлива увага звертається на перспективу життя, яку Ісусова жертва відкриває перед тими, хто буде вибраний мати участь з Ісусом у небесному Царстві.
Подавши своїм вірним апостолам вино, Ісус сказав: «Це моя кров Завіту, що проливається за багатьох» (Марка 14:24, Хом.). Те вино символізувало його кров. Завдяки його пролитій крові люди, котрі вірять в неї, можуть отримати прощення гріхів. У той час Ісус наголосив на очищенні від гріха, яке вона уможливлювала його майбутнім співспадкоємцям. З Ісусових слів також видно, що завдяки цій крові мала набрати чинності нова угода між Богом Єговою і помазаним духом християнським збором.
Як часто і коли слід відзначати Спомин?
Ісус не сказав конкретно, як часто це слід робити. Він просто сказав: «Це чиніть на спомин про Мене!» (Луки 22:19). Павло писав: «Бо кожного разу, як будете їсти цей хліб та чашу цю пити,— смерть Господню звіщаєте, аж доки Він прийде» (1 Кор. 11:26). Вираз «кожного разу» не мусить означати багато разів на рік; він може означати щороку протягом багатьох років. Коли ви відзначаєте якусь важливу подію, наприклад річницю шлюбу, або коли держава відзначає якусь важливу подію у своїй історії, то як часто це робиться? Раз на рік, у річницю події. Такий підхід узгоджується також з тим, що Господня Вечеря була запроваджена в день єврейської Пасхи — щорічного свята, котре вже не мусили відзначати євреї, які стали християнами.
Свідки Єгови відзначають Спомин 14 нісана після заходу сонця згідно з єврейським календарем, який використовувався у першому столітті. День у євреїв починається із заходом сонця і триває до наступного заходу сонця. Отже, Ісус помер того самого дня за єврейським календарем, коли започаткував Спомин. Початком місяця нісана вважався перший захід сонця після того, як новий місяць, найближчий до весняного рівнодення, ставав видний в Єрусалимі. А через 14 днів настає день Спомину. (Отже, день Спомину може не збігатися зі святом Пасхи, яке відзначають сучасні євреї. Чому саме? Початком їхніх календарних місяців є астрономічний новий місяць (молодик), а не новий місяць, видний над Єрусалимом, який може з’явитись на 18—30 годин пізніше. До того ж більшість євреїв сьогодні відзначають Пасху 15 нісана, а не 14-го, як це робив Ісус відповідно до сказаного в Мойсеєвому Законі).

• 0

#34 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 05.04.2011 – 08:24

Перегляд дописуСонцеслав (25.03.2011 18:18) писав:

Що це змінює по суті? Святкують ту саму подію воскресіння.
  • 0

#35 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6636 повідомлень

Відправлено 08.04.2011 – 13:41

Перегляд дописуСонцеслав (25.03.2011 14:59) писав:

...Ісусу Хресту!!
ну от знову. як вони мене бісять.
я - грамманаці :wub:

Цитата

Луки 22:19 Узяв він також хліб і, склавши подяку, поламав його, дав їм та сказав: «Це означає моє тіло, яке буде віддане за вас. Чиніть це на спомин про мене». 20 Так само взяв він після вечері чашу і сказав: «Ця чаша означає нову угоду, укладену на підставі моєї крові, що проллється за вас.
а в цій цитаті не сказано, що в чаші саме вино. як довести що то було щось алкогольне?

ну нехай будемо вважати що Ісус наказав вживати пліснявілий хліб з наркотиками і запивати алкоголем. а про опіати він щось говорив? тобто про свічки, кадило, чи інший дим, яким треба дихати?
  • 0

#36 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6636 повідомлень

Відправлено 22.04.2011 – 17:16

Цитата

Великдень українці святкували не лише за багато сотень років до прийняття християнства, а й до народження самого Христа. Після весняного рівнодення день збільшується, тому й свято називається Великдень Дажбожий, тобто сонячний. І в цьому святі, які в інших весняних, переважає магія родючості. (Приміром, великодній коровай, котрий слов'яни називали бабою або куличем (калачем), був «жертовним посвяченням» родючості і плодовитості. Його випікали за принципом аналогії: чим вищий коровай, тим кращий урожай, тим більше приплоду матиме худоба. Сучасна паска — це і є той древній язичницький коровай з дріжджового тіста, і ніякого відношення до справжньої пісної єврейської паски він не має). Дажбог шанувався предками як Бог сонця, який на зиму ховає живильні промені, а навесні знову посилає їх на землю, чим несе благо, саме життя. Він — Бог добра, світла, життєвої сили. Він не тільки зігріває землю, а й стежить за тим, як на ній дотримується порядок.
Встановлено, що весняного, передвеликоднього посту в язичників не було. А от обряди очищення водою мали ритуальне значення. Особливо чистий четвер, коли вшановували покійних предків.

Цитата

У великодні дні зустрічали й саму богиню Весну. Розкладали багаття, стрибали через нього — очищалися. Потім приносили жертву воді, пускаючи на річку хлібину. В цей день випускали на волю пташок, яких тримали у клітках. А саме свято мало назву Благовіщення, городні роботи можна було починати тільки після нього.

ось. а тут ще пейсах не настав, а городи вже посаджені. місячний календар - то така дурниця. і взагалі звідкіля в християнстві взявся такий культ місяця? Адже в більшості християнство грунтується на еллінській міфології, то що ж вони не могли використати здобутки еллінських мудреців по вивченню астрологію, і для календаря взяли те що простіше - місяць.
  • 0

#37 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 22.04.2011 – 22:15

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (27.04.2009 13:28) писав:

Я пам’ятаю як Ламакс на Домівці казав, що яйця яким поклонялися язичники - це яйця змія(здогадайтеся якого, Бу-го-га)!

Ну, більш-менш освічені ще й в курсі, що значить пофарбована білим зверху висока циліндрична паска.
І що яйця має бути два.
Але то вже таке...

Перегляд дописуСонцеслав (25.03.2011 14:59) писав:

Слава Ісусу Хресту!!

З таким ніком і такі слова...
Тьху та й годі.

От в Харкові знають, як треба готуватись

Зображення

Зображення
  • 1

#38 Themost

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 49 повідомлень

Відправлено 24.04.2011 – 14:38

Євреї вкрали своє свято Песах з христиняського свята вскресіння Ісуса!
  • 0

#39 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 24.04.2011 – 15:09

Перегляд допису-=VJ=- (22.04.2011 23:15) писав:

Ну, більш-менш освічені ще й в курсі, що значить пофарбована білим зверху висока циліндрична паска.
І що яйця має бути два.
Але то вже таке...
це вже чиясьсублімація і фаломорфізм :happytwo:
  • 0

#40 Козаченько

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 76 повідомлень
  • Місто:Україна, м.Богуслав

Відправлено 12.04.2012 – 18:31

Вітаю усіх з наступаючим святом Паски!
Я хочу розбудити тему з глибокого торішньго сну, та підняти тему про нашу українську писанку.
До мене нещодавно прийшла ідея розписати писанку, реквізити я вже підготовив, думаю завтра буде вільний час, розпишу, і поділюся з вами світлинами:)
Щодо запитань:
Хтось вже займався цим, практикував?
Можете поділитися фотками?

Розповідаємо і активуємо тему :tryzub:
  • 2

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних