Перейти до вмісту

Великдень

Повідомлень в темі: 222

#181 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 28.04.2011 – 19:45

Перегляд допису-=VJ=- (28.04.2011 20:34) писав:

А всенощну, передзвін і пост з обжиралівкою пасками робити не можна щодня, лише на Великдень?
Я можу Вам відповісти, але за умови дотримання п.1.3. Кожен учасник форуму має право на повагу до своїх поглядів і думок, проте він так само має обов'язок поважати погляди та думки інших. Суперечність між позиціями учасників не має виходити за межі культурної дискусії;
  • 0

#182 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 28.04.2011 – 19:59

Перегляд дописуЛастiвочка (28.04.2011 20:45) писав:

Я можу Вам відповісти, але за умови дотримання

То дотримуйтеся, хіба ж я проти :8:
Бо якщо це камінець в мій город - то я не про персональні погляди пані, а про те, що я бачив на Пасху довкола себе. І бачу регулярно щороку.
  • 0

#183 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 28.04.2011 – 20:09

Перегляд допису-=VJ=- (28.04.2011 20:59) писав:

То дотримуйтеся, хіба ж я проти :8:
Бо якщо це камінець в мій город - то я не про персональні погляди пані, а про те, що я бачив на Пасху довкола себе. І бачу регулярно щороку.
ну я ж дотримуюсь (і зовсім неважко) нічим не ображаючи ні ваших вірувань-традицій, ні будь-кого з тих, з ким ми тут дискутуємо, то чому ви дозволяєте ображати важливі для мене речі? Я даю конкретне запитання і прошу конкретної відповіді ось уже пару років поспіль, але її так і нема;) Іншовіри, РІДновіри і так далі дуже активно критикують і паплюжать інших і натомість нічого не хочуть розповісти про своє...не розумію...чи того свого нема? А якщо є, то чому не поділитись?

Цитата

те, що я бачив на Пасху довкола себе
Ви думаєте я не бачу нічого довкола? Чи ви думаєте, що я вважаю всіх святими? Ми ж не про це..ми про конкретних людей і конкретні обряди з традиціями..
  • 0

#184 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 28.04.2011 – 20:29

Перегляд дописуЛастiвочка (28.04.2011 21:09) писав:

А якщо є, то чому не поділитись?

По перше - який в тому сенс?
По друге - треба зважати на те, що всі ці течії в Україні під забороною, щонайменше неофіційною. Яких Ви масових усталених традицій на рівні християнської Пасхи хочете? Там, де ці традиції вціліли чи розвиваються інтернет не водиться.
Що Вам, мольфар Нечай буде тут сидіти і про традиції теревенити? :8:

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 28.04.2011 – 20:29

• 0

#185 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 28.04.2011 – 20:52

Перегляд допису-=VJ=- (28.04.2011 21:29) писав:

По перше - який в тому сенс?
По друге - треба зважати на те, що всі ці течії в Україні під забороною, щонайменше неофіційною. Яких Ви масових усталених традицій на рівні християнської Пасхи хочете? Там, де ці традиції вціліли чи розвиваються інтернет не водиться.
Що Вам, мольфар Нечай буде тут сидіти і про традиції теревенити? :8:
заборонені? хмм...теж щось нове..Бачте і тут мене просвітили. Мольфар вряд чи буде тут сидіти, але от чи ви святкували Великдень і як? Якщо так, як мій товариш Безбожник, то питаю чи це робиться лише раз на рік? якщо це можна робити щодня чи коли випаде нагода, то тоді це не свято...або я геть заплуталась
  • 0

#186 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 29.04.2011 – 08:58

Перегляд дописуЛастiвочка (28.04.2011 07:39) писав:

Це Ви робите лише на Великдень? :8: Ми ж говоримо про звичаї, обряди, традиції саме Великодні? А в любу пору року не можна притулитись до дуба? Пане Безбожнику, не читайте лекції з релігії, а мені стисло поясніть про ВАШІ традиції, обряди і все...Я намагаюсь зрозуміти реальні речі в конкретної людини, а історію можу і сама нагуглити

Ластівочко, ти не зрозуміла..отжеж блін, спробую тобі, як християнці, пояснити біблійним способом, ну от дивись ; у вашому євангеліє зустрічається така фраза, "Я і Отець - одне". Так от, я, і ПриРОДа - одне. Для тОго аби це втямити мені не потрібна ані біблія, ані гугл, ані історія. Навпаки, ці речі потрібна якраз вам, християнам, адже ніхто з вас самостійно, без біблії, без церкви, без духівника, без "сусіди", "знайомого", і т.п., до вашого Бога не прийшов. Мені ж, достатньо, Памятати. І оскільки ця Память в мені є, то я нікуди не пішов і нікуди не прийшов по чиїсь вказівці написаній на бумажці, я знаходжусь там, де і належить, і в цьому "там" я не шукаю ще "чогось" бо його там нема, по визначенню. І ніякої книжки, в котрій написано перелік жорстких правил для того чи іншого свята там теж, немає. Свято Великодня установив не я. І не хтось. Його, ПриРОДа установила. Установила ще раніше, аніж з*явились тут, на Землі, ми, котрі почали вигадувати інші "великодні"... котрі для ПриРОДи НЕ ІСНУЮТЬ. І цей день, встановлений нею, нічим не особливіший дня "вчорашнього" та дня "завтрішнього"...себто, "до дуба" ти можеш ходити хоч щодня, але в цей день, вона, ПриРОДа, здійснює ПІК свого, нею ж, започаткованого астрономічного Плану, і Предки, цілком грамотно, назвали його Великоднем. Немає значення які пиріжки в цей день хтось випікає, не має значення який одяг хто використовує...немає і не було, Ластівочко, ніякого жорсткого переліку тОго, що ти називаєш традиціями для Великодня. Подивись на свої руки...там по пять пальчиків...відрубай один з них і потече кров...стане боляче..ПриРОДа запротестує твоєму діянню бо нею встановлено ПЯТЬ пальців для Людини. Всі ці пільчики є приналежність Людини а вона, в свою чергу є приналежністю ПриРОДи. ОДНЕ. І якщо я вигадаю там, на руці, "шостий палець", якщо я почну вірити у святість цього ефімерного пальця, якщо я почну надіятись на нього як на панацею від усіх життєвих негараздів, то це все рівно, що я відрубав собі власну голову, Себто, РОДову Память. І якими б традиціями, якими б пиріжками я не намагався себе оправдати при цьому, я все рівно, залишаюсь без голови.

Цитата

І це створіння ви називаєте "Єдиним Сином"? Жахіття.

Так...шо ти ото на мене гоніш, Маківочко?...я тебе розлюблю, чесслово...а ще себе граманаці (чи як воно правильно?) у іншій темі назвала. Тобі шо ? незрозуміло що "Єдиний" написано з великої бо стоїть на початку речення?, і мною малось на увазі не "Єдиний Син Сатана" а єдинний випадок, коли через усю біблію проходить ім*я тОго, кого названо сином ще в книзі Йова....розлюблю, чесслово...може я і неграмотно там написав шось..стилістично...мені шо тепер? на старості років правопис вивчать знову?...не буду.
  • 0

#187 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 29.04.2011 – 09:16

Перегляд дописуЛастiвочка (28.04.2011 20:20) писав:

ну даруйте, що я в танку...можете пояснити? Людина пішла до лісу, поговорила з природою, землею, так? А щодня цього робити не можна, чи у будь-який день? Це лише на Великдень?
То вам же ж пояснили, що роблять на Великдень, бо так хочеться.
Ви ж натомість теж не сказали, що християни роблять такого на Пасху, чого вони не можуть зробити в будь-який инший день? Ви описали різні традиції, але ж це все можна робити в будь-який инший день року, а от до землі, наприклад, взимку ходити трохи холодніше, тому в цьому більше сенсу, ніж в тому, що ви описали.
  • 0

#188 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 29.04.2011 – 09:35

Перегляд дописуБезбожник (29.04.2011 09:58) писав:

Так...шо ти ото на мене гоніш, Маківочко?...я тебе розлюблю, чесслово...а ще себе граманаці (чи як воно правильно?) у іншій темі назвала. Тобі шо ? незрозуміло що "Єдиний" написано з великої бо стоїть на початку речення?, і мною малось на увазі не "Єдиний Син Сатана" а єдинний випадок, коли через усю біблію проходить ім*я тОго, кого названо сином ще в книзі Йова....розлюблю, чесслово...може я і неграмотно там написав шось..стилістично...мені шо тепер? на старості років правопис вивчать знову?...не буду.
Даруйте, Хомо Невірящий, що я Вас не зрозуміла. А от любові Вашої таки бракуватиме. Кохайте ще. :8:
А тепер уважно читаємо.
Єдинний Син, котрий дійсно (по текстах) проходить через всю біблію і ймення котрого називається недвозначно - Сатана.
Зробімо синтаксичний розбір речення. Про кого йшла мова? Правильно. Про Сатану. То хто не так висловив свою думку?

Також усі разом ознайомилися із визначенням слова традиція.
ТРАДИЦІЯ (від лат. traditio - передача) - традиційна передача від одного покоління до іншого форм діяльності та спілкування, а також супутніх їм звичаїв, правил, уявлень, цінностей.

ТРАДИЦІЯ (рос. традиция - історично складені, що передаються від покоління до покоління усталені морально-етичні звичаї, обряди, суспільні настанови, ідеї, цінності, норми поведінки; елементи соціально-культурного наслідування, що тривалий час зберігаються у суспільстві чи в окремих його соціальних групах.

Вчитуємося: історично складені, що передаються від покоління до покоління, від діда-прадіда... Невже важко збагнути? ;)
  • 1

#189 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6665 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 29.04.2011 – 09:51

Перегляд дописуSensssorika (28.04.2011 20:45) писав:

прикольно, шо деякі святкують те, шо якийсь мрець раптом встав і почав ходити. але про які гріхи йде мова я не вшарю. якшо мрець встав, це значить шо він - зомбі. таких боятися треба,а не вшановувати. ужснах. хоча моя анформал френд каже, що якби цей день офіційно об.явили днем Зомбі і влаштовували б якісь криваві карнавали,з поїданням мізків і всього такого - вона б радо приєдналася до такого святкування.
боятися треба живих а не мертвих.
а карнавали з поїданням тіла і випиванням крові господньої відбуваються щонеділі.

ну а особливо криваві карнавали влаштовують на Філліпінах.
  • 0

#190 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 29.04.2011 – 15:51

Перегляд дописуМаківка (27.04.2011 13:02) писав:

Де? ))
Зображення

Херовіри святкують пасху.
  • 0

#191 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 29.04.2011 – 20:21

Отож бо і воно.

Останнім дописом за минулий рік у цій темі був мій допис про Великдень рідновірів.
А цьогоріч Ластівочка почала в цій же темі вітати прихильників Того, хто ніяк до освячування хріну, ковбаси, яєць, бабок та ін. непричетний. Чи може скажете, що про це в Біблії десь написано? Може, христові учні таке начиння в кошики клали і освячували бризками води? Нема таких даних. Вірогідно, що перші християни того НЕ робили.

Але сучасним християнам подобається у рідновірський спосіб святкувати неймовірне "воскресіння" єврея Єшуа Машіаха, обрізаного на восьмий день. Ну що ж, поздоровимо їх з таким святом і такою формою вираження своєї прихильності до єврейського пророка :8:. Також будемо терпляче сподіватися, що майбутні покоління русичів частіше включатимуть мозок. І більше шануватимуть рідновірів.

До речі, фалічними символами можна вважати ковбасу чи хрін. А от бабку, символ Сонця, вважати фалічним символом - це вже збочені фантазії блядей, вибачте за слово

Цитата

Слово было запрещено к печати императрицей Анной Иоанновной, до этого же считалось нормативным
. Це ж якою треба бути розйобою, аби в бабці чи в батоні бачити фалічний символ. (((

i 

+10 п.п.2.2.2

Повідомлення відредагував bamik: 29.04.2011 – 22:22

• 0

#192 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 29.04.2011 – 20:33

щиро дякую всім за тлумачення :8:

Цитата

Останнім дописом за минулий рік у цій темі був мій допис про Великдень рідновірів.
Та якби я знала коли ваші свята я б вас привітала. Тому частіше піднімайте такі теми, без образ один одного, і ми порозуміємось.
Окрема подяка Безбожнику, бо вже насупилась від самих свят
  • 0

#193 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 29.04.2011 – 21:01

Ну, думаю, Родославі зараз вчищу за невіру. :8: Аж - гульк! - ...

Цитата

Це ж якою треба бути розйобою, аби в бабці чи в батоні бачити фалічний символ. (((
Прекрасно сказано! І як влучно! )))

Перегляд дописуЛастiвочка (29.04.2011 20:33) писав:

Окрема подяка Безбожнику, бо вже насупилась від самих свят
Безбожник сам не знає, у що вірить. Але думку свою виклав. Молодчина. )
  • 1

#194 ggg1089

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 46 повідомлень

Відправлено 29.04.2011 – 23:08

Чим далі, тим все менше старих традицій, в яких я беру участь. І Великдень не став виключенням.
  • 0

#195 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 30.04.2011 – 00:15

Перегляд дописуМаківка (29.04.2011 10:35) писав:

Про кого йшла мова? Правильно. Про Сатану. То хто не так висловив свою думку?

Ну про нього...він дійсно є син божий згідно з біблією...але не єдинний...знову таки, згідно текстів.

Цитата

ТРАДИЦІЯ (від лат. traditio - передача) - традиційна передача від одного покоління до іншого форм діяльності та спілкування, а також супутніх їм звичаїв, правил, уявлень, цінностей.

Ти кажеш про традиції так, як тобі написали. Часто-густо, вірячи тому що написано, ми навіть поняття не маємо хто є автор, окрім вказаного в відповідному джерелі прізвища...ми незнаємо чим, якими МОТИВАМИ, при цьому, автор керується для того чи іншого визначення...але ми чомусь віримо йому беззаперечно. Я не проти, раз людям так зручніше. Ну, себто, хтось написав визначення про ЩОСЬ і це становиться в розумінні людському ПРАВИЛОМ. Нехай буде так. Але є інша сторона цієї "медалі". Наприклад, Великодній день, є таким не тому що хтось так написав, не тому що в цей день хтось почав виконувати якісь обряди, не тому що хтось в цей день почав готувати якусь страву, ні, він є таким згідно з ПриРОДнього закону. І ні в якій книжці це не записано. Великодній день просто ІСНУЄ ЯК ФАКТ. Це як подобовий схід Сонця...неможливо передавати з покоління в покоління схід Сонця, як традицію, це природнє явище, так само як і Великдень. Можна передавати ІНФОРМАЦІЮ про явище. І якщо Предки нам цю інформацію передали...(себто, це не означає що ми не змогли б без них помітити збільшення свілого дня,), але вони це помітили РАНІШЕ НАС і передали в нашу Родову память ІНФОРМАЦІЮ про це...от і вся мудрість...і я тут не намагаюсь обгадити свято Ластівочки чи твоє Маківочко, я просто не можу зрозуміти : якщо хтось відкрив табличку множення, де дважди два - чотири, якщо через тисячоліття хтось ще відкриває табличку множення де дважди два - пять..або три...або триста вісімдесят чотири, то йому потрібно довести це як ФАКТ котрий в першому відкритті спостереженню піддається (як ФАКТИЧНЕ ЧОТИРИ), а в другому, є порожнім звуком. Я не можу зрозуміти також, ЧОМУ цей бездоказовий порожній звук подається як істина, при всьому тому, що перше відкриття ІСНУЄ ФАКТИЧНО. Єдине що я ще можу зрозуміти : ти, чи Ластівочка, чи хтось ще, вирішили сповідувати християнство...будь ласка, це ваша особиста справа, але ж, дєвочкі, ви ж живете серед людей, а не у дрімучому лісі, ви чомусь навчались, маєте інформацію про ті чи інші речі...і от ви стали християнками, а вам кажуть : ось це - Великдень...і що ?...отам, всередині вас хоч би на мить навіть нічого не ворухнулось ?...ви що? навіть самих себе не запитали : а ТОЙ Великдень, КУДИ ???...ви що ?, дійсно впевнені що, ПриРОДа, заради вашого релігійного вибору котрий вам допомогли засвоїти в звичайнісінькому людському приміщенні під назвою, церква, змінила свої Плани ??????...адже саме так виглядає ваша впевненість в існування ще одного Великодня...з яких це пір, церква, почала керувати ПриРОДою і змінювати її Закони ? Залежність ПриРОДи від церкви, що?...дійсно існує як ФАКТ ???...в такому випадку, я, висловлюючись терміном однієї симпатюлі-теревенчанки, питаю : ДЕ ?
І ось тут, ми прийшли до визначального моменту. Якби християнська церква на основі чогось ВЛАСНОГО ввела свято, якби це свято мало ВЛАСНЕ коріння, якби це свято було визначене ВЛАСНОЮ НАЗВОЮ, будь ласка, але ж трапилось зовсім інше. Церкві захотілось сАме, Великодня. І ось цей факт говорить не про істинність, не про віру церкви Воскресінню Христовому, навпаки, цей факт говорить не її НЕВІРУ Воскресінню, з одного боку, і про переслідування, нетерпимість, намагання обгадити Предків, з іншого боку. Бо якби це свято, Воскресіння, дійсно існувало для церкви як факт, то у неї не було б жодного мотиву перековеркати існуючий ФАКТИЧНО Великдень...у неї не було б жодного мотиву щось плагіатити і спотворювати...і знаєте чому ?...тому що якщо хто має ФАКТ то ПРОТИ НЬОГО НЕ ПОПРЕШ...а раз цього не трапилось, раз церкві знадобилось все перевернути догори дригом, то ніякого факту у неї НЕ БУЛО І НЕМАЄ, себто, ще одного Великодня - НЕ ІСНУЄ.

Цитата

Безбожник сам не знає, у що вірить.

Я вже пояснював якось Манфреду, що не вірю ні В когось/щось, ні У когось/щось. Себто, якби я був, наприклад, християнином, то В Бога (як це, на мій подив, роблять християни) не вірив би. Я вірив би - БогУ. Це дві абсолютно різні речі. І якщо перша надає віруючому (В Бога) досить зручну, безвідповідальну позицію, то в другому випадку, (вірити БогУ) накладає на людину величезний тягар відповідальності. Для віри В Бога, достатньо тексту на папері, або поради сусідів, або проповіді попа...для Віри БогУ всього цього не потрібно...якщо я вірю Йому, мені порадники/посередники і нафіг не потрібні по тій простій причині що я знаю його особисто а він - мене,...і ми один одного розуміємо...ніяких таємностей... і він стоїть вище усіх порадників, разом взятих. Якщо вірити В нього, то це означає тільки чути про ЩОСЬ через проповіді, через папір і таке інше...так і дурень може вірити...корочч, вже пояснював Манфреду : я, Вірю РОДу. І я, як і все що є живим на Землі, є частиною ПриРОДи...себто, я (при) РОДІ , тому що я РОДом наРОДжений а не кимось сотворений. Крапка.

Повідомлення відредагував Безбожник: 30.04.2011 – 00:18

• 0

#196 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 30.04.2011 – 06:57

Безбожник ледво осилила)))
Пане Безбожнику, сотню разів повторювала і зараз ще один: я не відкидаю історію, релігію, традиції, але святкую саме так :8: Кожному своє. Сподіваюсь тему вичерпано до наступного року, чи пак до наступного свята? ;)
  • 0

#197 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6665 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 30.04.2011 – 08:42

Перегляд дописуЛастiвочка (30.04.2011 07:57) писав:

Безбожник ледво осилила)))
Пане Безбожнику, сотню разів повторювала і зараз ще один: я не відкидаю історію, релігію, традиції, але святкую саме так :8: Кожному своє. Сподіваюсь тему вичерпано до наступного року, чи пак до наступного свята? ;)
До наступного року... Але Ластівочка, вкотре прошу тебе вітати з Великоднем вчасно!!! 22 березня. І про цьому не потрібно промовляти обовязкову зомбуючу фразу "Христос воскрес".
А от з паскою привітаєш тоді, коли там церковники вирахують по місяцю, і у ВІДПОВІДНІЙ ТЕМІ ПРО ПАСКУ.
  • 0

#198 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 30.04.2011 – 08:46

Хмурий Князь Вітольд :8: підгадаєте, щоб не забула..але я вас з великоднем, а ви мене...а паску можемо скуштувати як будете десь в наших краях ;) з ковбаскою і хроном
  • 0

#199 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 30.04.2011 – 11:17

Перегляд дописуРодослава09 (29.04.2011 21:21) писав:

. Це ж якою треба бути розйобою, аби в бабці чи в батоні бачити фалічний символ. (((

Пані продемонструвала одразу і свою безграмотність, і своє виховання - два в одному, так би мовити.
  • 0

#200 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 30.04.2011 – 11:25

Перегляд дописуЛастiвочка (30.04.2011 09:46) писав:

Хмурий Князь Вітольд :photo: підгадаєте, щоб не забула..але я вас з великоднем, а ви мене...а паску можемо скуштувати як будете десь в наших краях ;) з ковбаскою і хроном

Тпрууу ! Стоять, Сіра !...шось я не тєє...Ластівочко, ти чим зібралась людину годувать?...солодку паску з хроном ??? І це, пропонує господиня теревень ?...ох, спасайте, за шо я голосував ? Ну я ще допускаю, що Вітольд (він бувало сам про це пише) може бухнуть так, шо йому буде по барабану...аби закусон..але от я, наприклад, алкоголь взагалі не вживаю і навряд чи мені була б до смаку солодка паска намазана зверху хроном. А якщо ти мала на увазі що всі вказані продукти вживаються окремо, то чому тоді неправильно склала речення...де, блін, та актівістка комсомолка красавіца спортсменка, Маківка, зі своїми синтаксисами ?...спить до цього часу ? Чому, коли я шось там не так синтаксично склав про сатану, то вона тут як тут, і в очі штрикать почала, а як птаха нагородила чорт зна шо,...якийсь вінігрєт... то Маківка, наче "риба об льод" ?
Гм...начебто, на завершення теми, по обох проїхався...я задоволений. Ги.

Повідомлення відредагував Безбожник: 30.04.2011 – 11:27

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних