Перейти до вмісту

Великдень

Повідомлень в темі: 222

#61 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 03.04.2010 – 18:52

Перегляд дописуВакуОлька (3.04.2010 19:44) писав:

Ага.. ну що поробиш, звичай:lol: Так сама і про кутю:)

Сирну хотю
Класні звичаї у вас!)

В асі скажу рецепт, ок?
  • 0

#62 пастух

Старійшина

• Користувачі
  • 1975 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 03.04.2010 – 21:48

Перегляд дописуЛастiвочка (17.04.2009 23:21) писав:

В ніч на Великдень спати не можна взагалі, бо проспиш усе на світі... вітаю Вас з святом і бажаю:
Паски вам солодко – родзинкової
Ковбаси пахучої метрової,
- Яєчок з десятинку і печену свинку.
Скляночку масельця, на п’ять пальців сальця,
Тертого бурячка, лютого часничка,
гуцульських писаночок гарних на кожен бочок,
яблучка з пупчиком, хрону з чубчиком,
грудочку сиру, свічечку сиву,
розмаю барвінкового, настрою святкового,
ще й гаївок співати – Христа прославляти!
Дякую...і...приєдуюсь...вітаю...і...пропоную тим хто не святкує але не спить у цю ніч. Перегляньте уважно тему "Синхросинтез". Вона має пряме відношення до цього свята. Завтра готовий цілий день відповідати по суті
на ваші запитання. Думаю, що в цей день, не буде непотрібної агресії і недоречних жартів. З свого боку обіцяю конкретність і однозначність своїх відповідей.
  • 0

#63 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 04.04.2010 – 06:31

Перегляд дописуПастух (3.04.2010 22:48) писав:

Вона має пряме відношення до цього свята. Завтра готовий цілий день відповідати по суті
на ваші запитання.
нарешті прес канхференція ваша буде
  • 0

#64 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 04.04.2010 – 09:06

Перегляд дописуRosava (2.04.2010 06:26) писав:

Що святкуємо? :lol:
Якщо Пасху , то тоді на святковому столі ми мали б жертовне ягня...(Книга Вихід, 12. 1-14)...

Нещодавно один з моїх френдів, дещо фанатичний протестант (хоча я і не знаю, чи існують інші протестанти), написав наступне:

Ще рік тому - від великої кількості поздоровлення українських політиків з великим християнським подією - у мене виникло бажання написати подібний пост, але час тоді пішло. Пам'ятаю біг-борди від різних політичних лідерів. Разом з їх милими мордочками та привітаннями чомусь красувалися яйця, паска і, в кращому випадку, український рушник.

Нещодавно прочитав справедливі слова bolishoi: "Ось і знову паска ... знову народ буде дарувати один одному символи чоловічого члена з білою присипкою - образом сперми, з двома фарбованими яйцями і думати, що це християнство ... Будуть відзначати вихід з поста потужною випивкою і переїданням ... і думати при цьому, що догоджають Богові! Ісус після 40-денного посту повернувся в силі Духа і почав найбільше служіння ... "

Слов'янське християнство якесь язичницьке. Ми любимо страждати фетишем, але не напружувати себе роздумами над істинним сенсом того, у що віримо і що святкуємо. Пам'ятаю як в ефірі на одному з каналів Кураєв почав критикувати захід, мовляв, він був в Америці і там побачив привітання з Різдвом і зображену метелика - без Христа. А чим у нас краще? Я, наприклад, повсюди чую привітання наступного типу: "смачної паски вам". Ідіотизм. Ми що святкуємо: день відвареного і розписаного яйця з солодкою паскою чи воскресіння Ісуса Христа?
На чому базується наша віра: на яйцях та хлібі або на вірі в спокуту наших гріхів?

А ще тиждень тому натовп християнства язичників вчинили акт вандалізму над природою - пообривали гілки, і влаштували собі "вербну неділю". Ага, замолити грішки вирішили або отримати дозу небесної магічної мани ...

Це, мабуть, перший його пост на релігійну тему, де наші думки співпали.

Тому справжнім християнам, не зважаючи на наші розбіжності, від мене "зі святом". Усім іншим - "ги-ги". :)
  • 0

#65 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 04.04.2010 – 10:21

А мені все рівно хто що каже про Великдень. Для мене це свято - в першу чергу сімейне. Я не вникаю в релігійну і символічну суть свята. Мені все рівно що яйця для когось - символ члена із присипкою, для мене - це символ життя, символ цілісності. І неважливо, що це нам дісталося в спадок від язичницьких предків. Воно укорінилосся, тепер це частина наших традицій. І до того ж - чудове мистецтво.
Я люблю провести ці дні із сім"єю, поїхати на село до родичів, відвідати могилу предків, піти на гаївки з друзями та весело пограти в забавки.
Право кожного не святкувати це свято з лише йому зрозумілих причин, але ніхто не має право мене переконувати мене його не святкувати.
  • 0

#66 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 04.04.2010 – 18:50

сьогодні почула, що святити і їсти на Пасху хрін- це єврейська традиція.ну типу там життя у них було хрІнове гірке.
не дуже зрозуміла, по-моєму сам свято повністю єврейське. :lol:
пейсах не святкую, до церкви не ходжу. ходжу в театри, а святкувати взагалі нічо не святкую, з сім"єю своєю маю багато нших приводів, щоб побачитися.

Повідомлення відредагував Sensssorika: 04.04.2010 – 18:51

• 0

#67 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень

Відправлено 05.04.2010 – 10:44

Воістину Воскрес!
  • 0

#68 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 05.04.2010 – 10:46

Перегляд дописуSensssorika (4.04.2010 19:50) писав:

сьогодні почула, що святити і їсти на Пасху хрін- це єврейська традиція.ну типу там життя у них було хрІнове гірке.
не дуже зрозуміла, по-моєму сам свято повністю єврейське. :lol:
пейсах не святкую, до церкви не ходжу. ходжу в театри, а святкувати взагалі нічо не святкую, з сім"єю своєю маю багато нших приводів, щоб побачитися.
у євреїв є хрін?
  • 0

#69 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень

Відправлено 05.04.2010 – 10:57

Перегляд дописуKassandra (5.04.2010 11:46) писав:

у євреїв є хрін?
А хрін він у них є
  • 0

#70 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 05.04.2010 – 14:27

Перегляд дописуОлеська (3.04.2010 19:52) писав:

Класні звичаї у вас!)

В асі скажу рецепт, ок?
Леся, шо такоє? Я теж хочу рецепту сирної паски :lol:
ВіДжею, а ви не втримались, щоб людям, які святкують це свято і іноді спілкуються з вами на цьому форумі, щоб не плюнути на святковий стіл :) .Хіба ж так можна? Не святкуєте і не треба, ніхто вас не агітує і не силує, але й плюватись не потрібно, треба просто іноді стриматись. Ми ж і так знаємо ваші погляди на це питання.
приводу чого у нас кладуть до кошика хрін - щоб були міцними і крепкими як хрін(принаймі нам так малим казали:wacko:)

Від усього серця щиро вітаю із найсвітлішим весняним святом – Великоднем!
Нехай Ваші душі будуть багаті на добро, як святковий стіл, чисті як Великодній рушник і веселі, як українські писанки. Хай малинові дзвони Великодня принесуть у Вашу оселю радість, віру, надію і любов.
Христос Воскрес!

Зображення

Повідомлення відредагував Ластiвочка: 05.04.2010 – 14:28

• 1

#71 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 05.04.2010 – 20:02

Перегляд дописуЛастiвочка (5.04.2010 15:27) писав:

Леся, шо такоє? Я теж хочу рецепту сирної паски :lol:
Буде і тобі сирна паска.)
  • 1

#72 carry

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 570 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 05.04.2010 – 21:42

Христос Воскрес!
Вітаю усіх!
Обляли кого нині?

Ото дехто нагадив в цій темі, нема слів, до хрону чогось пристали. Ну не святкуєш - не святкуй, нашо показувати своїх червяків усім?

А ми гарно святкували, ото й в похресниці моєї-перший її Великдень був,
ще приємного до теми:
Зображення

Повідомлення відредагував carry: 05.04.2010 – 21:43

• 0

#73 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень
  • Місто:Одеса

Відправлено 10.04.2010 – 20:08

Крашанки на Великдень з точки зору науки це стародавній язичеський звичай присвячений до рівнодення, адаптований до Християнства і який святкують не тільки в арійських народів а й в тюрських та Китаї.
Але ще є Християнська версія, що ніби то Марія Магдаліна підійшла до Тіберія з яйцем, і коли мова зайшла про воскресіння, то імператор мовив що повірю коли яйце почервоніє в твоїй руці...і яйце почервоніло...Скажіть, а якщо хтось з вас наважиться звернутись до поважної посадової особи, то чи будете ви брати з собою яйце????
От же висновки: яйце було або правим, або лівим і знаходилось в Тіберія між ногами, і коли повія Магдаліна притиснула його то воно почервоніло, або це християнськими демагогами висмоктаний з пальцю міф, створений задля того щоб відвернути паству від язичеської суті свята :lol:

Повідомлення відредагував Добронрав: 10.04.2010 – 20:09

• 0

#74 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 10.04.2010 – 21:07

Перегляд дописуДобронрав (10.04.2010 21:08) писав:

Але ще є Християнська версія, що ніби то Марія Магдаліна підійшла до Тіберія з яйцем, і коли мова зайшла про воскресіння, то імператор мовив що повірю коли яйце почервоніє в твоїй руці...і яйце почервоніло...Скажіть, а якщо хтось з вас наважиться звернутись до поважної посадової особи, то чи будете ви брати з собою яйце????
От же висновки: яйце було або правим, або лівим і знаходилось в Тіберія між ногами, і коли повія Магдаліна притиснула його то воно почервоніло, або це християнськими демагогами висмоктаний з пальцю міф, створений задля того щоб відвернути паству від язичеської суті свята :lol:
Що за брєд?!
  • 1

#75 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень

Відправлено 10.04.2010 – 21:18

Перегляд дописуОлеська (10.04.2010 22:07) писав:

Що за брєд?!
Це офіційна версія церкви щодо крашанок :lol: Так що маячня не в мене, а в церковників :cry:
Наприклад Тут

Повідомлення відредагував Добронрав: 10.04.2010 – 21:25

• 0

#76 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 10.04.2010 – 21:21

Перегляд дописуДобронрав (10.04.2010 22:18) писав:

Це офіційна версія церкви щодо крашанок :lol: Так що маячня не в мене, а в церковників :cry:
Прошу лінка.
  • 0

#77 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень

Відправлено 10.04.2010 – 21:26

Перегляд дописуОлеська (10.04.2010 22:21) писав:

Прошу лінка.
Нема питань
  • 0

#78 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 10.04.2010 – 21:38

Перегляд дописуДобронрав (10.04.2010 22:26) писав:

Ось це:

Цитата

Предание говорит, что в Италии Мария Магдалина явилась к императору Тиверию(14-37г.) и рассказала ему о жизни, чудесах и учении Христа, о Его неправедном осуждении иудеями, о малодушии Пилата. Император усомнился в чуде Воскресения и попросил доказательств. Тогда она взяла яйцо, и, подавая его императору, сказала: «Христос Воскрес!» При этих словах белое яйцо в руках императора стало ярко-красным.
?
Гарно перекрутили. Не люблю таких людей, як Ви. Мені теж багато хто і багато що не подобається, але посягатись на віру, тих, хто думає не так, як я та вірить не у те, що я, опошляти те, що для інших є святим і псувати свята - це занадто. Повага - це те, чого дууууже не вистачає тим, хто принаймні на нашому форумі виступає проти християн та віруючих взагалі.
  • 0

#79 Добронрав

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 253 повідомлень

Відправлено 10.04.2010 – 21:41

А ось ще одна цікава традиція під час якої роблять крашанки
  • 0

#80 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 13.04.2010 – 07:28

Перегляд дописуЛастiвочка (5.04.2010 15:27) писав:

ВіДжею, а ви не втримались, щоб людям, які святкують це свято і іноді спілкуються з вами на цьому форумі, щоб не плюнути на святковий стіл :) .Хіба ж так можна? Не святкуєте і не треба, ніхто вас не агітує і не силує, але й плюватись не потрібно, треба просто іноді стриматись. Ми ж і так знаємо ваші погляди на це питання.
приводу чого у нас кладуть до кошика хрін - щоб були міцними і крепкими як хрін(принаймі нам так малим казали<_<)

Віджей не спить, не їсть, а все метикує, якби то влучніше плюнути християнам на святковий стіл. )))))

По суті.

Поєднати хрін та яйця з євреєм Христом - це як схрестити їжака з ословою дупою.

До слова, Рідновіри теж споживають хрін у Великий День (22 березня - рівнодення весняне), шанують крашанки, розуміючи, що ця традиція має дохристиянські корені і властива нашому Роду.
А от гілки ми НЕ ЛАМАЄМО, а освячуємо їх на деревах біля джерел.

А той факт, як на пасху (цьогоріч в християн 4 квітня) християни товчуть одне одному писки в клубах та по шинках, дуже розігріті чималою дозою ТРУНКУ (ОТРУТИ) - мило глянути. Бо ж воно характеризує єврейського бога, котрий названий іваном "бог є любов". а ще наплив християн в лікарні з приводу алкогольних та харчових отруєнь, болячки, зв'язані з переїданням. ібо святкують чотири дні.((((

рятуй нас, Ладо!

Крихітка:10% за порушення 2.4. правил.

Повідомлення відредагував Крихітка: 13.04.2010 – 15:39

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних