Перейти до вмісту

Стратегії українізації

Повідомлень в темі: 115

#61 Пантерка Патріотка

Президентське звірятко

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 21.05.2007 – 09:16

Ну годі вже! це вже повна фігня! Чому ми слухаємо англомовних виконавців нормально а російськомовних будемо хаяти? Хто не дає виступати нашим? Наші самі не хочуть. До того ж в нас їх нема просто. А ті хто є зараз не займаються співами, вони телешоу ведуть, в політиці участь приймають. В нас політика зараз на місці Шоу-Бізнесу... Я правду кажу. раніше люди носили футболки з улюбленими виконавцями та ходили на концерти а тепер концерти влаштовують політики на підтримку себе (а ми спостерігаємо який виконавець на чиїй стороні), люди носять футболки з улюбленими політиками :ura: Це нормально, зараз увага напрямлена на те що в державі твориться а не на шоу-бізнес.
Далі, не розумію мовної проблеми! Нащо ви її роздуваєте? розмовляйте тією якою хочете! Рано чи пізно інші приєднаються а якщо нав"язувати - це визиває протидію! Це психологія людини! Коли силою намагаєшся - вона опирається навіть якщо ти їй конфету пхаєш в рота! Покладеш поруч - сама візьме. Не праві ви. Неможна силою українізувати людей які виросли розмовляючи російською. Я розмовляю переважно російською. Але я знаю та люблю українську і коли попадаю в середу таких патріотів як сама, розмовляю тільки українською. Я вважаю себе українкою і хочу для нашої держави тільки добра. Але я кажу вам правду: не можна силою отак взяти і примусити всіх людей спілкуватися українською. Вони самі цього дійдуть. Не вони так діти їхні дійдуть. До того ж, російськомовність - це не означає що людина не є патріотом України.

Повідомлення відредагував Помаранчева Пантерка: 21.05.2007 – 09:18

• 0

#62 Marchik

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 21.05.2007 – 09:37

Перегляд дописуПомаранчева Пантерка (21.05.2007 09:16) писав:

Ну годі вже! це вже повна фігня! Чому ми слухаємо англомовних виконавців нормально а російськомовних будемо хаяти? Хто не дає виступати нашим? Наші самі не хочуть. До того ж в нас їх нема просто. А ті хто є зараз не займаються співами, вони телешоу ведуть, в політиці участь приймають. В нас політика зараз на місці Шоу-Бізнесу... Я правду кажу. раніше люди носили футболки з улюбленими виконавцями та ходили на концерти а тепер концерти влаштовують політики на підтримку себе (а ми спостерігаємо який виконавець на чиїй стороні), люди носять футболки з улюбленими політиками :) Це нормально, зараз увага напрямлена на те що в державі твориться а не на шоу-бізнес.
Далі, не розумію мовної проблеми! Нащо ви її роздуваєте? розмовляйте тією якою хочете! Рано чи пізно інші приєднаються а якщо нав"язувати - це визиває протидію! Це психологія людини! Коли силою намагаєшся - вона опирається навіть якщо ти їй конфету пхаєш в рота! Покладеш поруч - сама візьме. Не праві ви. Неможна силою українізувати людей які виросли розмовляючи російською. Я розмовляю переважно російською. Але я знаю та люблю українську і коли попадаю в середу таких патріотів як сама, розмовляю тільки українською. Я вважаю себе українкою і хочу для нашої держави тільки добра. Але я кажу вам правду: не можна силою отак взяти і примусити всіх людей спілкуватися українською. Вони самі цього дійдуть. Не вони так діти їхні дійдуть. До того ж, російськомовність - це не означає що людина не є патріотом України.
Підтримую!!!
В моєму оточенні багато росіян за походженням, які категорично не бажають, щоб російську мову вводили другою державною; які досить свідомо велику роботу ведуть на збереження культурного середовища (майже благодійно) і яких можна впевнено назвати патріотами України. Проблема як раз в "українцях", що торгують нац.надбаннями, та це було завджи у всі часи. Шкода, що зараз процентне відношення їх у суспільстві набагато більше, ніж навіть у "совку".
От і виходить, що країні не вистачає не "футболістів, банкірів, шоу-менів і т.п.", а просто свідомих представників, які б любили свою країну і людей, що в ній живуть. І зовсім не важливо хто вони за фахом - двірник, бухгалтер, співак, програміст... або президент.
Вибачаюсь, може здатися трохи пафосно :ura:
  • 0

#63 banderivec

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 262 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:криївка в лісі

Відправлено 21.05.2007 – 09:46

Перегляд дописуПомаранчева Пантерка (21.05.2007 10:16) писав:

Ну годі вже! це вже повна фігня! Чому ми слухаємо англомовних виконавців нормально а російськомовних будемо хаяти? Хто не дає виступати нашим? Наші самі не хочуть. До того ж в нас їх нема просто. А ті хто є зараз не займаються співами, вони телешоу ведуть, в політиці участь приймають. В нас політика зараз на місці Шоу-Бізнесу... Я правду кажу. раніше люди носили футболки з улюбленими виконавцями та ходили на концерти а тепер концерти влаштовують політики на підтримку себе (а ми спостерігаємо який виконавець на чиїй стороні), люди носять футболки з улюбленими політиками :ura: Це нормально, зараз увага напрямлена на те що в державі твориться а не на шоу-бізнес.
це типова відповідь російськомовних громадян, нічого нового у ваших словах я не почув, так кажуть всі хто переважно розмовляє російською.
І як діти будуть розмовляти українською коли їх будуть виховувати російськомовні батьки? Починати потрібно з себе, а не надіятися на дітей…

Цитата

розмовляйте тією якою хочете
навіщо розмовляти чужою мовою, якщо в нас є своя національна мова — українська.
Двомовність існує переважно у тих країнах, де немає своєї національної мови: наприклад Канада — такої мови, як канадська, не існує, тому там використовують англійську та французьку.
  • 0

#64 Marchik

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 21.05.2007 – 10:03

Перегляд дописуbanderivec (21.05.2007 09:46) писав:

це типова відповідь російськомовних громадян, нічого нового у ваших словах я не почув, так кажуть всі хто переважно розмовляє російською.
І як діти будуть розмовляти українською коли їх будуть виховувати російськомовні батьки? Починати потрібно з себе, а не надіятися на дітей…

Двомовність існує переважно у тих країнах, де немає своєї національної мови: наприклад Канада — такої мови, як канадська, не існує, тому там використовують англійську та французьку.
Вибач, а як же Америка?
  • 0

#65 banderivec

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 262 повідомлень
  • Місто:криївка в лісі

Відправлено 21.05.2007 – 10:38

Перегляд дописуMarchik (21.05.2007 11:03) писав:

Вибач, а як же Америка?
ви маєте на увазі США? і що там такого?
  • 0

#66 guada

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 4 повідомлень

Відправлено 21.05.2007 – 10:47

так само, як за Союзу розмовляли російською при україномовних батьках. Які старання не прикладали батьки, щоб зберегти живу мову українських дітей в Росії, в Криму, зрештою, на сході та півдні України, російськомовне оточення невідворотно робило своє. Треба було бути ну дуже вже наполегливими, дуже вже жучити дітей, щоб вони добре говорили (і писали!) рідною мовою, більше того – хоча б просто говорили українською, навчаючись у російській школі і ніде не чуючи української крім домівки протягом заледве години на день.

І зараз, якщо діти будуть занурені у всюдиприсутню в соціумі українську мову, вони будуть говорити нею так само природно як дихати, навіть якщо батьки росіяни. Ну що поганого в двомовності? У мене обидві ці мови рідні і нізащо не відмовлюся від жодної. Будуть українці працювати на розвій і збагачення своєї мови і всі будуть поважати нашу мову і нас.

А з часом, коли відособленість від Росії стане незворотною і тривкою, російська мова перейде в розряд таких, як і інші шанованих іноземних мов; через пару поколінь, сподіваюсь, гострих негативних емоцій викликати не буде, так само як угорська, румунська чи литовська. У свій час всі ці мови були мовами окупантів, але спогади про це присутні лише на сторінках підручників і не болять так, як болить “старшобратня” окупація. Усе минає.
  • 0

#67 Marchik

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 98 повідомлень

Відправлено 21.05.2007 – 11:27

Перегляд дописуbanderivec (21.05.2007 10:38) писав:

ви маєте на увазі США? і що там такого?
Те про що, ти кажеш, нажаль також має місце. :D
Та я за об'єктивність.
В сучасному світі не лишилося ортодоксальних культур (не беручи до уваги якісь племена та республіки в джунглях :) ).
Але якщо вже торкатися емігрантських країн, то культура США як раз яскравий приклад країни, де вибрано з багатьох нац.культур краще - це їх ідеологія.
Звичайно, важливо на якій мові ти розмовляєш, але ж на цьому і закінчується наша "національна ідея".
Мабуть це інші заходи. Треба як США, Англія, Франція, не побоюся цього слова, Росія - відбирати краще з усіх історичних періодів (дякувати історія в нас багата!), пишатися своїми діячами (з часів Київської Русі і до СРСР), робити все це надбанням УКРАЇНИ!
Тоді і патріотизм буде переповнювати, коли співатимеш український гімн, і русифікацію ніхто підтримувати не стане та й питання потроху всі вирішаться. :ura:

P.S. Знову мене на "пафос" потягнуло, sorry :)
  • 0

#68 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 повідомлень

Відправлено 21.05.2007 – 12:17

Перегляд дописуПомаранчева Пантерка (21.05.2007 10:16) писав:

Ну годі вже! це вже повна фігня! Чому ми слухаємо англомовних виконавців нормально а російськомовних будемо хаяти? Хто не дає виступати нашим? Наші самі не хочуть. До того ж в нас їх нема просто. А ті хто є зараз не займаються співами, вони телешоу ведуть, в політиці участь приймають. В нас політика зараз на місці Шоу-Бізнесу... Я правду кажу. раніше люди носили футболки з улюбленими виконавцями та ходили на концерти а тепер концерти влаштовують політики на підтримку себе (а ми спостерігаємо який виконавець на чиїй стороні), люди носять футболки з улюбленими політиками :D Це нормально, зараз увага напрямлена на те що в державі твориться а не на шоу-бізнес.
.....
Ну ніхто ж і не каже силою....читайте шановна пані вище...я ж писав...ДОБРОВІЛЬНО...Бо все що трималося на силі та страху давно вже зникло... :)

І взагалі люди ми не про те говоримо....те що російська мова та культура наступає - це факт....я не збираюся нікого мити чи силувати до спілкування українською....всі ми відповідальні за свої дії перед собою, Богом та країною. Просто у нас би не було таких проблем як зараз в країні якби було 90% україномовного населення. Країну б не розривали як зараз. :ura: . І скажіть чи притісняється у нас російська чи українська?

Повідомлення відредагував Olex: 21.05.2007 – 12:27

• 0

#69 Пантерка Патріотка

Президентське звірятко

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 21.05.2007 – 16:41

Перегляд дописуOlex (21.05.2007 13:17) писав:

Ну ніхто ж і не каже силою....читайте шановна пані вище...я ж писав...ДОБРОВІЛЬНО...Бо все що трималося на силі та страху давно вже зникло... :)

І взагалі люди ми не про те говоримо....те що російська мова та культура наступає - це факт....я не збираюся нікого мити чи силувати до спілкування українською....всі ми відповідальні за свої дії перед собою, Богом та країною. Просто у нас би не було таких проблем як зараз в країні якби було 90% україномовного населення. Країну б не розривали як зараз. :ura: . І скажіть чи притісняється у нас російська чи українська?

Мої діти будуть розмовляти українською. Я про це подбаю. Вдома спілкуватимусь українською з ними. І чоловік буде україномовний. Кажу, я й зараз із братом спілкуюся українською. Бо мене так пре.
  • 0

#70 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 21.05.2007 – 16:47

Перегляд дописуПомаранчева Пантерка (21.05.2007 17:41) писав:

Мої діти будуть розмовляти українською. Я про це подбаю. Вдома спілкуватимусь українською з ними. І чоловік буде україномовний. Кажу, я й зараз із братом спілкуюся українською. Бо мене так пре.
Ну це вже твоя справа, роби як підказує серце та розум. :ura: Але я це поважаю, бо і сам живу у російськомовному середовищі з домішками українського.
  • 0

#71 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень

Відправлено 21.05.2007 – 21:53

Приєднав тему "Зупинимо русифікацію України!" за її некоструктивність.
  • 0

#72 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 25.05.2007 – 13:44

Добре....от Вам шановні модератори конструктивізм,
для українізації нам потрібно:
1) всім поперше почати з себе - почати розмовляти українською, позакачувати українізаторів (хто не знає де - пишіть, допоможу чим зможу);
2) завжди вимагати українського - це стосується і журналів і газет, музики та кіно, книжок;
3)Сказати собі - я українець а не малорос, бо :
- живу у незалежній Україні і за її суверенітет горлянку кому завгодно перегризу (вибачайте за дещо жорстокі слова);
- спілкуюся, поважаю і розвиваю свою рідну українську мову;
- в мене дома український прапор;
- я маю свою думку у вільній державі;
4) Нарешті визначитися чи тікати з України за кордон, чи бути тут і захищати своє;
5)Показувати всім - українське це найкраще;
6)Підвищувати свій рівень знань про свою країну, її культутру
.....ну і тому подібне :angry12:
  • 0

#73 kYula

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 124 повідомлень

Відправлено 23.07.2007 – 13:40

Вчора бачила по ТВ проведення на Центральному вокзалі Києва акції "Не будь байдужим!"
Дуже зацікавилась. Учасники акції роздавали книжки людям, де було написані поради як легко можна перейти на рідну мову. Реакця люду була не одноманітною: хтось дякуючи, казав, що обов"язково використають ті поради, бо проблема в житті "як перейти на українську" є досить актуальною, хтось зрікався книг і порад. Але, впевнена, що якась користь все ж таки буде!
Знайшла в інеті інфу про акцію:

Цитата

Головна мета акції – переконати українців, що ніхто, крім них самих, не зможе збудувати Україну – державу європейських цінностей, де кожен громадянин почуватиметься вільною людиною, де гідно лунатиме українська мова, де політики і чиновники будуть патріотами своєї країни. Тільки в такій країні громадяни матимуть шанс позбутися корупції, змусити владу проводити чесну і відкриту політику, поважати достоїнство людей. На думку організаторів, українці повинні зробити рішучий вибір на користь української мови та культури, відкинувши раз і назавжди насаджуваний століттями комплекс малоросійства, усвідомити, що тільки українська Україна зможе бути самодостатньою складовою європейської цивілізації, цивілізованою країною, в якій кожна людина зможе знайти своє гідне місце.

“Не будь байдужим!” – акція неполітична, не рекламна, не пов’язана з жодною політичною силою. Вона не фінансується жодною політичною партією, фондом чи організацією. Її проведення – це добра воля та ентузіазм небайдужих людей: артистів, музикантів, друзів, однодумців. Організатори хочуть у безпосередньому спілкуванні відомих артистів та простих мешканців невеликих міст України нагадати кожному українцю, що майбутнє його країни – в його руках і лише від нього залежатиме, яким буде його життя і якою, зрештою, буде країна.
Під час проведення акції організатори звертають увагу учасників на очевидні витоки проблем сьогоднішнього українського суспільства. Адже за століття колоніального становища часів Російської імперії та СРСР багато українців утратили впевненість у собі, сьогодні вони нехтують рідною мовою, не знають своєї справжньої історії, почуваються розгубленими і зневіреними. Втративши національну гідність, багато українців так і залишилися малоросами – незалежно від їхнього майнового чи соціального статусу – людьми, які українське сприймають як менш вартісне, соромляться бути українцями, а свою меншовартість сприймають як норму. Навіть більше: багато хто з них агресивно-зневажливо ставиться до всього українського, до тих, хто не боїться і не соромиться бути українцем. Через таку малоросійську свідомість значної частини суспільства українці – єдині серед європейських народів - так і не стали господарями у своїй країні.

Організатори акції пропонують українцям відкинути сумний і трагічний досвід минулих століть, позбутися малоросійства, зробити свій вибір на користь української мови, європейських цінностей. Сьогодні кожен українець повинен нарешті відчути себе громадянином і усвідомити свою особисту відповідальність за майбутнє України. І лише активна громадянська позиція кожного, повага до себе і своїх співгромадян може принести нам краще життя.
Хотіла б і самою стати активісткою, але, нажаль, не знаю як це зробити... Може, хтось знає?)
  • 0

#74 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 23.07.2007 – 13:44

Минула акція http://nbb.com.ua/fileadmin/files/final.pdf

Сам сайт http://nbb.com.ua/
  • 0

#75 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 26.06.2009 – 03:23

Перегляд дописуweb-nation.org (12.04.2007 17:19) писав:

я от дещо роблю для українізації :rolleyes:
- створив інтернет ресурс для веб-майстрів, де публікую перекладені мною усілякі відомі статті відомих людей :)
адресу ресурсу (бажаючі) можуть знайти в моєму підписі, а от ВИ, що зробили на користь рідної мови?
жорстко одначе(
  • 0

#76 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 09:10

Дійсно, на біса мені здалася ваша національна мова?
Нащо силкувати себе і переходити на чужу неконкурентноздатну мову, якщо є своя рідна російська, яка не потребує штучної підтримки й негайної реанімації?

Olex

Пане, ви не укр часом? :)
http://lurkmore.ru/%...%BA%D1%80%D1%8B

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 08.01.2010 – 09:25

• 0

#77 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6651 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 08.01.2010 – 11:09

Перегляд дописуst SPEAKER (8.01.2010 09:10) писав:

Нащо силкувати себе і переходити на чужу неконкурентноздатну мову, якщо є своя рідна російська, яка не потребує штучної підтримки й негайної реанімації?

кажеш не потребує підтримки? не потребує реанімації? А де ж вона, така самостійна російська мова? Хто її знає?
Повсюди тільки феня і олбанський, а російська мова, без підтримки, здихає , разом з росіянами.
чи ти вважаєш, що російська мова це "насяльніка", "слюшай, дарагой!" "і шо ві такі імєлі ввіду?" ???
  • 0

#78 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 08.01.2010 – 11:12

Перегляд дописуst SPEAKER (8.01.2010 09:10) писав:

ну так ніхто тебе не заставляє говорити "чужою" мовою.. іди собі і говори скільки завгодно. Якщо ти думаєш що тит тут когось переконаєш то дуже помиляєшся. Всі твої старання тут це марна справа.
  • 0

#79 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 08.01.2010 – 11:13

Перегляд дописуФабрегас (8.01.2010 11:12) писав:

ну так ніхто тебе не заставляє говорити "чужою" мовою.. іди собі і говори скільки завгодно. Якщо ти думаєш що тит тут когось переконаєш то дуже помиляєшся. Всі твої старання тут це марна справа.
Так справа ж у тому, що там він зі своєю російською нікому не потрібний. А тут ще хтось реагує на провокації.)
  • 0

#80 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 08.01.2010 – 15:55

Олесько, не смішіть. Наче ви тут комусь потрібні і наче станете потрібніші, як лаятимете москалів =)

Хмурий Князь Віт... Олбанська, феня, суржик - це не мови.
А українська - то така дивина... по неї до тернопільського заповіднику їхати треба =)

Фабрегас
О, а мова наче про те, як би це перевести люд на українську... і щоб нею розмовляли... Ні? =)

Перегляд дописуkYula (23.07.2007 13:40) писав:

Хотіла б і самою стати активісткою, але, нажаль, не знаю як це зробити... Може, хтось знає?)

Звичайно. Викиньте мозок на смістник і будете разом з ними. =)

Знаєте від чого буде користь країні?
Не від того, що ви як навіжена будете бігати по місту й людям макулатуру раздавати.
А від того, що переходитимете на зелене світло й через вас не станеться аварія. Від того, що ви закомпотуєте квиток, навіть якщо їдете одну зупинку. Від того, що ви чесно сплачуватимете податки. Від того, що ви не затримуватимете платню за спожиту електроенергію. Від того, що ви не братимете хабарів. Від того, що ви вчасно зателефонуєте в міліцію, а не залишитеся байдужою.
Від того...

Бити себе п"ятою у груди й волати по всіх форумах українською про свій патріотизм - це одне. Бути добропорядним громадянином без дешевої показухи - інше.

Від того, що як дурепа влаштовуватимете показуху, почепите вдома прапора, спілкуватимитеся виключно українською, ненавидітимете москалів й вважатимете укрів першою світовою нацією - користі не буде.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 08.01.2010 – 16:00

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних