Перейти до вмісту

Чи помруть книжки?

Повідомлень в темі: 327

Опитування: Чи помруть книжки? (219 користувачів проголосувало)

Чи замінять електронні книги паперові?

1. ТАК :) (28 голосів [12.79%])

Процент голосів: 12.79%

2. НІ :) (159 голосів [72.60%])

Процент голосів: 72.60%

3. Залишаться як згадки про минуле (в пилюці на полицях) (32 голосів [14.61%])

Процент голосів: 14.61%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#61 Selena

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 28.12.2007 – 09:36

Сварус , якщо Вам треба тягнути в парк чемодан книг, то Ви явно не збираєтесь почитати просто щось для себе, щоб розслабитись і гарно провести час :) Веду до того, що якщо читаю якусь книгу, то це одна книга і саме її (одну) взяла б в парк :lol:

Припустимо Ви читаєте книгу і маєте її цифровий аналог (така електронна книга, про яку тут писали )... Що з собою Ви візьмете в той же парк (раз ми вже його чіпились :D ) ? Просто цікаво, що Ви оберете, що Вам ближче :wub:
  • 0

#62 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 28.12.2007 – 12:04

Перегляд дописуSelena (28.12.2007 09:36) писав:

Припустимо Ви читаєте книгу і маєте її цифровий аналог (така електронна книга, про яку тут писали )... Що з собою Ви візьмете в той же парк (раз ми вже його чіпились :D ) ? Просто цікаво, що Ви оберете, що Вам ближче :P
Ну все залежить чи потрібно з неї надьоргати цитат, користуватись пошуком, коротше "для роботи" чи "для розваги"? Якщо друге, то поки що папір зручніший, але це не достоїнство паперу, а лише недосконалість цифрової технології, імхо. І знову ж таки, якщо стоятиме питання - КПК має бути завжди зі мною, а от чи брати книжку? Некоректне порівняння, згоден, але факт той, що навряд чи розумно тягнути "зайвий багаж", також імхо, звісно. :(
  • 0

#63 НАТАЛОЧКА

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 164 повідомлень
  • Місто:Кривий Ріг

Відправлено 28.12.2007 – 18:20

Особисто мені цікавіше читати справжні паперові книжки, ніж електронні, хоча електронні всеж економніше по грошам читати
  • 0

#64 Agata

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 162 повідомлень
  • Місто:Кривий Ріг

Відправлено 28.12.2007 – 22:15

по грошам економніше читати книжки з букіністичних магазинів :D
від електроних болять очі...
у електроних немає "душі", є щось таке захоплююче коли береш до рук стару книжку, з потертою палітуркою... яку до тебе читало багато людей...це вже означає що книжка цікава...
не меньш захоплююче коли розкриваєш нову книжку, особливо таку за для якої оббігала не один книжковий магазин...
ні електронні книжки ніколи не замінять справжні, навіть якщо з роками стануть більш компактними...
  • 0

#65 Руденька

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 271 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 28.12.2007 – 22:30

Це ж так незручно - читати з екрана!
У мене ціла купа книжок, які хочу прочитати і скачала собі вже давно, але так і не починаю - бо з комп"ютера - то бє
І коли є вибір - заритись у теплий плед і затишно почитати книжку чи сидіти перед компом як сиджу на роботі, під час навчання, і взагалі постійно.. нє, не вмовляйте :D
  • 0

#66 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 28.12.2007 – 23:08

Перегляд дописуSelena (28.12.2007 09:36) писав:

Сварус , якщо Вам треба тягнути в парк чемодан книг, то Ви явно не збираєтесь почитати просто щось для себе, щоб розслабитись і гарно провести час B) Веду до того, що якщо читаю якусь книгу, то це одна книга і саме її (одну) взяла б в парк :D

Припустимо Ви читаєте книгу і маєте її цифровий аналог (така електронна книга, про яку тут писали )... Що з собою Ви візьмете в той же парк (раз ми вже його чіпились :) ) ? Просто цікаво, що Ви оберете, що Вам ближче :P
Чому ж? Просто я наперід не знаю що саме я захочу читати :( Поки я вдома, можу хотіти читати журнал "Наука и жизнь", вийду на вулицю - захочу почитати "Кощуни" Ярослава Ороса. Трішки походжу і захочу читати "UML". А іноді взагалі хочеться почитати словник іншомовних слів. А нести з собою підшивку журналів, кількістю 20(років)*12(місяців)=240(а ще якщо згадати про журнал "Химия и жизнь" :) ) + нетоненький словник і тд. трішки незручно буде. Цифровий планшет вагою 200грам з wi-fi доступом до інтернет чи радіодоступом до комп`ютера, що залишився вдома, значно краще...

Безумовно що наразі мені ближчою є книга. Але ми говоримо про майбутнє і про перспективу...та й не слід забувати про такі речі як пташечки на деревах...автомобілі, які вперто їздять по баюрах і тд. Не хотілось аби книгу було споганено, її буде значно важче "реставрувати" ніж той самий гіпотетичний планшет :D Крім того я ще не тримав таку електронну книжку в руках, тому об`єктивно сказати не можу...можливо навіть з "естетично" і точки зору "насолоди" краще буде тримати в руках саме його а не сучаснку паперову книжку :P
  • 0

#67 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 28.12.2007 – 23:55

Перегляд дописуСварус (28.12.2007 23:08) писав:

Крім того я ще не тримав таку електронну книжку в руках, тому об`єктивно сказати не можу...можливо навіть з "естетично" і точки зору "насолоди" краще буде тримати в руках саме його а не сучаснку паперову книжку :D

Я тримав. Неестетично і не краще, особисто мені, як книгоману.
А "не знаю, що захочу почитати" - мені таке невідомо. Це може означати невміння концентруватися на одному предметі, розпорошення уваги на кілька різних планів, через що нормально не вивчається жоден. Може і є такі унікуми, які можуть це робити якісно, але я таких не зустрічав.
Тому для мене книжки ніколи не помруть.
Хоча щодо деяких цього хотілося б - усіляких там Донцових та іншої маячні.

Особисто я бачу розвиток таким - книжки перейдуть в електронну форму, оскільки через намагання зберегти ліси вони стануть дорогими, а читати в е-форматі їх стане зручніше. І тільки для таких "стукнутих" по голові фанатиків, як я, буде можливість, тицьнувши кнопку замовлення на сайті, отримати не диск чи файл, а спеціально для мене віддрукований екземпляр, можливо навіть створений за моїми параметрами.
  • 0

#68 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 29.12.2007 – 00:44

Перегляд допису-=VJ=- (28.12.2007 23:55) писав:

А "не знаю, що захочу почитати" - мені таке невідомо. Це може означати невміння концентруватися на одному предметі, розпорошення уваги на кілька різних планів, через що нормально не вивчається жоден.
Що є то є...хочеться знати ВСЕ. Ну по крайній мірі дуууже багато. А в результаті або кидаєшся як той холодний і голодний на стіл з скатекрою-самобранкою (і потім лежиш і корчишся від болю в животі) або навпаки дивишся на те все і тупо ігноруєш з невідомих самому собі причин (читати - зневіри в осягненні всіх знань, що по суті лінь є ). Та й таке) Хоча є і приємні вийнятки, не без того)
  • 0

#69 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 29.12.2007 – 09:19

Перегляд дописуСварус (29.12.2007 00:44) писав:

Що є то є...хочеться знати ВСЕ.

Знаю :P Треба вміти боротися. Сказати собі "Зупинись", відкласти десяток книжок, систематизувати теми, які хочеш вивчити, взятись за одну і вивчати її доти, доки не набридне або не будеш знати стільки, скільки на цей момент вважаєш за потрібне. Художню літературу для розвантаження можна читати в перервах - особисто мені це не заважає.
У мене все чітко поділено - дорогою на роботу та з роботи я читаю ГПК, Новинар та Український тиждень, які купую в кіоску дорогою. На роботі, якщо є час, читаю електронні енциклопедії.
Наукову літературу я не можу читати уривками, нічого не запам"ятовую і не можу як слід переключитись на опрацьовування матеріалу, тому її залишаю на вихідні.
Художню читаю вечорами в будні, інколи паралельно кілька книжок, розподіляючи на серйозні, над якими треба думати, та легковажне "чтиво" для відпочинку голови.
От десь так :D

Повідомлення відредагував -=VJ=-: 29.12.2007 – 09:22

• 0

#70 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 29.12.2007 – 09:22

Книжки люблю фанатично) але щойнокуплені читати нудно, наьато цікавіше - із бібліотеки, або з чужої колекції... Тоді книжка маю історію, пахне по-іншому... :D
  • 0

#71 Selena

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень

Відправлено 29.12.2007 – 12:44

Сварус , розумію, що говоримо про майбутнє книги, просто стала цікава Ваша думка B)

Цитата

Безумовно що наразі мені ближчою є книга.
Дякую за відповідь на питання :(

-=VJ=- ,

Цитата

Особисто я бачу розвиток таким - книжки перейдуть в електронну форму, оскільки через намагання зберегти ліси вони стануть дорогими, а читати в е-форматі їх стане зручніше. І тільки для таких "стукнутих" по голові фанатиків, як я, буде можливість, тицьнувши кнопку замовлення на сайті, отримати не диск чи файл, а спеціально для мене віддрукований екземпляр, можливо навіть створений за моїми параметрами.
Цілком з Вами згодна :D Також запишу себе до "стукнутих по голові фанатиків" :D І ще... Про Донцову і т.д. - правильно сказали :P (не в обіду її шанувальникам).

Не виходить в мене читати з екрану, нічого не вдію з тим... Некомфортно мені ще й тому, що маю поганий зір, і очі швидко змучуються. Але це не головна причина. Як писала, просто хочу відчувати книгу :)
  • 0

#72 Lady Erato

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 882 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 29.12.2007 – 14:56

Спірне питання..
Ніяка електроніка не замінить запаху сторінок, шелесту при перегортанні, можливості доторкнутись до слів, букв і емоцій...
З іншої сторони, ми жием в такий час, що просто нема часу (вибачте за тафтологію) шукати книги, купувати книги .. тобто набагато швидше і дешевше скачати з нету, прочитати і стерти.. і місця не займає, і порохом не припадає...
Як на мене, то я ЗА класичного виду книги...
  • 0

#73 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 29.12.2007 – 15:44

Перегляд дописуLady AD (29.12.2007 14:56) писав:

Спірне питання..
Ніяка електроніка не замінить запаху сторінок, шелесту при перегортанні, можливості доторкнутись до слів, букв і емоцій...

Для деяких технократів це нічого не вартує :D
  • 0

#74 sam

Just a man...

• Користувачі
  • 660 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 29.12.2007 – 17:05

Читати люблю саме паперові книжки, але з собою постійно маю кпк щоб мати змогу почитати в дорозі...

У паперової книги суттєва перевага - у неї не сяде батарея.
А ще - її просто приємно тримати в руках, вдихати запах паперу і фарби...
  • 0

#75 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 29.12.2007 – 17:38

Про запахи тут вже говорил вище - можна ароматизаторами користуватись.
от токсикомани! :D
  • 0

#76 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Місто:Roma

Відправлено 29.12.2007 – 17:50

Перегляд дописуСварус (29.12.2007 16:38) писав:

Про запахи тут вже говорил вище - можна ароматизаторами користуватись.
от токсикомани! :D
але от знаєш, одне діло коли книжка так пахне, а інше, коли щось інше має той же запах. Це те саме коли чоловік пахне жіночими парфумами, розумієш?)))
Особисто я не люблю запах старих книжок. І взагалі коли воно понищене, зачитане і т.д. Але от як пахнуть нові-люблю.
Висновок: книжки не зникнуть, бо люди або токсикомани, або консерватори, або консерватори-токсикомани
  • 0

#77 sam

Just a man...

• Користувачі
  • 660 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 04.01.2008 – 10:20

книжки не зникнуть.

Як мінімум доти, доки вони будуть мати можливість приносити прибуток.
  • 0

#78 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 04.01.2008 – 11:03

Перегляд дописуsam (4.01.2008 10:20) писав:

книжки не зникнуть.

Як мінімум доти, доки вони будуть мати можливість приносити прибуток.
тю, кінна їзда теж приносить прибуток, питання в тому що буде масовим носієм тексту в майбутньому: електронний папір чи може люди взагалі слухатимуть книжки чи читатимуть напряму "в моск" через електронно-нейронні інтерфейси :cool2: а папірець лишиться для аристократів і дегенератів (звиняйте за совєтизм ;) )
  • 0

#79 тамрико

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 04.01.2008 – 17:01

Як і в минулому, так і в майбутньому - паперова книжка буде завжди! Але для інформації та пошуку зручно використовувати інтернет. До речі, так я ознайомилася з розділами нового роману і зацікавилася автором Д. Бондаренком
  • 0

#80 бульбашка...

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 40 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.01.2008 – 17:04

та ну..книжка ніколи не вмре.. ні один фільм не передасть такі враження як книга.. читаючи ми уявляєм свої персонажів...свій інтерєр...автор нам підкаже шо це крісло, але ми вже уявлятимимо його так як це подобається нам... так шо як на мене..то вона вічна!...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних