Перейти до вмісту

Великдень

Повідомлень в темі: 222

#21 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3815 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Вінниця

Відправлено 05.04.2007 – 21:46

День як усі інші. Нічого особливого особисто для мене. І мабуть набридне відповідати "Невже?" або "Ну і шо?" або "Ти впевнений?" і тд.
  • 0

#22 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 06.04.2007 – 11:17

Перегляд дописуКиря (5.04.2007 22:46) писав:

День як усі інші. Нічого особливого особисто для мене. І мабуть набридне відповідати "Невже?" або "Ну і шо?" або "Ти впевнений?" і тд.
часто задумуюся що то більше не свято,а показуха якась...ех..любить наш народ декоративзм.. :unsure:
  • 0

#23 xrustya:)

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 75 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 06.04.2007 – 17:46

слухайте, шо ж там таке буде в Шевченківському гаї шо туди всі летять, як бжоли на мед...?
  • 0

#24 rainy

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 393 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 08.04.2007 – 11:23

В мене виникло питання ,яке я хочу задати, не боячись здатися дивною чи то дурною. Я задавала його декільком людям, але вони не змогли обгрунтовано відповісти. Так що відразу перепрошую за своєрідне повернення до віку "почемучки", але мені ДУЖЕ цікаво здобути відповідь. І так питання-як пояснити той факт, що католики і православні святкують РІздво у різний час ,а Великдень в один день??? Тобто мене цікавить саме ,чому Пасху в один день? З чим це пов'язано і чому не існує різниці в дні святкування як і з Різдвом? (Відповіді типу бо Пасха то Пасха не приймаються ;) , маю таких вже три :) ). Заздалегідь дякую.
  • 0

#25 Dema V

404

• Користувачі
  • 1365 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 08.04.2007 – 11:31

Просто цього року так співпало. Всі Великодні разом : православне, католицьке і навіть єврейське. Дуже рідко так буває.
  • 0

#26 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 08.04.2007 – 14:34

лікбез:
Дату святкування Великодня врегулював Перший Вселенський Собор в Нікеї 325 року. До цього в різних помістних Церквах святкували Великдень в різні дні. Були й такі, що святкували Великдень разом із євреями. Тож Нікейський собор постановив, що не вільно християнам святкувати Великдень, коли євреї святкують.
Дата Великодня має випадати на першу неділю після першої весняної повні місяця, яка наступає після весняного рівнодення. Якщо станеться так, що на цю неділю припаде й єврейська Пасха, то святкування Великодня переноситься на наступну неділю.
Православна та греко-католицька Церкви дотримуються юліанського календаря. Відповідно до нього складаються і пасхалії. Римо-католицька церква у 1582 році перейшла на новий календар, запроваджений папою Григорієм XIII і відомий під назвою «григоріянського», або «нового стилю». В зв'язку з цим було запроваджено й нову пасхалію. За григоріанським календарем весна починається на тринадцять днів раніше від юліанського, внаслідок чого виникає різниця в датах святкування Великодня. Також трапляється, що в католицькій Церкві Великдень припадає разом із єврейською Пасхою, а іноді навіть і скорше від неї, хоч це й суперечить постанові Нікейського Собору. Разом із католиками святкують Великдень за новою пасхалією і західні протестанти. Православні ж усіх Церков святкують Великдень згідно з постановами Нікейського Собору, буває, що всі християни святкують Великдень разом.
Рідко може збігатися з Благовіщенням (7 квітня), але ніколи не буває раніше за нього.
  • 1

#27 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 08.04.2007 – 17:07

НУ ОСЬ ЩЕ ТАКЕ, МОЖЕ КОМУСЬ ЦІКАВО:

рік У православних У католиків

2007 8 квітня 8 квітня
2008 27 квітня 23 березня
2009 19 квітня 12 квітня
2010 4 квітня 4 квітня

• 1

#28 Schneider

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 208 повідомлень
  • Місто:Київ -> Бар

Відправлено 08.04.2007 – 18:39

Перегляд дописуЛастівочка (8.04.2007 15:34) писав:

Рідко може збігатися з Благовіщенням (7 квітня), але ніколи не буває раніше за нього.

Коли Благовіщення випадає на Великдень, то свято називається "Кіріопасха"; і Благовіщення може бути навіть у середу Світлого тижня (Маркова глава Типікону тобто Богослужбового уставу Православної Церкви). :)

Повідомлення відредагував Gromm: 08.04.2007 – 18:40

• 0

#29 Юна_Лель

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:майжеЛьвів

Відправлено 09.04.2007 – 12:45

Христос воскрес!
Хочу поділитися враженнями від вчорашнього святкування Великодня. Опісля сніданків,обідів з ріднею я попензлювала в Шевченківський гай. Народу - купа на купі!І то незважаючи на дощову погоду!Бо коли вже вилізло із-за хмар сонечко, то просто ступити не було де!
На кожному кутку різноманітні забави, гулянки, ігри, музика!
Особисто я з кумпанією бавунцялась в моргалки, ремні і ...струмочок :P !Було так весело,шо навіть не хотілось йти!Але в 6 годині мала топцяти, тому,мабуть, прогавила все найцікавіше в т.ч. ватру.
Може, хтось був?Розкажіть!
Ех!За що я найбільше люблю Великдень,так це за гаївки!

Перегляд дописуgoli@th (8.04.2007 17:29) писав:

З Різдвом Христовим!!!
:) ;) :)
Шоб ваші яйця не порозбивались :)
Ей,хлопче!Ти трохи в часі загубився
  • 0

#30 чайка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 182 повідомлень
  • Місто:МІСТО ЛЕВА

Відправлено 09.04.2007 – 23:25

ЕХ...Великдень...великий день!
В цей день створюється якась така атмосфера любові до всього світу...включно з усіма людьми;)
Церковні співи зранку, родинний сніданок, святкові смски і дзвінки з побажаннями смачної паски і любові.
Деякі враження:
1.Вперше робила писанки! Суперсько!
2. ...гаїїївки :)
3.Особисто я з кумпанією набавунцялась до стану "не долізу додому"
4.Зламала ніготь, замурзала штани болотом і травою( відіпрати не зможу), забила коліно...
5.Зустріла кількох близьких людей, з якими ніяк не могла нормально поспілкуватись у буденні дні!
6.Поморгала хлопцикам, побила їх ремнем...
7.Концертик і вистава в центрі.
8.Надибала Боривітра.
9.В понеділок ніхто не облив!
10.Просиділа під парасолею на лавці годинки дві...
Ці десять скромних пунктів доводять, що Великдень-світле свято.
Світле і найважливіше свято для всіх людей.
До Юної Лелі: ти всетаки нічого нового не пропустила...А от на ватру і я не потрапила :)
  • 0

#31 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 10.04.2007 – 16:47

Згідно легенди, свято Великодня народилося сім тисяч років тому, ще за часів до християнства і було пов'язане з язичницькими культами. Ось як її переповідають…

Жили троє братів-мисливців: Тур, Пан і Яр. Зібрались вони якось на полювання.
Вийшли в степи неозорі, а жайворонки так розспівалися, що аж небо дзвенить. Вражено зупинився Яр і мовив:
— Не хочу я, братове, турів полювати, молодих биків стрілами поціляти,
а хочу оце поле зорати та засіяти зерном, та зібрати врожай, та хліба напекти людям на здоров'я.
Тільки-но він отаке проказав, як з неба опустилися золотий плуг і золоте ярмо.
І гукнув старший брат Тур:
— Се моє!
Хотів схопити плуга — аж він полум'ям зайнявся. Відсахнувся в страхові Тур.
— Се моє! — прокричав середульший брат. Але і йому сахнуло полум'я в лице.
— Ні, братове, се моє, — всміхаючись, мовив Яр.
Він підійшов і взяв золоте ярмо, накинув на пару волів, що паслися поблизу, запріг їх у плуга золотого і проорав першу в світі борозну.
А потім — другу, й десяту, і соту. Засіяв поле полтвою — пшеницею дикою, і зросла вона буйним колосом.
Зібрав урожай Яр і борошна намолов, і спік першу хлібину, і другу, й десяту, і соту.
І людей частував. І навчив їх орати, сіяти й хліб ростити. За все те великі боги Вирію взяли його до себе і скупали в Озері Живої Води.
І став Яр — Ярилом, богом весняних робіт і родючості. І спускався він на землю в той весняний день, коли можна було засівати землю зерном.
І то був ВЕЛИКДЕНЬ.

Тобто Великий День хлібороба.

З 22 грудня день наростає і 21 березня – весняне рівнодення – тривалість дня і ночі - по 12 годин. Торжество Сонця над ніччю – свято Ярила. Однак сільськогосподарські роботи після торжества Ярила іще не починалися, Жреці радили починати їх аж після Великодня. Це – перша неділя після повного місяця, який слідує за святом Ярила. Великдень може припадати на проміжок часу від 5 квітня до 5 травня. Назва “Великдень” – від кількості отриманої Землею сонячної енергії напряму і відображеної від Місяця, завдяки чому настає більш-менш стійка плюсова температура, сприятлива для проростання і розвитку рослин. Це означає, що восени можна отримати добрий врожай. Тобто Племені – бути.
Слід відзначити, що Предки чинно дотримувалися всіх рекомендацій Волхвів, Ведунів, Жреців, наприклад – весняного посту. Як радиві господарі, Предки не їли тварин, рибу, яєць тому, що все – з приплодом, до наступу холодів приплід повинен зміцніти. У це велике свято стародавні слов'яни веселилися, співали і танцювали. Головні символи цього дня збереглися до нашого часу – це висока паска, полита збитим білком і фарбовані яйця. Паска – це символ чоловічого начала, а яйця – жіночого.

От десь так і зустрічали :)
  • 0

#32 Dana

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 475 повідомлень

Відправлено 24.03.2008 – 23:39

Найцікавійше для мене це зустрічі з друзями вечорами до пізньої ночі і писання писанок . Сідаєм на овечі шкури, запалюєм багато свічок і починається дійство, а в хаті розливається божественний запаз воску. (Прикупила декілька років тому великий шматок першосортного натурального воску ) На Великдень обдаровуєм знайомих, рідних ,друзів тими писанками, що створили напередодні.
  • 0

#33 Sweet Caroline

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 71 повідомлень

Відправлено 25.03.2008 – 20:56

святкувати буду у бабці в селі) як завжди) з урахуванням усіх традицій) :rolleyes:
  • 0

#34 milochka

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 706 повідомлень
  • Місто:Кузнецовськ

Відправлено 27.03.2008 – 09:05

Св'яткувати буду в родинному колі ( тобто в своєму рідному иісті Кузнецовську )
  • 0

#35 kissarat

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 09.04.2008 – 01:05

Ах... жив би я сам, то цілий день б на всю котушку включав Синдром бажання Толу
Я ше навіть не придумав як буду відповідати на Христос воскрес...
Можливі варіанти - "Мені вже казали", "Серйозно?", "І х.. з того?".. лан, шось фантазії бракує
Може хтось ше якісь варіанти підкаже?

Повідомлення відредагував Younker: 09.04.2008 – 01:07

• 0

#36 kosmach

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 10 повідомлень

Відправлено 09.04.2008 – 21:04

А я поїду на великдень в Карпати, в Космач і там залишусь ще на фестиваль "Великдень у Космачі".
Доречі нещодавно подивився фільм про те як святкують Вуеликдень на Гуцульщині, надзвичайно гарно.
  • 0

#37 НАТАЛОЧКА

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 164 повідомлень
  • Місто:Кривий Ріг

Відправлено 06.05.2008 – 17:11

Перегляд дописуЛасочка:) (2.04.2007 13:08) писав:

Великдень, то моє улюблене свято (з християнських) А гуляти треба на Поливаний Понеділок... Сам Великдень для мене свято сімейне....
А в нас нема обливного понеділка(((Тож приїхали у Львів на Великдень і на наступний день трохи здивувались,що там дійсно все так...Але супер - дуже сподобалось, особливо Гаївку у Шевчеківському гаї, чуть не розплакалась, коли водячи, зрозуміла,що в нас такого нема, і не буде - то нам такого в родинах не прищеплюють, та всеж, надія не вмирає, щось таке, думаю зробити наступного року і в Кривбасі)
  • 0

#38 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 18.06.2008 – 11:54

Теми об"єднано
  • 1

#39 Гість_Arolla_*

• Гості

Відправлено 15.04.2009 – 10:06

Асоціації - писанки, паски, ліс (бо зазвичай зустрічаємо з друзями у лісі). Також піст - пощуся тільки останній тиждень, коли він найсуворіший.
Пропоную повідшукувати Великодневі листівки українською мовою, та повикладати посилання. Знайшла дуже гарну у флеші, і не втрималася :ggggg:

Великоднева листівка
  • 0

#40 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 17.04.2009 – 14:18

Перегляд дописуxrustya:) (30.03.2007 14:51) писав:

Наближається велике сято Пасхи...які у вас асоціації з приводу цього

Перша і найголовніша асоціація - єврейське свято Песах.
Друга - натовпи людей, які бредуть до церкви "відмолити гріхи", аби вже увечері п"яними з матюками товкти одне одному пики.

Перегляд дописуxrustya:) (30.03.2007 14:51) писав:

як ви його збираєтеся відсвяткувати?

Ніяк з точки зору свята.
Сядемо з дружиною в машину і подамося світ за очі, подивитися Україну. Три дні більш ніж досить, аби помандрувати Київщиною.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних