Перейти до вмісту

постмодернізм

Повідомлень в темі: 22

#21 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Софія

Відправлено 25.01.2008 – 14:59

Перегляд дописуmerlin (26.03.2007 17:01) писав:

люди напишіть що ви думаєте з цього приводу
З цього приводу думаю, що постмодернізм не вічний і пора вже кінчати з тими усякими „ізмами“ й розбудовувати філософію...
  • 0

#22 Euphoria

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 7 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 25.01.2008 – 17:16

Я бачу, ніхто так і не дав вичерпного визначення постмодернізму. З мого підручника по зарубіжці: "П. - Напрям у літературі та мистецтві другої половини ХХ ст. Попри надзвичайну популярність цього терміна, сучасна наука ще не виробила його усталеного визначення. Не випадково італ. дослідник В. Страда розпочав свою статтю "Модернізація та постмодернізм" таким визначенням постмодернізму, вміщеним в англійському словнику неологізмів: "Це слово не має значення. Вживати якомога частіше." Дану анотацію італ. літературознавець прокоментував так: "Якщо облишити блазенський тон і говорити серйозно, то, навпаки, можна сказати, що слово "постмодернізм" має багато значень і вживати його слід якомога рідше". Втім, як би не ставились до цього терміна науковці, він, безперечно, залишається емблемою сучасної культури.
Учені розрізняють "постмодерністське світосприйняття" та "постмодерністський стиль" ( Б. Бігун ).
Для першого характерні настрої "вичерпання утопічних енергій" ( Ю. Габермас ), розчарування в ідеалах та сумніву в ціннотах, критичного ставлення до раціональних засад буття, розуміння неоднозначності та суперечливості світобудови тощо. Д. Затонський так узагальнив сутність постмодерністського світобачення: "Немає у підмісячному світі нічого остаточного, цілком завершеного: ані морального вироку, який не може бути переглянутий, ані морального заохочення, яке нікому й ніколи не здаватиметься незаслуженим. Усіляка брехня приховує в собі частинку істини, і будь-яка істина таїть у собі краплину отрути, отож слава і ганьба нерідко є взаємоперехідними, навіть взаємозамінними. Але не тому, що нібито усе в житті до безнадійності відносне і, отже, життя є безпросвітним. Просто...немає ні в кого монополії на добро, на справедливість, на влаштування чужого щастя ".
Провідними ознаками постмодерністського стилю є тотальне висміювання, гра з "чужим" текстом, суміш різноманітних стилів, використання елементів масової літератури ".
Постмодернізм - однозначно інтелектуальний напрям, це мистецтво не для душі, а для розуму. Тому я у більшості випадків надаю перевагу неокласицизму та авангардизму, там більше естетичних моментів.
  • 0

#23 Вадя Ротор

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 531 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:КИЇВ, Криве Озеро

Відправлено 24.05.2010 – 10:26

Перегляд дописуВертипузо (17.11.2007 00:35) писав:

Мені асоціюється постмодернізм із чимось загадковим та незрозумілим...
Мабуть, тому що цей термін часто вживають, але рідко пояснюють його смисл і суть, а в його визначеннях нема одностайності.

Як колись був жарт "класика - це те, що ніхто не читав, але всі хвалять", так можна сказати, що постмодернізм - це слово, яке модно вживати, але кожен, вживаючи його, має на думці щось своє.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua