Перейти до вмісту

стереотипи

Повідомлень в темі: 172

#141 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 05.08.2009 – 10:28

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.08.2009 09:49) писав:

я про те чого не знаю не сперечаюсь. колір сонця не бачила, надто очі сліпить)))
а спитала про "все життя складається із стереотипів", бо не думала, що колір сонця може бути стереотипом.
"Сонце змінює колір" - приклад стереотипного твердження, адже розмова фактично йде про годину доби або погоду, а не про спектральні характеристики випромінювання сонця.

зазвичай стереотипи створюються з випадків людської поведінки в яких є більшість і меншість. і стосуються вони лиише людей та їх тарганів в голові. щодо кольорів — у всіх різне сприйняття, а хтось взагалі дальтонік. тому тут стереотипи дуже важко вигадати.
Дуже легко вигадати, якщо людина не розрізняє червоне і зелене, то може попутати світлофори і 99% стереотипно подумають, що він злісний порушник, а не те що він має проблеми із зором

ні це вже шизофренія)))
Це доволі стереотипна реакція називати божевіллям те чого не розумієш :)
  • 0

#142 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 05.08.2009 – 12:55

Так, парадокс в тому, що будь-яке твердження, якщо взяти його за основу для подальшого життя, одразу ж стає стереотипом. Все, що ми виконуємо, думаємо, не усвідомлено - це стереотип. Навіть емоції бувають стереотипні, якщо людина їх не усвідомлює.
Наприклад, ви знаходитеся на концерті гумору. На сцені людина прочитала таблицю множення - всі сміються : бо це ж концерт гумору - треба сміятися (стереотип).
Тепер ви - на цвинтарі. Ховають троюрідного дядю сестри чоловікової бабусі. Половина людей плаче, ви робите сумне обличчя і намагаєтеся думати про швидкоплинність життя. Бо це ж - сумний момент! (стереотип)
Рідко хто в таких стандартних (стереотипних) випадках прислухається до себе і усвідомлює, що це не смішно, або що йому зараз не сумно.
  • 0

#143 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 13:54

Перегляд дописуSergiy_K (5.08.2009 11:28) писав:

"Сонце змінює колір" - приклад стереотипного твердження, адже розмова фактично йде про годину доби або погоду, а не про спектральні характеристики випромінювання сонця.
та які тут стереотипи. це елементарне сприйняття. небо декому бачиться блакитним, декому синім, а ще комусь бузковим. це не стереотипи, а властивості зору.

Дуже легко вигадати, якщо людина не розрізняє червоне і зелене, то може попутати світлофори і 99% стереотипно подумають, що він злісний порушник, а не те що він має проблеми із зором
світлофори не поплутає, бо окрім кольорів вони мають ще стале розташування — верхній вогник, нижній вонгик. колір не побачить, але побачить де яскравіше. а ще є малюночки з чоловічком.

Це доволі стереотипна реакція називати божевіллям те чого не розумієш :)
хто сказав, що не розумію?)))

Перегляд дописуБлискавиця (5.08.2009 13:55) писав:

Так, парадокс в тому, що будь-яке твердження, якщо взяти його за основу для подальшого життя, одразу ж стає стереотипом. Все, що ми виконуємо, думаємо, не усвідомлено - це стереотип. Навіть емоції бувають стереотипні, якщо людина їх не усвідомлює.
стереотип — це те, що поєднує певну групу людей. стереотип не з’являється лише через одну людину. так має вважати більшість.

Наприклад, ви знаходитеся на концерті гумору. На сцені людина прочитала таблицю множення - всі сміються : бо це ж концерт гумору - треба сміятися (стереотип).
сміятисуться лише дурні. нормальна людина реагуватиме лише на те, що їй буде смішно.

Тепер ви - на цвинтарі. Ховають троюрідного дядю сестри чоловікової бабусі. Половина людей плаче, ви робите сумне обличчя і намагаєтеся думати про швидкоплинність життя. Бо це ж - сумний момент! (стереотип)
а в чому тут стереотип? знову ж таки ідіотизм намагатись щось вдавати. якщо сумно то сумно. якщо ні, то і на цвинтар не підеш і думати про „швидкоплинність життя“ не будеш.

Рідко хто в таких стандартних (стереотипних) випадках прислухається до себе і усвідомлює, що це не смішно, або що йому зараз не сумно.
не знаю жодної людини, яка сміятиметься чи сумуватиме, бо так роблять інші О_о
  • 0

#144 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 05.08.2009 – 14:52

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.08.2009 14:54) писав:

стереотип — це те, що поєднує певну групу людей. стереотип не з’являється лише через одну людину. так має вважати більшість.

Тут треба розрізняти "масові" стереотипи і особисті.

Та невже :) Пощастило, мабуть...
  • 0

#145 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 15:16

та які тут стереотипи. це елементарне сприйняття. небо декому бачиться блакитним, декому синім, а ще комусь бузковим. це не стереотипи, а властивості зору.
а що таке "властивість зору"?

світлофори не поплутає, бо окрім кольорів вони мають ще стале розташування — верхній вогник, нижній вонгик. колір не побачить, але побачить де яскравіше. а ще є малюночки з чоловічком.
в тебе стереотипне уявлення про дальтонізм, якщо контраст невеликий, то може й не побачити який "горить"

хто сказав, що не розумію?)))
З мого боку мала місце стереотипна реакція "якщо людина реагує так як, нмд, зазвичай реагують ті, хто не розуміє, то це свідчить, що вона не розуміє"))

сміятисуться лише дурні. нормальна людина реагуватиме лише на те, що їй буде смішно.
людині в більшій чи меншій мірі властиво "заражатись" емоціями інших, особливо в натовпі. Стосовно гумору це дуже поширено, щось є смішним в компанії, але не насамоті і навпаки.

а в чому тут стереотип? знову ж таки ідіотизм намагатись щось вдавати. якщо сумно то сумно. якщо ні, то і на цвинтар не підеш і думати про „швидкоплинність життя“ не будеш.
Ну на цвинтар ти підеш в більшості випадків не через напад суму, а тому що є такий звичай "проводжати в останню путь" разом з купою родичів, друзів, знайомих, сусідів померлого, а також друзів родичів, родичів знайомих тощо. Або заб"єш болт на стереотип, що цей звичай треба шанувати.

значить ти не спостережлива
  • 0

#146 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 16:08

Перегляд дописуbulbashka_aero (5.08.2009 15:52) писав:

Тут треба розрізняти "масові" стереотипи і особисті.
особисте переконання ще не є стереотипом. для цього потрібна більша кількість народу. почитайте визначення терміну

Перегляд дописуbulbashka_aero (5.08.2009 15:52) писав:

Та невже :) Пощастило, мабуть...
напевно

Перегляд дописуSergiy_K (5.08.2009 16:16) писав:

а що таке "властивість зору"?
а те, що не всі люди кольори бачать однаково.

в тебе стереотипне уявлення про дальтонізм, якщо контраст невеликий, то може й не побачити який "горить"
пан дальтонік чи лікар офтальмолог?

З мого боку мала місце стереотипна реакція "якщо людина реагує так як, нмд, зазвичай реагують ті, хто не розуміє, то це свідчить, що вона не розуміє"))
стереотипи — зло!)))

людині в більшій чи меншій мірі властиво "заражатись" емоціями інших, особливо в натовпі. Стосовно гумору це дуже поширено, щось є смішним в компанії, але не насамоті і навпаки.
то це не стереотипи, а велика чутливість чи емоційність. зрозуміло що в один момент вас плющитиме від звичайного пальця, а в наступний навіть яскравий анегдот не розсмішить. але одна справа смішно зараз та не смішно потім, і смішно бо комусь також смішно.

Ну на цвинтар ти підеш в більшості випадків не через напад суму, а тому що є такий звичай "проводжати в останню путь" разом з купою родичів, друзів, знайомих, сусідів померлого, а також друзів родичів, родичів знайомих тощо. Або заб"єш болт на стереотип, що цей звичай треба шанувати.
якщо мені не шкода людину, яка померла — не піду. і є різниця між звичаями та стереотипами.

значить ти не спостережлива
як раз навпаки. вдавані емоції такі очевидні)))
  • 0

#147 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 17:21

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.08.2009 17:08) писав:

особисте переконання ще не є стереотипом. для цього потрібна більша кількість народу. почитайте визначення терміну
визначення не читав, але засуджую! Хочу означити з кінця. Стереотипізацією мислення я назву існування "шаблонів думки" без їх достатнього критичного осмислення, а стереотипними - реакції та дії (зокрема судження) людини (окремо чи в якості члена колективу), які повторююцця в певних обставинах, що спричиняєцця стереотипізацією.

стереотипи — зло!)))
це - стереотип :)

а те, що не всі люди кольори бачать однаково.
сподіваюсь те що панна плутає фізіологію зору з оптичними властивостями об"єктів візуального спостереження не є для неї стереотипною ситуацією

пан дальтонік чи лікар офтальмолог?
пан дилетант, який проте пам"ятає, що чутливість монохроматичних рецепторів ока нелінійно змінюєцця по частотам світла і освітленості, тим більше що мова йде за контраст, в старих малояскравих світлофорах під прямими сонячними променями навіть цілком видющі могли поплутати що горить, а наше ДАІ нас береже :)

то це не стереотипи, а велика чутливість чи емоційність. зрозуміло що в один момент вас плющитиме від звичайного пальця, а в наступний навіть яскравий анегдот не розсмішить. але одна справа смішно зараз та не смішно потім, і смішно бо комусь також смішно.
а як щодо це "так тупо, що мені смішно, що комусь це дуже смішно" або навпаки "я не в'їхала, та мені пояснили і мені стало смішно"?

якщо мені не шкода людину, яка померла — не піду. і є різниця між звичаями та стереотипами.
Ага, є, звичаї - це вмотивовані суспільною традицією стереотипи поведінки, бувають й інші різновиди стереотипів, тому "стереотип" ≠ "звичай". Рада що ти не керуєшся стереотипом "звичаї треба завжди шанувати"

вдавані емоції такі очевидні)))
При майстерному виконанні незнайомою людиною вони очевидні лише досить спостережливим спостерігачам в стані концентрації уваги. Сподіваюсь панна має адекватну самооцінку в цьому плані і завжди є зібраною та уважною щодо інших, інакше це стереотип "мене ніхто не проведе", який не сприяє
  • 0

#148 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 17:38

Перегляд дописуSergiy_K (5.08.2009 18:21) писав:

визначення не читав, але засуджую! Хочу означити з кінця. Стереотипізацією мислення я назву існування "шаблонів думки" без їх достатнього критичного осмислення, а стереотипними - реакції та дії (зокрема судження) людини (окремо чи в якості члена колективу), які повторююцця в певних обставинах, що спричиняєцця стереотипізацією.
багато ви знаєте людей, які живуть поза суспільством?

це - стереотип :P
нєа. то девіз))))

сподіваюсь те що панна плутає фізіологію зору з оптичними властивостями об"єктів візуального спостереження не є для неї стереотипною ситуацією
якщо дві людини дивляться на один і той самий об’єкт за однаковимх умов, один каже, що то синє, другий — фіолетове. це я плутаю чи ні?

пан дилетант, який проте пам"ятає, що чутливість монохроматичних рецепторів ока нелінійно змінюєцця по частотам світла і освітленості, тим більше що мова йде за контраст, в старих малояскравих світлофорах під прямими сонячними променями навіть цілком видющі могли поплутати що горить, а наше ДАІ нас береже :D
тоді яка нафіг різниця дальтонік чи ні?)))

а як щодо це "так тупо, що мені смішно, що комусь це дуже смішно" або навпаки "я не в'їхала, та мені пояснили і мені стало смішно"?
це зовсім інша ситуація, ніж тупе слідування тому, що бачиш навколо.

Ага, є, звичаї - це вмотивовані суспільною традицією стереотипи поведінки, бувають й інші різновиди стереотипів, тому "стереотип" ≠ "звичай". Рада що ти не керуєшся стереотипом "звичаї треба завжди шанувати"
речі подібні, проте не тотожні.
до речі пан може нарешті зруйнує чийсь стереотип, що вміє лише флудити))))

При майстерному виконанні незнайомою людиною вони очевидні лише досить спостережливим спостерігачам в стані концентрації уваги. Сподіваюсь панна має адекватну самооцінку в цьому плані і завжди є зібраною та уважною щодо інших, інакше це стереотип "мене ніхто не проведе", який не сприяє
таких майстрів не так вже багато, погодьтесь.
самооцінка адекватна, можете намагатись дурити бідну нещасну дівчинку. авось повірю)))
  • 0

#149 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 19:02

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.08.2009 18:38) писав:

багато ви знаєте людей, які живуть поза суспільством?
жодного, і що?

нєа. то девіз))))
Девіз - спроба поширення стереотипу!

якщо дві людини дивляться на один і той самий об'єкт за однаковимх умов, один каже, що то синє, другий — фіолетове. це я плутаю чи ні?
"Якщо" :D Якщо двоє людей дивляцця на голографічну мітку під різними кутами і нічого при цьому не чули про такі "картинки", то вони можуть і не здогадатись помінятись місцями. Я до того і веду, що уявлення про "однаковість умов" - це раціональна основа стереотипізації, повної однаковості не існує ніколи, питання в тому наскільки суттєвими є відмінності (яка область дієвості "стереотипу") і коли їх шукати доцільно, а коли ні. Важливіше питання про гнучкість розуму, бо одне діло погоджуватись, що все відносно, всі знання мають межі застосування, а інше - психологічно некомфортно і неможливо жити піддаючи суміви все і вся. Існування "шаблонів" виправдане, проте інколи буває потрібним від них відмовлятись, але ліньки)(

тоді яка нафіг різниця дальтонік чи ні?)))
Аналогічно попередньому, наприклад, водій який знаходицця в секторі куди від світлофора відбиваєцця найбільше сонячного світла (кут падіння = куту відбивання) буде дезінформаваним, а решта можливо ні. нащастя в такому випадку його поінформує удар по бамперу :P добре що стереотип "якщо не бачу сигналу світлофора, то не треба слідкувати за рухом інших авто" - малопоширений

це зовсім інша ситуація, ніж тупе слідування тому, що бачиш навколо.
Так це не тупе, але слідування, бо з "сміятимуться лише дурні. нормальна людина реагуватиме лише на те, що їй буде смішно.
не знаю жодної людини, яка сміятиметься чи сумуватиме, бо так роблять інші" можна було дійти висновку, що ти поділяєш стереотип "раз мені зараз несмішні речі з яких сміюцця навколо, то це ніколи не спричинить моїх веселощів" :)

до речі пан може нарешті зруйнує чийсь стереотип, що вміє лише флудити))))
сподіваюсь ні :)

таких майстрів не так вже багато, погодьтесь.
погоджусь, на відміну від частоти стану неуважності в об"єктів маніпуляції
  • 0

#150 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 19:15

Перегляд дописуSergiy_K (5.08.2009 20:02) писав:

жодного, і що?
і те, що стереотип лише наслідок досвіду життя в суспільстві

"Якщо" :D Якщо двоє людей дивляцця на голографічну мітку під різними кутами і нічого при цьому не чули про такі "картинки", то вони можуть і не здогадатись помінятись місцями. Я до того і веду, що уявлення про "однаковість умов" - це раціональна основа стереотипізації, повної однаковості не існує ніколи, питання в тому наскільки суттєвими є відмінності (яка область дієвості "стереотипу") і коли їх шукати доцільно, а коли ні. Важливіше питання про гнучкість розуму, бо одне діло погоджуватись, що все відносно, всі знання мають межі застосування, а інше - психологічно некомфортно і неможливо жити піддаючи суміви все і вся. Існування "шаблонів" виправдане, проте інколи буває потрібним від них відмовлятись, але ліньки)
слухайте, то ви в сприйнятті кольорів стереотипи вигадали, чого від мене хочете?

Аналогічно попередньому, наприклад, водій який знаходицця в секторі куди від світлофора відбиваєцця найбільше сонячного світла (кут падіння = куту відбивання) буде дезінформаваним, а решта можливо ні. нащастя в такому випадку його поінформує удар по бамперу :P добре що стереотип "якщо не бачу сигналу світлофора, то не треба слідкувати за рухом інших авто" - малопоширений
українські дороги — то джунглі, які там стереотипи. там виживає той, хто майстерніше увертається та протискається або той хто в танку. суцільний хаос. і не треба мені от зараз писати, що то стереотип в мене такий)))

Так це не тупе, але слідування, бо з "сміятимуться лише дурні. нормальна людина реагуватиме лише на те, що їй буде смішно.
не знаю жодної людини, яка сміятиметься чи сумуватиме, бо так роблять інші" можна було дійти висновку, що ти поділяєш стереотип "раз мені зараз несмішні речі з яких сміюцця навколо, то це ніколи не спричинить моїх веселощів" :)
якісь у вас дивні висновки. якщо жарт не смішний зараз, але після пояснення стає кумедним, то чому б ні.
це ситуація з гумором інших народів, наприклад. іноді важко зрозуміти гру слів чи ще там щось.

погоджусь, на відміну від частоти стану неуважності в об"єктів маніпуляції
напевно так.
  • 0

#151 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 19:30

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.08.2009 20:15) писав:

стереотип лише наслідок досвіду життя в суспільстві
але проявлятись він може будь-де, це важливіше

слухайте, то ви в сприйнятті кольорів стереотипи вигадали, чого від мене хочете?
Це мені не дають спати лаври MythBusters :D

українські дороги — то джунглі, які там стереотипи. там виживає той, хто майстерніше увертається та протискається або той хто в танку. суцільний хаос. і не треба мені от зараз писати, що то стереотип в мене такий)))
Ти стереотипно ототожнила дороги міста, в якому мешкаєш, з українськими дорогами. Запевняю тебе, українські ліси - далеко не джунглі, їздити лісовими дорогами некомфортно лише після тривалого дощу :P
  • 0

#152 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 19:47

Перегляд дописуSergiy_K (5.08.2009 20:30) писав:

Це мені не дають спати лаври MythBusters :D
ще та зараза)))

Перегляд дописуSergiy_K (5.08.2009 20:30) писав:

Ти стереотипно ототожнила дороги міста, в якому мешкаєш, з українськими дорогами. Запевняю тебе, українські ліси - далеко не джунглі, їздити лісовими дорогами некомфортно лише після тривалого дощу :P
я об’їздила майже всю Україну, хіба на сході не дуже ознайомлена.
і не кожним лісом так просто проїдеш навіть в суху погоду. особливо якщо грунт піщаний, а в тебе повна машина туристичного знаряддя, хавки та 4 людей. і навіть в лісі бувають пробки ґґґґґґґ
то в кого ще тут з нас стереотипи зашкалюють?))))
  • 0

#153 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 23:00

Перегляд дописуЗимова Дівчина (24.03.2007 20:50) писав:

стереотипи.
що це на вашу думку?
дотримуєтесь чи ні?
боретесь?
як?
і чи варто з ними боротись?
Жиди є жиди, тут нічьо не поробиш, нажаль, ґґґ.
Решта стереотипів більше засіб приниження в розмові, ніж обмеження власного світогляду.
Не дотримуюсь, а використовую для спрощення прийняття неважливих рішень.
Навіщо боротися з грубіянами? Хіба ото привабити й замучити, гиги.
  • 0

#154 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 06.08.2009 – 01:15

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.08.2009 16:08) писав:

А звідколи це потрібно вивчити визначення, щоб мати власну думку?
Уявлення про стереотипи як про щось негативне - це теж стереотип. Все залежить від сфери застосування і обставин.
В дитинстві ми переймаємо стереотипи своїх батьків і оточення. З одного боку, це обмежує наш кругозір. А з іншого спрощує нам життя і часто дозволяє вижити.
Мале мишеня вчиться боятися кішки від батьків - отримує стереотип "кішка - зло". І хоча цей стереотип заважає мишеняті сприймати кішку повною мірою, приховуючи інші її риси, - але одночасно дозволяє вижити і пізнавати решту світу в усій його різноманітності.
Ті ж самі стереотипи значно спрощують наше повсякденне життя. Коли йдеться про ті речі, які абсолютно нема потреби щоразу обдумувати. Адже ми не обдумуємо щодня, яким маршрутом на роботу іти?! Натомість ми заміняємо цей щоденний процес створеним нами ж самими шаблоном-стереотипом. І маємо натомість вільний час, щоб ідучи на роботу подумати про сенс життя.
Стереотип стає негативним явищем, коли замість скласти власну думку про об’єкт, користаємося наявним чужим стереотипом. Проте коли навіть ми складемо одного разу власну думку про певний об’єкт, ми мимоволі створимо собі стереотип. І уже він - наш чесно створений стереотип - заважатиме нам продовжувати дослідження об’єкту, якщо його риси "виходитимуть за рамки".
Маючи певний життєвий досвід, ми так само маємо і певні стереотипи. Що добре, що погано, що можна робити, а від чого ліпше утриматися.
І якби ми їх - стереотипів - не мали, то, мабуть, довелося б нам щоразу вестися на прохання незнайомої циганки: "Дай п’ятдесят гривень - я тобі їх за годину поверну".
Мовчу вже про вибори... Бо "політики бершуть" - явно стереотип. Але коли політики п’ять виборів поспіль обіцяють поремонтувати дах, а я вірю (адже стереотипи - то зло), то кому ж гірше? :D
  • 0

#155 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 06.08.2009 – 08:54

Перегляд дописуzav (6.08.2009 00:00) писав:

Жиди є жиди, тут нічьо не поробиш, нажаль, ґґґ.
Решта стереотипів більше засіб приниження в розмові, ніж обмеження власного світогляду.
Не дотримуюсь, а використовую для спрощення прийняття неважливих рішень.
Навіщо боротися з грубіянами? Хіба ото привабити й замучити, гиги.
жартівник))))

Перегляд дописуbulbashka_aero (6.08.2009 02:15) писав:

А звідколи це потрібно вивчити визначення, щоб мати власну думку?
ну поняття так само як і будь-яке інше має своє наукове/термінологічне визначення. якщо ми сперечаємось про математичні чи лінгвістичні терміни, то таки спираємось на визначення, а не свою думку.

Уявлення про стереотипи як про щось негативне - це теж стереотип. Все залежить від сфери застосування і обставин.
В дитинстві ми переймаємо стереотипи своїх батьків і оточення. З одного боку, це обмежує наш кругозір. А з іншого спрощує нам життя і часто дозволяє вижити.
Мале мишеня вчиться боятися кішки від батьків - отримує стереотип "кішка - зло". І хоча цей стереотип заважає мишеняті сприймати кішку повною мірою, приховуючи інші її риси, - але одночасно дозволяє вижити і пізнавати решту світу в усій його різноманітності.
Ті ж самі стереотипи значно спрощують наше повсякденне життя. Коли йдеться про ті речі, які абсолютно нема потреби щоразу обдумувати. Адже ми не обдумуємо щодня, яким маршрутом на роботу іти?! Натомість ми заміняємо цей щоденний процес створеним нами ж самими шаблоном-стереотипом. І маємо натомість вільний час, щоб ідучи на роботу подумати про сенс життя.
ок перефразую. стереотипи, які псують тобі життя — зло.

Стереотип стає негативним явищем, коли замість скласти власну думку про об’єкт, користаємося наявним чужим стереотипом. Проте коли навіть ми складемо одного разу власну думку про певний об’єкт, ми мимоволі створимо собі стереотип. І уже він - наш чесно створений стереотип - заважатиме нам продовжувати дослідження об’єкту, якщо його риси "виходитимуть за рамки".
Маючи певний життєвий досвід, ми так само маємо і певні стереотипи. Що добре, що погано, що можна робити, а від чого ліпше утриматися.
І якби ми їх - стереотипів - не мали, то, мабуть, довелося б нам щоразу вестися на прохання незнайомої циганки: "Дай п’ятдесят гривень - я тобі їх за годину поверну".
знов таки скрізь стереотипи (як на мене то вони стосуються лише людської поведінки). тобто якби то була не циганка то дали б? здається не довіряти власне майно чужим людям, ким би вони не були за національністю/соц. статусом/расою — логічно.

Мовчу вже про вибори... Бо "політики бершуть" - явно стереотип. Але коли політики п’ять виборів поспіль обіцяють поремонтувати дах, а я вірю (адже стереотипи - то зло), то кому ж гірше? :D
політика передбачає певний відсоток брехні. це не стереотип, це факт. інакше нічого не досягти. публічні люди змушені багато брехати аби мати хоч трошки митей реального людського життя. до того ж брешуть усі! хтось більше, хтось менше. в кожного свої причини для брехні.
я теж часто брешу відповідаючи на питання про те як в мене справи — нормально. бо сенсу напрягати людей проблемами?
  • 0

#156 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 06.08.2009 – 09:47

І якби ми їх - стереотипів - не мали, то, мабуть, довелося б нам щоразу вестися на прохання незнайомої циганки: "Дай п'ятдесят гривень - я тобі їх за годину поверну".
але ж це стереотип "треба робити все що тобі кажуть", якби не було - не було б і бажання позичити (точніше був би рендомайз)

Перегляд дописуЗимова Дівчина (6.08.2009 09:54) писав:

ок перефразую. стереотипи, які псують тобі життя — зло.
наприклад стереотип "ходити в школу - марнувати час, який можна використати для ігор"
  • 0

#157 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 06.08.2009 – 09:48

Перегляд дописуSergiy_K (6.08.2009 10:47) писав:

наприклад стереотип "ходити в школу - марнувати час, який можна використати для ігор"
не чув такого стереотипу))) Чув навпаки
  • 0

#158 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 06.08.2009 – 10:04

Перегляд дописуФабрегас (6.08.2009 10:48) писав:

не чув такого стереотипу))) Чув навпаки

от приклад формування стереотипів з різних джерел :D
  • 0

#159 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 06.08.2009 – 10:20

Перегляд дописуSergiy_K (6.08.2009 10:47) писав:

а чим і як воно псує життя? і з чого ви взяли, що то стереотип а не самонавіювання лінивої дурної дитини?
і от скажіть, що то не шизофренія — скрізь стереотипи бачити
  • 0

#160 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 06.08.2009 – 11:35

Перегляд дописуЗимова Дівчина (6.08.2009 11:20) писав:

а чим і як воно псує життя? і з чого ви взяли, що то стереотип а не самонавіювання лінивої дурної дитини?
нічим не псує)) Яка різниця як виник стереотип? "лінова дурна дитина" - тому що не хоче ходити в школу? Це стереотип :P

Перегляд дописуЗимова Дівчина (6.08.2009 11:20) писав:

і от скажіть, що то не шизофренія — скрізь стереотипи бачити
От і скажіть, що це за стереотипне непомічання стереотипів? :D
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних