Перейти до вмісту

Великдень

Повідомлень в темі: 222

#81 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 13.04.2010 – 09:11

Родослава09
невже не можна утриматись від обгаджування інших хоч у цій святковій темі? Ви маєте повагу хоч якусь до інших людей ?

по темі: впродовж трьох днів з 31 березня по 2 квітня 2010 року – працівники територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян та департаменту соціальної політики м.Луцька, залучені волонтери вручали продуктові набори неповносправним мешканцям міста, які особливо потребують підтримки. Погана справа? Навпаки, побільше б таких ініціатив. У нас також збирали продукти для будинку-інтернату для перестарілих, для Будинку Маляти.
  • 0

#82 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 776 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 13.04.2010 – 09:13

Ну, шановний, Фріц Ніцше - теж не очевидець. Однак здогадуватися про язичників можемо... спостерігаючи за сучасними "традиційними" християнами (православними та католиками). Тут Манфред натякає на статеву моральність християн. Яка статитика розлучень у традиційних християн? Скільки "традиційних" християн незайманими вступають у шлюб? Гадаю, що це про багато що свідчить. :)

Так що язичники принаймні тут були ЩИРИМИ (чесні самі з собою), тоді ж як християни лицемірять, обманюють, в т.ч. і свого христа-єгову, потім багаторазово фальшиво каються. Маємо суспільство лицемірів та кратних стандартів моралі - подвійних, потрійних і т.д. (тіпа в церкві та на форумі як ілля, а на роботі, святі - як свиня).

А коли християни нажлуктяться спиртного на Великдень, то статева мораль процвітає, нє? <_<

Крихітка:
+10% по пункту правил 2.4. Публікувати дописи, що містять цілеспрямоване розпалювання міжнаціональної, міжрасової, міжрелігійної ворожнечі;

Повідомлення відредагував Крихітка: 13.04.2010 – 12:20

• 0

#83 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 13.04.2010 – 09:36

На цей Великдень, що був, кількох бабулєк випадково налякала. До мене прийшла колишня одногрупниця, ми на лавочці перед моїм двором розмовляли, дивилися як какає сусідський пес під вікна іншй сусідці.

Йшли якісь дві бабульки(не з моєї вулиці), підійшли, почали нам шось казати, ми й не розібрали спершу, думали, може чого питаються. Перепитали. Бабки нам: "Христос воскрес!". Ми з подругою видаємо наше : "Нє вєрю!". бабки перехрестилися та й повтікали.

А потім десь через хвилин 15 йшла сусідка баба Дуся. теж причепилася зі своїм "христос воскрес". ми своє відпрацьоване: "А хто це?". І як же ми ржали, коли бабка задумалася і відповіла: "не знаю" :)

особисто мені по фік хто і шо там святкує, але ж нашо до всіх зі своїм христом(чи будь-ким іншим) лізти?
  • 0

#84 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 13.04.2010 – 09:56

Я думаю всі бачила таку річ: приїзжаємо до когось у село чи в маленьке містечко, йдемо по вулиці і незнайомі люди вітаються. Це ж нікого не дивує і не дратує...і нікому і в голову не приходить нахамити на просте"добрий день" чи заржати, навпаки - навіть приємно ...так само й тут...люди просто привітались християнським вітанням, а як воно вам не сподобалось то можна було просто промовчати (якщо є виховання), або з поваги до віку хоча б.

Повідомлення відредагував Ластiвочка: 13.04.2010 – 09:58

• 0

#85 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 13.04.2010 – 09:59

Перегляд дописуManfred (13.04.2010 10:46) писав:

Як на мене, то такий звичай, це щось на кшталт того, як Ви б побачили щось незвичне, наприклад світанок особливої краси і одразу виникло б бажання поділитися цією радістю ще з кимсь: "Дивіться яка краса, які надзвичайні барви!?", а вже розділить Ваше захоплення побаченим він / вона це вже справа розвитку, випадку і особистих уподобань.
хочу поділитися. <_<
жартую, звісно. але думаю, християнам так само неприємно, коли фанатичні язичники(родновіри- один чорт, як на мене) "вітають" з чимось своїм, вигукуючи якісь свої "сакраментальні" фрази". от і мені, людині, яка взагалі жодної релігії окрім фісташок не визнає, неприємно,коли мені повсюди тим христосом тичуть. вітайте "своїх". а коли мені навіть продавчиня в магазині "христос воскрес" каже- пропадає бажання шось там купувати. я ж бо думаю, що якшо я з ними ділитимуся воїми думками щодо їхнього мнімого свята- їм теж не сподобається.

пс. мене зажди турбувало і цікавило одне питаня. яке відношення до християнського свята воскресіння христа(а євреї тут не погодяться) має пасхальний заєць??? :)
  • 0

#86 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 13.04.2010 – 10:11

Бу у нас на форумі такий хороший чоловік як Сотник(рідновір) ну і Безбожник у нас ще є. Нормально ми вітаємось і навіть товаришуємо. Я поважаю його погляди, він мої і ніхто нікого не переконує і не намагається вивищитись. В цій ситуації набагато краще не обливати один одного брудом, не принижувати чи ображати, а розповідати про свої традиції, святкування. Це ж цікаво. А в нас чогось виходить, що свого нічого на прикладах не покажуть, зато купа лайна проти. Ну віримо, ну святкуємо? Яке кому діло:) Святкуємо, і в цій темі ділимось з такими ж як ми..А щодо суперечок то є відповідний розділ РЕЛІГІЯ <_<
Ось хочу поділитись рецептом нашої паски. Він трохи дорогий, але вартий того :brovy:
1л.молока
1л цукру
1 склянка ізюму
ванілін, чуточку солі
200 гр дріжджів
30 жовтків+15 яєць
700гр масла
стопка олії при замісі
------------------------------
цукор+яйця - збиваємо+мука+дріжджі(розведені молоком)=>містити 2 години(!)важливов цій пасці місити дві години, не менше.
  • 0

#87 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 13.04.2010 – 12:28

Флуд та флейм видалено
Ластівочка, ВіДжей, Манфред - усне попередження за свідоме порушення пунктів правил 2.2.,2.2.1,2.4. Продовжуйте свою перепалку деінде.
Неорландіна - я теж..усне попередження за флуд.

• 0

#88 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 13.04.2010 – 16:32

Перегляд дописуЛастiвочка (13.04.2010 10:56) писав:

...так само й тут...люди просто привітались християнським вітанням, а як воно вам не сподобалось то можна було просто промовчати (якщо є виховання), або з поваги до віку хоча б.

Ні, промовчати теж погано. Можна на "Хрістос Воскрєс" відповісти "І Вам не хворати". :)
  • 0

#89 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 13.04.2010 – 21:09

Перегляд дописуOdonacer (13.04.2010 17:32) писав:

Ні, промовчати теж погано. Можна на "Хрістос Воскрєс" відповісти "І Вам не хворати". :)
ага. Коли після свят директор школи привітав мене (жартома, я гадаю) "Христос воскрес", то я відповіла: "Дякую, мені вже про це сказали". він посміхнувся, я посміхнулася - зразу видно нефанатичних щирих українців. ))
А на його місці не один фанатичний придурок образився би.

Повідомлення відредагував Родослава09: 13.04.2010 – 21:12

• 0

#90 :-)

Пам'яті Помаранчевої Каски

• Користувачі
  • 1199 повідомлень
  • Місто:витверезника

Відправлено 13.04.2010 – 21:18

Перегляд дописуРодослава09 (13.04.2010 22:09) писав:

ага. Коли після свят директор школи привітав мене (жартома, я гадаю) "Христос воскрес", то я відповіла: "Дякую, мені вже про це сказали". він посміхнувся, я посміхнулася - зразу видно нефанатичних щирих українців. ))
А на його місці не один фанатичний придурок образився би.

Видно бородаті приколи і людину тактовну і гарно виховану.
  • 0

#91 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 14.04.2010 – 14:55

цього року були такі писаночки:
і коричнева з Космача

.

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  001_156.jpg   40.01К   16 Кількість завантажень:
  • Прикріплений файл  001_159.jpg   41.2К   9 Кількість завантажень:
  • Прикріплений файл  001_162.jpg   43.56К   5 Кількість завантажень:
  • Прикріплений файл  001_163.jpg   46.01К   7 Кількість завантажень:

• 0

#92 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 14.04.2010 – 21:47

а чого такі мацьопи зображення? давай більші, збережу собі.Цікавлюся тим все-таки.
  • 0

#93 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень

Відправлено 21.04.2010 – 07:25

Перегляд допису:-) (13.04.2010 22:18) писав:

Видно бородаті приколи і людину тактовну і гарно виховану.
Дякую. :)

А "бородаті приколи" - це Ви мали на увазі чи не двохтисячолітній "пришийкобиліхвіст": байку про воскресіння Єшуа Йосиповича Ма-шіаха приплели до нашого Великодня.

То воно дійсно боян і ні в кут ні в двері. Тут я з Вами згідна.

Великдень - це СВЯТО ВОСКРЕСІННЯ ПРИРОДИ під проводом РОДА. І приплітати сюди Магомета, Будду чи якісь інші поганства - НЕ ЛИЧИТЬ РУСИЧАМ! :)

Крихітка: 10% за порушення пункту 2.4. правил форуму
  • 0

#94 Невгамовна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 107 повідомлень

Відправлено 21.04.2010 – 10:21

У кошик, прикрашений барвінком, вкладаємо пасочку, сир, масло, кільце ковбаски, що символізує добробут, яйця і писанки. Яйце – це земля, а жовток – це сонце. Свяченим яйцем ділимося на великодній сніданок, до якого всі постили. Кладемо в кошик ще сіль – як символ мудрості, хрін – як символ терпіння Христа. На великодній сніданок не просимо нікого, мають бути самі тільки рідні. Свячене яйце нарізаємо на стільки частин, скільки є присутніх осіб. На столі горить свічка, щоб нагадувати про світлість цього дня. Усі страви прикрашаємо зеленими листочками петрушки, салати. Описую все з подробицями для тих, хто не знає наших галицьких традицій, які складалися віками.
  • 0

#95 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень

Відправлено 24.04.2010 – 20:31

Перегляд дописуНевгамовна (21.04.2010 11:21) писав:

хрін – як символ терпіння Христа.
???

;) Дякую, довго сміялася. Оскільки знаю, що хрін святять для того, аби оберігати здоров'я РОДИНИ, насамперед чоловіче.
А Христос не мав дітей, вочевидь до цієї справи не здатний був - тому до хріна його приплітати не слід. Імхо.

Повідомлення відредагував Родослава09: 24.04.2010 – 20:32

• 0

#96 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 24.04.2010 – 20:47

Та ну, з об"єктивної точки зору (такої собі наукової) то всі знають, що впровадження християнства на русі викликало значний супротив язичницького населення. Ото уявіть собі, що зараз хтось би прийшов тай би повалив усі церкви і почав ставити нові, свої і казати що саме це правильна релігія. Люди не хотіли приймати нову релігію, бо вони знали, що є те свята які вони святкувли до того. Тоді, аби зробити релігію більш сприйнятною для населення - взяли деякі язичницькі свята та й охристиянили їх. Взяти хоча б Великдень, Івана Купала, Покрову (думаю, що саме тоді і святкували обжинки, навіть цикл пісень таких є, обжинкових). Я не експерт в релігії, не теолог, не знаю добре язичницьких традицій, але те, що є то є. Тому суперечки - -марна справа. Традиції переплелися.
Ще одним прикладом такого поєднання можна назвати греко-католицьку (уніатську церкву), де поєдналися вже християнські звичаї католицької і православної християнської віри).
Тому святкуйте те, в що вірите або слідуйте тим традиціям, які склалися саме у ваших сім"ях. Саме ж терпимості вчать всі релігії, чи не так?

Повідомлення відредагував Amili: 24.04.2010 – 20:48

• 0

#97 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 25.04.2010 – 11:21

Перегляд дописуРодослава09 (24.04.2010 21:31) писав:

???

;) Дякую, довго сміялася. Оскільки знаю, що хрін святять для того, аби оберігати здоров'я РОДИНИ, насамперед чоловіче.
А Христос не мав дітей, вочевидь до цієї справи не здатний був - тому до хріна його приплітати не слід. Імхо.

Цитата

Хрін
Символізує гіркоту страждань, що витримав за нас Христос. Зелений його вершечок уособлює весняний ріст, відродження й відновлення.

Цитата

Хрін символізує міцність та незламність людського духу після прийняття таїнства Сповіді, а також – міцне коріння, яке водночас означає шану до традицій та звичаїв свого народу та віру у Воскресіння Христа.
...і так далі..продовжувати можна довго ...
а, власне, вчому проблема, пані Родославо? Ми кладемо до кошика хрін і не тільки...вам то що до того? це наша традиція. традиція не тільки однієї родини...ну іхочу нагадати, що це тема традицій. Релігія - інший розділ :)
  • 0

#98 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 25.04.2010 – 11:45

Перегляд дописуЛастiвочка (25.04.2010 12:21) писав:

вам то що до того? це наша традиція. традиція не тільки однієї родини...ну іхочу нагадати, що це тема традицій. Релігія - інший розділ ;)

Я гадаю, що основна проблема цієї гілки - її назва.
Пропоную перейменувати її на "Пасха" - і все стане на свої місця.
А рідновіри-язичники, якщо захочуть - організують гілку "Великдень" і там будуть ділитися тим, як вони це свято святкують. Тим паче, що це абсолютно різні свята, і навіть святкуються в різний час - цього року християнська Пасха була 4 квітня, а рідновірський Великдень - на 21 березня.
Що скажете?
  • 0

#99 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 25.04.2010 – 16:17

Перегляд допису-=VJ=- (25.04.2010 12:45) писав:

Що скажете?
скажу, що цікаво було б почитати про рідновірські традиції, включно що готують і за якими рецептами :cool2:, як одягаються і все, що пов"язано з цим святом. Яйця так само розписуєте? Чи нема такого?
  • 0

#100 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 25.04.2010 – 20:07

Перегляд дописуЛастiвочка (25.04.2010 16:17) писав:

скажу, що цікаво було б почитати про рідновірські традиції, включно що готують і за якими рецептами :cool2:, як одягаються і все, що пов"язано з цим святом. Яйця так само розписуєте? Чи нема такого?

ото взято з вікіпедії

Цитата

У міфах багатьох народів світу саме яйце є світотворчим началом. У слов'ян-язичників, на думку С.Килимника, писанки існували вже за часів антів — наших прародичів /ІІІ — VIII ст. н. е./ і були символом сонячного культу. Птахи — це вісники весняного воскресіння, Сонця, а їх яєчка — емблема сонця — життя, народження.

«Яйце птаха взагалі, — писав С. Килимник, — це зародень життя, символ бога сонця; воно в давнину символізувало — добро, радість, щастя, любов, достаток, успіх, прихилення добрих сил, захист людини від лихих сил» /Килимник С. Український рік… — Кн.2. — С.176/.
Пам'ятний знак українській писанці в смт. Доброгостів Львівської області

Дослідники вважають, що українська писанка має понад 100 символічних малюнків. Напр., кривулька знаменувала нитку життя, вічність сонячного руху. Кривулька або безконечник — це символ початку і кінця. Тригвер або триніг символізував, на думку одних, небо, землю і повітря, на думку інших — повітря, вогонь і воду, треті вважали його символом життя людини. Четверті трактували його як символ неба, землі і пекла. Символічне навантаження мала і кольорова гама писанки. Червоний колір усимволізовував радість життя, любов, жовтий — місяць і зорі, урожай; зелений — багатство, буяння рослинного світу, його воскресіння; блакитний — чисте небо, здоров'я; бронзовий — матінку-землю; чорний з білим — пошану до померлих родичів, їхніх душ та ін.

Із запровадженням християнства змінюється поступово і символіка писанки. Вона стала символом радості і віри у Воскресіння Ісуса Христа /див. Ісус Христос/ як символу всепрощення. Для писанок були характерні такі орнаменти: решітки, віконця, клинці, вітрячки, кошики, грабельки, зірки, хрестики, павучки.

А тут є стаття про Великдень і про порівняння християнського і язичницького великодня. Більше про звичаї думаю розкажуть власне наші язичники, бо мені і самій цікаво.

П.С. Між іншим і гаївки, які співають на Великдень - язичницькі :o власне оті старовинні, не сучасні
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних