Перейти до вмісту

Великдень

Повідомлень в темі: 222

#41 електромайонез

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 153 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Рівне

Відправлено 17.04.2009 – 15:53

Перегляд допису-=VJ=- (17.04.2009 15:18) писав:

Друга - натовпи людей, які бредуть до церкви "відмолити гріхи", аби вже увечері п"яними з матюками товкти одне одному пики.

це точно - тільки в нас народ разом з паскою та іншими смаколиками кладе до кошика чекушку, яку дружно розпивають як тільки священник, який те все діло освятив, відійде з зони видимості
прикро
  • 0

#42 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 17.04.2009 – 18:32

Для мене шо Різдво,шо Пасха,шо День космонавта- по фіг, не святкую. Хоча,нє, на день космонавта в мене у кота день народження.
Оцієї напускної релігіозності перед святами у людей я не розумію. Весь рік ведуть себе як свині,а пред святами раптом про Бога згадують. А як подивишся,що в церкву несуть святити горілку,пиво, сигарети... І ні один поп слова на це не скаже.
  • 0

#43 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2067 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Україна,саме дно

Відправлено 17.04.2009 – 19:02

Перегляд дописуSensssorika (17.04.2009 19:32) писав:

А як подивишся,що в церкву несуть святити горілку,пиво, сигарети... І ні один поп слова на це не скаже.
А як панянка це бачила, коли Великдень не святкує?
  • 0

#44 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 17.04.2009 – 19:14

Перегляд дописуjakobz (17.04.2009 20:02) писав:

А як панянка це бачила, коли Великдень не святкує?
Тобі всі причини назвати?)
Колишня подруга вічно з собою тягла святити ті пасочки,я з її сім"єю ходила. Минулого року ходила з іншою подругою- її бабуся попросила.
А взагалі я живу в центрі міста,а в центрі в нас закритий цвинтар(тобто там вже нікого не хоронять). Посеред цвинтару є церква, де також і пасочки посвятити можна. Так от я на тому цвинтарі гуляти люблю.
  • 0

#45 Past

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 650 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 17.04.2009 – 19:19

Цитата

А як подивишся,що в церкву несуть святити горілку,пиво, сигарети... І ні один поп слова на це не скаже.

ніколи не повірю шо таке буває :)

а Великдень люблю ;) люблю пекти пачоски, баранчика, малювати писанки, збирати кошик, люблю великодній сніданок з сім'єю, люблю гаївки, обливний понеділок... а ше на цей Великдень в сестричок день народження припадає ;)
  • 0

#46 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень
  • Місто:Іберійський пів-острів

Відправлено 17.04.2009 – 19:37

Перегляд дописуFeMINIsto4ka (17.04.2009 19:19) писав:

ніколи не повірю шо таке буває :)
Буває, пам"ятаю років так з 15 назад один чувачок приніс освятити кошечок, а там закусь і 3-ох літрова банка самогону.
  • 0

#47 Panikovskiy

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 238 повідомлень
  • Місто:Іберійський пів-острів

Відправлено 17.04.2009 – 19:47

Перегляд дописуFeMINIsto4ka (17.04.2009 19:41) писав:

не вірю!!! а ви нюхали??? може це свячена вода? га? ;) і потім, як розуміти "закусь" - на паску і писанки так не говорять :)
100% правда. То було в селі мого двоюрідного брата, то був хлопчина після армії, який бухав до чортиків. Про таких то кажуть відривається після армії. Все село знало, та йому було по барабану. А за закусь вибачаюсь, бо непам"ятаю точно що там було з їжі.

Повідомлення відредагував Panikovskiy: 17.04.2009 – 19:50

• 0

#48 Iron Man

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 80 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 17.04.2009 – 20:12

Я люблю Пасху. Так гарно... Зранку встаєм, такий настрій святковий. Завжди любив Великдень!
  • 0

#49 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 17.04.2009 – 22:21

В ніч на Великдень спати не можна взагалі, бо проспиш усе на світі. Звечора усі йдуть до церкви на всеношну. В красивих кошиках до церкви несуться різноманітні наїдки - сало, хрін, ковбаска, крашанки і писанки, паска, все, окрім оковитої. Урочиста процесія з хором та священиком освячує і благословляє все це добро.
Повернувшись додому починали розговлятися, але перед тим як сісти за стіл дівчатам треба вмитися водою в якій лежить свячене Великоднє яєчко, аби була такою ж гарною та красною. Як на Різдво - кутя, так на Великдень яйце є тим харчем, з якого починається святковий обід у сім’ї. Цей звичай не має безпосереднього християнського характеру, отже, теж сягає у язичеську добу. Чому ж все-таки яйце? Воно - першооснова, зародок нового життя .
Люблю Великдень, люблю і метушню перед цим святом, коли все прибирається, вимивається, білиться, палиться ...Люблю запах паски, що "ходить" по хаті...люблю коли вся родина укупі...Люблю коли провідують рідних...
З приводу, що святять горілку і папіроси - неправда це :). Хоча це можуть робити лише ті, які йдуть святити лише тому, що хтось так робить...І які поняття зеленого не мають, що класти у кошик і навіщо...і я їх не осуджую, просто вчити їх не було кому...на жаль...
Тепер ще хочу попросити тих, хто не святкує і не визнає цього свята. Це - справа особиста, але просто маненьке прохання...зважте на тих, хто його святкує, ок? Хіба ж ластівочка зробила комусь зле? чи крихітка, чи Carrion, якобз ...інші форумляни. Ми одна спільнота, ми поділяємо(або не-) погляди, сперечаємось, жартуємо...і іноді так просто промовчати....не зробити прикрість комусь по той бік монітора...будь ласка....
дякую.
Так само вітаю Вас з святом і бажаю:

Паски вам солодко – родзинкової
Ковбаси пахучої метрової,
- Яєчок з десятинку і печену свинку.
Скляночку масельця, на п’ять пальців сальця,
Тертого бурячка, лютого часничка,
гуцульських писаночок гарних на кожен бочок,
яблучка з пупчиком, хрону з чубчиком,
грудочку сиру, свічечку сиву,
розмаю барвінкового, настрою святкового,
ще й гаївок співати – Христа прославляти!
  • 1

#50 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 17.04.2009 – 22:37

Поділяю думки Ластівочки.Комусь непосвяченому у справжню християнську духовність може й легше знайти чимло поганих ракурсів святкування цього найсвітлішого християнського празника - воля їхня,а водночас і їхня суспільна обмеженість і з якогось боку нечемність говорити лише про те, як п"яні християни,посвятивши паску,влаштовують бійки і т.ін.А ми, ті, що знають, що таке справжній святий Великдень - це той без сигарет чи горілки у великодньому кошику, це той з щирістю і бажанням стати добрішою людиною, просто відсвяткуймо його,як належить справжнім християнам, вибачивши всім, хто нас ображає...Смачної всім паски, світлого Христового воскресіння)))
  • 0

#51 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 18.04.2009 – 08:36

Флуд видалено. Вітання перенесу зараз в розділ привітань, прошу туди.)
  • 0

#52 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 18.04.2009 – 09:08

Перегляд дописувеснянка (17.04.2009 23:37) писав:

ми, ті, що знають, що таке справжній святий Великдень - це той без сигарет чи горілки у великодньому кошику, це той з щирістю і бажанням стати добрішою людиною, просто відсвяткуймо його,як належить справжнім християнам

Якби ще хоч один "справжній християнин" пояснив, що спільного між язичницьким Великоднем з кошиками куличів та фарбованих яєць - образом родючості - та юдо-християнським Песахом...
  • 0

#53 Росава

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 25 повідомлень
  • Місто:У чортів на виступці))

Відправлено 02.04.2010 – 05:26

В язичницькі часи, саме за природній вміст людина шанувала яйце як символ відродженого життя, символ Багатства, символ Бога. Саме повним яйцем (а колись і писанкою) українські знахарки "викачували” хвороби, освячували зерно для посіву; "билися” крашанками на Великдень, та інші весняні свята. Писанки обносили, як оберіг, навколо хати, поля, череди домашніх тварин, навколо полонин та пасовищ; підкладали під стріху хати від пожежі, до вулика, де знаходилася матка, до місця, де телилася корова чи вівця. На писанках гадали на врожай, на здоров’я, на кохання; ними ворожили і причаровували...

Колись в нашому народі добре знали, що подарувати комусь порожню писанку означало: жінці на безпліддя, господарю на злидні й порожнечу в господарстві, маленькій дитині на припинення росту і розумового розвитку, а хворій людині — на смерть.
Якщо колись з недобрими намірами зловмисник підкидав порожні яйця, то тепер люди, переважно від невігластва, дарують своїм друзям, а ще краще, купують для себе і своєї сім’ї за власні гроші гарненькі символи безпліддя і злиднів.

Заборонивши писані та крашені яйця ще в Х столітті після насильницького впровадження чужої віри, попи впродовж майже семисот років накладали покарання на українських селян, які щороку з настанням весняного рівнодення, коли літнє світло перемагає зимову темряву, відправляли обряд до космічного Воскресіння Світла (Сонця).
Народ вперто справляв цей Звичай, навіть вже забувши значення писанки. Попи доклали чимало зусиль для того, щоб аж у кінці ХVIII-XIX ст. народ повірив, що яйце є символом восресіння юдея Ієшуа (Ісуса Христоса).

Великодній хліб: коровай, бабка, або як його називали дорінник - також жодного відношення до єврейської Пасхи (Пейсаху) не має відношення...

Що святкуємо? :lol:

Якщо Пасху , то тоді на святковому столі ми мали б жертовне ягня...(Книга Вихід, 12. 1-14)...

Повідомлення відредагував Rosava: 02.04.2010 – 05:41

• 0

#54 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 02.04.2010 – 10:13

Пасхальний кошик
Такий звичний сьогодні кошик, який ще називають в деяких селах західної України "кобеля", на Закарпатті - кошик-дарник, найчастіше траплявся на Поліссі, де було розвинене лозоплетіння. На Галичині ж носили страви на освячення в хустках, чи обрусах (скатертинах), бесагах (подорожніх подвійних мішках). Проте поширення кошика пов'язане найперше із зручністю.
Церковні приписи
Традиція ж наповнення кошичка різниться в регіонах України, де край - там і звичай. Церква ж не виділяє необхідні для благословення страви.
"У Требнику є молитви на благословення агнця, м'ясні страви, а також яйця та молочні страви", - додає речник Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Ігор Яцків.
Проте це не означає, що людина мусить принести на освячення ці страви, бо в іншому випадку - зась до церкви. "Можна обмежитись половинкою яйця чи шматком паски", - продовжує Яцків.
Традиційні дві страви, які обов'язково приносять на освячення в храмі - великодній хліб (паска) та яйця.
М'ясні страви.На Галичині кладуть вуджену (копчену) ковбасу, шинку.
Молочні продукти
Хрін
Сіль

А у вас що кладуть до кошика і яка страва найбільше смакує?
  • 1

#55 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 02.04.2010 – 16:53

Перегляд дописуЛастiвочка (2.04.2010 10:13) писав:

У нас (принаймні в моїй родині) ще завжди кладуть сирну плесканку з творогу, це щось таке схоже на паляничку по формі, з творогу і яєць і, мабуть, муки, якщо чесно не знаю як воно готується, тільки на смак знаю
  • 1

#56 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 02.04.2010 – 23:47

Перегляд дописуЛастiвочка (2.04.2010 11:13) писав:

Паска, ковбаса, крашанки, масло, сир, мак, сіль і хрін (потім на стіл його тремо і розмішуємо з сіллю та сметаною - смакота))).
Бачила, що дехто умудряється і пляшку святити.)

В мене цього року паска на диво вдалась.) Вперше робила сирну паску (власний рецепт).
  • 0

#57 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 03.04.2010 – 00:09

Перегляд дописуОлеська (3.04.2010 00:47) писав:

Паска, ковбаса, крашанки, масло, сир, мак, сіль і хрін (потім на стіл його тремо і розмішуємо з сіллю та сметаною - смакота))).
Бачила, що дехто умудряється і пляшку святити.)
Паска, ковбаска, баличка шматочок, горнятко з маслом (на ньому викладають гвоздикою хрестик), горнятко з сиром, сіль, крашанки, писанки (потім їх роздаровують похресникам), ну і, звичайно, хрін (в нас його натирають на крупній терці зверху на порізані яйця - смакота!!!)

Перегляд дописуОлеська (3.04.2010 00:47) писав:

В мене цього року паска на диво вдалась.) Вперше робила сирну паску (власний рецепт).

В нас печуть паску тільки старші жінки в родині, тобто буду мати дві паски цього року: від мами і від свекрухи. Може ще й тітка поділиться:lol:. Але таки посмію спитати чи поділишся рецептом..

П.С. А мак нащо? Мак у нас на Маковея святять
  • 0

#58 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 03.04.2010 – 11:55

В нас мак також не святять на паску, а от сирну пасочку я пекти не вмію. Теж хотілось би рецепта:lol:
  • 1

#59 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 03.04.2010 – 17:56

Перегляд дописуВакуОлька (3.04.2010 01:09) писав:

В нас печуть паску тільки старші жінки в родині, тобто буду мати дві паски цього року: від мами і від свекрухи. Може ще й тітка поділиться:lol:.
Класна відмазка.)))

Але таки посмію спитати чи поділишся рецептом..
Поділюсь. А яким саме - простою паскою чи сирною?

П.С. А мак нащо? Мак у нас на Маковея святять
Не знаю, у нас так прийнято.
  • 1

#60 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 03.04.2010 – 18:44

Перегляд дописуОлеська (3.04.2010 18:56) писав:

Класна відмазка.)))
Ага.. ну що поробиш, звичай:lol: Так сама і про кутю:)

Перегляд дописуОлеська (3.04.2010 18:56) писав:

Поділюсь. А яким саме - простою паскою чи сирною?
Сирну хотю
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних