Перейти до вмісту

Стратегії українізації

Повідомлень в темі: 115

#81 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 08.01.2010 – 18:13

Перегляд дописуst SPEAKER (8.01.2010 15:55) писав:

Олесько, не смішіть. Наче ви тут комусь потрібні і наче станете потрібніші, як лаятимете москалів =)
Ви так мало на форумі і вже десь уздріли, як я лаю москалів?)
  • 0

#82 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 08.01.2010 – 22:20

Перегляд дописуEmika (6.04.2007 23:39) писав:

На щастя, українізація триває. На жаль, повільніше, ніж хотілося б.
Пропоную обміркувати виграшні і програшні підходи, способи, методи, які використовуються прихильниками українізації. Мабуть, повільні темпи українізації, крім об"єктивних обставин, значною мірою спричинені помилками декотрих національно свідомих українців.
Отже, яку стратегію українізації можна вважати оптимальною? Крім того, які можливі помилки на цьому шляху?
Українізацію в розпорошеному мурашнику не проведеш. Потрібно для початку згуртувати людей. А щоб це зробити, потрібно для початку змінювати форму і режим правління державою. Демократія - це іграшка з рук влади, народ тішиться і радіє свободою. Фтопку1!! Нічого путнього з цього не вийде. Авторитарний режим - наше всьо. Форма правління - парламентсько-президентська. Ога, 450 спиногризів, які не те що про українізацію суспільства, про народ не думають. І один дядько президент, який прийшов на свій пост з світлими ідеями і надіями, але через відсутність ричагів управління сам скотився до рівня бидла. Це все не те! Країну врятує монархія, хай не абсолютна, конституційна, але влада буде сконцентрована в одних руках. І от коли країна згуртується в одне ціле, тоді й можна буде говорити про якусь політики. Там вже буде де розгулятися: ЗМІ, література, реформа освіти тощо. Але для цього потрібно згуртувати країну...
  • 0

#83 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 22:47

Перегляд дописуОлеська (8.01.2010 18:13) писав:

Ви так мало на форумі і вже десь уздріли, як я лаю москалів?)

Я сказав "як лаятиМЕТЕ" :)

Вуйко Дмитро
Не можу не погодитися. Гуртуватися треба.

Але не навколо тих тем, що у частини населення викликають супротив: "дружба з Росією", "дружба із Штатами", "співоча мова", "величні укри", "геноцид", "кляті москалі/жиди/ляхи/роми/гогі/бульби" і т.п.

Виростити футболіста, боксера, шахіста (не плутати з шахідами), пловця, побудувати найпотужнішу електростанцію, найвеличніший стадіон, найвищу вежу, найбільший міст, найдовше метро.... ось чим змогла б пишатися наша нація. Ось чим зможуть пишатися наші онуки.

Онуки не будуть пишатися дідами, які все життя згаяли на вивчення голодомору, руйнування пам"ятників Бандері/Леніну і мітингування проти НАТО.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 08.01.2010 – 22:49

• 0

#84 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 08.01.2010 – 23:28

Перегляд дописуst SPEAKER (8.01.2010 22:47) писав:

Виростити футболіста, боксера, шахіста
ви як в воду гляділи))
зараз налетять наші флудери і будуть "гнати бєса" з кожного з цих трьох слів))
  • 0

#85 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 23:37

Перегляд дописуФабрегас (8.01.2010 23:28) писав:

ви як в воду гляділи))
зараз налетять наші флудери і будуть "гнати бєса" з кожного з цих трьох слів))
З майбутнього дідька не гонять. А от з цих трьох кентів можна гг
  • 0

#86 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 09.01.2010 – 00:43

Перегляд дописуst SPEAKER (8.01.2010 22:47) писав:

Онуки не будуть пишатися дідами, які все життя згаяли на вивчення голодомору
Ага, вони ж меншу користь приносять суспільству, аніж футболісти.
  • 0

#87 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 09.01.2010 – 01:21

Ну звичайно, голодомори з пам"ятниками і мовою куди більше користі приносять користі - дуже добре гуртують суспільство. Так добре гуртують, що 19 років не згуртують.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 09.01.2010 – 01:22

• 0

#88 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 09.01.2010 – 01:29

Перегляд дописуst SPEAKER (9.01.2010 01:21) писав:

Ну звичайно, голодомори з пам"ятниками і мовою куди більше користі приносять користі - дуже добре гуртують суспільство. Так добре гуртують, що 19 років не згуртують.
я шо про пам"ятники говорив?
Я про те, шо знати і шанувати свою історію дуже важливо.
І рівень життя напряму залежить від того, чи любиш ти Україну.
Так само, як і успіхи футболістів наприклад.
Бачив, як інші збірні співають свій гімн, а як збірна України? Того і програють, хоча й з технікою може бути все гаразд.

Повідомлення відредагував Авантюрист: 09.01.2010 – 01:30

• 0

#89 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 09.01.2010 – 01:40

Не ви - я раніше.

Я трохи не про те веду мову.

Я кажу, що згуртувати націю можуть лишень ті речі, що не викликають у частини населення ворожого сприйняття. Ми ж не волаємо "кляті жиди/москалі/гогі/роми/бульби" навіть якщо наш спортсмен програв. Ми всі, весь наш народ вболіваємо за наших чемпіонів. Ми не йдемо бити пики косооким чи темношкірим, коли злітає в небо всесвітньо відомий Руслан. Ми не йдемо з плакатами страйкувати коли наші новозбудовані електростанції виробляють струм.

Це, саме це нас всіх об"єднує.

Не зробить цього ані Бандера з Леніним, ані НАТО з Росією, ані мова з суржиком.

Мені не досить зрозуміло, що означає "шанувати історію", але хай буде так. Кожен може шанувати те, що він бажає, але не нав"язувати свої ідеали і своїх героїв іншим - це неприпустимо, це ніколи нікого не згуртує.

Цитата

І рівень життя напряму залежить від того, чи любиш ти Україну.
Для декого "любити Україну" означає лаяти жидів/москалів/хохлів, бити пики темношкірим і косооким, стукати п"ятою в груди і волати про патріотизм, читати Шевченка в усіх видах транспорту, цитувати Винниченка, святкувати день народження Шухевича чи Леніна, вірити в укрів з "карпатським Христом", бажати постріляти "несвідомих" чи "свідомих" і т.п.

Особисто для мене любити Україну означає бути добропорядним громадянином. Дотримуватися закону, правил, норм моралі. Що воно таке? Це подати декларацію про доходи, це сумлінно працювати, це, врешті-решт, закомпостувати талон в автобусі, це дати пораду людині, якою б мовою вона до вас не звернулася, допомогти в біді, як би вона не виглядала, ... це бути нормальною людиною.

Це приносить користь кожній людині в нашій країні.
Інше - показуха стурбованих свідомитів, яка крім них нікому ніколи не була потрібна.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 09.01.2010 – 02:03

• 0

#90 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 974 повідомлень
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 09.01.2010 – 09:51

Перегляд дописуПомаранчева Пантерка (21.05.2007 10:16) писав:

Ну годі вже! це вже повна фігня! Чому ми слухаємо англомовних виконавців нормально а російськомовних будемо хаяти? Хто не дає виступати нашим? Наші самі не хочуть. До того ж в нас їх нема просто. А ті хто є зараз не займаються співами, вони телешоу ведуть, в політиці участь приймають. В нас політика зараз на місці Шоу-Бізнесу... Я правду кажу. раніше люди носили футболки з улюбленими виконавцями та ходили на концерти а тепер концерти влаштовують політики на підтримку себе (а ми спостерігаємо який виконавець на чиїй стороні), люди носять футболки з улюбленими політиками :) Це нормально, зараз увага напрямлена на те що в державі твориться а не на шоу-бізнес.
Далі, не розумію мовної проблеми! Нащо ви її роздуваєте? розмовляйте тією якою хочете! Рано чи пізно інші приєднаються а якщо нав"язувати - це визиває протидію! Це психологія людини! Коли силою намагаєшся - вона опирається навіть якщо ти їй конфету пхаєш в рота! Покладеш поруч - сама візьме. Не праві ви. Неможна силою українізувати людей які виросли розмовляючи російською. Я розмовляю переважно російською. Але я знаю та люблю українську і коли попадаю в середу таких патріотів як сама, розмовляю тільки українською. Я вважаю себе українкою і хочу для нашої держави тільки добра. Але я кажу вам правду: не можна силою отак взяти і примусити всіх людей спілкуватися українською. Вони самі цього дійдуть. Не вони так діти їхні дійдуть. До того ж, російськомовність - це не означає що людина не є патріотом України.
Приношу свої вибачення за те,що можливо повторююся:cry:)
А русифікація? Згоден з тим що не можливо заставити людину іншої національності і мовності розмовляти зовсім іншою мовою,але якщо ти приїхав у ту державу-ти просто повинен,а якщо проти-неповага до держави. У нас повинна провестися вся українізація всіх інстанцій,починати з верхньої гілки влади,і до самого самого меншого,це дитсадки. Розкажу як на Донеччині,у моєму районі,зі слів моїх близьких друзів які навчаються у вишках Донецька-а це Національні,Державні,Технічні,Політехнічні і так далі,там предмети викладаються на українській, але є винятки,але і їх мало,у мене в технарі все українське,є противники,але викладач каже-що ж поробиш,треба,і вчать,і розповідають теж на українській. Моя сестра навчається у Донецькому Національному там теж муштрують всіх під українську,а що ж вони думали? Так і треба робити. Доречі,на Донеччині більша частка українців:-) я розмовляю на роботі,дома,з друзями,з незнайомими мені людьми лише українською,хоча народився на Донеччині. Мій батько тут народився,його мати-моя баба:),а моя мати приїхала з Хмельниччини,де є суржик,і капітальний,хоча до донецького ще далеко:) я сам для себе вдосконалювався у мовному плані,я майже виріс на вулиці,бо дуже часто тікав з дому на гульки:)а мати мене ... Як завжди:) а,у нас навіть у дитсадку на українській мови все,і у двох школах! О так то
  • 0

#91 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 09.01.2010 – 11:17

Стратегії українізації

Період зараз такий(смутноє время)- усі повинні сказати, що думають один про одного.
А хто виговорився, тоді починайте вже щось робити, бо судять не по словах.

Ми, Українці, можемо вести нормальний і очікуваний в світі бізнес

Знайома отаке організувала.
http://www.ukr-dvorik.ru/rus/otzivs/
  • 0

#92 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 09.01.2010 – 14:45

Перегляд дописуst SPEAKER (9.01.2010 01:21) писав:

Нація, який забуває, не шанує та не знає власного минулого, приречений на зникнення.
  • 0

#93 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 09.01.2010 – 14:50

Перегляд дописуОлеська (9.01.2010 14:45) писав:

Нація, який забуває, не шанує та не знає власного минулого, приречений на зникнення.
Головне українську мову не забувати.
  • 0

#94 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 12.01.2010 – 18:12

Перегляд дописуОлеська (9.01.2010 14:45) писав:

Здобувати історію, шанувати минуле...
Воно так гарно звучить, але чи є якийсь смисл у тих словах? Що воно таке "шанувати минуле"? "Шануймося, бо ми того варті"? :ggggg:

Про "здобути історію" - теж саме. Хоча.... зважаючи на нинішню державну полістику, ми є чи не першою нацією, що таки "здобула історію" - власноруч написали байки й видали за історію. От як воно ;)
  • 0

#95 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень

Відправлено 13.01.2010 – 05:30

Перегляд дописуВуйко Дмитро (8.01.2010 22:20) писав:

влада буде сконцентрована в одних руках. І от коли країна згуртується в одне ціле, тоді й можна буде говорити про якусь політики.
Так, маємо приклад під боком - Лукашенко непогано згуртував Білорусь, опозиція й не писне. І є приклад західних країн - де національна єдність формувалась демократичним шляхом. Не варто сподіватись, що диктатор, як турботливі батьки, вирішить всі проблеми - значно більша ймовірність, що диктатор дбатиме про свій особистий інтерес, а у суспільстві не буде важелів протидії цьому. І якщо диктатор чомусь захоче знищити українську мову, то важелів протидії цьому теж не буде. Так що у нас немає іншого виходу, ніж діяти так, як личить зрілим громадянам демократичного суспільства. Західний світ показав вигідність цього шляху.
  • 0

#96 WANUA

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 71 повідомлень

Відправлено 02.02.2010 – 19:58

Перегляд дописуEmika (13.01.2010 05:30) писав:

Так, маємо приклад під боком - Лукашенко непогано згуртував Білорусь, опозиція й не писне. І є приклад західних країн - де національна єдність формувалась демократичним шляхом. Не варто сподіватись, що диктатор, як турботливі батьки, вирішить всі проблеми - значно більша ймовірність, що диктатор дбатиме про свій особистий інтерес, а у суспільстві не буде важелів протидії цьому. І якщо диктатор чомусь захоче знищити українську мову, то важелів протидії цьому теж не буде. Так що у нас немає іншого виходу, ніж діяти так, як личить зрілим громадянам демократичного суспільства. Західний світ показав вигідність цього шляху.
Якщо суспільство не може протидіяти одній людині, то це не суспільство, а стадо овець. Маю надію, що ми не опустимось до таких низів...
  • 0

#97 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 02.02.2010 – 21:34

Перегляд дописуWANUA (2.02.2010 19:58) писав:

Якщо суспільство не може протидіяти одній людині, то це не суспільство, а стадо овець. Маю надію, що ми не опустимось до таких низів...
Так диктатура і робить з людей овець. А не-овець просто знищують, як і було за радянської влади.
  • 0

#98 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 02.02.2010 – 21:42

Перегляд дописуОлеська (2.02.2010 21:34) писав:

Так диктатура і робить з людей овець. А не-овець просто знищують, як і було за радянської влади.
точно точно! а от зникла радянська влада - то усі наче у раю зажили :)
  • 0

#99 WANUA

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 71 повідомлень

Відправлено 03.02.2010 – 21:46

Перегляд дописуd^.^b (2.02.2010 21:42) писав:

точно точно! а от зникла радянська влада - то усі наче у раю зажили :)
Що не кажи, а ми в культурі народу піднялися на висоту.
  • 0

#100 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 08.02.2010 – 21:26

Перегляд дописуWANUA (3.02.2010 21:46) писав:

Що не кажи, а ми в культурі народу піднялися на висоту.
і то правда - бомжі тепер культурно просять порожні пляшки, і алкаші тепер культурно блюють у смітники, та й взагалі усьо в повній культурі стало :brovy:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних