Перейти до вмісту

Аналіз невербальної поведінки

Повідомлень в темі: 83

#41 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6047 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 17.01.2008 – 09:40

Ось нарешті все вияснив
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B5%...%BD%D0%B8%D0%B5

Невербальне спілкування — вид спілкування без використання слів.
Його складові:

Кінесіка
міміка
поза
жести,
хода
зовнішній вигляд, одяг
рух (танець; кивок і рухи головою, похитування кінцівками, напрям кінцівок, імітація деякої поведінки; аплодисменти)
Такесіка
рукостискання
поплескування
поцілунок
дотик
обійми
флірт
Проксеміка
кут орієнтації
дистанції
особистий простір
Паралінгвістика
тон голосу, його тембр, висота, інтонація та інші паравербальні характеристики, пісня, діапазон, логічні наголоси
Екстралінгвистика
темп мови
паузи
покашлювання
сміх
плач.
Таким чином Гетьман був правий не перейменовуючи тему на Проксеміка. Проксеміка, яка мене дуже цікавить, є лише складовою невербільного спілкування. :rolleyes:

Повідомлення відредагував Weber: 17.01.2008 – 09:43

• 0

#42 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 17.01.2008 – 10:20

Блін та це вчать на основах психології який є обов"язковим предметом практично на кожній спеціальності в вищих навчальних закладах. Зразу видно що Гетьман психологічно ложив на пари з психології балигу :rolleyes:
  • 0

#43 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 17.01.2008 – 11:39

Weber
Думаю Вам цей лінк трохи допоможе.Мені допоміг однозначно.
З.І.На російській.
  • 0

#44 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 17.01.2008 – 12:00

Перегляд дописуCassandra (17.01.2008 10:39) писав:

Weber
Думаю Вам цей лінк трохи допоможе.Мені допоміг однозначно.
З.І.На російській.
Дякую. Тут про це ціла книга
http://www.koob.ru/pease/body_language
  • 0

#45 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 17.01.2008 – 17:06

Weber
та Ви мабуть все толком не передивилися..той лінк що я давала,там було про проксеміку..
А про Піза я знаю,та книжка більше про кінесику та такесику.
  • 0

#46 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 17.01.2008 – 17:16

Та ні я скопіював - дякую.
Проксеміка - кут орієнтації, дистанції, особистий простір. У Піза там того сторінок 20.
  • 0

#47 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 512 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 24.03.2008 – 21:44

Сьогодні проти тез Алана Піза "Мова жестів" щодо оволодіння мовою мигів задля маніпулятивного впливу виступає Тарас Прохасько ...
http://dere.com.ua/l.../alan_piz.shtml
  • 0

#48 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 26.03.2008 – 16:55

Цитую...
"Останнім часом з'явилося багато систем, за якими звичайне людське спілкування переходить у статус вчення про технології комунікації. За цими теоріями передбачається вивчення певних універсальних прийомів для того, щоб здобути друзів, розправитися з недругами і загалом виглядати дуже симпатично. Особлива увага надається жестам. А точніше - одномоментній композиції руху, міни, виразу очей, які укладаються в жест. Натомість варто поміркувати про те, хто кому належить - жест людині чи людина жестові. Хто ким керує, хто кого може виразити. Можливо (про подібне розмірковував Мілан Кундера), існує певний світ жестів, які залишаються незмінними протягом тисячоліть і обов'язково мусять якось зреалізуватися. Для цього жести підбирають собі тіла, которі якнайкраще можуть їх передати, зберігати і повторювати. Жест стає долею вибраного ним тіла. Після кінця одного тіла жест перебирається в інше. Може, саме ці віруси-жести керують світом і всіма механізмами життя.

У все це легко повірити, якщо згадати, що для нас найважливіше у сприйнятті любих нам людей. Можуть забутися слова, події, обличчя, але кілька характерних жестів, як арбалетні стріли, вражають просто у горло, і попадання негайно відтворює все, пов'язане з їх носієм. А іншим разом можна побачити найрідніший тобі жест у комусь незнайомому. І знову душа обшпарюється ніжністю, несамовитістю і смутком. З'являється розуміння одного з найважливіших у світі почуттів.

Я вірю Кундері, хочу довірятися власному досвідові. А тому не довіряю американським підручникам з технології комунікації. Я хочу знати, що жести, які у мені живуть - найважливіша складова моєї біографії. Один із найвиправданіших сенсів нашого життя. Ти можеш позбутися багато чого, але притаманні тобі жести треба пильнувати, і вони заопікуються тобою. Це як у Сент-Екзюпері - відповідальність за тих, кого приручив. Але у цьому випадку відповідальність взаємна".
тут не йдеться у Піза про технологію, а про несвідомі жести та правила просторового спілкування.
  • 0

#49 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 26.03.2008 – 17:11

Перегляд дописуWeber (26.03.2008 16:55) писав:

...тут не йдеться у Піза про технологію, а про несвідомі жести та правила просторового спілкування.

Тобто, Ви спростовуєте погляди пана Прохаська? Чи уточнюєте тематику?
Я щось Вас в даному випадку погано зрозуміла. При можливості, уточніть, що Ви маєте на увазі.

ПЕС. Стосовно Прохаська, випадково знайшла. Люблю різноманітність поглядів, а не заскорузлі негнучкі теорії :rolleyes:

ПЕС-ПЕС: Чесно кажучи, Піз у багато чому правий. Він спостерігав і систематизував, як психолог.
Зокрема, мій чоловік завжди знав, коли я йому брехала чи прибріхувала. Моя рука, що тяглася до носа чи волосся, завжди мене видавала. Але то - до моменту, поки я не прочитала Піза. Тепер я себе стараюся контролювати. У цьому й користь цього вчення - контролювати себе і читати інших.
Але все одно, це механістично. Бо (по собі знаю) - часто буває, що не брешу, а ніс чухається, чи волосся лоскочеться - поправити тра ... ;)

Повідомлення відредагував Аничка: 26.03.2008 – 17:28

• 0

#50 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 27.03.2008 – 17:37

Я мав на увазі таке
1. Піз не мав на увазі, що жести то задля досягнення мети. Що це технологія. Жести це підсвідоме.
2. Але є і культура жестів. Як правильно сидіти за столом. Займати простір стола тощо... Це технологія культурності, а не досягнення якихось прибуткових цілей... Чи не так?
  • 0

#51 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 27.03.2008 – 17:45

Перегляд дописуWeber (27.03.2008 17:37) писав:

Я мав на увазі таке
1. Піз не мав на увазі, що жести то задля досягнення мети. Що це технологія. Жести це підсвідоме.
2. Але є і культура жестів. Як правильно сидіти за столом. Займати простір стола тощо... Це технологія культурності, а не досягнення якихось прибуткових цілей... Чи не так?

В ідеальному світі, в казковій країні Альтруїстів - ТАК!! Це саме культурність, вихованість, коли жестом можна все сказати ...
Але не у столичному метрі о 8.15 ранку і не у Львівській маршрутці, що їде через центр

І все-таки, з Пізом слід посперечатися - хоча б тому, що він америкос - у них психологія далеко не як у нас. Взяти хоча б розповіді очевидців про те, як вони один до одного у гості ходять :rolleyes: :D ;)

Повідомлення відредагував Аничка: 27.03.2008 – 17:47

• 0

#52 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 28.03.2008 – 20:30

Перегляд дописуАничка (27.03.2008 16:45) писав:

В ідеальному світі, в казковій країні Альтруїстів - ТАК!! Це саме культурність, вихованість, коли жестом можна все сказати ...
Але не у столичному метрі о 8.15 ранку і не у Львівській маршрутці, що їде через центр

І все-таки, з Пізом слід посперечатися - хоча б тому, що він америкос - у них психологія далеко не як у нас. Взяти хоча б розповіді очевидців про те, як вони один до одного у гості ходять :rolleyes: :D ;)

1. Але він пише у своїй книзі про регіональну специфіку невербальної поведінки.
2. Та маршрутки та метро то специфічний простір і там специфічна невербальна поведенка, яка часто переростає у дуже-дуже вербальну... :wub: А до того ж людина, яка зазнала вторгнення у межі своєї території потім на роботі зла і непродуктивна. А потім і вдома зла і вїдлива... Треба мешкати від роботи на такій відстані, щоб ходити пішки... Мабуть.
  • 0

#53 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 31.03.2008 – 18:03

Перегляд дописуWeber (28.03.2008 21:30) писав:

1. Але він пише у своїй книзі про регіональну специфіку невербальної поведінки...

Може й про регіональну, однак вона досить універсальна, бо можемо простежити її й у нас.
Тут постає інше питання - використання набутих знань. А, враховуючи, що світ досить злий і агресивний - чим далі, то зліший - використовуватися знання будуть точно не на благо людства, а з корисливою метою. Пробували, наприклад, ввести в транс начальство? (хоч це й з іншої опери, але близька тематика). Хоча, корисно за невербальними жестами вичисляти, чи шеф бреше, чи ні :wacko:

Перегляд дописуWeber (28.03.2008 21:30) писав:

Треба мешкати від роботи на такій відстані, щоб ходити пішки... Мабуть.

А ще ліпше - на ровері, через парк :prapor3:

Повідомлення відредагував Аничка: 31.03.2008 – 18:03

• 0

#54 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 31.03.2008 – 18:11

А там невербельні пси можуть цапнути за штанину...

В парку їдучого чи їдучу на ровері...
  • 0

#55 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 31.03.2008 – 18:36

Перегляд дописуWeber (31.03.2008 19:11) писав:

А там невербельні пси можуть цапнути за штанину...

В парку їдучого чи їдучу на ровері...

Всіх псів - до трансу!!
  • 0

#56 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 09.04.2008 – 16:46

Але ж у псів дуже-дуже сильна складова невербального спілкування.
  • 0

#57 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 09.05.2008 – 18:14

Якщо хочете зрозуміти потенційні можливості людини, то раджу ознайомитись з такою наукою як фізіогноміка. Дуже корисна річ. Елементам цієї науки навчають спеціалістів в галузі розвідки (вербувальної справи).
  • 0

#58 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 10.05.2008 – 10:54

О! Це справді дуже цінний термін!!!
http://pelmeshka.liv....com/55833.html

Цитата

Физиогномика - наука определения по чертам лица и формам тела свойства и качества человека Общее число физиогномических признаков около 130
Оце так сила!!!
http://lifebook.refu...a/fiziognomika/
http://psylive.ru/?m...icles&gl=6&id=9
  • 0

#59 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 03.10.2008 – 11:20

Зображення

У дівчат:
- поглянути зачіску
- оцінити шкіру
- інспектувати прикраси
- перевірити косметику
- Ти вже була в цій блузі!
- А це у тебе справжня засмага?
- порівняти фігури
- Ключі від тачки? Крруто!
- Нові джинси або лахміття?
- Браслет на нозі - зовсім не заздрю!
- Класний телефон!
- Шорти підвернула, що за брєд!
- Ноги голила чи що?
- Підробка або у фірмовому магазині купила?
- Ха-ха, целюліт

У хлопців:
- "Привіт!"

• 0

#60 DarkSun

тут написана якась тупа фігня

• Користувачі
  • 752 повідомлень
  • Місто:Мукачево

Відправлено 03.10.2008 – 12:02

То дуже корисна штука.
Та із-за своєї неуважності часто не звертаю увагу на невербальну поведінку людей. А треба.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних