Перейти до вмісту

стереотипи

Повідомлень в темі: 172

#41 kviten

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 245 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:ua

Відправлено 22.04.2007 – 18:15

Перегляд дописуКиря (27.03.2007 02:23) писав:

Бо люди і свині - близькі ))
І всім людям стереотипи не зруйнуєш. Най вони собою тішаться...а ми будемо миритись з їхньою недосконалістю.

у кожного свої мульки в голові, і свої стереотипи. Просто хтось намагається виділитися своїми, а хтось коистується загальними стереотипами.
я думаю, недосконалою є кожна людина, якщо так подивитись. І ми теж. Просто хтось може це визнати,хтось ні.
  • 0

#42 L'o_Malъvina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 35 повідомлень
  • Місто:киїф

Відправлено 22.04.2007 – 20:51

а іноді просто молодь хоче виділитися саме своїм такими пострадянськими ДОРОСЛИМИ думками.
таких мало,але...але вони є,чесне слово.дівчина 17 років сидить і гоорить так,наче вона бабуся під під*їздом. фуффуффу.а найприкольніше те, що її подружки дивляться на неї із захопленням,типу, а ти,дєтка, шариш, ти така розумна...страх
  • 0

#43 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 22.05.2007 – 12:47

хоч не хоч, а стереотиип будуть завжди, бо вони часто є тим містком який об"єднує певні соціальні групизвичайно, стереотипне мислення це ацтой, тому реба контролювати в собі усвідомлення стереотипів
  • 0

#44 збоченийФРЕШ

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 94 повідомлень
  • Місто:Ч Е Р Н і В Ц і

Відправлено 02.06.2007 – 23:59

світ стеоретипів у всіх людей є...і принаймі ця тема в якомусь роді теж стереотип..я ніочго поганого не бачу в стереотипах, але звісно ж, краще б їх не було.
  • 0

#45 Духовна необмеженість

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 449 повідомлень
  • Місто:Ukraine(I'm back)

Відправлено 20.06.2007 – 23:22

вони є, були, і будуть...
по мірі того, як людина звільняється від них, вона стає більш незалежною та самостійною.
  • 0

#46 Осколок Життя

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 26.09.2007 – 19:28

ненавиджу стереотипи... "стереотипи - зло!..."...),..

але вони існували, існують і існуватимуть.... тому треба просто змиритися...
  • 0

#47 SLASH

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 133 повідомлень
  • Місто:Рівне

Відправлено 07.10.2007 – 21:07

Стереотипи - штука вредна ;) Мої батьки виховані на "давніх" стереотипах - вони не розуміють, що тяжка музика - це не погано, що хлопець 17 років хоче погуляти з друзями до 23:00 а не до 20:00, що хлопець хоче попити пива, а не почитати книжку, що "Козацька стрижка" (щАс у мене така) - це не ознака скінхеда... ну можна багато базікати, але стереотипи заважають людині розвиватися :(
  • 0

#48 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 07.10.2007 – 21:44

SLASH, а яка то "Козацька стрижка"?
  • 0

#49 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 01.11.2007 – 20:45

Перегляд дописуОсколок Життя (26.09.2007 19:28) писав:

ненавиджу стереотипи... "стереотипи - зло!..."...),..

але вони існували, існують і існуватимуть.... тому треба просто змиритися...
шухер! це також стереотипи :angry12:
  • 0

#50 bdrFsg

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 137 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 01.11.2007 – 22:15

Стереотипи це зло.Але необхідне зло,згідно принципу меншого зла.

Я не раз стикався з такою ситуацією коли мене запитували про щось, про що я не мав чіткої і виваженої думки, - і що я мав відповідати?От і відповідав - суспільна думка така, що...бо стереотипи і є вираженням суспільної думки кількох поколінь.

Так що стереотипи як набір шаблонів для швидкого реагування та орієнтування це добре.
Але врешті решт ми мусимо їх ламати, бо ніякі шаблони не можна повністю адекватно застосувати до людини.
  • 0

#51 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 01.11.2007 – 22:24

Перегляд дописуbdrFsg (1.11.2007 22:15) писав:

Стереотипи це зло.Але необхідне зло,згідно принципу меншого зла.
Скажу більше, без стереотипів людина була б подібною до амеби, стереотип - базис для будь-якого позитивного твердження.
  • 0

#52 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 11.11.2007 – 20:40

Амебі скорше вже уподоблюється людина, керована стереотипами. Як слушно зауважив Гетьман ще на початку теми, стереотипи мають властивість змінюватися. Відтак раз у раз змінюється і людина - а це вже ознака безформеності. Sergiy_K, якби ти замість "стереотипи" написав "принципи" чи "переконання", я би з тобою погодився.

Перегляд дописуEmika (25.03.2007 17:56) писав:

...
уявлення, що будь-який стереотип є злом - також стереотип!
З іншого боку, протилежне уявлення ("не всі стереотипи є злом") - це знов-таки стереотип! Його схема - "всюди треба знаходити свої плюси і свої мінуси".
  • 0

#53 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 11.11.2007 – 21:07

Перегляд дописуАтеїст (11.11.2007 20:40) писав:

вже ознака безформеності. Sergiy_K, якби ти замість "стереотипи" написав "принципи" чи "переконання", я би з тобою погодився.
назви будь-який "стереотип" і я доведу, що це "принцип" або "переконання"

Повідомлення відредагував Sergiy_K: 11.11.2007 – 21:07

• 0

#54 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 11.11.2007 – 23:44

Перегляд дописуSergiy_K (11.11.2007 21:07) писав:

от вам наприклад такий стереотип -> всі білявки - дури.
  • 0

#55 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 12.11.2007 – 00:08

Перегляд дописуЗимова Дівчина (11.11.2007 23:44) писав:

от вам наприклад такий стереотип -> всі білявки - дури.
те, що для декого це переконання, можна побачити тут і тут (і куди модери дивляться? :) ) і можливо "принцип": не варто очікувати від блондинок досягнень в тих справах, де потрібно ворушити звивинами. Це ж тривіально. Можна показати, що всі стереотипи є просто певними принциповими (хоч і небеззаперечними) концепціями і навпаки: кожен "принцип" чи "переконання" десь замішаний на стереотипах :brovy:
  • 0

#56 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 13.11.2007 – 20:11

Перегляд дописуSergiy_K (11.11.2007 22:07) писав:

Доводити не треба, з цим я і сам згоден. Річ у тім, що стереотип - це сукупність певних (часто звичних, вкорінених) уявлень, думок, висновків про світ, навколишнє середовище, людей і т. п. (з Вікіпедії) Тобто, як випливає з означення, кожен стереотип є переконанням, але не кожне переконання є стереотипом. Простіше кажучи, стереотип - це узагальнююче переконання. Це переконання, згідно з яким ми наділяємо всіх представників певної категорії рисою (рисами), властивою одному чи кільком відомим нам представникам.
Тому стереотипи призводять до крайностей. А звичка впадати у крайності призводить до суперечностей і - як наслідок - до потреби часто змінювати свої погляди.

Припустимо, я мислю стереотипами і вважаю всіх білявок дурепами. Якщо завтра мені раптом зустрінеться білявка-інтелектуал (чи тим паче одразу кілька розумних білявок), то я усвідомлю хибність свого стереотипу і зміню його - а оскільки моя логіка не в силах відходити від стереотипів, то змінювати доведеться хіба що на протилежний. Відповідно я вважатиму всіх білявок розумними. Так триватиме доти, доки не зустріну дурну білявку. Оскільки й перше, і друге (протилежне йому) уявлення про білявок вже "дали збої", доведеться формувати якесь пояснення, спираючись на інші фактори. Припустимо, знайома мені розумна білявка виявилася харків'янкою, а дурна - з іншої місцевості; тоді мені доведеться вважати, що білявки таки дурепи, але всі харків'янки дуже розумні, раз уже там навіть білявки не дурні. Зрозуміло, що так триватиме лише доти, доки я не зустріну дурну харків'янку й не переконаюся у слабкості її розумових здібностей. І т. д. Щоб не уподібнюватись амебі й не міняти самого себе все життя, доведеться відмовлятися від стереотипного мислення.
Перепрошую за довгий приклад.

Перегляд дописуSergiy_K (12.11.2007 01:08) писав:

Можна показати, що ... кожен "принцип" чи "переконання" десь замішаний на стереотипах :angry12:
Припустимо, мені подобається така собі абстрактна (але для зручності прикладу вважатимемо її конкретною) Оля, і я переконаний, що з нею мені буде добре (принаймі до тих пір, доки вона лишатиметься такою ж). Покажи, що таке переконання - стереотип.
  • 0

#57 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 13.11.2007 – 20:46

Перегляд дописуАтеїст (13.11.2007 20:11) писав:

Перепрошую за довгий приклад.
Це лише свідчення на користь того, що суперечка про значення слів теж буває корисною :pardon:

Щоб не уподібнюватись амебі й не міняти самого себе все життя, доведеться відмовлятися від стереотипного мислення.
З прикладом і висновками згоден. Але з іншого боку як щодо

Перегляд дописуbdrFsg (1.11.2007 22:15) писав:

Так що стереотипи як набір шаблонів для швидкого реагування та орієнтування це добре.
З цим ти я так зрозумів не згоден? Ми ж не можемо щомиті розглядати всі свої знання та переконання на "стереотипічність". Бо це безглуздо: людина обмежена в своїх часових, психічних, матеріальних, інформаційних ресурсах, тому то я і кажу, що всі люди більш-менш невігласи (лише дурні це запереречують). Тобто кожен має лише вузьку область високої компетентності, а всі інші знання є стереотипними. Існує об"єктивна потреба в "наборі шаблонів для швидкого реагування та орієнтування". Стереотип - це персональний міф. Масовий стереотип - це через ефект юрби. Так що "на ділі" відмовитись від стереотипів ніхто не зможе.

Припустимо, мені подобається така собі абстрактна (але для зручності прикладу вважатимемо її конкретною) Оля, і я переконаний, що з нею мені буде добре (принаймі до тих пір, доки вона лишатиметься такою ж). Покажи, що таке переконання - стереотип.
Ще простіше. Це принцип мислення, коли бажане видається за дійсне :itshe: Навіть якщо вона - брюнетка. :angry12:
  • 0

#58 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 14.11.2007 – 19:55

Перегляд дописуSergiy_K (13.11.2007 21:46) писав:

З цим ти я так зрозумів не згоден? Ми ж не можемо щомиті розглядати всі свої знання та переконання на "стереотипічність". Бо це безглуздо: людина обмежена в своїх часових, психічних, матеріальних, інформаційних ресурсах, тому то я і кажу, що всі люди більш-менш невігласи (лише дурні це запереречують). Тобто кожен має лише вузьку область високої компетентності, а всі інші знання є стереотипними. Існує об"єктивна потреба в "наборі шаблонів для швидкого реагування та орієнтування". Стереотип - це персональний міф. Масовий стереотип - це через ефект юрби. Так що "на ділі" відмовитись від стереотипів ніхто не зможе.
Якщо практично відмовитися від стереотипів не вдається, то це ще не привід відмовлятися від боротьби з ними. "Для швидкого реагування та орієнтування" (в тій сфері, де власні знання лишають бажати кращого) ліпше користуватися не стереотипними шаблонами, а знаннями компетентних людей, котрі викликають довіру. (Не слід плутати з орієнтацією на "загальну думку") Якщо ти скажеш, що покладатися на чужий досвід - теж приклад стереотипу, то вийде, що всі людські знання є виключно стереотипні.

Перегляд дописуSergiy_K (13.11.2007 21:46) писав:

Ще простіше. Це принцип мислення, коли бажане видається за дійсне :( Навіть якщо вона - брюнетка.
Тобто - бажане за дійсне? Я правильно зрозумів, що всі прояви оптимізму (з усіх можливих приводів) побудовані на стереотипах?
  • 0

#59 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 15.11.2007 – 14:18

Перегляд дописуАтеїст (14.11.2007 19:55) писав:

"Для швидкого реагування та орієнтування" (в тій сфері, де власні знання лишають бажати кращого) ліпше користуватися не стереотипними шаблонами, а знаннями компетентних людей, котрі викликають довіру. (Не слід плутати з орієнтацією на "загальну думку") Якщо ти скажеш, що покладатися на чужий досвід - теж приклад стереотипу, то вийде, що всі людські знання є виключно стереотипні.
А що ні? Компетентні люди свої знання здобули не як "божественне одкровення істини", а за домомогою інших людей. Для збільшення адекватності "знань" виробляються певні процедури перевірки, але в кінцевому підсумку все зводиться до "вірних думок", тобто того до чого що з даного приводу "легітимні" спеціалісти досягли згоди і написали то в підручниках та специфікаціях. І для практичних потреб такої "вірності" (в сенсі валідності) - достатньо.

Якщо практично відмовитися від стереотипів не вдається, то це ще не привід відмовлятися від боротьби з ними.
Є люди які схильні до скепсису і прагнуть самовдосконалення, а є такі які хочуть щоб ними маніпуювали, це їм комфортно, вони вірять чуткам і телевізору і думають, що у всьому розбираються. Розумна ж людина має імхо усвідомлювати, що "чим більше я знаю, то тим більше не знаю", але не паритись з цього приводу, а сприймати це як данність. А боротись? Знаєш:"той, хто сперечаєтсья з ідіотом повинен пам"ятати, що його опонент робить те ж саме". Боротьба має сенс, якщо вона може дати якийсь вагомий результат, але це кожен оцінює індивідуально. :rolleyes:

Цитата

Перегляд дописуSergiy_K (13.11.2007 20:46) писав:

Ще простіше. Це принцип мислення, коли бажане видається за дійсне

Я правильно зрозумів, що всі прояви оптимізму (з усіх можливих приводів) побудовані на стереотипах?
З точністю до навпаки - оптимізм - це видавати бажане за "майже здійснене". А підстави для проявів такого оптимізму - це інше питання :rolleyes: А взагалі переконання, що "з нею мені буде добре (принаймі до тих пір, доки вона лишатиметься такою ж)" - типовий стереотип закоханих. Це спроба звільнитись диктату плину часу :( та ідеалізація коханої.

Повідомлення відредагував Sergiy_K: 15.11.2007 – 14:19

• 0

#60 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень

Відправлено 19.11.2007 – 10:21

Перегляд дописуSergiy_K (15.11.2007 15:18) писав:

А що ні? Компетентні люди свої знання здобули не як "божественне одкровення істини", а за домомогою інших людей. Для збільшення адекватності "знань" виробляються певні процедури перевірки, але в кінцевому підсумку все зводиться до "вірних думок", тобто того до чого що з даного приводу "легітимні" спеціалісти досягли згоди і написали то в підручниках та специфікаціях. І для практичних потреб такої "вірності" (в сенсі валідності) - достатньо.
Тоді основний напрямок нашої суперечки закриваємо як такий, що не має сенсу. Звісно, цікаво було б доводити тобі, що "знання" і "стереотипи" - абсолютно різні речі, але як подумаю, скільки часу на то піде!.. (попри всю повагу до тебе як співрозмовника)

Є люди які схильні до скепсису і прагнуть самовдосконалення, а є такі які хочуть щоб ними маніпуювали, це їм комфортно, вони вірять чуткам і телевізору і думають, що у всьому розбираються. Розумна ж людина має імхо усвідомлювати, що "чим більше я знаю, то тим більше не знаю", але не паритись з цього приводу, а сприймати це як данність. А боротись? Знаєш:"той, хто сперечаєтсья з ідіотом повинен пам"ятати, що його опонент робить те ж саме". Боротьба має сенс, якщо вона може дати якийсь вагомий результат, але це кожен оцінює індивідуально. :)
Ти не зовсім правильно мене зрозумів. Я не могила, щоб лікувати всіх ідіотів. © Боротися треба не скільки з чужими стереотипами (хоча це також варто, але то вже в ідеалі), стільки зі своїми власними. Так, я чудово усвідомлюю, що все на світі знати не можу і навіть у тих питаннях, котрі для мене є першочергово важливими, компетентності мені гостро не вистачає - але якщо спокійно сприймати це як невідворотну реальність, то краще одразу назад на пальму вилізти. Підозрюю, що й ти намагаєшся позбуватися своїх стереотипів при кожній нагоді, що б тут не писав.

З точністю до навпаки - оптимізм - це видавати бажане за "майже здійснене". А підстави для проявів такого оптимізму - це інше питання :) А взагалі переконання, що "з нею мені буде добре (принаймі до тих пір, доки вона лишатиметься такою ж)" - типовий стереотип закоханих. Це спроба звільнитись диктату плину часу :happytwo: та ідеалізація коханої.
Припустимо, ні спроби звільнитися диктату плину часу, ні ідеалізація когось (будь то кохана чи інша людина, котрою я таким чи іншим чином захоплююсь) мені не властиві. (Власне, вони мені абсолютно не властиві без будь-яких "припустимо", але кажу "припустимо", бо все рівно мова йде про уявні речі) Я чудово розумію, що "все тече, все змінюється", просто це не привід відмовлятися від тої порції щастя, котра мене чекає тут і зараз. Ідеалізація... а нафіг мені ідеалізувати Олю, якщо об'єктивно притаманних їй достоїнств з головою вистачає? Ну, припустимо, бачу я всі її вади, але мене вони не обтяжують. Які стереотипи припишеш у цьому випадку?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних