Перейти до вмісту

Великдень

Повідомлень в темі: 222

#101 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 25.04.2010 – 23:05

Amili
та ну)))літератури повно є, але мене цікавлять традиції реальних людей, людей з якими ми тут спілкуємось на різні теми та й ніби вже трохи знаємо одне одного. Тому повторю своє:

Цитата

скажу, що цікаво було б почитати про рідновірські традиції, включно що готують і за якими рецептами , як одягаються і все, що пов"язано з цим святом. Яйця так само розписуєте? Чи нема такого?
Якщо є писанки то далі що? Ми свої несемо святити, а вони як? цікаво ж
  • 0

#102 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 26.04.2010 – 07:51

Я, здається, про традиції і пишу.

Цитата

Свято Великодня має язичницькі корені та сягає своєю історією дуже глибоко в минуле.
(за лінком Амілі)

До того ж, свято Великодня випливає з релігійних вірувань наших предків, - звідси й зв'язок з релігією.
Так от, домішування до цього свята "християнського терпіння", "христос воскресе" - це все одно, що заштрикнути інорідне тіло в живий організм.

До речі, свідки єгови Великдень не святкують - і правильно роблять: бо це свято до жидо-християнства не стосується!

bendera.UA - 10% за п. 2,4 Правил
  • 0

#103 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 26.04.2010 – 09:36

Перегляд дописуРодослава09 (26.04.2010 08:51) писав:

Я, здається, про традиції і пишу.

Питання стосувалось не історії традицій, а того, що саме Ви робите на це свято.
  • 0

#104 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 26.04.2010 – 10:42

Перегляд допису-=VJ=- (26.04.2010 10:36) писав:

Питання стосувалось не історії традицій, а того, що саме Ви робите на це свято.
А відколи це в таких темах слід розмежовувати історію традиції та оповіді з красними зображеннями про саму традицію? Хіба історія виникнення Великодня - це офтоп стосовно Великодня? Мені бачиться, що такий підхід дає дає можливість краще зрозуміти: чого не слід долучати до святкування, а що варто би внести в обяд :cool2: .

Повідомлення відредагував Власюк: 26.04.2010 – 10:43

• 0

#105 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 26.04.2010 – 10:52

Перегляд дописуВласюк (26.04.2010 11:42) писав:

А відколи це в таких темах слід розмежовувати історію традиції та оповіді з красними зображеннями про саму традицію? Хіба історія виникнення Великодня - це офтоп стосовно Великодня? Мені бачиться, що такий підхід дає дає можливість краще зрозуміти: чого не слід долучати до святкування, а що варто би внести в обяд :cool2: .
Підтримую ВіДжея. Почитайте перший допис автора теми. Там йшлось про асоціації дописувачів і того що саме дописувачі роблять в це свято.
  • 0

#106 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 02.08.2010 – 22:22

Перегляд дописуЛастiвочка (25.04.2010 12:21) писав:

а, власне, вчому проблема, пані Родославо? Ми кладемо до кошика хрін і не тільки...вам то що до того? це наша традиція. традиція не тільки однієї родини...ну іхочу нагадати, що це тема традицій.

та ні - то швидше наша, рідновірська традиція! :ggggg:

Цитата

ОБРЯД:

Сьогодні ми зібралися із вами на величне Свято нашого Роду – Великдень. Витоки цього Свята сягають глибини не віків, а тисячоліть. Свято Великодня припадає на Весняне Рівнодення, коли день стає більшим за ніч, і символізує перемогу Світла над Темрявою, Тепла над Холодом, Весни над Зимою. Природа в цей час починає оживати-воскресати після зимового сну, скресають ріки, повертаються птахи з Вирію, дні стають довшими, а Сонце – теплішим. І разом із лелеками прибувають до нас Душі Предків, аби втілитись у новонароджених нащадках нашого Роду. І то дійсно Великий День для Українців-Русинів. Святкуючи Великдень, ми вшановуємо силу Життя, силу плодючості та буяння, що дарує нам Сонце Весняне, Сонце Яре – наше Сонце-Ярило. І символами пробуджувальної молодої сили Ярого Сонця є Великодні Бабки разом із писанками та крашанками – символами народженого Життя, адже знаємо ми, що Світ зродився з Яйця.

Се бо Дажбо створив нам Яйце, що є Світ-Зоря, яка нам сяє. І в тій безодні повісив Дажбо Землю нашу, аби тая утримана була. Права ж бо є таємно уложена Дажбогом, а по ній як пряжа тече Ява. І та створила життя наше.

І ми сьогодні будемо єднатися із Предками і Богами Рідними, освячувати Великодні Бабки та крашанки, аби наш Рід наповнився силою Життя, аби на рідну Землю прийшли Весняне Воскресіння, Щастя, Радість та Достаток.

Тож почнемо Свято наше!

Роде Всевишній! Великий Боже наш!
Сила твоя могутня і праведна лине до нас зі Сварги Пречистої!
Прийди і будь з нами Світлом своїм в ликах Богів Рідних.
Благослови нас на обрядодіяння праведне, аби поєдналася
Сила Небесна із Силою Земною у душах наших, аби утвердили ми
Святу Волю Твою у вічності Життя нашого!
Слава Роду Всевишньому!

ХАЙ БОЖА СИЛА ЗІЙДЕ ЗІ СВАРГИ НА СВЯТУ ЗЕМЛЮ УКРАЇНИ-РУСИ!
http://vinec.org.ua/...velykodnja-2009
  • 0

#107 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 24.04.2011 – 10:04

У житті кожного християнина Великдень - свято особливо шановане та величне. Й не тільки тому, що приходить воно з утвердженням справжньої, квітучої та теплої весни, але й тому, що є символом перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, віри - над безнадією.

Великодні дні зазвичай спонукають усіх віруючих по-новому побачити й відчути себе в світі, оцінити чистоту своїх помислів, бажань та вчинків, а ще - бути добрішими, милосерднішими, терплячішими, благороднішими один до одного. Звісно, ці прості вимоги до кожного християнина - дуже мізерні в порівнянні з тією пожертвою, яку поніс Спаситель Ісус Христос заради порятунку людства від гріхів. Але, як переконує Святе Письмо, будь-яка добра справа, зроблена однією людиною на користь іншої, є гідною в очах Господніх і з часом обов’язково воздасться їй сторицею. Пам’ятаймо про це повсякчас і повсюди!

Пасхальні дні - це й час віддати шану всім тим, кого немає серед живих, хто, залишивши нам свою любов і життєвий досвід, поринув у вічність. Згадаймо їх молитвою та добрим словом.

Зі святом вас, шановні. Від усього серця бажаю вам благодаті, добробуту, окриленого настрою, миру, злагоди та душевної величі. Нехай цей Великий День дарує всім вам щастя, здоров’я, любов та непохитну віру в кращий завтрашній день!
  • 0

#108 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 24.04.2011 – 10:17

Великдень був місяць тому, а сьогодні пейсах.
і взагалі, орієнтуватися на місяць для складання календаря - це як не крути якось дикувато. для людей що вивчили зоряне небо, рух землі навколо сонця, орієнтуватися на місяць - це дикунсько неграмотно, або язичницько оккультно.
  • 0

#109 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 24.04.2011 – 10:24

Хмурий Князь Вітольд
Ну ви ж не святкуєте, то чого? Можна було тактовно й промовчати :happytwo:
  • 0

#110 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 24.04.2011 – 14:52

Причаститись — божа справа:
Сам Ісус — смачная страва;
Його тіло ми з'їмо,
Його кров'ю зап'ємо.

Цьому він учив нас сам,
Тож Ісусика — гам-гам.

diagenis

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 24.04.2011 – 14:53

• 0

#111 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 24.04.2011 – 15:30

Христос Воскрес!
Кому іспанської пасочки?
Зображення
  • 0

#112 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 24.04.2011 – 16:50

Перегляд дописуКрихітка (24.04.2011 08:30) писав:

Христос Воскрес!
Кому іспанської пасочки?
Зображення
Воістину Воскрес!
  • 0

#113 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 24.04.2011 – 17:41

навіщо тричі повторювати " христос воскрес " ?
  • 0

#114 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень

Відправлено 24.04.2011 – 17:44

Перегляд дописуTeo (24.04.2011 10:41) писав:

навіщо тричі повторювати " христос воскрес " ?

по тій самій причині навіщо тричі хреститись
  • 0

#115 Teo

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 24.04.2011 – 17:45

Перегляд дописуAmarok (24.04.2011 18:44) писав:

по тій самій причині навіщо тричі хреститись
ок.
навіщо тричі христитися?
  • 0

#116 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень

Відправлено 24.04.2011 – 18:04

Перегляд дописуTeo (24.04.2011 11:45) писав:

ок.
навіщо тричі христитися?
Бо християнство вибрало це число як символічне. В Біблії певно десь пишеться про це.
П.с. Як правило релігія не пояснює питання типу "чому", на те вона і релігія.
  • 0

#117 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 24.04.2011 – 18:08

хрЕститися
:happytwo:
давайте хоч тут не розводьте релігійні срачі, будь ласка

особисто для мене це свято не стільки релігійне як символічне, в Різдво та Великдень я відчуваю що ще підтримую українські традиції і не збираюся їх полишати, мені подобається отак збиратись всією родиною за столом, їсти кутю а сьогодні - писанки, хрін, паску..Для мене це щось таке світле, з дитинством пов"язане, з запахом церкви і буряка з хроном. Я не надто релігійна людина, можна сказати, взагалі не релігійна, не маю чітко визначеної віри, але оці свята дуже люблю саме через їхній дух, це щось, що пов"язує мене з домом і заставляє на кілька днів відчути себе як в Україні, коли набирається повна церква українців і священник проповідує теж рідною мовою - це як переміщення додому, не фізичне, але від цього не менш приємне.
  • 0

#118 Teo

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 24.04.2011 – 18:10

Перегляд дописуКрихітка (24.04.2011 19:08) писав:

хрЕститися
:ggggg:

особисто для мене це свято не стільки релігійне як символічне, в Різдво та Великдень я відчуваю що ще підтримую українські традиції і не збираюся їх полишати, мені подобається отак збиратись всією родиною за столом, їсти кутю а сьогодні - писанки, хрін, паску..Для мене це щось таке світле, з дитинством пов"язане, з запахом церкви і буряка з хроном. Я не надто релігійна людина, можна сказати, взагалі не релігійна, не маю чітко визначеної віри, але оці свята дуже люблю саме через їхній дух, це щось, що пов"язує мене з домом і заставляє на кілька днів відчути себе як в Україні, коли набирається повна церква українців і священник проповідує теж рідною мовою - це як переміщення додому, не фізичне, але від цього не менш приємне.
  • 0

#119 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень

Відправлено 24.04.2011 – 18:28

Перегляд дописуКрихітка (24.04.2011 12:08) писав:

хрЕститися

хто розводив? хто провокує?
  • 0

#120 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 24.04.2011 – 20:09

Христос воскрес! Зі святом тих, хто святкує!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних