Перейти до вмісту

Українська фантастика

Повідомлень в темі: 116

#21 Bobua

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бровари

Відправлено 19.03.2008 – 11:36

Перегляд дописуMirra (28.11.2005 03:29) писав:

Я маю на увазі фантастику саме на українській мові.
У мене таке враження, що її просто нема. Дяченки, Олді... - пишуть російською. Хоча "Відомська доба" Дяченків в українському перекладі мені дуже сподобалась. Гарна книга і дуже гарний переклад. Я навіть спочатку подумала, що це і не переклад взагалі - так добре переданий стиль авторів.
Хотілося б щось таке (і бажано фантазійне) ще почитати. Щось є порекомендувати?
Ну, якщо української фантастики все ж не існує, то, можливо, хоча б якийсь гарний переклад?
А то я досі згадую про "слизького потворного Гам-Гама", який насправді мав би бути все ж таки Горлумом...
ні
укр фант, нмсд, то саме НЕ переклади
а фант укр мовою [=укр фант+ переклади] > укр фант... хоч і не набагато більше бо перекладів мало :rolleyes:

Українська фантастика преставлена цілою гілкою [Сайти-учасники] в ЛітФорумі

то чи існує?

Перегляд дописуtim-lit (13.12.2006 10:34) писав:

Доброго здоров’я!

Почитав цю гілку й мало не зомлів. Ще б ви таке понаписували у 2000-2003 роках - я би зрозумів, але нині!.. Ржунімагууууу!!!

Коротше, як це "української фантастики просто нема", коли в "обрізаній" серії (вид-во "Зелений Пес") вийшли книги Олександра Левченка і Радія Радутного?! А у 2005 році у мене вийшло аж 3 (!) книги української фантастики:
- "Останній із струльдбругів" (вид-во "Кий", Київ);
- "Апокаліпсис по-київськи" (вид-во "Кий", Київ);
- "Приречений жити" (видавн. дім "Панорама", Львів).

Тож слідкуйте за книжковим ринком, панове добродії!

Щиро,
Тимур Литовченко
...
дійсно вийшли
[й досі є в книгарнях, тобто десь так 4-5 років :ura:]

а як слідкувати за цим книжковим ринком?

книгарня: тонни книг на полицях... як знайти ту, про яку потім не шкодуватимеш?

тому питання
Українська фантастика * 12 чи існує?
доти буде доречне, поки не з’явиться впорядкований каталог укр фант з чітким і зрозумілим каталогізуванням книг [по напрямках], з уривками [для ознайомлення] тих книг і т.д.

Повідомлення відредагував Bobua: 19.03.2008 – 11:44

• 0

#22 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 19.03.2008 – 14:39

Перегляд дописуBobua (19.03.2008 12:36) писав:

а як слідкувати за цим книжковим ринком?

книгарня: тонни книг на полицях... як знайти ту, про яку потім не шкодуватимеш?

тому питання
Українська фантастика * 12 чи існує?
доти буде доречне, поки не з’явиться впорядкований каталог укр фант з чітким і зрозумілим каталогізуванням книг [по напрямках], з уривками [для ознайомлення] тих книг і т.д.
А пан хотів, щоби все було просто?
Знаєте анекдот про півня, що в навозі риється?
-Що ти там шукаєш?
-Зерно.
-Так його ж там нема.
-А там, де є і дурень знайде...

"Зелений пес" видає цілком непогану фантастику. А "обрізану серію" просто обожнюю! за оформлення.
  • 0

#23 Bobua

Писар

• Користувачі
  • 400 повідомлень

Відправлено 19.03.2008 – 15:02

Перегляд дописуbulbashka_aero (19.03.2008 14:39) писав:

А пан хотів, щоби все було просто?
.......
"Зелений пес" видає цілком непогану фантастику. А "обрізану серію" просто обожнюю! за оформлення.
ага... видає, тобто видав ще в 2002-2004 накладами по 1000-2000 прим. й вона досі лежить в книгарнях
і не завжди тому, що погана, а часто — бо мало хто про неї знає

Вам треба такі складнощі?
може вони треба письменнику?
хто в XXI ст має зайвий час чи зайві гроші для подолання зайвих перепон?

а кому ж тоді вони треба [такі «тупі» складності й перепони]?
  • 0

#24 inozemets

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 38 повідомлень
  • Місто:Одеса (реальна), Стрий (бажана)

Відправлено 19.03.2008 – 19:39

Арєнєв (Пузій) "Заклятий скарб"
Авраменко "Сутінки великих"
Та й взагалі - єдині видавництва, що друкують фентезі й фантастику, - то "Зелений Пес" та "Фоліо".
  • 0

#25 vesnyanka

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 72 повідомлень
  • Місто:Ірій (країна куди відлітають душі)

Відправлено 19.03.2008 – 22:59

Я нещодавно була у Києві і придбала своїй меншій сестрі книжечку видавництва "А-ба-ба-га-ла-ма-га".
Автор Сашко Дерманський, назва "Чудове чудовисько" - дитяча фантастика. Супер книжка, в мому далекому дитинстві не було таких книжок. Я малою дочитувала "Місяці" ще радянського видавництва, а там на кожній сторінці Ленін, Ленін і маленький Ільїч.
  • 0

#26 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 20.03.2008 – 11:32

Перегляд дописуBobua (19.03.2008 16:02) писав:

ага... видає, тобто видав ще в 2002-2004 накладами по 1000-2000 прим. й вона досі лежить в книгарнях
і не завжди тому, що погана, а часто — бо мало хто про неї знає
А ще тому, що на полицях в книгарнях їх заникують хтозна куди. Я вперше випадково на них наткнулася.

Перегляд дописуBobua (19.03.2008 16:02) писав:

Вам треба такі складнощі?
може вони треба письменнику?
хто в XXI ст має зайвий час чи зайві гроші для подолання зайвих перепон?

а кому ж тоді вони треба [такі «тупі» складності й перепони]?
:rolleyes: що не вбиває нас - те робить нас сильнішими...
На жаль, у нас все не просто. Навіть якщо нам ці складнощі не потрібні.
  • 0

#27 Грубий Ян

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 20.05.2008 – 10:17

Я прийшов у книгарню і спробував знайти україномовну фантастику.
Чогось думав, що вона буде десь дуже високо, а в результаті зашпортався за якийсь ящик на підлозі - а там якраз і лежала "обрізана" серія :D
Дешево і сердито. На зарплатню купую по дві книжечки, не б"є по кишені.
Трохи роздивившись, знайшов Сапковського - "Вежу блазнів" та "Божих воїнів". Але, панове, 80 грн за книгу - то перебір.
А перед носом стояли стоси "Волкодава", трошки Нікітіна, класика (на російській мові).
Треба писати. Треба створити так званий "другий ешелон" - фантастику розважальну, масову, щоб видавці не кривилися, беручи до рук рукописи.
  • 0

#28 Bobua

Писар

• Користувачі
  • 400 повідомлень

Відправлено 03.06.2008 – 11:21

Перегляд дописуГрубий Ян (20.05.2008 11:17) писав:

Треба писати. Треба створити так званий "другий ешелон" - фантастику розважальну, масову, щоб видавці не кривилися, беручи до рук рукописи.
треба, треба :)
я можу збагнути, чому ми не можемо створювати цікаву наук фант: для цього мабуть треба жити:
• в країні де та наука розвивається, живе й квітне;
• в країні де вища освіта тісно переплітається з наукою;
• в країні де письменник і науковець думає не про те, що з’їсти чи вдягнути чи як оселитись в місті, а про те, як йому свої всебічні наук знання впихнути в ту тонесеньку книжечку
• ..........

То тоді хоча б фантастику розважальну, масову, ... гумористичну, розчулюючу, «апокаліптичну», історичну, військову (бойовики), пригодницьку, соціальну (див в цілому мій останній класифікац. перелік з прикладами)
..... таку, від якої читач не засипатиме. :rolleyes:

Бо те, що мені впихували навесні на книжковому ярмарку, коли я випрошував (дайте мені укр-мовну фант, будь-яку :) але щоб не була написана початково рос-кою [від живучих в У. письм — то взагалі знущання <_<]) на фант не тягне хоч як би я намагався його натягнути :)
  • 0

#29 Flex

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 107 повідомлень

Відправлено 05.07.2008 – 19:20

Слухайте, народ, а ніхто не читав Любка Дереша?- Це просто унікальна фантастика! ТАКОГО НАПРЯМКУ ВИ НЕ ЗНАЙДЕТЕ НІВКОТРОГО ВІДОМОГО ФАНТАСТА! Окрім фантастики, книжки цього молодого автора (йому заледве 20!) наповнені сценами життя сучасної молоді, безмежним коханням і ше великою купою цікавої інформації. Саме головне, шо в своїх творах автор передає надзвичайно точну картину життя саме сучасної молоді. Прочитавши лише дві його книжки, а саме Культ і Поклоніння Ящірці, ви переосмислите своє життя ПОВНІСТЮ! Раджу почитати книги цього автора всім і кожному! Повірте - не пошкодуєте!!!!!!
  • 0

#30 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 14.07.2008 – 15:24

Добридень!
Перепрошую - якось позабув про "Теревені"... Була історія - мої дописи тут чомусь не приймалися.
Між тим, ризикну повідомити, що нашому щоквартальнику (на цьому етапі проекту) української фантастики "Український Фантастичний Оглядач (УФО)" невдовзі виповниться рік. За цей час вийшли друком три числа:
№1-2007 (ІІІ кв. 2007)
Зображення
№2-2007 (IV кв. 2007)
Зображення
№1(3)-2008 (І кв. 2008)
Зображення
Невдовзі очікується вихід №2(4)-2008.
А на Львівському книжковому ярмарку сподіваємось побачити "УФО" №3(5)-2008.
Я там головний редактор... :prapor3:
  • 0

#31 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 22.07.2008 – 17:24

Журнал "Український тиждень" оприлюднив список найпопулярніших (на думку часопису) письменників і творів сучукрліту. Серед них - 5 фантастів.

Фантастика-фентезі
Андрій Валентинов - Сузір'я пса
Олександр Левченко - Чужий світ :rolleyes:
Тимур Литовченко - Приречений жити :itshe:
Генрі Лайон Олді - Прихисток героя
Марина та Сергій Дяченки - Мідний король

Приємно, що не забули й альтернативну історію (якщо йдеться про найширше розуміння фантастики, то АІ - її піджанр).

Альтернативна історія
Василь Кожелянко - Дефіляда в Москві :prapor3:
Василь Ірванець - Очамимря :prapor3:
Володимир Єшкілєв - Пафос :prapor3:

[Перелік складено за схемою: жанр - автор (від старшого до молодшого) + один з найвідоміших його творів.]
  • 0

#32 Bobua

Писар

• Користувачі
  • 400 повідомлень

Відправлено 15.08.2008 – 09:45

нащо зараховувати до фант те що навіть не схоже на фант? (напр. містику?)

Перегляд дописуDominator (5.07.2008 20:20) писав:

Слухайте, народ, а ніхто не читав Любка Дереша?- Це просто унікальна фантастика!

ТАКОГО НАПРЯМКУ ВИ НЕ ЗНАЙДЕТЕ НІВКОТРОГО ВІДОМОГО ФАНТАСТА!

Окрім фантастики, книжки цього молодого автора (йому заледве 20!) наповнені сценами життя сучасної молоді, безмежним коханням і ше великою купою цікавої інформації.

Саме головне, шо в своїх творах автор передає надзвичайно точну картину життя саме сучасної молоді. Прочитавши лише дві його книжки, а саме Культ і Поклоніння Ящірці, ви переосмислите своє життя ПОВНІСТЮ! Раджу почитати книги цього автора всім і кожному! Повірте - не пошкодуєте!!!!!!
1) певен, що то не фант;
2) і добре, що не знайду... не люблю я матюкні, тим більше в книгах... і "наркотично-маріхуанні" тексти теж не люблю;
3) дивно... я люблю фант саме за її інформативність, в його книгах якоїсь корисної інфо (напр., щоби можна було цитувати) не знайшов;
4) добре, що таке життя мене оминуло :).

намагався прочитати десь з 5-ть його книг... покинув, коли починалось дуже вже нерозбавлене містично-наркотичне марення.

Перегляд дописуtim-lit (14.07.2008 16:24) писав:

Добридень!
...
Я там головний редактор... :rolleyes:

ага, от і Ви спіймались :)
у Вашому журналі теж повно містики в гіршому значенні цього слова (1-2 номери) :cool2:
тим більше дивно, тому що Ваші власні твори навіть якщо і містять містику, то при цьому не втрачають читності (прив’язані до життя); принаймні в мене не зникло бажання читати все решту після Аукцiон душ (мiстичний роман)

Повідомлення відредагував Bobua: 15.08.2008 – 09:53

• 0

#33 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 18.08.2008 – 13:30

Перегляд дописуBobua (15.08.2008 10:45) писав:

у Вашому журналі теж повно містики в гіршому значенні цього слова (1-2 номери) :)
тим більше дивно, тому що Ваші власні твори навіть якщо і містять містику, то при цьому не втрачають читності (прив’язані до життя); принаймні в мене не зникло бажання читати все решту після Аукцiон душ (мiстичний роман)
Шановний п.Bobua!
Хоча на афішці, що сповіщала про презентацію "Українського Фантастичного Оглядача" в Національній Спілці письменників України, було написано "Журнал Тимура Литовченка", я ніколи не ставив питання саме таким чином!!! :) (На афішку вилилося всього лише хибне трактування голови ТО пригодників і фантастів НСПУ Миколи Славинського...) Бо наш "УФО" - це спільна платформа Віртуального об'єднання "Українська Фантастика", а не особистий мій часопис. Він, швидше:
1. відбиває нинішній загальний стан української фантастики;
2. сприяє формуванню тих чи інших тенденцій її розвитку.

Отже, про мій (чи ще чийсь) особистий жорсткий контроль над процесом не йдеться! Якщо нам надсилають багато "містики в гіршому значенні слова" - такий або сучасний стан, або тенденція розвитку УФ! Якщо це Вам не подобається, можна (і потрібно!):
1. критикувати;
2. напрацьовувати контртенденції.

Ласкаво запрошую до співпраці на цьому ґрунті!.. :)
  • 0

#34 Bobua

Писар

• Користувачі
  • 400 повідомлень

Відправлено 19.08.2008 – 12:30

Перегляд дописуtim-lit (18.08.2008 14:30) писав:

Бо наш "УФО" - це спільна платформа Віртуального об'єднання "Українська Фантастика", а не особистий мій часопис.
я, мабуть, так написав як написав, бо Ви там головний активіст ;)

Цитата

Отже, про мій (чи ще чийсь) особистий жорсткий контроль над процесом не йдеться! Якщо нам надсилають багато "містики в гіршому значенні слова" - такий або сучасний стан, або тенденція розвитку УФ!
або вибірка з перевищення допустимої похибки ;)

Цитата

Якщо це Вам не подобається, можна (і потрібно!):
1. критикувати;
2. напрацьовувати контртенденції.

Ласкаво запрошую до співпраці на цьому ґрунті!.. :rolleyes:
1 буду! :) [це найпростіше :)] треба мабуть буде кожен твір окремо...
2 так! шукати письменників
  • 0

#35 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 19.08.2008 – 14:15

Перегляд дописуBobua (19.08.2008 13:30) писав:

я, мабуть, так написав як написав, бо Ви там головний активіст ;)
Головний - бо з усієї команди маю найбільше публікацій у періодиці, книжок, "слонів" + 24-річний письменницький досвід та 11-річний журналістський + членство в НСПУ й НСЖУ. А так я в лідери не рвуся - мені більш до вподоби образ одинака, який протистоїть суспільству. Хлопці можуть підтвердити, що на такі речі, як очільництво в журналі або групі (навіть неформальне) їм доводиться мене вмовляти... Хоча якщо я беру на себе відповідальність та роль лідера - то можу й голову відірвати у разі потреби...

Цитата

або вибірка з перевищення допустимої похибки ;)
Не думаю. Просто те, що маємо в літературі (зокрема і в фантастиці) нині, почало формуватися років 15-20 назад. А тоді крахнув СРСР, на голови українцям несподівано впала Незалежність, потім була гіперінфляція, масове скорочення на підприємствах, "дикий" бордельєр... При цьому не міг не сформуватися переляк перед майбутнім - звідси й негативні тенденції в літературі.

Але то пусте: зараз вони змінюються навпаки позитивними тенденціями! Адже ні за 10, ані за 15 років Незалежності Україну чомусь ніхто не загарбав, ми не перетворились де-юре ні на російську губернію, ані на 51-й штат США. Нас навіть до Євросоюзу й НАТО не беруть! Отже, треба своїм розумом жити - звідси й нова тенденція на самопізнання, розкриття своїх прихованих можливостей. Початок тернистого шляху жо внутрішнього звільнення. Тим більше, наше суспільство ґрунтовно струснулося під час Помаранчевої революції: байдуже, у що це вилилося, та попри все, отакі суспільні катаклізми сприяють зміцненню самосвідомості народу. Отже, років через 10-15 матимемо зовсім іншу ситуацію в літературі загалом і в фантастиці зокрема! :rolleyes:

Цитата

1 буду! :) [це найпростіше :)] треба мабуть буде кожен твір окремо...
Чекаю на Ваші критичні статті!

Цитата

2 так! шукати письменників
Допоможіть у цьому - буду радий!

Повідомлення відредагував tim-lit: 19.08.2008 – 14:20

• 0

#36 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 19.08.2008 – 17:36

от мені цікаво, а зараз у нас є автори, які пишуть вже справді книги(ну мінімум 200-300 ст.), не обмежуючись (як новачки) оповіданнями?
бо для мене оповідання - то якось несерйозно.. ніякого задоволення, звісно якщо це не "філософський концентрат" від Боргеса чи Камю=)
  • 0

#37 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 20.08.2008 – 17:55

ДОБРОГО ДНЯ!
Вийшов друком журнал «Український Фантастичний Оглядач (УФО)», №2(4)-2008.

Зображення
;) :rolleyes: :) ;) :(

Зміст номера:
КОЛОНКА РЕДАКТОРА
Нація письменників
ПРОЗА
Андрій КИСЕЛЬОВ, Зіткнення
Євгенія КРОЙЦ, Сурмач
Олександр ПАЩЕНКО, Колонізація
Оксана ЛУЩЕВСЬКА, Закон Вілена
Віталій КРИВОНІС, Лемінги
Світлана ГОРБАНЬ, Мандрівний дяк
Андрій БУБЛИК, Додому
КОНКУРС
Ольга ВАНІЧКІНА, Друїд
Артем БЄЛОГЛАЗОВ, Майстер
Борис ЮДІН, «Душевне» (з циклу «Побрехеньки»)
Марина ЯСИНСЬКА, Майк ГЕЛПРІН, Убий
НЕ ПРОЗА
Володимир САМІЙЛЕНКО, Гея (поема)
ІНТЕРВ’Ю
Ерік СИМОН, Переклади переважають
КРИТИКА
Наталія ЛАПІНА, Між мистецтвом та наукою
Ігор СОКОЛ, Даєш «цеглини», або Мала форма в загоні
Тимур ЛИТОВЧЕНКО, Андроїдальна тарковщина (рецензія)
Віталій КАРАЦУПА, Олександр ЛЕВЧЕНКО, Минуле української фантастики (продовження)
ТЕЛЕСКОП (події, анонси)
АВТОРИ

Перегляд дописуРоланд (19.08.2008 18:36) писав:

от мені цікаво, а зараз у нас є автори, які пишуть вже справді книги(ну мінімум 200-300 ст.), не обмежуючись (як новачки) оповіданнями?
бо для мене оповідання - то якось несерйозно.. ніякого задоволення, звісно якщо це не "філософський концентрат" від Боргеса чи Камю=)
А-а-а-а...
М-м-м-м...
Е-е-е-е...

:)

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Перепрошую - це нібито мої авторські книги фантастики українською мовою... Не враховуючи того, що виходило у колективних збірках і російською мовою... І навіть якщо не враховувати "Гоп-стоп!" і "Дульцінею" (бо там немає 200-300 сторінок) - лише у мене все одно залишається 4 авторські книги фантастики українською мовою!

А ще українські "фантасти-з-книгами" - Олексій Спейсер Кацай, Олександр Левченко, Радій Радутний... У Сергія Батурина (який пише історичну прозу) - виходить цикл українських фентезійних книг...
Отже, нібито є...

Повідомлення відредагував tim-lit: 20.08.2008 – 17:52

• 0

#38 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 20.08.2008 – 18:46

Перегляд дописуtim-lit (20.08.2008 17:55) писав:

Перепрошую - це нібито мої авторські книги фантастики українською мовою... Не враховуючи того, що виходило у колективних збірках і російською мовою... І навіть якщо не враховувати "Гоп-стоп!" і "Дульцінею" (бо там немає 200-300 сторінок) - лише у мене все одно залишається 4 авторські книги фантастики українською мовою!

B)

А ще українські "фантасти-з-книгами" - Олексій Спейсер Кацай, Олександр Левченко, Радій Радутний... У Сергія Батурина (який пише історичну прозу) - виходить цикл українських фентезійних книг...
Отже, нібито є...

:P

вибачаюсь :) не дуже слідкую за темою
я знаю один-два інтернет-магазини, де можна знайти "молоду" українську музику, яку мало тиражують.. а ваші книги чи книги вищезгаданих авторів можна так знайти? чи тільки книгарні Києва(Львова)?

П.С. а, вже знайшов на вашому сайті
  • 0

#39 DarkSun

тут написана якась тупа фігня

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 752 повідомлень
  • Місто:Мукачево

Відправлено 20.08.2008 – 20:25

Читаю Дяченків. Сепер пишуть.
Особливо сподобались "Дика енергія" та "Vita Nostra".
Інших українських фантастів поки не читав.
  • 0

#40 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 20.08.2008 – 22:51

Перегляд дописуDarkSun (20.08.2008 21:25) писав:

Читаю Дяченків. Сепер пишуть.
Особливо сподобались "Дика енергія" та "Vita Nostra".
Інших українських фантастів поки не читав.
Повісті у Дяченків набагато кращі. Наприклад, "Вовча сить".
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних