Перейти до вмісту

Українська фантастика

Повідомлень в темі: 116

#61 Bobua

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бровари

Відправлено 30.12.2008 – 13:38

Перегляд дописуtim-lit (15.12.2008 17:40) писав:

У Радутного є продовження цієї книги - "Металом об метал".

Бо я хотів змалювати можливу роль диверсантів/розвідників/контррозвідників у зоряній війні. В серіалах "Сімнадцять миттєвостей весни" або "Варіанті ОМЕГА", або у тому ж класичному фільмі "Подвиг розвідника" психології теж більше, ніж власне бойових елементів.
1) і як воно порівняно з першим?
2) ну хотіли, то хотіли :happy1:

... трохи так подумав — здається, жодна з вказаних книг не є укр фант. :angry1:
1) дія відбувається не в Україні
2) не видно, що дійові особи українці
Хоча це так, роздуми... тре перечитати, а потім зробити остаточні висновки :angel:

Тут бачу очорнють Радутного Радія
Тому кілька слів про його УФ [, сподіваюсь :huh:]
Вже давно я читав з сайту http://vesna.org.ua/txt/prz-fan.html кілька його оповідань — були й дуже цікаві:

Цитата

Радутний Радій
Гра в солдатики
Гуртом добре й батька бити — цікаві речі творяться коли щось з майбуття до нас потрапляє :huh:
Незадоволений
Ніч з несподіваною зустріччю, двома вбивствами та стриптизом
zomby.exe — давно мене непокоїть, що хтось/щось може нас програмувати через текст/зображення... досить було кілька рядків зі спецліт почитати й досі мучить :)
Термінатор-3
Знайди свою смерть
Грець з варiантами

А ще ж було, здається, саме у цього автора, оповідання Віндовс Командер, і чогось його нема... Ох невдалою ОСою користуюсь... Ох не інакше як вона сама вирізала всі згадки про її майбутні безчинства!!! :D

Повідомлення відредагував Bobua: 30.12.2008 – 13:40

• 0

#62 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 30.12.2008 – 17:54

Пане Bobua, Ви нас як, навмисно в тупик пускаєте, чи шо за біда???

радик із Задрипайлівки пише: "Вся ця iсторiя скiнчилась ( сподiваюсь - скiнчилась ) досить давно, й згадати зараз деталi практично неможливо, та й не дуже хочеться менi це робити. Бiс його зна, навiщо я взагалi це згадую. Нiколи не вiдчував себе мазохiстом, аж ось - пiдкидаю сам собi неприємнi спогади. Навiщо ? Гм...
Ту дiвку я зняв в барi, в центрi мiста й признатися, влас-не й не сподiваючись на успiх - занадто вже гарна була цяцька, висока, струнка, ноги - хоч телевежi будуй за такими проектами, а груди взагалi... М-да... Але пика така вже горда, зманiжена, одразу видно - цiну собi знаэ, й менш нiж на "мерседесi" не пiдкотишся.
Але - хм... Вдалося..."

Цей радутний, як манірна дівка - і пристойність хочеться зберегти, але ж і в гречку стрибнути теж кортить аж-аж... ніби "не хочу згадувати, і писати не хочу, але ж я пісатєлєм хочу здаватися, щоб мої книжки куплялі..." А цей вже його комплекс супермена - то взагалі, йопрст...

Повідомлення відредагував Власюк: 30.12.2008 – 18:10

• 0

#63 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 02.01.2009 – 10:21

Перегляд дописуBobua (30.12.2008 14:38) писав:

... трохи так подумав — здається, жодна з вказаних книг не є укр фант. :angel:
1) дія відбувається не в Україні
Дія "Години Бика" відбувається на планеті Торманс.
Дія "Важко бути богом" - в королівстві Арканар бозна якої планети.
Але ж не в СРСР!..
Отже, Єфремов і брати Стругацькі - не радянські фантасти?!

:D :) :angry1:

P.S.

Цитата

2) не видно, що дійові особи українці
Один з фонових персонажів "Приреченого жити" - точно українець (уважно перечитайте перелік прізвищ штабних працівників, несправедливо звинувачених у шпигунстві та марно страчених). Офіцер Генштабу - це немало, погодьтеся... Але можна справедливо запитати: чом тоді не хтось із головних героїв?! Пояснення просте: бо як і нині на світовій арені, так і в майбутньому на галактично-вселенській Україна пасе задніх! Хоч ріжте, але я не бачу нині передумов для нашого виходу в світові лідери!.. Якщо мається на увазі духовне лідерство - так, це можливо! І це абсолютно можливе для небагатої країни: за аналогією, відомий давньогрецький філософ жив у діжці, давньоіндійські брахмани хоча й мали вищу духовну владу, теж не прагнули заможності... Але ж у моїй книзі йдеться про дещо інший аспект майбутнього людства - не про рівень духовного розвитку, а про космічну експансію. Тут все вирішуватиме економіка. Духовність же залишилась на Землі: пригадайте, там є ціла низка держав, які не живуть космоекспансією... Але головному герою вони просто нецікаві!.. Принаймні, у цій книзі... :happy1:)))))

Повідомлення відредагував tim-lit: 02.01.2009 – 10:38

• 0

#64 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 05.01.2009 – 10:30

Перегляд дописуtim-lit (2.01.2009 10:21) писав:

Але можна справедливо запитати: чом тоді не хтось із головних героїв?! Пояснення просте: бо як і нині на світовій арені, так і в майбутньому на галактично-вселенській Україна пасе задніх! Хоч ріжте, але я не бачу нині передумов для нашого виходу в світові лідери!.. Тут все вирішуватиме економіка.

Фантасти, які претендують на україномовного українського читача (даруйте за деяку тавтологію), могли би трохи більше перейматися пошуками УКРАЇНЦІВ свого місця у Всесвіті. але шо взяти з юдея литовченка та комуняки, московського задолдиза радутного радика. :happytwo:
  • 0

#65 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 05.01.2009 – 20:27

Перегляд дописуВласюк (5.01.2009 11:30) писав:

Фантасти, які претендують на україномовного українського читача (даруйте за деяку тавтологію), могли би трохи більше перейматися пошуками УКРАЇНЦІВ свого місця у Всесвіті. але шо взяти з юдея литовченка та комуняки, московського задолдиза радутного радика. B)
Ясна річ, що окрім аналізу, з мене нічого не візьмеш!.. <_<
Але ж і Ви також могли б не обмежуватися "Свідками Абрахама"... Шукайте художніми методами місце українців у Всесвіті, будь ласка - хто Вам не дає?! :happytwo:

P.S. До речі, у "Приреченому жити" євреї в масі своїй сидять на Землі, як і українці!.. А Земля, нагадую, у виведеному мною світі залишається "генератором духовності"... хоча та частина людства, яка вдалася до космічної експансії, вважає її мало не паноптикумом старовини. Але що до того істинним філософам?! Подумайте над цим, шановний...
  • 0

#66 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 06.01.2009 – 11:24

Перегляд дописуtim-lit (5.01.2009 20:27) писав:

Але ж і Ви також могли б не обмежуватися "Свідками Абрахама"... Шукайте художніми методами місце українців у Всесвіті, будь ласка - хто Вам не дає?! :)

Але що до того істинним філософам?! Подумайте над цим, шановний...[/i]

Істинні філософи кажуть, що головою людина повинна осягати весь Усесвіт, але ногами стояти на своїй землі. У "Свідках Абрахама" колишній армійський полковник Харченко, "духовний Абрахам" або новітній пророк, приїздить до мами-українки в село, у гори... (І ото - мати в романі не каже синові: "Да шо ж ти, Тімур, разгаваріваєш мовою етіх хахлов...", як це казала Вам Ваша мати (чи бабуся), про що Ви самі, Тимуре, якось проговорились на літфорумі). :)
"Абрахамом" же Харченко назвався з диверсантською метою (детальніше про диверсантів можете почитати тут - і мама сварити не буде: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%...81%D0%B8%D1%8F) - аби зруйнувати, знівечити і перевести в розряд рядових домінуючий у певний період (та й практично до сьогодні) на наших теренах єврейський релігійний міф. Аби був вибір - один Авраам говорив про всесильного Яхве, який сипле кари і прокльони на людей, як з рогу достатку, страхає і підкупляє обіцянками, новий же Абрахам (а за ним - його послідовники) кпить собі з Єгови (Яхве), придумав бога Динамоса, і цей Бог Динамос недосконалий і постане таким, як його (до-, спів-)видумають та (до-, спів-)витворять люди. Альтернатива? - гадаю, що так... "Абрахам" мислить глобально, але і про свій край, свою матір, свою дочку не забуває... притому цей "новітній пророк" не ідеальний "святий" - напр., з дружиною він на грані розлучення, його життєпис у романі закінчується висловом "пророк поїхав на заробітки в Португалію"... це, нмд, краще, ніж дерти з пастви, "овець" бабло, але міг би більше спричинитися до розбудови України... гадаю, що "Свідки Абрахама" - це не останнє слово в літературі письменника Nike Велеса. І Найк Велес ще напише про здобутки та поневіряння "малого" українця в цьому Всесвіті щось нове і, будемо вірити, цікаве.

А от що Ви головою (розумом) осягаєте Всесвіт і прагнете притому добре навчитися писати і розмовляти українською мовою - честь за те Вам і хвала. За це Вас будь-який філософ похвалить.

Повідомлення відредагував Власюк: 06.01.2009 – 11:47

• 0

#67 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 06.01.2009 – 15:35

Перегляд дописуВласюк (6.01.2009 12:24) писав:

І ото - мати в романі не каже синові: "Да шо ж ти, Тімур, разгаваріваєш мовою етіх хахлов...", як це казала Вам Ваша мати (чи бабуся), про що Ви самі, Тимуре, якось проговорились на літфорумі). :)
Добродію! Що ж це Ви опускаєтесь до рівня Вам нелюбого Радія Радутного...

Перегляд дописуВласюк (24.12.2008 10:54) писав:

флудер літфоруму.нет.юей, що чіпляється до форумчан з тупими наїздами (при потуранні модераторів), радус-радутний
...перекрутивши сказане мною?! Моя мама не казала про "мову етіх хахлов" і сказати нічого подібного не могла. Не чув я від неї слова "хахол" і не уявляю, як вона могла би подібне ляпнути, коли мій покійний батько, а її коханий чоловік був українцем?! Це була б також неповага до моєї покійної бабусі - її свекрухи, звичайної сільської трудівниці... і ще до інших наших родичів з батькового боку, до друзів нашої родини...

Мама справді здивувалась, чом я розмовляю в магазинах, на базарі, на вулиці та з представниками усіх інстанцій (ЖЕК, УЖКГ, райадміністрація, міліція тощо) українською. Ну, не знає вона про акцію "Розмовляй українською!" - то й що?! Хіба це аж так дивно для 65-річної пенсіонерки, яка не користується Інтернетом?!

Чи Вам мало сварки з Радієм, і Ви хочете зі мною перегризтися?.. На "Теревенях" сумно без скандалів?! Але знайте, що я не маю намірів цього робити. :) Якщо на те пішло, я краще просто скорочу спілкування з Вами до необхідного мінімуму. От і все. :)

Повідомлення відредагував tim-lit: 06.01.2009 – 15:42

• 0

#68 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 12.01.2009 – 09:54

Перегляд дописуtim-lit (6.01.2009 15:35) писав:

Мама справді здивувалась, чом я розмовляю в магазинах, на базарі, на вулиці та з представниками усіх інстанцій (ЖЕК, УЖКГ, райадміністрація, міліція тощо) українською. Ну, не знає вона про акцію "Розмовляй українською!" - то й що?! Хіба це аж так дивно для 65-річної пенсіонерки, яка не користується Інтернетом?!

Вибачте, якщо я трохи перебільшив, але Ви самі підтверджуєте, що не перекрутив фактично. Бо то трохи дивно, коли мати, живучи в Україні, дивується, чому син розмовляє українською - чи не так?

І ще більше прикро, що Ви, пане Тім-Літе, не звернули увагу на таке: "А от що Ви головою (розумом) осягаєте Всесвіт і прагнете притому добре навчитися писати і розмовляти українською мовою - честь за те Вам і хвала. За це Вас будь-який філософ похвалить."

Але ж хіба не Ви, пане Тимуре, писали, що не бачите Україну та українців скільки-небудь поважною силою у світовій спільноті, аби виводити їх у головні герої? (українцям, схоже, залишається тільки свині чи вівці пасти у "продвинутих" націй).
І, щоби-сте знали, підполковник Харченко, котрий прибрав собі диверсантське ймення "Абрахам", був боксером, військовим, потужним козаком, шукачем істини, якого тяжка доля хоч і погнала на заробітки, але в Україні залишилась його дочка, його родина, і він підтримує їх, безперечно, матеріально, його учні врешті-решт, котрим він залишив певну духовну спадщину... Так Україна шукає своє особливе місце у світовому порядку, а не у фарватері чиєїсь релігії, політики і т.і., як це є у пана Литовченка.

Що ж, у кожного - своя доля.
  • 0

#69 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 12.01.2009 – 19:50

Перегляд дописуВласюк (12.01.2009 10:54) писав:

І ще більше прикро, що Ви, пане Тім-Літе, не звернули увагу на таке: "А от що Ви головою (розумом) осягаєте Всесвіт і прагнете притому добре навчитися писати і розмовляти українською мовою - честь за те Вам і хвала. За це Вас будь-який філософ похвалить."
Добродію, я звернув увагу на все - навіть на ту дрібничку, що Ви додали до моєї репутації "-1". :lol: Ну, це Ваші справи - я Вам "на взаєм" не відповідатиму... Навіщо?! :ggggg:

Цитата

Але ж хіба не Ви, пане Тимуре, писали, що не бачите Україну та українців скільки-небудь поважною силою у світовій спільноті, аби виводити їх у головні герої? (українцям, схоже, залишається тільки свині чи вівці пасти у "продвинутих" націй).
І, щоби-сте знали, підполковник Харченко, котрий прибрав собі диверсантське ймення "Абрахам", був боксером, військовим, потужним козаком, шукачем істини, якого тяжка доля хоч і погнала на заробітки, але в Україні залишилась його дочка, його родина, і він підтримує їх, безперечно, матеріально, його учні врешті-решт, котрим він залишив певну духовну спадщину... Так Україна шукає своє особливе місце у світовому порядку, а не у фарватері чиєїсь релігії, політики і т.і., як це є у пана Литовченка.

Про "козаків" і "свинопасів" та їхнє співвідношення в сучасному українському суспільстві дуже полюбляє розмірковувати одна наша соціально-політична ультрапатріотична сила з радикальним ухилом - "Братство". Хіба Ви з ними ніколи не стикалися?! Ну, а я бачив море їхніх листівок, неодноразово бував на різноманітних заходах "Братства". А коли працював в журналі "ПіК", то Корчинський навіть мав у нас свою рубрику. Тож мої особисті висновки ґрунтуються на матеріалах "Братства". Де воно зараз?! Чим закінчилось "повстання козаків проти влади свинопасів" - і чи починалось таке повстання загалом?! І чи могло початися, якщо саме "Братство" дає пропорцію: один козак на мільйон свинопасів?! Нас зараз близько 46 мільйонів - отже, в Україні лишилося десь 46 козаків... No comments!

Втім, Бог з тим Корчинським & "Братством" (а також Бойком & Рухом "№3" ets) - сподіваюсь, те, як їх "прокинули" вже не на одних виборах, навчить нарешті усіх "прокинутих" дечому. Чого я їм щиро зичу - оскільки всіх цих патріотів тією чи іншою мірою знаю... Я про інше: зі свого боку, мені щиро шкода, що Ви, добродію, кинулися у крайнощі: якщо я не бачу українців провідною в економічному плані спільнотою в світі майбутнього (а таки не бачу - бо знаю, що ми посіли 145-те місце серед 181 країни світу в минулорічному дослідженні Світового Банку й Міжнародної Фінансової Корпорації щодо умов ведення бізнесу. Ми скотилися до рівня Беніну, Фіджі, Таджикстану, Зімбабве, Західного берега ріки Йордан і Сектору Газа. :D Гадаєте, за якихось 200 років виборсаємося звідти?!) - то з чого Ви взяли, що я бачу їх свинопасами у "просунутих" націй?! Що за схибнута логіка?! Я Вам навіть дозволив зазирнути в продовження "Приреченого жити". Навіть чорним по блакитно-сірому написав, що українці в масі своїй осіли на матінці-Землі, а вона залишається генератором духовності... Невже Вам треба ще розтлумачити роль Києва, як одного з центрів майбутньої духовності Землі й одного з осередків боротьби самі розумієте з яким створінням людського прогресу?!

Ну, не знаю, не знаю... Нібито Ви достатньо дорослий, нібито жили за часів "совка" - а отже, мусите вміти читати поміж рядків і подумки екстраполювати ситуацію наперед... Не очікував від Вас такого, чесне слово.

Повідомлення відредагував tim-lit: 12.01.2009 – 20:02

• 0

#70 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 13.01.2009 – 00:34

Судячи з усього, що пани тут обговорюють - української фантастики таки не існує... Більше того, існування української фантастики - то і є найбільша фантастика... схоже на те :happy1: ...
  • 0

#71 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 13.01.2009 – 01:21

Найкраща українська фантастика - це передвиборчі обіцянки політиків, а на рахунок літератури - вибачте, я не прочитав жодної сторінки цієї української фантастики. Може того шо її дісно нема?
  • 0

#72 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 13.01.2009 – 08:52

Перегляд дописуNomad (13.01.2009 02:21) писав:

Найкраща українська фантастика - це передвиборчі обіцянки політиків, а на рахунок літератури - вибачте, я не прочитав жодної сторінки цієї української фантастики. Може того шо її дісно нема?
фууух... значить, вона все-таки існує...
До речі, кілька сотень сторінок я таки прочитала - дещо було того варте.
  • 0

#73 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 13.01.2009 – 12:05

Перегляд дописуtim-lit (12.01.2009 19:50) писав:

Про "козаків" і "свинопасів"... мені щиро шкода, що Ви, добродію, кинулися у крайнощі: якщо я не бачу українців провідною в економічному плані спільнотою в світі майбутнього (а таки не бачу - бо знаю, що ми посіли 145-те місце серед 181 країни світу в минулорічному дослідженні Світового Банку й Міжнародної Фінансової Корпорації щодо умов ведення бізнесу. Ми скотилися до рівня Беніну, Фіджі, Таджикстану, Зімбабве, Західного берега ріки Йордан і Сектору Газа. :ggggg: Гадаєте, за якихось 200 років виборсаємося звідти?!)

Я ж написав - "схоже", що дехто нам відводить роль свинопасів. Припущення... тобто, якщо не головні герої на своїй землі принаймні, то хто ж тоді?..

Ми скотилися до рівня Беніну, Фіджі, Таджикстану, Зімбабве, Західного берега ріки Йордан і Сектору Газа. :beer:
А порівняння з Сектором Газа - це погроза? ;)

Добродію, я звернув увагу на все - навіть на ту дрібничку, що Ви додали до моєї репутації "-1". :happy1: Ну, це Ваші справи - я Вам "на взаєм" не відповідатиму...
А Ви не можете поки що відповісти. Треба мати відповідну репутацію і т.д. :)
  • 0

#74 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 13.01.2009 – 12:33

Прошу дискусію вести в толерантнішому тоні, виключаючи образи. Далі штрафуватиму.
  • 0

#75 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 13.01.2009 – 15:46

Перегляд дописуNomad (13.01.2009 02:21) писав:

Облиште, прошу! Обіцянки політиків - це соціалістичний реалізм, а не фантастика. :ggggg:

Перегляд дописуВласюк (13.01.2009 13:05) писав:

Я ж написав - "схоже", що дехто нам відводить роль свинопасів. Припущення... тобто, якщо не головні герої на своїй землі принаймні, то хто ж тоді?..
Українці саме на своїй землі. Допишу книгу - прочитаєте... :happy1:

Цитата

А порівняння з Сектором Газа - це погроза? ;)
Не плутайте мене з іншими, прошу! Я нікому ніколи не погрожую. Я просто констатую факт. У даному разі - фрагмент здійсненого СБ і МВФ дослідження.

Цитата

А Ви не можете поки що відповісти. Треба мати відповідну репутацію і т.д. :)
Репутацію я маю, помиляєтесь. Якщо хотів би - відповів. Не хочу.

Перегляд дописуОлеська (13.01.2009 13:33) писав:

Прошу дискусію вести в толерантнішому тоні, виключаючи образи. Далі штрафуватиму.
Вельмишановна пані модераторка Олеська може не турбуватися: ми з добродієм Власюком давно вже все перетерли на іншому форумі (де він виступає під іншим ніком). Все, що відбувається тут - це дитячі забавки й суцільна розслабуха. :beer: Втім, якщо Вам цей тон видається образливим... таки доведеться припинити. Підкоряюсь! Замовкаю! Бувайте... до наступного числа "УФО"...
  • 0

#76 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 02.02.2009 – 12:53

«Ми розчавимо вас, зітремо на порох і підемо далі! Спочатку переможемо духовно, примусимо робити такі речі, про які ви з вашими м’якими мізками давно вже забули. Але, оскільки все це ми вміємо робити значно краще від вас, знайте: от саме тоді ви й програєте...»
Так пояснюють свої наміри щодо землян ворожі їм дарки у фантастичному романі Тимура Литовченка «Приречений жити». Я розумію розпач кінорежисерів: як тільки публіка почує таку погрозу з екрана, фільм автоматично змінить жанр і перетвориться на комедію.
:rolleyes:

Повідомлення відредагував Власюк: 02.02.2009 – 12:54

• 0

#77 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 02.02.2009 – 15:59

до речі, один форумчанин на літфорумі.нет.юей написав, що прочитавши погрозу дарків у романі Литовченка, він "завис", потім перезавантажився пляшкою "Оболоні" - і все одно не зміг осягнути "закрученості" стилю... називається - загнув, так загнув... :rolleyes:
  • 0

#78 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 06.02.2009 – 13:35

Перегляд дописуManfred (2.02.2009 14:27) писав:

Пане Тимур, а у мережі де Вас можна почитати, бо не всі, що тут тусують завше знаходяться в Україні, а читнути нових авторів таки хочеться ;-)

:) :cool2: :)
ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ
Бібліотека ЧТИВО
Готик-портал: ДО КОМУНІЗМУ ЗАЛИШАЛОСЬ РОКІВ П'ЯТНАДЦЯТЬ-ДВАДЦЯТЬ
Портал ВІРТУАЛІОН
;) :beer: :beer:

• 0

#79 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 06.02.2009 – 14:21

1.

Перегляд дописуВласюк (2.02.2009 13:53) писав:

«Ми розчавимо вас, зітремо на порох і підемо далі! Спочатку переможемо духовно, примусимо робити такі речі, про які ви з вашими м’якими мізками давно вже забули. Але, оскільки все це ми вміємо робити значно краще від вас, знайте: от саме тоді ви й програєте...»
Так пояснюють свої наміри щодо землян ворожі їм дарки у фантастичному романі Тимура Литовченка «Приречений жити». Я розумію розпач кінорежисерів: як тільки публіка почує таку погрозу з екрана, фільм автоматично змінить жанр і перетвориться на комедію.
:happy1:

2.

Перегляд дописуВласюк (2.02.2009 16:59) писав:

до речі, один форумчанин на літфорумі.нет.юей написав, що прочитавши погрозу дарків у романі Литовченка, він "завис", потім перезавантажився пляшкою "Оболоні" - і все одно не зміг осягнути "закрученості" стилю... називається - загнув, так загнув... :happy1:
Висмикування окремих цитат із загального контексту - чудовий, давно перевірений прийом розпіарювання або дискредитації (залежно від поставленої мети). Зверніть увагу: Наталя Полянчук, яка вперше процитувала цей фрагмент тексту в рецензії «Приречений жити» Тимура Литовченка: моралізаторська «фантастика фантастики» і яка дійсно прочитала книгу (бо текст в Інтернет я не викладав), чомусь не збиткується над нею. Так, вона зазначає наприкінці, що "як на нашу аморальну епоху, читається він [роман] досить незвично і, як наслідок, важкувато, інколи навіть комічно, – надто вже все «солодко» і «правильно»". Проте прочитавши книгу, вона зрозуміла приховану мету автора:

Цитата

До цього моменту здавалося, що в романі немає півтонів, усе лише штучно-чорне та штучно-біле, - з одного боку, «погані хлопці»-дарки, що вигадують витончені тортури і спілкуються на межі фолу, тобто лайки; з іншого – добрі земляни-християни (бо адепти інших релігій дещо випадають із загальної схеми), які чинитимуть лише те, що схвалить Моралізатор, шукатимуть «зернятка добра» у ворожих цивілізаціях, а в лексиконі мають здебільшого лагідно-пестливі слова й Біблійні цитати.

Але зараз усе заплутується. Тимур Литовченко запропонує нам невелику інтерлюдію, а Деміну Валявскі – книжку про злочин-жертву іудейського судді Єфая, і ми намагатимемося оцінити, що таке жертва і як за неї платять.
Повторюю ще раз: отакий контрастний текст має вплинути на читача, як занурення у контрастно-крижаний басейн на того, хто щойно парився у сауні. У першій половині (де все "чорно-біле" і звідки висмикнуто цитату) все йшло по-своєму, все сприймалося як дещо незрозуміла у наш час занадто класична комедія - і тим глибший рівень запаморочення від читання другої частини, де все заплутується і йде шкереберть, де починають потужно працювати другорядні персонажі, "законсервовані" з незрозумілою метою у першій частині!

Це чудово зрозуміла й відчула рецензентка - бо таки читала книгу. :happy1: А от інші, які книгу не читали, а наштовхнулися на цитату з книги в рецензії - вони геть нічого не зрозуміли! Але ж при чім тут я?! Мені шкода таких людей, от і все! :) Шкода - бо це роман саме про них!!! Про тих, хто слухняно задовольняється перетертими цитатами й чужими поясненнями, не ризикуючи придивитися до оригіналу!.. Мій герой Демін Валявскі теж не ризикував зрозуміти, що таке Моралізатор - і поплатився тим, що змушений був власноруч знищити свою сім'ю і залишитись жити в момент, коли він найбільше захотів померти!..

Але якщо люди не хочуть читати книгу про себе - то хай й не читають! Діло автора - написати, а далі - тільки читачів... :happy1: Втім, нехай усі горопашні овечки знають: коли їх почнуть різати на шашлики - не варто нарікати, що їх не попереджали й не давали рецептів, як вберегтися від лихої долі!.. :happy1:

P.S.

Перегляд дописуManfred (2.02.2009 14:27) писав:

...бо не всі, що тут тусують завше знаходяться в Україні...
В умовах кризи мої статки впали надзвичайно, а виплату мені гонорарів деякими виданнями відкладено на невизначений термін, але я все ще можу відшукати певні кошти, щоб надіслати свої книги навіть за кордон...

:) :happy1: :happy1:

Дайте у приваті адресу - я спробую ризикнути.

Повідомлення відредагував tim-lit: 06.02.2009 – 14:16

• 0

#80 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 10.02.2009 – 10:28

Перегляд дописуtim-lit (6.02.2009 14:21) писав:

Втім, нехай усі горопашні овечки знають: коли їх почнуть різати на шашлики - не варто нарікати, що їх не попереджали й не давали рецептів, як вберегтися від лихої долі!.. :pardon:

В умовах кризи мої статки впали надзвичайно, а виплату мені гонорарів деякими виданнями відкладено на невизначений термін, але я все ще можу відшукати певні кошти, щоб надіслати свої книги навіть за кордон...

Це, звичайно, дуже похвально, що автор, незважаючи на кризи, дає "горопашним овечкам" рецепти порятунку майже безкоштовно. :happy1:

Але, на мій погляд, краще разом з читачем розмірковувати над вирішенням того чи іншого складного (напр., філософського) питання. Принаймні, якомога ненав'язливіше, з самоіронією, висловити свої певні переконання, здогади чи сумніви.

Тому що письменник, котрий розмахує перед досвідченими читачами "готовими рецептами", в очах цих глядачів виглядає щонайменше кумедно. thanks/

Повідомлення відредагував Власюк: 10.02.2009 – 10:30

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних