Перейти до вмісту

Великдень

Повідомлень в темі: 222

#161 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3840 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 27.04.2011 – 09:48

Перегляд дописуЛастiвочка (27.04.2011 08:01) писав:

Neorlandina
а на д.н. не бухають ті ж сектанти, атеїсти і т.д?Бухають, що мамцю рідна...до чого тут Великдень? Я узагалі не п"ю:) Але перед Великоднем йде суворий піст, я намагаюсь це робити, перед Великоднем є ще чистий четвер і після Великодня - обливаний понеділок, та й саме приготування святкових страв це свого роду ритуал. На свята завжди збирається родина, де б вони не були. ...Те ж саме вшанування померлих родичів...
а горілка? так хіба багато треба щоб нажратись до усрачки?...У греко-католицькій церкві за всі роки не пам"ятаю випадку коли несли б святити вино чи алкоголь, а от знайомі з Дніпродзержинська завжди кладуть до кошика вино...і на цвинтарі в нас не пиячать, а в тому ж Дніпродзержинську біля кожної могилки столик...для чого? різні звичаї...от і було б цікаво почитати як і де що відбувається...

ну день народження порівнювати з великоднем все ж таки некоректно. тим паче для віруючої людини.
і чи бухають сектанти та атеїсти мене теж мало хвилює. їм в принципі ніхто не забороняє.
просто наскільки я пам.ятаю з писання, то там йшлося виключно про прісний хліб та червоне вино, а не про ковбаску та горілку. на практиці ж бачимо зовсім інше.
от у мене є знайома, глибоко віруюча людина. кілька років у володимирському соборі співала в хорі. регулярно відвідує церкву, завжди постує, хоча з її нинішньою роботою це вкрай складно. але великі свята проводить наприклад у прогулянці лісом з друзями чи просто своїм собакою. або сідає на велосипед та їде за місто сама. без пасок, яєць, ковбаси та решти кулінарних причандалів.
я знаю що дехто з "віруючих" засуджує її поведінку. дехто ні, навпаки підтрмують. а от що сказав би священник?

щодо ритуалів. не бачу нічого хорошого в тому, щоби якесь дійство ставало ритуальним. від цього воно лише втрачає свій сакральний зміст. зберігається лиш форма, зміст відходить на другий план. традиції треба оберігати від переходу в ритуал.
  • 0

#162 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 27.04.2011 – 09:57

Перегляд дописуNeorlandina (27.04.2011 10:48) писав:

але великі свята проводить наприклад у прогулянці лісом з друзями чи просто своїм собакою. або сідає на велосипед та їде за місто сама. без пасок, яєць, ковбаси та решти кулінарних причандалів.
я знаю що дехто з "віруючих" засуджує її поведінку. дехто ні, навпаки підтрмують. а от що сказав би священник?

Таких людей найчастіше вербують всілякі єговісти. Людей які не поважають народні традиції, які пройшли крізь тисячоліття, і наші предки їх дотримувались, коли Іса ще й не народився.
  • 0

#163 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 27.04.2011 – 10:08

Перегляд дописуNameless One (27.04.2011 10:57) писав:

Таких людей найчастіше вербують всілякі єговісти. Людей які не поважають народні традиції, які пройшли крізь тисячоліття, і наші предки їх дотримувались, коли Іса ще й не народився.

нє, єговісти там зовсім ні до чого, в цьому я точно впевнена бо знаю людину дуже добре і багато років. та й серед знайомих єговістів практично всі і паски святити ходять і взагалі святкують бучно.
а щодо тисячолітніх традицій - людина родом з сибіру. і предки у нас різні. але вже кілька поколінь православні. далі важко сказати.
  • 0

#164 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 27.04.2011 – 10:22

Перегляд дописуManfred (27.04.2011 11:17) писав:

Це взагалі-то дивно, бо між єговистами та християнством є засадничі суперечності.

ще й як дивно. мені пояснювали що це просто сімейна традиція. ну он як ластівочка пише.
хоча зі свідків єгови таких мало. більше з баптистів всяких. у мормонів навпаки ще й заохочують.
  • 0

#165 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 27.04.2011 – 10:31

Перегляд дописуМаківка (27.04.2011 10:29) писав:

Дякую. Прочитала.

Тепер питання про фаллічність пасок зняте?
  • 0

#166 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 27.04.2011 – 11:09

Гм...а цікаво повернулась розмова. Почали за здравіє...а дійшли куди і належало, до розмови про бухло. Символічно, блін, шо не кажи. Але от питання : до чого тут все це ? Мова то, про Великдень...при чому тут традиції, ковбаса, пиріжки, кількість випитої горілки, розмова про регіони України, (себто, в котрому з них приносять більше горілки до церкви а котрому, менше), причому тут розмова про столики і де ті столики стоять, а де, ні,...до ЧОГО тут все це ? Є два визначальних пункти : Великдень котрий від Предків, і Великдень, котрий від християнства. Є два визначальних питання : котрий з них є нашим справжнім, а котрий фуфлижним...от і весь круг питань. І щоби кожен зміг відповісти на ці питання потрібно, як мінімум, хоч трішечки ж напружитись а не тільки фотками та статтями з інтернету обмінюватись. Воно тут вийшло точнісінько так як отам..."на вулиці". Зранку до церкви ідуть, а навечір вже ригають...угу...забувши чому і з якого приводу це трапилось.
А що, панове, може хто у Великодній день сходив до лісу ? Може хто обняв березу і злившись з нею воєдинно послухав її ? Може хто відчув себе єдиним організмом з приРОДою і всім своїм єством, (а не жопою по вказівці церкви), відчув оте ще, невидиме, потаємне наближення весни, як це робили Предки наші ? Може хто присів на пеньочок і закривши очі та зосередившись відчув що у його жилах тече кров котра несе інформацію про усіх Предків власного Роду ? Може хтось побачив у цей день невидиму стежку на котрій залишив слід ваш пра.....прадід і ступивши слід-в-слід, відчув прилив сил?... це ж зовсім неважко, побачити її і ступити в слід...вони ж її, ту стежку, недаремно залишили, не пожалкували...чи може хто підняв оченята до неба і побачив там певні зміни ? Та покладіть же ви долоні до дуба і відчуйте як радісно тремтить тіло цього могутнього велетня бо він, на відміну від ранкових кошиконосців, ЗНАЄ, що прийшла зміна у приРОДі...відбувається диво-дивне, життя, набуває новий цикл...які, нахрєн, розмови про ковбаси, бухло і прочєє сміття, котре несуть до церкви ? Які, нахрєн, розмови про те хто там і що смажить-варить ? Це ж все - "примочки". При чОму тут Великдень ?...а ще питають про традиції...як пояснити людям, котрі стоять біля газової плити за котлєтами, мову приРОДи у Великодній день ? Га ? Як і якими словами пояснити, що не..пиріжки...хрін...ковбаси... що це є Віковічне Свято Природи і Людина, на цьому Святі, не гість а Рідня... тут, сАме ось тут, Суть Великодня, а не в кошику з ковбасою. Природа, спокон віку, вас усіх запрошує. Святкуйте на здоров*я...якщо втямите.

Повідомлення відредагував Безбожник: 27.04.2011 – 11:13

• 0

#167 Онук Велеса

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 441 повідомлень

Відправлено 27.04.2011 – 11:37

Перегляд дописуБезбожник (27.04.2011 12:09) писав:

А що, панове, може хто у Великодній день сходив до лісу ? Може хто обняв березу і злившись з нею воєдинно послухав її ? Може хто відчув себе єдиним організмом з приРОДою і всім своїм єством, (а не жопою по вказівці церкви), відчув оте ще, невидиме, потаємне наближення весни, як це робили Предки наші ? Може хто присів на пеньочок і закривши очі та зосередившись відчув що у його жилах тече кров котра несе інформацію про усіх Предків власного Роду ? Може хтось побачив у цей день невидиму стежку на котрій залишив слід ваш пра.....прадід і ступивши слід-в-слід, відчув прилив сил?... це ж зовсім неважко, побачити її і ступити в слід...вони ж її, ту стежку, недаремно залишили, не пожалкували...чи може хто підняв оченята до неба і побачив там певні зміни ? Та покладіть же ви долоні до дуба і відчуйте як радісно тремтить тіло цього могутнього велетня бо він, на відміну від ранкових кошиконосців, ЗНАЄ, що прийшла зміна у приРОДі...відбувається диво-дивне, життя, набуває новий цикл...які, нахрєн, розмови про ковбаси, бухло і прочєє сміття, котре несуть до церкви ? Які, нахрєн, розмови про те хто там і що смажить-варить ? Це ж все - "примочки". При чОму тут Великдень ?...а ще питають про традиції...як пояснити людям, котрі стоять біля газової плити за котлєтами, мову приРОДи у Великодній день ? Га ? Як і якими словами пояснити, що не..пиріжки...хрін...ковбаси... що це є Віковічне Свято Природи і Людина, на цьому Святі, не гість а Рідня... тут, сАме ось тут, Суть Великодня, а не в кошику з ковбасою. Природа, спокон віку, вас усіх запрошує. Святкуйте на здоров*я...якщо втямите.

А такого поєднання з Природою, як Ви описали, не відбудеться доти, допоки ми будемо вважати себе "царями" природи, "вершиною харчового ланцюга" (як все-ж таки по-споживацькому це звучить). Ви ще почніть говорити, що потрібно вставати до сходу Сонця, що воду для приготування страв варто набирати з 4 до 6 ранку. Яке Сонце, яка вода?! Вона ж з крану гарно цілодобово тече, а сонце можна прекрасно лампочкою розжарювання замінити! А про те, що орії-русичі святкували три Великодня (і святкували не п"ючи горілку, а співаючи веснянки та славлячи Богів), ми навіть згадувати не будемо. А для чого? Царям немає потреби когось слухати чи чомусь вчитись, вони на те і царі, щоб такими дурницями не перейматись.
  • 0

#168 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 27.04.2011 – 11:57

Перегляд дописуМаківка (25.04.2011 19:06) писав:

Зображення
ААА!!! Фалічний символ!!!

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 27.04.2011 – 11:59

• 0

#169 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень
  • Місто:Країна казкових мрій

Відправлено 27.04.2011 – 12:02

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (27.04.2011 12:57) писав:

ААА!!! Фалічний символ!!!
Де? ))
  • 1

#170 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 27.04.2011 – 12:16

Перегляд дописуTeo (24.04.2011 18:41) писав:

навіщо тричі повторювати " христос воскрес " ?
Обсесивно компульсивний розлад.

Взагалі багато ритуалів на цьому засновані.
А також погані прикмети і марновірства.

Деякі обсесивно компульсивні дії людина вигадує сама, а деякі поширені в культурі.

Перегляд дописуМаківка (27.04.2011 13:02) писав:

Де? ))
Чекайте, зараз хтось поянсить. :ggggg:

Ну голова в якійсь арці, що кабе нам натякає.

П.Н.

Проте, я помітив, як ти швидко відгукуєшся на цей заклик. :ggggg:

Перегляд допису-=VJ=- (26.04.2011 21:39) писав:

Не сюди, вибачайте на слові, пані, це демонструвати безграмотність.
Вивчайте хоч, що виконуєте - бо накрали у інших обрядів та символів, а самі й не знають, чого воно таке є.
Источник: www.liveinternet.ru

Яке поважне джерело :P

Тільки чогось не ясно, якщо то фалічнай символ, то чого він більше схожий на прищ.
Невже стародавнім було так важко зліпити пінус із хліба.

А от вам моє дослідження: куліц - це ціцька, він до речі на неї більше схожий, бо ркуглий. А біле - то материнське молоко, а не сперма, як подумали фаломорфуючі. Що більш логічно для матріархальної культури давніх українців.

Так що кожен може уявляти що йому приємніше. :)

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 27.04.2011 – 12:07

• 0

#171 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 27.04.2011 – 13:16

Перегляд дописуМаківка (27.04.2011 13:02) писав:

Де? ))

Нє...ну це можна витримать?...вона знов за своє, "ДЕ ?". Ти там шось на приват намєкала...казала, мов, "до мене в приват"...я так розумію що, "приват", це закодоване додому ?...ну шоб всі питання про "ДЕ?", закрити. Чи як ? А куди ?
  • 0

#172 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 27.04.2011 – 13:36

Перегляд дописуБезбожник (27.04.2011 14:16) писав:

Нє...ну це можна витримать?...вона знов за своє, "ДЕ ?". Ти там шось на приват намєкала...казала, мов, "до мене в приват"...я так розумію що, "приват", це закодоване додому ?...ну шоб всі питання про "ДЕ?", закрити. Чи як ? А куди ?
Так. ) Напрошується логічний ланцюг: Безбожник - Маківка - весна - загравання - гормони - СУ-27. )))
Але до Великодня це яким робом, пане? )

Цитата

навіщо тричі повторювати " христос воскрес " ?
Три - число, яке проходить через усю Біблію: Отець - Син - Дух Святий; Мойсей - Айрон - Маріам; Авраам - Ісаак - Яків; Петро - Яків - Іоан...

Цитата

Ну голова в якійсь арці, що кабе нам натякає.
Нічого та голова не натякає. Гарне курча. Мила великодня поштівка.
  • 1

#173 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 27.04.2011 – 22:35

Перегляд дописуМаківка (27.04.2011 14:36) писав:

Так. ) Напрошується логічний ланцюг: Безбожник - Маківка - весна - загравання - гормони - СУ-27. )))
Але до Великодня це яким робом, пане? )

А таким, що якраз на Великдень воно відповідає...ага...втім, якщо ти віддаєш шану непорочному способу, напрошуватись не стану. То вже, кому кавун, а кому свинячий хрящик.

Цитата

Три - число, яке проходить через усю Біблію: Отець - Син - Дух Святий;

Ну тут навряд чи так. Єдинний Син, котрий дійсно (по текстах) проходить через всю біблію і ймення котрого називається недвозначно - Сатана. Він від Йова починається і в апокаліпсисі закінчується. Це є біблійний ФАКТ. Стосовно Святого Духа, то його, окрім як у євангеліє, ще нікому..."дньом с огньом"...корочч, через всю біблію ним навіть не пахне.

Цитата

Мойсей - Айрон - Маріам;

Ця "трійця" ніяк у біблії не уособлюється як щось таке...навпаки, поміж ними існувала ворожнеча...самому Отцю Єгові довелось втрутитись. Сама ж Марьям, згадується у СЗ два-три рази (в тому числі в скандалі) як жінка жаднюча, заздрісна до братового статусу, "склочниця" підбивша другого брата, Аарона, на перерозподіл влади. Наряд чи така "трійця" тягне на символізм.

Цитата

Авраам - Ісаак - Яків;

Такої трійці у біблії теж не існує...це власна вигадка, тому що четвірка в цьому перечні якраз саме те що треба. Йосип. Його внесок в біблійній історії значніший, аніж внесок Ісаака та Іакова, разом взятих. Окрім цих чоритьох, у цій же компанії, має бути Іуда, один з дванадцяти братів проданого Йосипа, (лев молодий) від котрого отой родовід...угу.

Цитата

Петро - Яків - Іоан...

А це вже вааще...поміж цими діячами, взагалі, ніякого тісного звязку не було. Достатньо згадати супернитство Петра та Іоана під час таємної вечері. Іаков...Іаков, це класичне юдейство. Крапка.

Цитата

Нічого та голова не натякає. Гарне курча. Мила великодня поштівка
.

Ага. Розкажи. Ще й як, те курча натякає... СВІТЛОНОСНИЙ, просто так, нічого не каже. Ти що?, курчати ніколи не бачила ? Хіба в нього голова ?...це у курки голова, а в курчати - голівка...а ти кажеш, не натякає.

Повідомлення відредагував Безбожник: 27.04.2011 – 22:36

• 0

#174 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 28.04.2011 – 06:39

Перегляд дописуБезбожник (27.04.2011 12:09) писав:

А що, панове, може хто у Великодній день сходив до лісу ? Може хто обняв березу і злившись з нею воєдинно послухав її ? Може хто відчув себе єдиним організмом з приРОДою і всім своїм єством, .....відчув оте ще, невидиме, потаємне наближення весни, як це робили Предки наші ? Може хто присів на пеньочок і закривши очі та зосередившись відчув що у його жилах тече кров котра несе інформацію про усіх Предків власного Роду ? Може хтось побачив у цей день невидиму стежку на котрій залишив слід ваш пра.....прадід і ступивши слід-в-слід, відчув прилив сил?... це ж зовсім неважко, побачити її і ступити в слід...
Це Ви робите лише на Великдень? :8: Ми ж говоримо про звичаї, обряди, традиції саме Великодні? А в любу пору року не можна притулитись до дуба? Пане Безбожнику, не читайте лекції з релігії, а мені стисло поясніть про ВАШІ традиції, обряди і все...Я намагаюсь зрозуміти реальні речі в конкретної людини, а історію можу і сама нагуглити
  • 0

#175 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 28.04.2011 – 08:59

Ластiвочка
Та ж ніби вичерпно, от я зрозумів. А цікаво, що християни роблять такого, що не можна робити цілий рік? Хіба покропити водою шматок ковбаси чи банку хріну не можна цілий рік?
  • 0

#176 Маківка

пані Ексцентричність

• Заблоковані
  • 3933 повідомлень

Відправлено 28.04.2011 – 09:07

Перегляд дописуБезбожник (27.04.2011 23:35) писав:

Ну тут навряд чи так. Єдинний Син, котрий дійсно (по текстах) проходить через всю біблію і ймення котрого називається недвозначно - Сатана.
Знаю одну людину, яка просто на очах деградує від того Сатани. І це створіння ви називаєте "Єдиним Сином"? Жахіття.
Приміром, поліщуки найкраще зберегли обрядодійства і свято вірять в те, чим не гребували їхні діди-прадіди.

Повідомлення відредагував Маківка: 28.04.2011 – 09:10

• 1

#177 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 28.04.2011 – 16:40

i 

Тему почистила

• 0

#178 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 28.04.2011 – 19:20

Перегляд дописуOlexandr (28.04.2011 09:59) писав:

Ластiвочка
Та ж ніби вичерпно, от я зрозумів. А цікаво, що християни роблять такого, що не можна робити цілий рік? Хіба покропити водою шматок ковбаси чи банку хріну не можна цілий рік?
ну даруйте, що я в танку...можете пояснити? Людина пішла до лісу, поговорила з природою, землею, так? А щодня цього робити не можна, чи у будь-який день? Це лише на Великдень?
  • 0

#179 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 28.04.2011 – 19:34

Перегляд дописуЛастiвочка (28.04.2011 20:20) писав:

Людина пішла до лісу, поговорила з природою, землею, так? А щодня цього робити не можна, чи у будь-який день? Це лише на Великдень?

А всенощну, передзвін і пост з обжиралівкою пасками робити не можна щодня, лише на Великдень?
  • 0

#180 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 28.04.2011 – 19:45

прикольно, шо деякі святкують те, шо якийсь мрець раптом встав і почав ходити. але про які гріхи йде мова я не вшарю. якшо мрець встав, це значить шо він - зомбі. таких боятися треба,а не вшановувати. ужснах. хоча моя анформал френд каже, що якби цей день офіційно об.явили днем Зомбі і влаштовували б якісь криваві карнавали,з поїданням мізків і всього такого - вона б радо приєдналася до такого святкування.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних