Перейти до вмісту

Чи помруть книжки?

Повідомлень в темі: 327

Опитування: Чи помруть книжки? (219 користувачів проголосувало)

Чи замінять електронні книги паперові?

1. ТАК :) (28 голосів [12.79%])

Процент голосів: 12.79%

2. НІ :) (159 голосів [72.60%])

Процент голосів: 72.60%

3. Залишаться як згадки про минуле (в пилюці на полицях) (32 голосів [14.61%])

Процент голосів: 14.61%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 Fatal1ty

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 126 повідомлень
  • Місто:м.Житомир

Відправлено 14.06.2007 – 16:07

Ні не бути такому
  • 0

#42 Юна_Лель

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:майжеЛьвів

Відправлено 03.07.2007 – 00:45

Ні-ні-ні! Вірю,що вони будуть завжди.
Я наприклад не можу читати з монітора,мушу щось тримати в руках,вертіти,відчувати...Вони житимуть завжди!А ще якийсь розумний дядько придумає спосіб зберігати їх неймовірні тисячі років..Уявляєте?Уххх!
  • 0

#43 Фіфочка

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 102 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 03.07.2007 – 17:53

Зараз помічаю, що молодь все більше починає читати.... Та і сама якось останнім часом більше до книги, ніж до телевізора звертаюся. :angry12:
  • 0

#44 Anna Lestatovna

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 74 повідомлень
  • Місто:Запоріжжя

Відправлено 05.09.2007 – 22:52

нажаль. якщо доживемо. а без них варто?
  • 0

#45 Bobua

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бровари

Відправлено 06.09.2007 – 09:52

Перегляд дописуБісенятко (16.06.2006 21:54) писав:

..... А якже паперові книжки? Невже вони доживають свій вік?

звісно що доживають :cool1:

не мож навіть порівнювати паперову книжку з тим чим стане ел.-книжка:
1) текст з можливістю вибору шрифтів, кольорів.......
2) пошук в тексті не лише за словами а й за фразами....

дорожчі ел-книжки додатково будуть оснащені:
1) фото й малюнками описуваних місцевостей і осіб;
2) відео (вже зараз мож було би синхронізувати фільм про Потера з книжкою й показувати фрагменти читачу);
3) енциклопедіями й словниками (виклик однією кнопкою з тексту);
........... ще чимось....

А після поважнішого розвитку інфосфери книжка буде під’єднана до всесвітньої мережі й читат зможе переглядати описувані місця з будь-якого куточку галактики (чи Всесвіту?)

Зручно!

:D

Повідомлення відредагував Bobua: 06.09.2007 – 09:54

• 0

#46 Desperado

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 69 повідомлень

Відправлено 06.09.2007 – 10:10

2 Bobua
Зручність не основне... ти не відчуваєш на дотик книги, якщо вона стара/нова не відчуваєш запаху пилу/друку...сприйняття інше зовсім)
  • 0

#47 Veselka

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 06.09.2007 – 10:33

Перегляд дописуStrajnik7 (14.06.2007 16:01) писав:

Книжки ніби то і відійшли на другий план (перший зайняв інтернет), але як приємно подорожувати у поїзді з улюбленою книжкою, вона не так псує очі як комп. Колись "ловив зайчиків"...
Вперше чую, що книжки відійшли на другий план. Інтернет це звичайно добре, але він до книжок ніколи не доросте!
  • 0

#48 Bobua

Писар

• Користувачі
  • 400 повідомлень

Відправлено 06.09.2007 – 10:37

Перегляд дописуDesperado (6.09.2007 11:10) писав:

2 Bobua
Зручність не основне... ти не відчуваєш на дотик книги, якщо вона стара/нова не відчуваєш запаху пилу/друку...сприйняття інше зовсім)

забув дописати; як виглядатиме книжка майбутнього?
1) Книжка матиме традиційний вигляд. Приклад:
Алмазный век, или Букварь для благородных девиц Нил Стивенсон — описані нанотехнології
тобто доторкнутись зможете :D
2) алергію від пилу або сморід фарби, як тут вже писати, за додаткову ціну Вам забезпечать :cool1:
3) сприйняття дійсно інше: цілий Всесвіт в руках з можливістю багатофакторного пошуку замість важкої і абияк, без душі, зліпленої (в наш час) книжки; місцями незрозумілої......... (без словника, енциклопедії.......)
  • 0

#49 tod

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 120 повідомлень

Відправлено 06.09.2007 – 13:08

Перегляд дописуKassandra (23.05.2007 17:43) писав:

а це не проблема...додати книжці ароматизатор старої книги...і все!

Будь який замінник, це лише замінник оригіналу. Театр вже скільки існує не дивлячись на те, що є кіно - це якраз мені нагадує діалог з фільму "Москва слєзам нє вєріт", спочатку і 20 років потому...
  • 0

#50 bamik

салоїд

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 06.09.2007 – 13:18

Можу впевнено сказати, що книги не вимруть.. Електронне, то добре, але не практичне. Книжка ж розвивалась тисячоліттями і нікуди не зникне. А такий елемент престижу, як домашня бібліотека теж зникне... Надалі книги підуть двома шляхами, розвиватиметься традиційне книговидання та електронний папір. Майбутнє вже близько. Та книгу із ринку не витіснять під прицілом дула :cool1:
  • 0

#51 =MAVKA=

Я в серці маю те, що не вмирає...

• Користувачі
  • 1153 повідомлень
  • Місто:м. Київ

Відправлено 06.09.2007 – 13:33

Сподіваюся, що не помруть. Як на мене, беручи до рук книжку, відчуваєш в ній якесь приємне тепло. Мені завжди подобається проходити повз довгі ряди в читальнівй залі чи бібліотеці. Навіть здається, що книжки мають і запах особливий. Це надзвичайно. Обожнюю книжки!
  • 0

#52 Bobua

Писар

• Користувачі
  • 400 повідомлень

Відправлено 06.09.2007 – 15:16

Перегляд дописуbamik (6.09.2007 14:18) писав:

Можу впевнено сказати, що книги не вимруть.. Електронне, то добре, але не практичне. Книжка ж розвивалась тисячоліттями і нікуди не зникне. А такий елемент престижу, як домашня бібліотека теж зникне... Надалі книги підуть двома шляхами, розвиватиметься традиційне книговидання та електронний папір. Майбутнє вже близько. Та книгу із ринку не витіснять під прицілом дула :angel:

Електронне, то добре, але не практичне.
воно вже практичніше паперу :D (й екологічніше) й ставатиме ще практичнішим :8:

А такий елемент престижу, як домашня бібліотека теж зникне... Надалі книги підуть двома шляхами, розвиватиметься традиційне книговидання та електронний папір.
Так. Для багатіїв папір буде.
Причому сподіваюсь, що книжки не лише в ціні виростуть, а і в якості....

Згадайте як робили книжку в середньовіччі: так букви вимальовували.... Хіба зараз таке знайдеш? :cool1:
Ліплять абияк. :D Добре вже й як обкладинку гарну зроблять.....

вважаю, що до опитування треба додати опції:
«рівноцінно існуватимуть обидва варіанти»
«існуватимуть обидва варіанти: паперовий для багатіїв»
  • 0

#53 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 20.12.2007 – 15:34

Матеріал в тему (11.02.1999р!):
"Винахід Шерідона називається Gyricon, або «електропапір». Основа дисплея Gyricon - маленькі пластмасові кульки, плаваючі в місткостях з мастилом. З одного боку кульки фарбують в білий, з іншою - в чорний колір. Залежно від знака свого заряду кулька повертається чорною або білою стороною. Електричне поле створюється маніпулятором або швидкозшивачем. Пристрій, що управляє електричним полем, зможе не тільки записувати інформацію на Gyricon, але і зчитувати її.

Цілком можливо, що комусь робота з електропапером буде більш звичною і комфортною, ніж з громіздкими ноутбуками. Як вважає Боб Спраг, керівник лабораторії Xerox, з початком серійного виробництва Gyricon один лист коштуватиме всього 25 центів. Для виведення документів на «дисплей» достатньо енергії двох батарей стандарту АА"

Ґґ, пройшло 8 років але ні такий ні інший електропапір не став масовим. Чого б то? Чи не є це штучним стриманням технологій, в чому люблять звинувачувати мега-корпорації?
  • 0

#54 Archon-ua

Літають тут всякі...

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 998 повідомлень
  • Місто:Земля і біля неї...

Відправлено 20.12.2007 – 15:50

До того що Сварус написав
Зображення

Ну і вже є отакі першопроходці
Зображення
Детальніше про цю штуку можна почитати тут
  • 0

#55 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 20.12.2007 – 17:40

Дискусія імхо немає сенсу. Електронні носії замінять целюлозу - це без варіантів. От тільки якими вони будуть, це цікаво. Щось з тими електронними чорнилами довго запрягають :cool1: поки що дорого і неякісно. Тут мабуть буде як з LCD'ішками: фуфло фуфлом по якості картинки, дорогуща технологія, але є єдина перевага над кінескопами - очі не втомлюються, нахабний маркетинг, і в результаті гігантських інвестицій в галузь трохи вже довели до ума якість зображення. Так само буде і з ел.чорнилами, тим більше що поки що від них не вимагається велика швидкість оновлення зображення, головне: 1)механічні параметри і розміри поліпшити 2)контраст та кольоропередачу підтягнути.

Перегляд дописуОлесік (6.09.2006 19:13) писав:

Завжди знайдеться людина, яка захоче відчути запах свіжої поліграфії чи старого паперу
не знаю як стосовно нюхати фарбу :D , а от старі книжки - гидота: пил, грибок, тьфу :yes:

Перегляд дописуStuff (11.09.2006 11:28) писав:

Та й з паперовою книгою ти ні від чого не залежний коли хочеш, тоді читаєш..а от з електронними носіями ти постійно залежиш від струму , особливо у нашій країні:) - нема струму - нічо не прочитаєш з монітора..
можна ж ручний (на мускульних зусиллях) генератор присобачити

Перегляд дописуGapochka (8.03.2007 10:27) писав:

Щоб дати почитати електронний варіант книги, достатньо переслати його e-mailом, а для паперового обов*язково треба зустрітись. Це ще один засіб для підтримки нашої людяності...
А ще краще запровадити назад первіснообщинний лад. Тоді все робилось в одному селі.

Перегляд дописуRaven@ (11.03.2007 21:49) писав:

Так само і я... важливий запах паперу, звук книги, коли вона розгорається... Важливо тримати кожну сторінку, вкладаючи туди і себе... в цю історію, створену кимось ніби не знайомим з тобою, але вже таким близьким...
Щось це все фетишизмом попахує, я перепрошую.

Перегляд дописуKassandra (23.05.2007 16:43) писав:

а це не проблема...додати книжці ароматизатор старої книги...і все!
Коли читав тему - відразу про це подумав. ;) Біжимо патентувати? ;) :D
  • 0

#56 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 21.12.2007 – 11:31

Хіба як раритет залишаться.
Чому так думаю? Бо коли мені тре’ щось знайти - лізу в нет. Навіть якщо знаю, що в книжці, яка оце у мене перед очима на полиці ствоїть, ця інформація є. Але ж там пошук не працює!
Книжка - це коли або мережа глюкнулася к бісовій матері і чекати несила, або коли перед сном в ліжку почитати хочеться (хоча я можу і роздруківку...).
А я ж людина, яка з дитинства "дружить з книгою". Перші років сімнадцять я з собою книжки хіба в туалет не тягала... А тепер...
  • 0

#57 Малинка

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 207 повідомлень

Відправлено 21.12.2007 – 14:15

Чи залишуться чи ні не знаю.
Хотілось би. Бо відаю перевагу читати тільки такі книжки. Зір не дуже портять, як електронні.
І інтересніше. Можна зручніше всістися і читання приємніше.
Хоча такі тоже читаю, але тільки в тих випадках, коли не можу знайти книжку в продажі або в бібліотеці.
  • 0

#58 Selena

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень

Відправлено 21.12.2007 – 16:10

Брр..... Навіть не хочу думати про щось подібне... Для мене книги занадто дорогі :cool1: В інтернеті не перегорнеш сторінки, не не відчуєш шереховатості паперу.... Та й взагалі... Я ношу книжки на пари, в парк... В парк не потягнеш комп'ютер, чи ноутбук, чи ще якийсь модний винахід. Так, технології розвиваються, але для мене це неприйнятно :yes: Книга є сильнішою за всю ту модернізацію, принаймі так вважаю... Вона житиме хоча б завдяки людям, які небайдужі до друкованого слова :D
  • 0

#59 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 21.12.2007 – 17:23

Перегляд дописуSelena (21.12.2007 16:10) писав:

В парк не потягнеш комп'ютер, чи ноутбук, чи ще якийсь модний винахід.
Скоріше в парк не потягнеш чемодан книг, зате потягнеш одну-єдину електронну, і вже на місці будеш визначатися що саме хочеш читати.
  • 0

#60 Julli Kryshtal

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 191 повідомлень
  • Місто:Lviv

Відправлено 21.12.2007 – 18:24

Наше життя це суцільний прогрес...і колись паперові книги таки зникнуть назавжди...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних