Перейти до вмісту

Гордість є гріхом

Повідомлень в темі: 61

#21 Вік

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1280 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 05.04.2007 – 16:11

Перегляд дописуLMax (5.04.2007 16:06) писав:

Судити тебе не маю права.
Я радий що я землянин...
Ти вибираєш гордість, а я радість.
я не прошу судити, я прошу думку сказати : )
просто мені видається це більше ніж радість… наприклад, коли я бачу як піднімається наш прапор на Олімпійських іграх.

а віра, чи то пак релігія деколи доводить до незрозумілих мені речей… десь читав що хтось там з наших футболістів (зі збірної маю на увазі) відмовляється співати гімн та тримати руку на серці, бо його віра забороняє йому возчеличувати когось окрім Бога.
а може побажання слави є теж гріхом, бо я гордий тим звертанням (буває звертаюсь «Слава Україні!»)? тому я просив назвати конкретні прояви.
чи то я маю тепер слово гордість замінити на радість всюди? : )
  • 0

#22 Ласочка:)

Сова всія Теревень

• Користувачі
  • 1002 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Славне місто Утопія

Відправлено 05.04.2007 – 16:34

Я вважаю, що радість - це коли тобі щось дарують або відбувається щось хороше, а гордість то інше.... Між іншим християни виділяють декілька видів любові..... то може гордість теж можна поділити на види...одні з них є гріхом, інші ні...
  • 0

#23 BHAAD

угу, так. дійсно. саме так. хоча ні. ось так! САМЕ ТАК!

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 930 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 05.04.2007 – 17:10

Перегляд дописуKassandra (3.04.2007 13:56) писав:

BHAAD
Гордість і самоповага - різні речі...
ні, не так
гординя і гордість різні речі, а гордість - ет природно, гордість за народ, за власні успіхи і тп
гординя- хвороба, її треба лікувати, але і вона не є гріхом
  • 0

#24 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 05.04.2007 – 19:01

Перегляд дописуLMax (5.04.2007 14:30) писав:

Тварини не мають самосвідомості, самоідентифікації, тому й не відчувають людських почуттів.

З'їзд з теми.

Гордий не то що не любить, а просто ненавидить його. Це у нього визиває сильний внутрішній спротив і озлоблення.

А чому ти думєш, що гордість, озлоблення і ненависть - нероздільні? Там де є раціоналізм - немає місця для ненависті. І, доречі, не обов'язково потрібно когось ненавидіти щоб опиратися чи знищити.

На той час як смиренний поставиться до наказовго тону спокійно, навіть внутрішньо не відреагує і зовнішньо може й також.

І тим дасть зрозуміти, що йому можна буде завжди наказувати.

А інакше зло не переможеш. Бо зло це ілюзія, відпусти ілюзію і вона розчиниться.

Це у нас, герметистів, - це ілюзія. А у вас, християн-ортодоксів, - це реальність.

А якщо зі злом боротись його ж методами людина робиться злою тоді також. Нема ніде добра тоді.

А по яких критеріях ти розділяєш методи? Обережно, бо Старий Завіт може стати свідоцтвом того, що Бог є зло.

І вона добре помагає справитися з тим руйнівним почуттям (страхом).

Настоюю на тому, що заховати його, у тому числі від себе.

Не уважно ти читав, або більш ймовірно що зовсім не читав. Сказано "Хіба ви не знаєте, що ваше тіло то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте..."
"Чи не знаєте ви, що ви Божий храм, і Дух Божий у вас пробуває?
Як хто нівечить Божого храма, того знівечить Бог, бо храм Божий святий, а храм той то ви!"

Я себе не асоціюю з тілом. А всі святі, які усмиряли плоть самрбичуванням - закінчині грішники?

Ну то як можна себе при цьому не любити? Ну то не дивно тоді, коли Бога не любиш...

Нормально. Я не самозакоханий. І при чому тут любов до бога? Доречі - банальна відповідь.

Абсурдно, якщо виходити з того, що гордість то вже гріх.

А це - дійсно гріх? Чи краще це розглядяти у конкретному контексті? Вогонь - символ як пекла так і Св.Духа. Будемо зневажати вогонь?

Зло - це те, що не на своєму місці і не у свій час.

--

При буквальному розумінні текстів ти ніколи не впишеш все у ортодоксальне християнство так яу ні у одну релігію взагалі.

Повідомлення відредагував Aleph: 05.04.2007 – 19:02

• 0

#25 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 05.04.2007 – 22:24

я не розумію Aleph, що ти намагаєшся мені чи ще комусь довести. Можеш чіткіше пряснити свою позицію?

Перегляд дописуFreelancer (5.04.2007 17:11) писав:

я не прошу судити, я прошу думку сказати : )
просто мені видається це більше ніж радість… наприклад, коли я бачу як піднімається наш прапор на Олімпійських іграх.
Не можу сказати. Я свідомо далекий від будь-якого роду змагань.

Цитата

а може побажання слави є теж гріхом, бо я гордий тим звертанням (буває звертаюсь «Слава Україні!»)? тому я просив назвати конкретні прояви.
чи то я маю тепер слово гордість замінити на радість всюди? : )
Я звертаюсь "слава Ісусу Христу" або "слава Богу", або просто "привіт" чи "добрий день" до невірців.
Гордості не прослідковується при цьому. Різні ми, люди...
  • 0

#26 andrON

.

• Користувачі
  • 662 повідомлень
  • Місто:столиця.

Відправлено 05.04.2007 – 23:13

лмакс, ти б не називав речі по-своєму.. або розберись принаймні для себе, що ти маєш під гордістю.. бо ти, я бачу, розумний дуже, замінив "гордий" на "радий" і всіх проблєм, чістєйшей души чєловєк.

Повідомлення відредагував andrON: 05.04.2007 – 23:13

• 0

#27 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 06.04.2007 – 00:00

Перегляд дописуLMax (5.04.2007 23:24) писав:

я не розумію Aleph, що ти намагаєшся мені чи ще комусь довести. Можеш чіткіше пряснити свою позицію?

Вчиняй, як зволієш - це увесь Закон.
Істинна воля людини завжди співпадає з волею Абсолюта. Але для того, щоб пізнати цю волю необхідно очиститися від ілюзій. Ми всі є єдині з Абсолютом, але через ілюзії не усвідомлюємо це.

Немає закону вище “Вчиняй, як зволієш.”
Істинна воля - понад усе, у тому числі догм релігій.

Любов є закон, любов, підлягає волі.
Дві заповіді Нового завіту з застереженням від глупості. Любов не повина бути спричинина нічим іншим окрім Істиної Волі (духу).

Визнаю, що це досить небезпечні твердження. Але того, хто їх дійсно усідомив вже ніщо не "спокусить" і не "введе у гріх".

Ні одна з великих релігій не має монополії на "спасіння" і не є "правовірнішою", "православнішою" чи "вселенішою" за інші. Кожна з них покликана допомогти людям наблизитися до Абсолюта (досягнути просвітлення).

Поняття добра та зла не можна застосовувати до елементарних дій, вирваних з контексту. При тому, поняття добра та зла не є релятивними.

Реінкарнацію (маю на увазі людина -> людина) не можна заперечувати лише тому, що вона витіснена з догм християнства. Якщо ж є бажання довести відсутність такого явища, краще скористатися не догматичною базою а логічними заключеннями.

Я якщо коротко, то ті хто здатні до розуміння, повинні його набути. А хто не здатний чи не має бажання напружуватися, їде на колесниці релігій. А ті, що не належать ні до перших ні до других, будуть мати ще наступні спроби :unsure:

А щодо, власне гордості, то я важаю, ще це та палиця, яка не дає свідомості впасти до того моменту, поки свідомість не зможе іти сама, відкинувши те, що вчора було допомогою, а сьогодні завадою.
  • 0

#28 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 06.04.2007 – 15:09

Перегляд дописуandrON (6.04.2007 00:13) писав:

лмакс, ти б не називав речі по-своєму.. або розберись принаймні для себе, що ти маєш під гордістю..
Я вже розібрався. Я бачу під гордістю привід для зрощення его.

Цитата

бо ти, я бачу, розумний дуже, замінив "гордий" на "радий" і всіх проблєм, чістєйшей души чєловєк.
Це ти сказав так. Нічого я не замінив. Я це розрізняю тут наразі.

Перегляд дописуAleph (6.04.2007 01:00) писав:

Вчиняй, як зволієш - це увесь Закон.
Істинна воля людини завжди співпадає з волею Абсолюта. Але для того, щоб пізнати цю волю необхідно очиститися від ілюзій. Ми всі є єдині з Абсолютом, але через ілюзії не усвідомлюємо це.
ці ілюзії є помилками а інакшим словом гріхами.

Цитата

Немає закону вище “Вчиняй, як зволієш.”
Істинна воля - понад усе, у тому числі догм релігій.
Згідний, але не слід забувати про Вчителів. Без них це буде не відомо.

Цитата

Любов є закон, любов, підлягає волі.
Дві заповіді Нового завіту з застереженням від глупості. Любов не повина бути спричинина нічим іншим окрім Істиної Волі (духу).
Визнаю, що це досить небезпечні твердження. Але того, хто їх дійсно усідомив вже ніщо не "спокусить" і не "введе у гріх".
я по собі скажу, що цього не достантьо ще. Я усвідмив то що ти пишеш вцих пунктах, але далі можу чинити гріх проти себе. Всерівно важко боротись з цим потягом...
Проти інших - дійсно вже не можу свідомо чинити гріх.

Цитата

[b]Ні одна з великих релігій не має монополії на "спасіння" і не є "правовірнішою", "православнішою" чи "вселенішою" за інші.
Як це пояснти їх керівникам?
Як пояснити іншим релігіям важливість приходу Месії?

Цитата

Я якщо коротко, то ті хто здатні до розуміння, повинні його набути. А хто не здатний чи не має бажання напружуватися, їде на колесниці релігій.
Є ще такі які попали під вплив маніпуляцій свідомістю - такі які "не мають часу напружуватися" церез це, при чому вони не розуміють жертвою чого чи кого вони є. Що з ними?

Цитата

А ті, що не належать ні до перших ні до других, будуть мати ще наступні спроби :unsure:
А от не будуть. Всі дії людей довкола кричать про це. При чому слід зауважаити, що жодна з інших релігій про це не говорить відкрито, що не буде шансу, бо скоро гаплик, який ми самі собі сотворимо.
Інші ж стараються приховати явне.

Цитата

А щодо, власне гордості, то я важаю, ще це та палиця, яка не дає свідомості впасти до того моменту, поки свідомість не зможе іти сама, відкинувши те, що вчора було допомогою, а сьогодні завадою.
Так не зрозумівши до чого вона веде, ця горідсть, з неї нема виходу. Це пастка для розвитку свідомості.
  • 0

#29 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 07.04.2007 – 00:06

Перегляд дописуLMax (6.04.2007 16:09) писав:

ці ілюзії є помилками а інакшим словом гріхами.

Вони не є гріхами а часто призводять до них, коли сприймаються за реальність. А реальність є одна - Абсолют, усе інше - ілюзія.

Згідний, але не слід забувати про Вчителів. Без них це буде не відомо.

Але науку ні одного вчителя не можна прийняти не піддавши критичному аналізу. І це не вбиває віру а захищає від лжепророків.

Як це пояснти їх керівникам?

Це вже питання їх моральної чистоти.

Як пояснити іншим релігіям важливість приходу Месії?

У кожного свій Месія, а правильніше буде сказати - всвоє втілення.

Для кабаліста - це сефіра "Тиферет", число "6", гексаграма, союз макро- та мікрокосмосу. Це - просто приклад, який прошу не обговорювати.

Є ще такі які попали під вплив маніпуляцій свідомістю - такі які "не мають часу напружуватися" церез це, при чому вони не розуміють жертвою чого чи кого вони є. Що з ними?
А от не будуть. Всі дії людей довкола кричать про це. При чому слід зауважаити, що жодна з інших релігій про це не говорить відкрито, що не буде шансу, бо скоро гаплик, який ми самі собі сотворимо.
Інші ж стараються приховати явне.

Для того потрібний критичний аналіз (див. коментар про вчителів).

Так не зрозумівши до чого вона веде, ця горідсть, з неї нема виходу. Це пастка для розвитку свідомості.

Будемо важати, що це просто моя особиста думка: я не згідний. У певний час, коли я був атеїстом, гордість мені не дала скоювати злочини. Для мене не було Закону, хоча вибрані мною правила у плані вчинків не дуже відрізнялися від, наприклад, християнських (за вийнятком "Пам'ятай день святий святкувати і т.д. :unsure: "). Я просто важав певні вчинки не достойними мене, низькими. І я важаю, що моя гордість не дала мені тоді перетворитися в морального урода.

Повідомлення відредагував Aleph: 07.04.2007 – 00:18

• 0

#30 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 07.04.2007 – 12:24

Ну з цього видно шо то в тебе був такий певний етап розвитку. Тому не можна називати речі поганими чи добрими. Є речі шкідливі і є корисні, а не погані і добрі.

А про гордість ще додам таке: що вона призводить до переоцінки себе, що шкодить індивіду кидаючи його в крайність.
  • 0

#31 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 07.04.2007 – 20:12

Перегляд дописуLMax (7.04.2007 13:24) писав:

А про гордість ще додам таке: що вона призводить до переоцінки себе, що шкодить індивіду кидаючи його в крайність.

"А Карфаген повинен бути знищеним!" :)
  • 0

#32 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 07.04.2007 – 20:16

Перегляд дописуAleph (7.04.2007 21:12) писав:

"А Карфаген повинен бути знищеним!" ;)
не зрозумів :)
  • 0

#33 ZipСоване Дівчисько

В сіданці - шило, в голові - запалення!

• Користувачі
  • 601 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Qiev

Відправлено 07.04.2007 – 20:25

А гордість за когось? :)
  • 0

#34 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 07.04.2007 – 21:03

Перегляд дописуLMax (7.04.2007 21:16) писав:

не зрозумів :)

Так вот, этот Катон Старший был патриотом до мозга костей, имел репутацию неподкупного (не в пример многим нашим политикам) и благоразумного ("пусть лучше будут спрашивать, почему мне не поставили памятник, чем наоборот", - как-то возразил он в ответ на предложение увековечить его в монолите). А еще он был ярым сторонником второго варианта решения карфагенской дилеммы и регулярно выступал в Сенате с речами на тему "Карфаген должен быть разрушен". Причем, свой главный тезис он не только подтверждал аргументацией (мол, они там уже военные корабли втихаря строят), но и просто его напоминал. Например, если он произносил речь о том, что Тибр размыл набережную, которую надо бы укрепить или о том, что римский водопровод местами прохудился и нужно выделить средства на его латание, то даже такие речи он неизменно завершал словами: "кроме того, я считаю, что Карфаген должен быть разрушен!".

Проше не сприймати це як образу.
  • 0

#35 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 07.04.2007 – 22:07

а ні, я так не вважаю. Надія лишається до останього...
  • 0

#36 Eqilibrium

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 336 повідомлень
  • Місто:Сарни - Львів - Wadowice - ...

Відправлено 27.05.2007 – 12:27

Перегляд дописуAntrenne Diourivelle (3.04.2007 14:51) писав:

бог - грішний
через його витівки в цьому світі є феномени гордості і людини....
ого ще такого не чув :wub: аж моторошно робиться :kozak: Ти не чув, що людина сама вибрала гріх (тоді в саду). Господь дав ій все, а їй стало цього мало от і маєш..... І не слід усе звалювати на Бога!

Повідомлення відредагував Eqilibrium: 27.05.2007 – 12:28

• 0

#37 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 28.05.2007 – 10:23

Перегляд дописуEqilibrium (27.05.2007 13:27) писав:

Ти не чув, що людина сама вибрала гріх (тоді в саду). Господь дав ій все

В тому числі виростив в саду те дерево.

А тепер додаткове питання.
Бог - всезнаючий, чи не так? Значить він до усього цього знав, що Ева скористається деревом. То за що він тоді її карав, якщо він сам все влаштував так, щоб це трапилось?

Уявімо приклад - дитині залишаються сірники, вона спалює будинок. Хто винен - дитина, чи батьки, які лишили сірники, причому наперед знаючи, що будинок в результаті таки згорить?
  • 0

#38 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень

Відправлено 30.05.2007 – 15:20

Якщо дитину не попереджали що сірниками бавитись не можна - то вона не винна.
Якщо їй наказали, що якщо будеш бавитись і може бути пожежа, а вона не послухала - то тоді вона винна.
Їй дали волю вибору.
  • 0

#39 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 30.05.2007 – 15:42

Перегляд дописуLMax (30.05.2007 16:20) писав:

Якщо їй наказали, що якщо будеш бавитись і може бути пожежа, а вона не послухала - то тоді вона винна.
Їй дали волю вибору.

Наказали - знайома поведінка.
Ніхто не має права нікому нічого наказувати, якщо це не командуючий та солдат.
Якщо не пояснили, до чого призведе бавлення з сірниками, а сказали лише "не можна" - то винні батьки. Діти не оперують поняттями "можна - не можна", їм все пояснювати потрібно щодо наслідків. Інакше це не що інше, як підштовхування до скоєння.

І ще. В саду все "зіпсував" змій - теж боже створіння. Що, бог не знав, що так буде? Чудово знав. Виходить, що він навмисне все так створив, щоб саме це і сталося.
Втім, шукати логіки в шитих білими нитками міфах біблії - дурне заняття, тому не буду витрачати на нього час. І так все зрозуміло.

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 30.05.2007 – 15:51

• 0

#40 Петро_М

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 103 повідомлень
  • Місто:Львівщина,м.Червоноград

Відправлено 31.05.2007 – 02:43

Перегляд допису-=VJ=- (30.05.2007 16:42) писав:

Наказали - знайома поведінка.
Ніхто не має права нікому нічого наказувати, якщо це не командуючий та солдат.
Якщо не пояснили, до чого призведе бавлення з сірниками, а сказали лише "не можна" - то винні батьки. Діти не оперують поняттями "можна - не можна", їм все пояснювати потрібно щодо наслідків. Інакше це не що інше, як підштовхування до скоєння.

І ще. В саду все "зіпсував" змій - теж боже створіння. Що, бог не знав, що так буде? Чудово знав. Виходить, що він навмисне все так створив, щоб саме це і сталося.
Втім, шукати логіки в шитих білими нитками міфах біблії - дурне заняття, тому не буду витрачати на нього час. І так все зрозуміло.

1.Ти можеш уявити наскільки Бог розумніший від тебе,якщо він створив людину?
Чи не смішно ти виглядаєш,коли судиш набагато розумнішого?
2.Цей змій-це Сатана,колись був помічником Бога.Це не створений Богом ворог.
3.Біблія написана для самої простої (тупої) людини.Там практично все спрощено і подано в вигляді притч і порівнянь.
Одже не варто Біблію читати як Конституцію.Наприклад так,як це роблятьСвідки Єгови.Головне- зрозуміти дух цієї Книги,волю Бога і закон Життя.І закон цей - любов.
І надаремно тут зламано стільки списів в обговоренні гордості.Якщо комусь,наприклад, гордість не дозволяє підійти до коханого,або коханої-то це вже не любов.А значить-гріх.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних