Перейти до вмісту

стереотипи

Повідомлень в темі: 172

#21 Руденька

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 25.03.2007 – 20:42

Перегляд дописуЗимова Дівчина (24.03.2007 23:09) писав:

і якщо вже про це...то знайдіть мені натуральну руду. їх мабуть ще менше аніж натуральних білявок :angry12:
Хто тут шукає натуральну руду? Див. аватар! :itshe:
  • 0

#22 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 25.03.2007 – 21:25

Користь від стереотипіз закінчується тоді, коли довіду інших стає вже недостатньо. Тоді з прискорювача навчання вони стають гальмом, кайданами, не дають досягнути "третю космічну швидківсть". І або їх потрібно безоглядно викорінювати, або залишатися частиною товпи, біологічним матеріалом.
  • 0

#23 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2069 повідомлень

Відправлено 25.03.2007 – 21:42

Emika

Перегляд дописуEmika (25.03.2007 17:56) писав:

Наприклад, готуючи подарунок дітям, доречно зупинитись на солодощах - у переважній більшості випадків це буде слушний вибір.
мдя..дуже слушний. даремно ви так вважаєте.

Крім того, система соціальних ролей певною мірою базується на стереотипах (скажімо, від людини у військовій формі ми чекаємо дисциплінованості). Оскільки час людини завжди обмежений, то зворотним боком максимальної самореалізації в одних сферах стає поверховий (і стереотипний) підхід до інших.
чекати чого-небудь я можу лише від людини, яку знаю.

А от прагнення бути собою іноді набирає форми "аби не таким, як інші" - одначе тут мірилом все одно виступають інші. "Бо так треба" - це, звісно, не аргумент, але "аби не так, як треба" - також не надто вагомий принцип.
перекручуюте. в мене все ж таки на перший план іде, як зручно мені, а не як звикли 100-.....людей.
Руденька

Цитата

Хто тут шукає натуральну руду? Див. аватар!
приємний виняток:angry12:)))
Aleph

Цитата

або їх потрібно безоглядно викорінювати, або залишатися частиною товпи, біологічним матеріалом.
а може просто собі їх не створювати?
  • 0

#24 faSolechka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 129 повідомлень
  • Місто:Одесса-мама ))

Відправлено 26.03.2007 – 16:18

стереотипи - це зло :angry12:

zav: 4.7.9. включають в себе лише посмішки (смайлики), власне відношення до теми або допису без ширшого обґрунтування (на зразок "Дякую", "+1", "смішно", "не подобається", "проти" і т. ин.) (Пункт додано: 18.03.2007).

Повідомлення відредагував zav: 27.03.2007 – 13:18

• 0

#25 Fallen Angel

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 118 повідомлень

Відправлено 27.03.2007 – 00:53

класна тема, дякую авторові за неї.

стереотипи - це запрограмовані моделі. чого саме ? багато чого : поведінки, реакцій, способу мислення.
стереотипи приходять ззовні, а на основі власного досвіду робляться переконання.
стереотипів бути не повинно, тому що вони - це необдумана частина вашої поведінки.

скажу так - для тих, в ког8о така проблема не виникала, хто її в собі не бачив - в того нема проблем, тому що він ще не готовий її вирішити.
а в того, хто її бачить - вистачить сил подолати.

як ломати ? змінити спосіб мислення. постійно, коли ловиш себе на тому, що якимось чином про щось думаєш - запитати себе "а чого я саме так подумав" ? роблячи якийсь висновок завжди шукати щонайменше 2 варіанти.
щоб звільнитися від шаблонності не треба робити "не так як інші" - це буде досьть криве самовираження, потрібно ясно розуміти "чого я роблю саме так, як я роблю". і якщо ти щось робиш щось тільки тому, що "так всі" - то це і є твоя проблема стереотипів.
  • 0

#26 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 27.03.2007 – 01:17

Перегляд дописуFallen Angel (27.03.2007 01:53) писав:

як ломати ? змінити спосіб мислення. постійно, коли ловиш себе на тому, що якимось чином про щось думаєш - запитати себе "а чого я саме так подумав" ? роблячи якийсь висновок завжди шукати щонайменше 2 варіанти.
а якщо мова йде про ломку стереотипів у інших людей, а не в себе?

Перегляд дописуFallen Angel (27.03.2007 01:53) писав:

щоб звільнитися від шаблонності не треба робити "не так як інші" - це буде досьть криве самовираження, потрібно ясно розуміти "чого я роблю саме так, як я роблю".
а чому одразу такий варіант у всіх виникає...робити щось "не так як всі" лише заради самовираження/заради того щоб аби "не так як всі" ? чому не розглядається випадок, коли людина просто робить як їй хочеться. як вона відчуває, але воно не вписується у те, до чого звикли інші.

приклад...(ніч. хвора. тому не дуже вишуканий приклад і під дією певних подій в житті близьких мені людей...) - прийнято робити з весілля гулянку на 1000 осіб, та ще й так щоб половина напилась до посиніння, а інша подовина була битою. прийнято наречену виряджати у якесь страхіття із спідницею схожою на діжку в рюшечках, квіточках і тому подібній бридоті. коротше все задля того аби у тих молодят було не свято, а повна протилежність йому. а от якщо хтось робить з того ж весілля свято для себе і найближчих людей в своєму житті (максимум 20 - 4 з яких батьки, 2 - свідки), у нормальному одязі(гарному, елегантному і зручному для пересування) - то це викликає страшенне обурення.
  • 0

#27 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 27.03.2007 – 01:23

Бо люди і свині - близькі ))
І всім людям стереотипи не зруйнуєш. Най вони собою тішаться...а ми будемо миритись з їхньою недосконалістю.
  • 0

#28 Fallen Angel

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 118 повідомлень

Відправлено 27.03.2007 – 01:45

Цитата

а якщо мова йде про ломку стереотипів у інших людей, а не в себе?
спершу поламати їх в себе, тоді бачитимеш їх в інших і зможеш допомогти їм їх побачити. люди можуть боротися лише тоді, коли знають, з чим

Цитата

а чому одразу такий варіант у всіх виникає...робити щось "не так як всі" лише заради самовираження/заради того щоб аби "не так як всі" ? чому не розглядається випадок, коли людина просто робить як їй хочеться. як вона відчуває, але воно не вписується у те, до чого звикли інші.

так, тут я щось не розписав повністю те, що мав на увазі, тому з цього місця подетальніше:
чомусь люди, заради того, щоб "не так як всі" роблять протилежне.
робити не так, як інші треба завжди - треба робити краще.
але "не так, як всі заради того, щоб не так, як всі " - це і є скривлене самовираження.це стає самоціллю
таких людей так і хочеться спитати - ви досі їсте ротом ?

Цитата

приклад...(ніч. хвора. тому не дуже вишуканий приклад і під дією певних подій в житті близьких мені людей...) - прийнято робити з весілля гулянку на 1000 осіб, та ще й так щоб половина напилась до посиніння, а інша подовина була битою. прийнято наречену виряджати у якесь страхіття із спідницею схожою на діжку в рюшечках, квіточках і тому подібній бридоті. коротше все задля того аби у тих молодят було не свято, а повна протилежність йому. а от якщо хтось робить з того ж весілля свято для себе і найближчих людей в своєму житті (максимум 20 - 4 з яких батьки, 2 - свідки), у нормальному одязі(гарному, елегантному і зручному для пересування) - то це викликає страшенне обурення.

коли в тебе є власна думка, то найкраще "роби, що повинен і будь, що буде"
коли ти знаєш, чого хочеш і добиваєшся цього, а не прогинаєшся під когось - це достойно поваги.
  • 0

#29 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 27.03.2007 – 10:14

Перегляд дописуfaSolechka (26.03.2007 17:18) писав:

стереотипи - це зло :angry12:
Набивати за день 50 постів неаргументованими постами та писати усюди жирним шрифтом - це також зло. Яке зло, на вашу думку, є меншим? :itshe:

Перегляд дописуFallen Angel (27.03.2007 02:45) писав:

спершу поламати їх в себе, тоді бачитимеш їх в інших і зможеш допомогти їм їх побачити. люди можуть боротися лише тоді, коли знають, з чим
Стереотип: люди дуже стереотипізовані (такий собі прикметник) істоти. Чи ламати оцей стереотип при боротьбі з стереотипами людей?

так, тут я щось не розписав повністю те, що мав на увазі, тому з цього місця подетальніше:
чомусь люди, заради того, щоб "не так як всі" роблять протилежне.
робити не так, як інші треба завжди - треба робити краще.
Деколи робити оттак, як роблять інші - це і є краще...

коли в тебе є власна думка, то найкраще "роби, що повинен і будь, що буде"
коли ти знаєш, чого хочеш і добиваєшся цього, а не прогинаєшся під когось - це достойно поваги.
Коли в тебе є власна думка, це не означає, що треба одразу пхати її у всі випадки життя. Провели скромне весілля, і за гроші, за які могли напоїти 1000 родичів\знайомих, яких вдруге в житті бачили, поїхали на місяць за кордон відпочивати - підтримую 100%. А приходити до мами на день народження зі своєю дівчиною та заявляти: "Мамо, я тебе дуже люблю. Але ти повинна любити мене. Оце Віра, ми з нею вчора пішли в ЗАГС та розписалися..." - це уже нерозумно...

Повідомлення відредагував Гетьман: 27.03.2007 – 10:15

• 0

#30 faSolechka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 129 повідомлень

Відправлено 27.03.2007 – 10:30

Перегляд дописуГетьман (27.03.2007 11:14) писав:

Набивати за день 50 постів неаргументованими постами та писати усюди жирним шрифтом - це також зло. Яке зло, на вашу думку, є меншим? ;)

О, Шановний )))) як приємно, що ви звернули свою увагу на мою особу :angry12:
Тільки в мене э декілька запитань.. чим дратують вас мої "неаргументовані пости та написані усюди жирним шрифтом" ? І чи вам це вирішувати, що і як мені відповідати?

І якщо ви вважаэте, що вам хтось дав право вирішувати за мене, ви дуже помиляєтесь :itshe:

zav: панні варто ознайомитися з Правилами форуму взагалі, й із пунктами 4.7.2., 4.7.3. зокрема.

Повідомлення відредагував zav: 27.03.2007 – 13:22

• 0

#31 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 27.03.2007 – 10:48

Fallen Angel

Цитата

допомогти можна тому, хто хоче допомоги.
Гетьман

Цитата

А приходити до мами на день народження зі своєю дівчиною та заявляти: "Мамо, я тебе дуже люблю. Але ти повинна любити мене. Оце Віра, ми з нею вчора пішли в ЗАГС та розписалися..." - це уже нерозумно...
а залежить...якщо у тої Віри з мамою стосунки, м'яко кажучи, погані...то вже просто ставиш ту маму перед фактом. але тут головне аби жили ви потім не з мамою. ну а в день народження перебор звичайно))).
  • 0

#32 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 27.03.2007 – 10:48

Перегляд дописуfaSolechka (27.03.2007 11:30) писав:

О, Шановний )))) як приємно, що ви звернули свою увагу на мою особу :angry12:
Тільки в мене э декілька запитань.. чим дратують вас мої "неаргументовані пости та написані усюди жирним шрифтом" ? І чи вам це вирішувати, що і як мені відповідати?

І якщо ви вважаэте, що вам хтось дав право вирішувати за мене, ви дуже помиляєтесь :itshe:

Стереотипізована оцінка вашої відповіді ;)
1. Жирним шрифтом виділяють слова, на які хочуть звернути увагу. Отож, ваші пости, написані жирним шрифтом мають одне спрямування: привернення уваги.
2. Ви не звертаєте уваги на смайлики, водночас, любите кидатися агресією у відповідь. Відповідь написана нашвидкуруч, про що свідчать 2 відсутності букви "є" на своєму місці та присутність ненашого "э". Тобто, при написанні цього вами керували емоції...
3. Я не хочу з Вами сваритися і щось Вам вказувати, тому давайте жити дружно і не кидатися одне на одного за всього лише висловлену думку...
  • 0

#33 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 27.03.2007 – 13:28

Fallen Angel
фіговий стереотип нав.язаний ззовні -- це проблеми. їх насправді нема. є ситуації. тільки при правильному сприйнятті мойшна здійснювати правильні поступки.

вішайте ярлики, таварісчі :angry12:
  • 0

#34 faSolechka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 129 повідомлень

Відправлено 27.03.2007 – 15:50

Перегляд дописуГетьман (27.03.2007 11:48) писав:

Стереотипізована оцінка вашої відповіді :D
1. Жирним шрифтом виділяють слова, на які хочуть звернути увагу. Отож, ваші пости, написані жирним шрифтом мають одне спрямування: привернення уваги.
2. Ви не звертаєте уваги на смайлики, водночас, любите кидатися агресією у відповідь. Відповідь написана нашвидкуруч, про що свідчать 2 відсутності букви "є" на своєму місці та присутність ненашого "э". Тобто, при написанні цього вами керували емоції...
3. Я не хочу з Вами сваритися і щось Вам вказувати, тому давайте жити дружно і не кидатися одне на одного за всього лише висловлену думку...

1. Шановний, жирний шрифт я буду користуватися, як захочу сама :angry12:
2. І агресією я буду кидатися там, де буду вважати потрібним :itshe: І якщо ваш вислів мені не сподобався, я не збираюся "жити з вами дружно" )))
Не ваші "э" ?? А Які ж вони? Ви б ще мене москалем назвали )))))))))
І хто, вибачте, мною потрібен кирувати? Я не збираюся сидіти над кожним постом по 30 хвилин, щоб деякі особистості не чиплялися до мене ;)
3. Якщо б ви просто висловили свою думку - я б вам слова не казала. А так. Свої зауваження залиште для інших ;)

• 0

#35 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 27.03.2007 – 16:31

Цитата

«Дао Винни Пуха»
Чтобы жизнь познать,
Надо жить начать;
Отправляясь в путь,
Ты не позабудь
Внутрь себя взглянуть.
Бесполезно гадать,
Что в пути будет ждать, -
Лишь в пути это можно узнать.
Я – это я,
а ты совсем иной,
И на других
ты не похож ничуть.
Во тьме лежит
весь мир перед тобой,
Будь самим собой –
тогда найдешь свой путь.
(с)Бенджамен Хофф.

п.с. а можна, а можна на правах хазяйки теми посваритись на оцих двох? :angry12:

zav: пізно, прокомпостували.
  • 0

#36 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 21.04.2007 – 22:24

Стереотипів не потрібно цуратися, треба знаходити і приймати власні стереотипи, щоб потім уникати, або викликати їх, відповідно до потреб. Щоб ви були їх господарем, а не вони вашим.

Повідомлення відредагував ІІІ особа 1ни ч.р.: 21.04.2007 – 22:25

• 0

#37 L'o_Malъvina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 35 повідомлень
  • Місто:киїф

Відправлено 22.04.2007 – 16:31

вже багато було сказано.
скажу свою думку...
давно вважаю,що стереотипи руйнують стосунки людей.
вони заважають побачити щось\когось такого, яким воно є насправді. стеротипи заважають бути таким, яким ти є насправді, бо здається, що ти не такий ,як потрібно...
стереотипів треба позбавлятись
  • 0

#38 ЧиНеЗанадтоДовгийвМенеНік

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 258 повідомлень

Відправлено 22.04.2007 – 16:37

особливо бісять стереотипи що залишились від часів СССР...
  • 0

#39 L'o_Malъvina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 35 повідомлень
  • Місто:киїф

Відправлено 22.04.2007 – 16:54

Перегляд дописуWishMaster (22.04.2007 17:37) писав:

особливо бісять стереотипи що залишились від часів СССР...

це ще фіг з ними, коли вони у батьків\дідусів\бабусів.
а коли такі стереотипи виплекані у народу нашого покоління?..
взагалі,ховайся.

Повідомлення відредагував L'o_Malъvina: 22.04.2007 – 16:55

• 0

#40 ЧиНеЗанадтоДовгийвМенеНік

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 258 повідомлень

Відправлено 22.04.2007 – 17:00

У у народу нашого покоління вони набагато рідше трапляються і імхо це згубний вплив батьків...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних