Перейти до вмісту

Українська фантастика

Повідомлень в темі: 116

#101 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 24.02.2009 – 14:23

Перегляд дописуВласюк (24.02.2009 12:20) писав:

4. Ви дали пропозицію стосовно рецензії, але заминка навіть не в тому, що там у вас радик нібито має право "вето" (ми так це й до кінця не з'ясували), а в тому, що мій роман ще трохи сирий, недовершений (як мені тепер бачиться) в художньому плані, а також вимагає грунтовнішого редагування. Я готую друге видання цього тексту, а тоді, даю слово, кину Вам його на розтерзання. І вже тоді подивимось, хто там у вас "ху". <_<
Гаразд! Чекатиму...

Перегляд дописуSensssorika (24.02.2009 13:39) писав:

Паперових? купляти те,що може не сподобатись? ні,не хочу.
А хочете, я Вам свої подарую і грошей не візьму?
  • 0

#102 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 24.02.2009 – 14:34

Перегляд дописуtim-lit (24.02.2009 14:23) писав:

А хочете, я Вам свої подарую і грошей не візьму?
Як це мило.Я аж розчулилась. Не знаю що відповісти)
  • 0

#103 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 24.02.2009 – 14:52

Вчора мені передали пачку журналів зі Львова. А тому...

Зміст №1(7)-09 "УФО":

Зображення

Колонка редактора
Пишіть!..
Літпроцес
"УФО" мусить бути!..
Проза
Олександр ЛЕВЧЕНКО, Вікно; Алекс СЕРГЄЄВ, Астероїд; Радій РАДУТНИЙ, Навздогін (початок); Ганна ГУЛАК, Наречена Вітру; Олег АНДРОС, Людина і вогонь; Вікторія ДОБРОВА, Талісман на щастя; Наталія ДЕВ’ЯТКО, Чорна зима (початок); Наталія ДЬОМОВА, Слухай, продай душу, га? (закінчення).
Конкурс
Марія РЯПОЛОВА, Звідки беруться янголи; Тала ВЛАДМІРОВА, День останній і перший; Олег СІЛІН, Примірник.
Інтерв’ю
Яна ДУБИНЯНСЬКА, Я — марсіанський агент!
Критика
Віталій КАРАЦУПА, Олександр ЛЕВЧЕНКО, Минуле української фантастики (продовження); Наталія ДЕВ’ЯТКО, Фантастика, фентезі, казки; Радій РАДУТНИЙ, Найкраща польська фантастика; Олександр ЛЕВЧЕНКО, Бібліографія книг україномовної фантастики (2007-2008 роки).
Телескоп
Персоналії
Не Проза

Костянтин МЕЩЕРЯК, Дуель (комікс).
  • 0

#104 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6536 повідомлень

Відправлено 25.02.2009 – 15:03

Перегляд дописуtim-lit (24.02.2009 14:52) писав:

Вчора мені передали пачку журналів зі Львова. А тому...

Приємно бачити, що криза не вплинула :)
Враховуючи, що РФ таки остаточно загнувся, Вам зараз усі карти до рук. <_<
  • 0

#105 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 26.02.2009 – 08:57

Тему відмодеровано, флуд, флейм і офтоп видалено! Нагадую шановному tim-lit, що для реклами журналу є розділ ОСЬ ТУТ, або в іншому випадку створіть тему з відповідною назвою. усі зауваження у приват.
  • 0

#106 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 26.02.2009 – 11:18

Перегляд дописуtim-lit (24.02.2009 14:52) писав:

Вчора мені передали пачку журналів зі Львова.

То коли їх можна буде в кіосках побачити? :)
  • 0

#107 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 26.02.2009 – 11:53

Перегляд допису-=VJ=- (26.02.2009 11:18) писав:

То коли їх можна буде в кіосках побачити? :)
Подальше обговорення прошу перенести в тему: Журнал "Український Фантастичний Оглядач (УФО)".

Повідомлення відредагував tim-lit: 26.02.2009 – 11:54

• 0

#108 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 26.02.2009 – 12:53

чи існує українська фантастика? якби не ця тема то навіть не зауважила б...Не люблю фантастику чомусь...може то від характеру залежить?
  • 0

#109 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 26.02.2009 – 13:38

Перегляд дописуЛастiвочка (26.02.2009 12:53) писав:

чи існує українська фантастика? якби не ця тема то навіть не зауважила б...Не люблю фантастику чомусь...може то від характеру залежить?
НМД, все залежить від стереотипів. Тут хтось зауважив мені (після моредування важко знйти, хто саме - але було...), що не вважає фантастикою те, що я називаю фантастикою. Історія такого "різнобачення" коріниться у промові Самуїла Маршака на І з'їзді письменників СРСР, де він залишив за фантастикою функцію наукового (на практиці - технічного) просвітництва радянських дітлахів і молоді. У такому вузькому значенні (іноді його називають "жульвернівським"), та ще й у "дитячому" (?!) контексті, фантастика не цікава мені самому. Але ж СРСР здох 18 років тому - то з якої ласки й досі послуговуватися радянськими стереотипами?! Відкиньте "завдання рідної Комуністичної партії та уряду", відредаговані особисто Й.В.Сталіним - одразу побачите, що у фантастиці справді багато цікавого! На будь-який вік і смак... :)
  • 0

#110 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 27.02.2009 – 15:27

навіть не знаю, чому Тім-Літ називає роман "свідки абрахама" фантастикою? (може, пане Тім-Літе, наведете свої аргументи?)
цей текст, нмд, більше схожий на реалізм... чи романтичний екзистенціалізм (тьху, вже заганяюсь)...

Google викидає таке: virtualion.org.ua/13/ :)
  • 0

#111 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 27.02.2009 – 18:27

дод.:
якщо розуміти
Екзистенціалізм — це своєрідний духовний протест, бунт особи проти абсурдного з її погляду світу, пошук виходу з цієї ситуації. Як і волюнтаризм Ніцше, він (екзистенціалізм) працював на формування сильної — вільної та відповідальної — особи, яка починає домінувати в культурі й способі життя Заходу в XX ст. Загалом екзистенціалізм зафіксував радикальну зміну в розумінні (відчуванні) людиною свого буття в світі, яка відбувалась в Європі протягом XX ст.
  • 0

#112 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 27.02.2009 – 19:24

Перегляд дописуВласюк (27.02.2009 15:27) писав:

навіть не знаю, чому Тім-Літ називає роман "свідки абрахама" фантастикою? (може, пане Тім-Літе, наведете свої аргументи?)
цей текст, нмд, більше схожий на реалізм... чи романтичний екзистенціалізм (тьху, вже заганяюсь)...
Це - роман філософський. Отже, дотичний до фантастики. "Свідки Абрахама" мені цікаві саме з цієї точки зору - в сенсі наявності таємних вищих сил (у Вашому романі - Динамоса, якщо вже називати героїв своїми іменами) і їхнього впливу на долі реальних людей...

Текст сам по собі справді реалістичний, не заперечую. Але ж філософський роман на те і є філософським, що за текстом просто мусить читатися потужний прихований... якщо хочте - сакральний зміст. Отож, подивлюсь, як Ви переробили роман - себто, як цей сакральний зміст прочитується в новому варіанті.

P.S. До речі, з цієї точки зору мене цікавить ще один жанр, знову ж таки дотичний до фантастики - магічний реалізм.
  • 0

#113 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 02.03.2009 – 13:14

Перегляд дописуtim-lit (27.02.2009 19:24) писав:

Це - роман філософський. Отже, дотичний до фантастики. "Свідки Абрахама" мені цікаві саме з цієї точки зору - в сенсі наявності таємних вищих сил (у Вашому романі - Динамоса, якщо вже називати героїв своїми іменами) і їхнього впливу на долі реальних людей...

Текст сам по собі справді реалістичний, не заперечую. Але ж філософський роман на те і є філософським, що за текстом просто мусить читатися потужний прихований... якщо хочте - сакральний зміст. Отож, подивлюсь, як Ви переробили роман - себто, як цей сакральний зміст прочитується в новому варіанті.

Визнаю, є таке. Хоча про цю "фантастичну" складову мені думалось не в першу чергу, навпаки - я старався підкреслювати "екзистенціальність" ситуації (цитата: "відчуття священності їх місії було невідворотне – нічого не може бути більш хвилюючого у житті, як оте єднання двох люблячих натур… як не повірити, що життя в цьому світі має грандіозний божественний сенс, коли у ньому існує таке пристрасне кохання?..
наступного ранку вони вже не вели себе так одверто безшабашно, як зазвичай дотепер, – з’явилась якась світла, тепла, свята турбота… він уважно вдивлявся в її очі, вона була збентежена… ”– Марино, я буду захищати і кохати тебе вічно…” ”– Повтори мені ті слова… які ти сказав колись мені … в кафе… у чому ти був би святий…” ”– Так, я хотів би жити для тебе вічно і робити тебе кожного дня щасливою… і тут я був би святий…” – він трохи ніяково посміхнувся і пригорнув її до себе. ”– Ти чудовий…” )
Звичайно, розмова дещо наївних героїв (себто герой, мабуть, більше прикидався наївним :happytwo: ) показує, що роман треба допрацювати. Стосовно слів Тім-Літа, то виникає проблема - як "подружити" екзистенціалізм з фантастикою так, щоб не вийшла зовсім казка :happy1:...

Повідомлення відредагував Власюк: 02.03.2009 – 13:17

• 0

#114 tim-lit

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 41 повідомлень

Відправлено 02.03.2009 – 14:03

Перегляд дописуВласюк (2.03.2009 13:14) писав:

Стосовно слів Тім-Літа, то виникає проблема - як "подружити" екзистенціалізм з фантастикою так, щоб не вийшла зовсім казка :happytwo:...
То є святе право кожного окремого автора, як "подружити" окремі напрями! З моєї ж хлопської точки зору, якщо фантастика не вписуватиметься в загальнолітературний процес (в якості авангардного "локомотива", середніх "вагончиків потягу" або ар'єргарда, або побічного відгалуження... або N-го виріру - розмова окрема), це буде погано. Досліджувати, насамперед, суміжні жанри конче потрібно хоча б з цієї точки зору...

Отже, пишіть, як вважаєте за потрібне. Окрім того, я ніде не говорив, що рецензію на "Свідків Абрахама" (або розвідку, присвячену філософському роману як жанру) я мав намір опублікувати в "УФО". Все залежить від матеріалу! Якщо фантастична складова (ота сама Вища Сила - Динамос) не виявлятиметься в оновленому тексті чіткіше, якщо шановний автор не прослідкує виразніше вплив Динамоса на долі героїв... Що ж - наприклад, є деякі мережеві літератрні ресурси. А якщо Костянтин Родик відродить "Книжник-Ревю" (дай-то Боже!) - можу й туди надіслати.
  • 0

#115 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 02.03.2009 – 14:15

фантастичне вплести можна хіба що беручи до уваги вислів: "важливою рисою екзистенції є націленість на майбутнє, наявність у сучасному бутті проекту майбутнього..." :happy1: згідно цього я й писав... (далі існує ще й така теза: "Екзистенція — це можливість бути іншим, постійний вибір між різними проектами майбутнього. У цьому виборі власного майбутнього, на думку екзистенціалістів, виявляється свобода людини. Сартр, який приділяв особливу увагу проблемі свободи, вважав, що вона є невід'ємною складовою людського існування. Свобода — це вибір самого себе, свого проекту і відповідальність за здійснений вибір. Людина, на його думку, абсолютно вільна, визнати залежність (детермінацію) її вчинків від природи, характеру чи навіть Бога значить замахнутись на її свободу, на специфіку її екзистенції, звести її до стану речі. В будь-якій ситуації існує вибір, у кожному випадку людина може вибрати смерть, і в цьому вияв її свободи. Але, вибравши життя, вона повинна нести всю відповідальність, яка випливає з цього вибору." ) :ggggg: Тому вплив "Вищої Сили" на долі героїв не повинен звести людину до стану речі, самі розумієте. :)

Перегляд дописуtim-lit (2.03.2009 14:03) писав:

якщо фантастика не вписуватиметься в загальнолітературний процес (в якості авангардного "локомотива", середніх "вагончиків потягу" або ар'єргарда, або побічного відгалуження... або N-го виріру - розмова окрема), це буде погано. Досліджувати, насамперед, суміжні жанри конче потрібно хоча б з цієї точки зору...

оце дійсно дуже цікавий вихід для сучасної літератури... :happytwo: сучасна наука давно уже прогресує на "стиках" колись розрізнених наук...

Повідомлення відредагував Власюк: 02.03.2009 – 14:33

• 0

#116 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень

Відправлено 02.03.2009 – 14:54

Тому й закінчення роману: "екзистенціально-романтичні… їм випало вигадувати-творити міф свого Життя… з невідворотністю гроз і дихання у цьому Житті постає Казка-Мрія… існує така заданість у світі… – і мільйони сердець несуть священні вогники відчайдушних сподівань, життєствердних надій, полум’я животворної любові у наступні віки, у нові і нові покоління… і, погодьмося, це дуже по-людськи – видумувати собі сенс і стиль Життя… попри безглуздя і катастрофи… під проводом постаючого Динамоса…" -
що налаштовує на "відкритість" до майбутнього на основі людського вибору-вигадування практично без впливу "Вищої Сили"... (тобто "Вища Сила" уже "задана" в екзистенції і виявляється через неї, може бути "провідною зіркою", символом, суб'єктивним перед-чуттям, але не дійовою особою. Образно кажучи, Христос - такий же "син божий", як і будь-який "свідок Абрахама" ).

Повідомлення відредагував Власюк: 02.03.2009 – 14:57

• 0

#117 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1665 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 04.12.2015 – 00:58

Перегляд дописуForze1992 (04.12.2015 – 00:25) писав:

Я б рекомендував вам читати журнал Дніпро! В ньому ви знайдете фантастику, містику, неймовірні любовні історії, еротику, пригодницькі матеріали, детективи)
Зображення
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних