Перейти до вмісту

Іван Мазепа

Повідомлень в темі: 28

#21 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 08.07.2008 – 21:17

Перегляд дописуФайний нік (8.07.2008 19:57) писав:

:) Та я б йому пам'ятника просто так, назло деяким сусідам.
дехто за антикварною функцією історії не бачить інших
  • 0

#22 Файний нік

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 08.07.2008 – 21:26

Перегляд дописуDarkLordVillis (8.07.2008 22:17) писав:

ну про перейменування вулиць, то вже інша тема - то проблема не ідейна, а просто житейська - ти навіть не уявляєш мороки людям переоформити всі документи - життя людське обірветься на пару місяців лише через якийсь каприз. поки буде вестись бюрократична тяганина з переписуванням документів, ці люди не матимуть своїх громадянських прав. чим вони завинили перед тобою, чи перед тими людьми, в честь кого перейменовують вулиці?

Та дійсно - то така морока... От була ж колись УССР - просто і ясно, так нєєєє - перейменували в Україну. А мороки людям скільки, а? Деякі досі там, в УССРі живуть і нічого іншого категорично не сприймають.

Панімаєш, в чьом соль? (с)
  • 0

#23 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6236 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 08.07.2008 – 22:10

та я то розумію, а ти я бачу - ні. перейменувати вулицю - це навіть гірше, ніж кинути жителів цієї вулиці за грати, як політичних. На собі спочатку попробуй. Добре чути про перейменування з телевізору чи читати з газети. Я от живу на вулиці кірова, і до сьогодні навіть не задумувавсь, що Кіров - хтось з більшовиків. не дай боже мені таке щастя, покарати мене за те що я живу на вулиці кірова, ніби я за нього воював... а от я знаю тих, хто жив на вулиці Ворошилова, та став жити на вулиці Грушевського - чи покращилось їхнє життя? чи самі вони стали більш патріотичними? ти як гадаєш?
  • 0

#24 Sotnik

Старійшина

• Користувачі
  • 1905 повідомлень

Відправлено 01.08.2008 – 11:50

Донедавна я вважав гетьмана Мазепу борцем за незалежність України проти московського царату...
Не все так просто, як подають нам сьогодні горе-патріоти. Дуже багато фактів про нього або зовсім замовчується, або подаються в перекрученому вигляді...
Достатньо згадати його Коломацькі статті, або універсал про обов'язкове відробляння панщини навіть для козаків, щоб навіки надати йому титул ката і гнобителя українського народу.
Кого цікавить історія, про це, і багато ще про що, можна прочитати в історичному дослідженні Дана Береста "Г Е Т Ь М А Н И У К Р А Ї Н И – Р У С И" .
Отже, чи був гетьман Мазепа зрадником? Так, був! Але він зрадив не царя, а український народ!
Зараз президент розвів діяльність, щоб москалі зняли з Мазепи анафему... Слід всіляко підтримати це починання Ющенко... Але тільки для того, щоб після зняття московської анафеми тут же проголосити Мазепі всенародне українське прокляття.
  • 0

#25 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6236 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 17.05.2009 – 21:41

Хочу знову розбудити тему. Подобаються мені суперечки. Отож прошу модератора встановити голосування:

1) Мазепа - Зрадник Росії (Московського царства)
2) Мазепа - єретик
3) Мазепа - герой українського народу.
4) Мазепа - зрадник українського народу.

Це голосування розділить людей і дасть привід для суперечки, а я це люблю....

Отож я вибираю пункт 4.
Я вважає, що Петро, працюючи теслею в Голландії не здобув ніяких наук і не здобув ніяких політичних навиків. Він здобув лиш любов до кораблів, і тому найняв араба (того, що дід Пушкіна), щоб той збудував йому флот. Тому Петро так рвався до Балтійського моря і Петербург зробив своєю столицею.
В нідерландах він здобув любов до кораблів. Але "любов" до Русі він здобув дома. Саме Іван Мазепа виховував його, навчав славної історії Русі. Саме Мазепа навчив Петра всіляким військовим і політичним мудростям! Саме завдяки Мазепі, Петро розпочав реформи, і назвав своє московське царство "Россійской імпєрієй"...
Згідно наявних у нас історичних знань можна зробити висновок, що Петро є повноправним спадкоємцем Мазепи. Мазепа залишив Петру надзвичайний спадок- спадок всієї Русі... Тож Петро цілком правильно Назвав свою країну Російською - Російська імперія зі столицею в Петербурзі, культурою в Києві, і провінційною прикордоною, майже колоніальною Москвою - це послідовниці Русі Київської і Новгородської, і це виглядає правильно.

Чи можна звинувачувати Петра в тому, що він так і залишився москалем? Ні... він хоч і мав кров татар, хоч і проводив жорстокі реформи, але намагався бути європейцем, і це йому вдалося.
Не варто забувати, що в імперії найбільше шкоди для України принесла німкеня! Вихована цивілізована Європейка встановила феодальні порядки, які на її батьківщині були кілька столітть тому... Хіба це можна пояснити відсталістю і дикунством угро-фіно-татар? Виходить Мазепа винен ще і в звязках з європейцями, але це вже занадто...

Теорія трішки не клеїця... щось забули? Авжеж! Забули всюдисущих жидів.... тепер все стає на свої місця...
  • 0

#26 Ґвинтик

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 774 повідомлень
  • Місто:свій внутрішній світ...

Відправлено 17.05.2009 – 22:39

Ось, до речі, видавництво «Могилянки» випустило дві цікаві книжечки:
Упорядник Сергій Павленко «Доба гетьмана Івана Мазепи в документах»
Упорядник Сергій Павленко «До 300-річчя повстання мазепинців. Військові кампанії доби гетьмана Івана Мазепи в документах»

Повідомлення відредагував Ґвинтик: 17.05.2009 – 22:40

• 0

#27 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 23.01.2010 – 10:01

Велич політика насправді оцінюється не його відображенням у дзеркалі чи в захоплених очах його прихильників, а в повних ненависті очах його ворогів чи супротивників. Свого часу Івана Мазепу Петро І нагороджував чим міг - всіма можливими милостинями та орденами. Однак, як тільки Мазепа почав розбудовувати не його імперський проект, а український - ненависті не було меж. І палили опудало Мазепи, і виклинали по церквах, ба більше - розкаявшись у тому, що нагородив Мазепу найвищими орденами, Петро велів відлити з свинцю кількохпудову медаль з написом "Юда" на ланцюгу та посилав Мазепі. Біснування не припинялося при всіх Романових, при всіх совєтах, а тепер і при теперішніх государях. Чого варті блокування побудови пам’ятника великому гетьману чи відзначення 200-ї річниці Полтавської битви! Про що це свідчить? А про те, що як політик великий гетьман Іван Мазепа живий-живісінький. І таким самим буде. Причому не лише, тому що церкви будував, книги друкував, дітей та спудеїв велів учити, коханцем був світової слави чи вірші благоліпні писав, а тому, що настільки великим він відображається у очах його ненависників. А точніше у тих, хто ненавидить те, що він розбудовував - Україну. Їх ненависть не могла не підняла його аж на сам верх пантеону національної слави.
  • 0

#28 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 23.01.2010 – 20:13

Перегляд дописуDarkLordVillis (8.07.2008 19:06) писав:

Мазепа був видатна особа, та насправді, користі українцям з нього ніякої, більше шкоди.

Не тільки Мазепа, а і багато інших видатних українців не мали змоги принести користь Україні, на яку були спроможні.
І це так біда, це такий якийсь проклін, коли свої видатні своїм же і не потрібні, бо тільки шкоду приносять.

Ось так їх і віддають, разом зі зброєю (а навіщо вона?) цих наливайків і шаул, аби шкоди не було.

Тому я би запропонував до твоїх пунктів ще й п"ятий

5) Мазепа - зраджений українським народом.

Повідомлення відредагував Odonacer: 23.01.2010 – 20:25

• 0

#29 Тимофій

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 318 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 03.09.2016 – 09:08

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1