Перейти до вмісту

Ноутбук чи стаціонарний комп'ютер?

Повідомлень в темі: 299

Опитування: Ноутбук чи стаціонарний комп'ютер? (143 користувачів проголосувало)

що краще?

1. Комп (79 голосів [55.24%])

Процент голосів: 55.24%

2. Ноут (64 голосів [44.76%])

Процент голосів: 44.76%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#81 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1007 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Житомир

Відправлено 14.03.2007 – 16:25

zav
Щось схоже на оце? :cool1:
http://laptop.mobiln...qosmio_g30_145/
  • 0

#82 Mr.Ripley

(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)(͡° ͜ʖ ͡°)

• Користувачі
  • 4665 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 14.03.2007 – 18:17

Перегляд дописуweb-nation.org (14.03.2007 13:47) писав:

імхо - тупе опитування :angry1:

що краще - ложка, чи виделка?
комп"ютер, це лише інструмент з розшириними можливостями. Трішки розуму і стаціонарна тачагка шуміти не буде, про перевагу відсутності дисковода - взагалі тупізм, ну не подобається - виковиряй його :cry: , так само як і ноут - мона взяти з класним екраном, зручною клаваю, гвинтом на мільярд терабайт і оперативою аналогічно...

як то кажуть наші сусіди - бред...

Якраз акутальна тема а не бред.
  • 0

#83 Денис :)

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 585 повідомлень
  • Місто:Столиця

Відправлено 15.03.2007 – 12:07

Перегляд дописуLOG (14.03.2007 18:14) писав:

Якраз акутальна тема а не бред.
І в чому її актуальність?
Як ти собі уявляєш фоторетушера з ноутбуком? Наврядчи ТФТ матриця зможе задовольнити потреби в передачі кольорів та інших вузькоспеціологічних аспектів.
І як ти уявляєш менеджера по роботі з клієнтами зі стаціонарною станцією? В його обов"язки входить виїзд до клієнта і, наприклад, демонстратування йому чогось на екрані монітору... Так що, йому з собою тягати кравчучку з системником, чи водити клієнта у інтернет найближче кафе?

повторююсь - що краще, ложка, чи виделка? :angry1:

(для zav - швейцарський ніж якось дивно буде виглядати у руці дівчини за умови її знаходження в якомусь тихому італійському ресторанчику у центрі Мілану...)
  • 0

#84 Провінціал

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 26 повідомлень
  • Місто:Умань

Відправлено 15.03.2007 – 18:55

Перегляд дописуweb-nation.org (14.03.2007 13:47) писав:

імхо - тупе опитування :angry1:

що краще - ложка, чи виделка?
комп"ютер, це лише інструмент з розшириними можливостями. Трішки розуму і стаціонарна тачагка шуміти не буде, про перевагу відсутності дисковода - взагалі тупізм, ну не подобається - виковиряй його :cry: , так само як і ноут - мона взяти з класним екраном, зручною клаваю, гвинтом на мільярд терабайт і оперативою аналогічно...

як то кажуть наші сусіди - бред...
Дозвольте не погодитись...з приводу тупості опитування...
Зрозуміло,що автор теми вибирає комп'ютер для себе,для дому (якби автор був менеджером з обслуговування клієнтів або дизайнером-таке питання взагалі не виникло б..)
І не бачу нічого тупого в тому,що автор перед вибором вирішив послухати людей,звернутись до досвіду інших користувачів ,щоби мати підстави для розмірковування та зважити всі переваги та недоліки вказаних апаратів...
Саме так чинять мудрі люди.
Знаєте-" Розумний вчиться на своїх помилках.Мудрий -на помилках інщих."
Звичайно, машина береться під конкретні задачі. Але ІМХО попередньо ніщо не заважає оцінити та вислухати плюси та мінуси одних та других машин...
Перепрошую...
  • 0

#85 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 15.03.2007 – 19:16

Блєа..... кагпамнє ви в космос летите.
Які в дупу нанокомпутори?
Зараз будь-яка машина, з якої пишуть на цьому форумі розроблена за архітектурою фон Неймана в 33 році здається. Якщо вам потрібно апарат іншої архітектури, то це вам коштуватиме не менше чим хороший під.їзд в центрі Києва.

Автор відверто слиниться, напевне хоче сказати, що в нього супер ноут, а всі шо сидять на PC -- просто бики. Куда їм до такого ріального пассана. :angry1:

До мінусів ноута можна віднести проблеми з охолодженням. Там досить хитра система: кулєр ззовні охолоджує два мідних дрота, які йдуть вже безпосередньо на працесор і його охолоджують. Так от, на цих мідних дротах є характерна смазка, яка з часом (3 місяці інтенсивного використання) висихає. Щоб в сервісному центрі замінили цю смазку потрібно виложити 30 паперів, шо не є критично, але досить нецікаво мені як користувачу ноута. Ну першого разу я відвідав цей центр, мені замінили смазку, я подивився шо там роботи на 15 хв. І ціна тої смазки відсили 2 доллара. Наступного разу міняв вже сам, не менш вдало. До чого веду: ноут дорогий в обслуговуванні.

ше шось згадаю, то напишу.
  • 0

#86 Провінціал

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 26 повідомлень
  • Місто:Умань

Відправлено 15.03.2007 – 22:25

Перегляд дописуXobb_Xopxe aka hobit (15.03.2007 19:13) писав:

Які в дупу нанокомпутори?
Автор відверто слиниться, напевне хоче сказати, що в нього супер ноут, а всі шо сидять на PC -- просто бики. Куда їм до такого ріального пассана. :angry1:

Мдя....неприємно.
Спочатку здалось,що тут виключно гречно та культурно спілкуються.
Соррі за оффтоп( я модерую інший український форум..за подібні персональні вислови в адресу іншого користувача будь-який користувач там був би покараний..якщо подібні висловлювання дозволяють собі модератори..то прошу пробачення у шановного товариства- я явно не туди потрапив..всього найкращого і успіхів!)
  • 0

#87 Mr.Ripley

• Користувачі
  • 4665 повідомлень

Відправлено 16.03.2007 – 21:40

Перегляд дописуXobb_Xopxe aka hobit (15.03.2007 19:13) писав:

Автор відверто слиниться, напевне хоче сказати, що в нього супер ноут, а всі шо сидять на PC -- просто бики. Куда їм до такого ріального пассана. :8:
:D Я тобі друг? брат чи сват? Ти так вдома можеш розмовляти - слиниться ріальний пассан/ :8: :D
:angry1: :cry:

А на рахунок теми:
комп у мене такий:
Проц 733 селерон
ОЗП 128 метрів
відео 32 метри вбудоване
Комбо
Дисковод
Монітор 753с Самсунг 17дм ЕЛТ

Тема для того? щоб вирішити, що краще брати/
Необхідності купувати комп'ютер не бачу, пишіть всі переваги і недоліки щодо вибору.
На рахунок ретушера то до ноута можна підєднати будь-який монітор, тому цей недолік не враховуйте/
  • 0

#88 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • 666 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 16.03.2007 – 22:18

Перегляд дописуLOG (16.03.2007 22:37) писав:

Тема для того? щоб вирішити, що краще брати/
Необхідності купувати комп'ютер не бачу, пишіть всі переваги і недоліки щодо вибору.
На рахунок ретушера то до ноута можна підєднати будь-який монітор, тому цей недолік не враховуйте/

Так ще раз кажу.. Спочатку треба дізнатись ДЛЯ ЧОГО ??!!?? треба машину, а потім пропонувати щось порівнюючи недоліки та переваги
  • 0

#89 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень
  • Місто:Scorpio const.

Відправлено 17.03.2007 – 11:13

В основному потужність компа впирається в ігри. За 500 баксюків можна взяти нормальну машину з 17дюймовим тфт, 512метрами памяті і 160гіговим хардом. Для роботи з головою хватає. Але якщо, припустим хочеш шпіляти готику 3, ще й на вісті, то як мінімум 2гіга оперативки, відео не нижче х1600\7600 і проц щоб рівнявся по рейтингу продуктивності до пенька4 3.0, а ще краще 2ядерний. Так що все впирається тільки в ігри(для домашнього юзера).
  • 0

#90 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень

Відправлено 17.03.2007 – 12:54

Перегляд дописуkost (17.03.2007 11:10) писав:

В основному потужність компа впирається в ігри. За 500 баксюків можна взяти нормальну машину з 17дюймовим тфт, 512метрами памяті і 160гіговим хардом. Для роботи з головою хватає. Але якщо, припустим хочеш шпіляти готику 3, ще й на вісті, то як мінімум 2гіга оперативки, відео не нижче х1600\7600 і проц щоб рівнявся по рейтингу продуктивності до пенька4 3.0, а ще краще 2ядерний. Так що все впирається тільки в ігри(для домашнього юзера).

Не можу погодитися, що така конфігурація є достатньої для роботи у всіх випадках. Наприклад, для Photoshop CS2 це взагалі мінімальі вимоги.

Думаю, треба шукати компроміс між необхідністю мобільності та зручністю роботи. Я навіть у поїздки беру з собою повноформатну клавіатуру та мишу. А у дома однозначно надаю перевагу настольному. Можна, звичайно, взяти ноут з великим екраном та клавіатурою. Але чи буде він зручним для частого транспортування?

Та й цінова різниція хоча і значно зменшилася за останні два роки, та все ж не дкже мала.
  • 0

#91 Mr.Ripley

• Користувачі
  • 4665 повідомлень

Відправлено 17.03.2007 – 19:40

Якшо в ігри не ганятись та ше й лінукс собі поставити, то навіть найдешевшого ноута з головою вистачить.

Необхідності у вінті на 160 ГБайт не бачу - 40 з головою вистачає, все інше на ДВД-РВ можна записати.
На рахунок ОЗП, то чим більше то краще, на ноут спокійно доставити можна.

Клавіатура яка на ноуті, мене повністю влаштовує (навіщо цифрова клавіатура взагалі)
Мишу можна купити спеціально для ноутбука.
Оптимальний варіант - бездротова миша і клавіатура.
На рахунок різниці в ціні 500-700 грн викласти не так вже і шкода.
Тим більше в ноутбуці вбудована клавіатура.
Тачпад є, хоча незручно але все ж використовувати можна.
Батарея - це дуже велика перевага, тим більше окремо батарея не менше 100 баксів коштує, продати спокійно можна.
Тому для домашнього користування взагалі переваг звичайного компютера не бачу.
Тим більше в останній час ноутбуки впали в ціні.
  • 0

#92 Mr.Ripley

• Користувачі
  • 4665 повідомлень

Відправлено 18.03.2007 – 20:22

Останні мої порівняння доводять те, що зараз різниця коливається від 100 до 150 баксів
  • 0

#93 Evol

Старійшина

• Користувачі
  • 1846 повідомлень

Відправлено 18.03.2007 – 21:00

Перегляд дописуLOG (17.03.2007 19:40) писав:

Тому для домашнього користування взагалі переваг звичайного компютера не бачу.
отут, як то кажуть, якраз і "брєд" :angry12:
  • 0

#94 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 18.03.2007 – 22:51

Користі від ноутбука як більш-менш універсальної станції для дому(навіть виключаючи ігри) - 0!
ІМХО ноутбук потрібен:
1) для тих, хто часто змінює місце "дислокації" і хоче постійно бути з "тачкою" - в основному робота, вардрайв і т.д.
2) для понтів
3) для збочинців
Різниця у вартості ноутбука і стаціонарного ПК однакової потужності - набагато більше буде, ніж 100-150 у.е.
І взагалі, як я вже писав, найкращий варіант - мати дома нормальний, потужний ПК, а при собі - дешевий ноут. І це вийде дешевше, ніж НОРМАЛЬНИЙ портативник.
  • 0

#95 vov41k

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 304 повідомлень
  • Місто:Сміла

Відправлено 18.03.2007 – 23:46

Ноутбук прикольний тим що він компактний за розмірами! А так то фігня! Монітор 15 дюйм графіка на ньому попсова! Щей і зараджати треба! Але класно що завжди можна взяти з собою... Я більше прихильник стаціонарних компів! :angry12:
  • 0

#96 Mr.Ripley

• Користувачі
  • 4665 повідомлень

Відправлено 19.03.2007 – 00:33

Перегляд дописуMagero (18.03.2007 22:51) писав:

Різниця у вартості ноутбука і стаціонарного ПК однакової потужності - набагато більше буде, ніж 100-150 у.е.

Конкретні приклади наведи. :angry12:
  • 0

#97 Jarlax

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 186 повідомлень
  • Місто:Львів, Мензоберранзан

Відправлено 19.03.2007 – 18:12

Мдя, 40 Гб хватає - класно сказано :angry12: . В мене зараз сумарно 240 Гб, є ДВД-РВ (1-2 рази в місяць купляю пачку з 12 дисків), і все-одно сказати, що в мене місця багато язик не повертається - зараз сумарно вільно гігабайт 5.

512 метрів оперативки для роботи хіба секретаркам вистачає (Word, Excel + Солітер ;) ). Для кодування відео, програмування (не під дос :( ) графіки (особливо 3д) треба пам'яті більше 1 Гб (звичайно, є віртуальна пам'ять, тобто все, що я описав можна робити з 256 мегабайтами, але про якусь мінімальну продуктивність, а тим більше про комфорт роботи говорити не можна буде).

Про різницю вартості - згадувався ноутбук Toshiba (здається) - дійсно продуктивна конфігурація за 3000 баксів. Десктоп (оверклокерський, з посередньою акустикою і 17 TFT) кращої продуктивності я зберу за 1200 долярів. Після розгону буде як екстрім едінш нерозігнаний, а це вже багато про що каже. Якщо не впирається в ціні, то можна брати ноутбук від фірми "Небеса" (фантастична продуктивність за 5000 долярів). Чим менш продуктивний ноут, тим менша різниця в ціні між ним і аналогічним ПК буде - цілком логічно. Але 100-150 доларів - Ви певно порівнюєте фірми різної цінової категорії, або (ймовірніше) готові конфігурації з магазинів. Різниця, якщо брати на одній фірмі ноутбук і комплектуючі для ПК (скласти і протестити не так складно) буде як мінімум 200 доларів (то з прикладом ноутбука за 600 баксів).

P. S. Універсальний кардрідер бачив, якщо не помиляюсь, за 38 долярів - так що його перетворювати в хто-зна яку перевагу ноутбука не варто.
  • 0

#98 Mr.Ripley

• Користувачі
  • 4665 повідомлень

Відправлено 19.03.2007 – 23:01

Перегляд дописуJarlax (19.03.2007 18:12) писав:

Мдя, 40 Гб хватає - класно сказано :angry12: . В мене зараз сумарно 240 Гб, є ДВД-РВ (1-2 рази в місяць купляю пачку з 12 дисків), і все-одно сказати, що в мене місця багато язик не повертається - зараз сумарно вільно гігабайт 5.
А у мене колись був вінчестер на 1,2 Гбайти - мені вистачало. Все писав на СД-РВ

512 метрів оперативки для роботи хіба секретаркам вистачає (Word, Excel + Солітер ;) ). Для кодування відео, програмування (не під дос :( ) графіки (особливо 3д) треба пам'яті більше 1 Гб (звичайно, є віртуальна пам'ять, тобто все, що я описав можна робити з 256 мегабайтами, але про якусь мінімальну продуктивність, а тим більше про комфорт роботи говорити не можна буде).
У мене 128 ОЗУ - працюю з CorelDRAW, мені вистачає.

Але 100-150 доларів - Ви певно порівнюєте фірми різної цінової категорії, або (ймовірніше) готові конфігурації з магазинів. Різниця, якщо брати на одній фірмі ноутбук і комплектуючі для ПК (скласти і протестити не так складно) буде як мінімум 200 доларів (то з прикладом ноутбука за 600 баксів).
Брав конкретні комплектуючі з однієї конкретної фірми, можу викласти всі розрахунки

P. S. Універсальний кардрідер бачив, якщо не помиляюсь, за 38 долярів - так що його перетворювати в хто-зна яку перевагу ноутбука не варто.
А я бачив за 20 долярів :)

Повідомлення відредагував LOG: 19.03.2007 – 23:05

• 0

#99 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 19.03.2007 – 23:28

То ви невпорядковано використовуєте простір, але для вас є рішення - зовнішнє сховище інформації: від звичайного зовнішнього диску з інтерфейсом USB-FireWire до NAS.

Із тих програм, що я використовую, найбільше завантажує оперативну пам'ять... вгадайте що? Opera. Ну, це крім Photoshop. Суто для роботи 512 МБ ОЗП вистачає, ще й залишається.

Про різницю вартості - згадувався ноутбук Toshiba (здається) - дійсно продуктивна конфігурація за 3000 баксів.
Як я нещодавно роздивлявся ціни, то більше $2200 не бачив... решта $800 - це, певно, BlueRay.

Перегляд дописуLOG (19.03.2007 23:01) писав:

А у мене колись був вінчестер на 1,2 Гбайти - мені вистачало. Все писав на СД-РВ
У мене 128 ОЗУ - працюю з CorelDRAW, мені вистачає.
Тепер із вами...
Про 128 МБ ОЗП ви той-во-во... хвантазуєте: ядро операціних систем Windows 2000 і вище займає більше 128 МБ. Працювати, звісно можна, але буде перевантажений жорсткий диск, внаслідок чого отримаємо: значне уповільненні роботи /це ледарям треба ставити 128 МБ - тоді більше відпочиваєш, замість працювати/, пришвидчений вихід його з ладу.
Щодо жорсткого диску 1.2 ГБ: загалом згоден, але мій робочий Seagate Barracuda чи-то 6, чи-то 7 80 ГБ напружує мене не місткістю, а саме швидкістю - характер роботи потребує SATA, бо черга команд.
  • 0

#100 Lactarius

Генеральний писар

• Користувачі
  • 976 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 20.03.2007 – 00:31

Там про вай-фай казали... Знаю шо в головному корпусі ЛНУ є як мінімум 2 точки доступу
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних