Перейти до вмісту

Стратегії українізації

Повідомлень в темі: 115

#21 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 04.05.2007 – 01:58

Перегляд дописуБілий_Дракон (3.05.2007 19:57) писав:

Проте нам вдалося тубільні народи півночі русифікувати. А потім вони свій напів-руський діалект назвали мовою.

Цікаво, з яких мовознавчих праць випливає такий висновок? Я звісно розумію, що на безглуздий закид іноді хочеться відповісти тим же. Однак мені здається, що краще показувати переваги української культури не змагаючись з опонентом у невігластві, а через виваженіший підхід, краще знання історії тощо.
Намагання принизити інші народи не робить власну культуру сильнішою.
  • 0

#22 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 04.05.2007 – 13:18

Перегляд дописуEmika (4.05.2007 02:58) писав:

Цікаво, з яких мовознавчих праць випливає такий висновок? Я звісно розумію, що на безглуздий закид іноді хочеться відповісти тим же. Однак мені здається, що краще показувати переваги української культури не змагаючись з опонентом у невігластві, а через виваженіший підхід, краще знання історії тощо.
Намагання принизити інші народи не робить власну культуру сильнішою.
То скажи, якою мовою розмовляли раніше балти і угри? І чим є церковна (старослов'янска) мова?
  • 0

#23 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 04.05.2007 – 14:26

Перегляд дописуБілий_Дракон (4.05.2007 14:18) писав:

То скажи, якою мовою розмовляли раніше балти і угри? І чим є церковна (старослов'янска) мова?
Вони так почали розмовляти, бо над ними стояли з палками (образно), тому волею-неволею приходилося переучуватися. Спробуйте постояти з палками над нашою теперішньою "елітою". Якщо в Радах, міністерствах ще деякі розмовляють українською мовою, то вдома панує "вєлікій русскій язик". Дивився щось місяць тому передачу про Катеринчука, аж з того всього плювався... Патріот великий... Діти, жінка і т. д. російською розмовляють. І сам Микольцьо при жінці і дітках боїться українською пікнути. І ці люди будуть проводити українізацію? Пробачте, але згадується вислів "Хочеш змінити світ - зміни спершу хоча б трохи себе"...
  • 0

#24 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 17.05.2007 – 22:45

Українці, пора нам подумати, як зупинити цю навалу російщини! Телебачення, радіо, Інтернет, комп ігри, книжки .... чому так мало українського у незалежній Українській державі? Чому практично немає нормальних україномовних журналів, газет у країні під назвою Україна?
Що можемо зробити? Кажіть, хто що думає
Зупинимо русифікацію - поки вона не зупинила нас!

Повідомлення відредагував Olexiy: 17.05.2007 – 23:00

• 0

#25 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 18.05.2007 – 03:46

Русини принесли вищу культуру, колонізували сучасну Московію.
Типово для історії, мову занесли так само.
Тому народ що проживав на тій території зараз називає себе присвійним прикметником, відповідаючи на питання "чий?". Мені принаймні більше не відомі подібні приклади у Світі. Жиди не кажуть на себе єврейський, французи не називають себе французький, навіть зулу кажуть про себе - зулу.
Це звісно не стратегія.
Гадаю, що стратегія повинна починатися насамперед з себе.
І з шанобливого ставлення, також.
Історію не треба замовчувати з міркувань, "ой, а що ж скаже про це Москва", "ой як це неполіткоректно російська пішла від української!". Кажемо як є.

За ці роки виховувався тільки один спосіб політкоректности, який дехто вдало демонструє - самокатування й самоприниження перед "старшим" братом, й оргазм від власної політкоректности й псевдовисококультурности.

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 18.05.2007 – 03:49

• 0

#26 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень
  • Місто:Україна,саме дно

Відправлено 18.05.2007 – 08:51

Перегляд дописуOlexiy (17.05.2007 23:45) писав:

Українці, пора нам подумати, як зупинити цю навалу російщини! Телебачення, радіо, Інтернет, комп ігри, книжки .... чому так мало українського у незалежній Українській державі? Чому практично немає нормальних україномовних журналів, газет у країні під назвою Україна?
Що можемо зробити? Кажіть, хто що думає
Зупинимо русифікацію - поки вона не зупинила нас!
Прпоную всім форумчанам скинутися по 59 гривень і придбати танк.А далі видно буде.
  • 0

#27 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 18.05.2007 – 09:45

Да тут когось зрозумієш в цій країні. Одні кричать " Українізація" інші " Русифікація!", дві купки людей які все валять один на одного . У тіх винні бандерівці, в інших в усіх гріхах росіяни.
Де ви бачете русифікацію ? Особисто я взагалі не бачу проблеми .....
  • 0

#28 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 18.05.2007 – 11:08

Бажаю бачити дописи за темою. Позатематику видалятиму нещадно.
p.s. Зі прикладами позатематики можна ознайомитися тута-во.
  • 0

#29 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень
  • Місто:Львів..

Відправлено 18.05.2007 – 11:10

Перегляд дописуMarcos (18.05.2007 10:45) писав:

А те, що більша половина ЗМІ російською, книги російською, телебачення російською - це не русифікація?

Перегляд дописуzav (18.05.2007 12:08) писав:

Бажаю бачити дописи за темою. Позатематику видалятиму нещадно.
Угу..угу..(с)
  • 0

#30 Пантерка Патріотка

Президентське звірятко

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Місто:Дніпропетровськ

Відправлено 18.05.2007 – 16:12

почалося.... силою нічого не зупиниш. я вам скажу як її зупинити. треба привити любов до рідної держави та нації українцям, треба зробити так, щоб вони самі хотіли розвиватися як українці і пишалися тим що вони тут живуть а не ганьбу відчували. не силою щось нав"язувати а дати зрозуміти та полюбити це іншим шляхом...

Перегляд дописуAlbert (18.05.2007 16:56) писав:

Проти історії не попреш, як би ви не казились! Нормальних україномовних газет, журналів, книжок не може бути з однієї простої причини: нормальна людина, опинившись перед вибором між світовою мовою (російською) і "мовою", яка сформувалась із малоросійського наріччя, яким розмовляли безграмотні селюки, вибере російську. Ваші намагання впровадити цю мову, якою більшість населення не хоче розмовляти, тільки гальмують розвиток України. Народ все одно вибере мову, яка йому зручніша. Тому й не дивно, що україномовність - це вибір купки людей, схибнутих на націоналізмі, а в нормальних людей вона не знайде підтримки. Отже, краще не займайтесь дурницями, а переходьте на російську.
ти теж не правий. це крайнощі. ця територія намагається стати державою. Вона намагається розвинути культуру та мову і об"єднати єдину націю. Байдуже що ми постсовок. Важливо щоб ті хто хоче приєднувались а не примушувати всіх. Це моя позиція. Але якщо такі як ти будуть оскорбляти те що нам не байдуже вони будуть зустрічати агресію...давайте сядем до круглого столу(с) :) бля...(це вже моє(с)) :)
  • 0

#31 lyanochka

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 341 повідомлень
  • Місто:Львів-)

Відправлено 18.05.2007 – 20:10

Перегляд дописуMarcos (18.05.2007 10:45) писав:

Да тут когось зрозумієш в цій країні. Одні кричать " Українізація" інші " Русифікація!", дві купки людей які все валять один на одного . У тіх винні бандерівці, в інших в усіх гріхах росіяни.
може ти ізольований від світу??телебаченя дивишся??Скільки там укранської???..по радіо скільки наших виконавців??і скільки і там, і там російського????

чи це не проблема?ти хочеш для себе і батьків Україну чи російський зброд?

"Одні кричать " Українізація" інші " Русифікація
."" невже пан модератор не має власної думки??

Повністю підтримую автора, та НАДІЮСЬ, що це питання не буде мАти місця в наших головах, коли підросте нове покоління(до якого я гордо відношу і себе :) ), коли воно змінить радянське..Тоді будемо мати МИЛУ УКРАЇНУ, що БУДЕ МАТИ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПИШАЄТЬСЯ НЕЮ! :)
  • 0

#32 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 18.05.2007 – 20:13

Перегляд дописуУкраїнець (18.05.2007 20:56) писав:

Я НЕ ПОГОДЖУЮСЬ бути національною мовною меншиною у ВЛАСНІЙ КРАЇНІ!
Так брате це і читати смішно і болісно одночасно :) . Але повторюся- ще не вечір панове....

Народ але я б хотів почути не скарги та лайки. Давайте поділимося - що можна зробити щоб ми змогли дивитися, слухати, читати українською. Ось наприклад - хто колись випускав українізатори для програм чи ігор, ну і так далі...

Повідомлення відредагував Olex: 18.05.2007 – 20:14

• 0

#33 banderivec

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 262 повідомлень
  • Місто:криївка в лісі

Відправлено 18.05.2007 – 20:45

Перегляд дописуOlex (18.05.2007 21:13) писав:

Так брате це і читати смішно і болісно одночасно :) . Але повторюся- ще не вечір панове....

Народ але я б хотів почути не скарги та лайки. Давайте поділимося - що можна зробити щоб ми змогли дивитися, слухати, читати українською. Ось наприклад - хто колись випускав українізатори для програм чи ігор, ну і так далі...

потрібна ідеологія для пропаганди всого українського :)
  • 0

#34 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 18.05.2007 – 21:41

Перегляд дописуbanderivec (18.05.2007 21:45) писав:

потрібна ідеологія для пропаганди всого українського :)
потрібне бажання створювати СВОЄ, але ти теж брате правий :)
  • 0

#35 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 18.05.2007 – 21:54

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (18.05.2007 04:46) писав:

Русини принесли вищу культуру, колонізували сучасну Московію.
Типово для історії, мову занесли так само.
Тому народ що проживав на тій території зараз називає себе присвійним прикметником, відповідаючи на питання "чий?". Мені принаймні більше не відомі подібні приклади у Світі. Жиди не кажуть на себе єврейський, французи не називають себе французький, навіть зулу кажуть про себе - зулу.
Це звісно не стратегія.
Гадаю, що стратегія повинна починатися насамперед з себе.
І з шанобливого ставлення, також.
Історію не треба замовчувати з міркувань, "ой, а що ж скаже про це Москва", "ой як це неполіткоректно російська пішла від української!". Кажемо як є.

За ці роки виховувався тільки один спосіб політкоректности, який дехто вдало демонструє - самокатування й самоприниження перед "старшим" братом, й оргазм від власної політкоректности й псевдовисококультурности.
То точно, поважати слід себе! :)
  • 0

#36 banderivec

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 262 повідомлень

Відправлено 18.05.2007 – 21:54

Перегляд дописуOlex (18.05.2007 22:41) писав:

потрібне бажання створювати СВОЄ, але ти теж брате правий :)

що ви розумієте під "створювати СВОЄ" ?
  • 0

#37 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 18.05.2007 – 22:00

Перегляд дописуbanderivec (18.05.2007 22:54) писав:

що ви розумієте під "створювати СВОЄ" ?
Наприклад - взяти і перекласти гру, книжку, чи що небуть ще на нашу українську мову. Хто що може і хто що вміє, і завжди вимагати гру на українській, фільми на українські .... тощо. Якщо комусь цікаво, то я переклав гру одну на українську, причому не тільки текстову частину, а і деяку графічну...
Доречі - всіх з днем Європи !
  • 0

#38 banderivec

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 262 повідомлень

Відправлено 18.05.2007 – 22:09

завжди розмовляти УКРАЇНСЬКОЮ ! Тоді опонент повільно переходить на суржик, а згодом на українську :)
  • 0

#39 Євген

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 116 повідомлень

Відправлено 18.05.2007 – 22:12

Слухайте мене уважно і запам"ятовуйте:
коли ми, або навіть наші діти прийдуть до влади то це всне поступово змінимо.
Але прошу надати уваги "наші діти"!
не донецькі росіяни, народжені в росії які живуть у нас, а саме мої і ваші рідні діти.
тільки тоді все буде прекрасно

Повідомлення відредагував Євген: 18.05.2007 – 22:13

• 0

#40 banderivec

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 262 повідомлень

Відправлено 18.05.2007 – 22:18

Перегляд дописуЄвген (18.05.2007 23:12) писав:

Слухайте мене уважно і запам"ятовуйте:
коли ми, або навіть наші діти прийдуть до влади то це всне поступово змінимо.
Але прошу надати уваги "наші діти"!
не донецькі росіяни, народжені в росії які живуть у нас, а саме мої і ваші рідні діти.
тільки тоді все буде прекрасно

і коли ж таке станеться? і чи взагалі станеться?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних