Перейти до вмісту

Чи помруть книжки?

Повідомлень в темі: 327

Опитування: Чи помруть книжки? (219 користувачів проголосувало)

Чи замінять електронні книги паперові?

1. ТАК :) (28 голосів [12.79%])

Процент голосів: 12.79%

2. НІ :) (159 голосів [72.60%])

Процент голосів: 72.60%

3. Залишаться як згадки про минуле (в пилюці на полицях) (32 голосів [14.61%])

Процент голосів: 14.61%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#221 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4221 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 01.03.2010 – 04:16

Перегляд дописуFT232BM (28.02.2010 19:09) писав:

Пасіба, поригав. Пам'ятай МП^2 (блін, коли вже той бісовий плагін LaTeX на форумі поставлять)

Багато викладачів з кафедри вже мають так звані "єбуки"))
Книжки— це відстійний спосіб представлення інформації від їх появи, що підходить лиш для худ. літ.
1. Вважаю проривом проекти на зразок вікіпедії і взагалі бази даних рулять.
2. А ще треба не тільки сканувати унижки, але і розпізнавати текст і конвертувати їх в формат на зразок html чи fb2.
3. Ну і звичайно безсоромно красти, красти, красти!
4. Ієрархія та структурованість— ось що має бути в основі сучасних книжок. Паперова книжка— мертва книжка, інформація там мертва.
P.S. Читалки хоч і частково позбавлені недоліків паперових книжок, але вони не мають того нового принципу представлення інформації
1. Вікіпедія добрий проект, але це лише довідник-енциклопедія, якщо треба швидко в чомусь розібратись по верхах, до того ж не гарантується достовірність информації.
2. Ні в якому разі, для сканованих книжок є спеціалізований формат djvu. Із розпізнаним текстом ви й там можете робити пошук, а формат зберігає поліграфічні особливості видання.
3. Коли всі будуть лише красти, то хто ті книжки буде писати? :ggggg:
4. Та ну вас, таке скажете.
Поки що дивайсу для читання ел. книжок здатного конкурувати по зручності із паперовою книжкою нема, отут справді тре працювати.

fb2, html - насправді геть нікудишні формати. Бо поліграфи уже століттями користуються напр. ліґатурами, якісно виходить в LaTeX, а не в такому убозтві як html, й в LaTeX можна все, і формули, і хитрі рисунки.

Повідомлення відредагував kalamar: 01.03.2010 – 04:24

• 0

#222 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 01.03.2010 – 08:20

Перегляд дописуkalamar (1.03.2010 04:16) писав:

1. Вікіпедія добрий проект, але це лише довідник-енциклопедія, якщо треба швидко в чомусь розібратись по верхах, до того ж не гарантується достовірність информації.
2. Ні в якому разі, для сканованих книжок є спеціалізований формат djvu. Із розпізнаним текстом ви й там можете робити пошук, а формат зберігає поліграфічні особливості видання.
3. Коли всі будуть лише красти, то хто ті книжки буде писати? :ggggg:
4. Та ну вас, таке скажете.
Поки що дивайсу для читання ел. книжок здатного конкурувати по зручності із паперовою книжкою нема, отут справді тре працювати.

fb2, html - насправді геть нікудишні формати. Бо поліграфи уже століттями користуються напр. ліґатурами, якісно виходить в LaTeX, а не в такому убозтві як html, й в LaTeX можна все, і формули, і хитрі рисунки.

2. Книжки треба взагалі переформатовувати, щоб від тиг поліграфічних особливостей нічого не залишалось ібо не зручно на моніторі. Текс зазвичай фігово розпізнаний.
3. Я вважаю що будуть. Спитайте себе хто не буде друкуватись. Всяка бездушна попса, що покликана заробити гроші на бидлі.

Я мав на увазі сам формат представлення має бути xml. Тоді зовсім інакші відчуття, а ніж коли ти відкриває три екземпляри djvu щоб нормально попрацювати з книжкою.
  • 0

#223 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4221 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 01.03.2010 – 14:32

Перегляд дописуFT232BM (1.03.2010 08:20) писав:

2. Книжки треба взагалі переформатовувати, щоб від тиг поліграфічних особливостей нічого не залишалось ібо не зручно на моніторі. Текс зазвичай фігово розпізнаний.
3. Я вважаю що будуть. Спитайте себе хто не буде друкуватись. Всяка бездушна попса, що покликана заробити гроші на бидлі.

Я мав на увазі сам формат представлення має бути xml. Тоді зовсім інакші відчуття, а ніж коли ти відкриває три екземпляри djvu щоб нормально попрацювати з книжкою.
Коли є вибір між якісним, чи навіть не надто якісни djvu, pdf, й яким-небудь нещасним xml, я завжди оберу djvu. При відсутності вибору, намагають сконвертувати отой розпізнаний текст через LaTeX в пристойний layout, й із пристойними шрифтами.
  • 0

#224 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 01.03.2010 – 15:36

Перегляд дописуkalamar (1.03.2010 04:16) писав:

Якщо зважити, що на ринку вони відносно недавно, то це справа недалекого майбутнього - зробити читалку зручною.
Хотів би я бачити, як зручно носити з собою 4000 друкованих на папері книжок .
  • 0

#225 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 01.03.2010 – 16:54

за півтора роки після придбання єбуку купую максимум дві-три книжки на півроку. та й то більше букіністичні.
виключення - "Гамлет" у перекладі Андруховича та з ілюстраціями Єрка. але то дійсно виключення - подібні книги нечасто видаються.
  • 0

#226 Гість_kira_25_*

• Гості

Відправлено 04.04.2010 – 11:31

Привіт усім!

Я студентка 4 курсу і на даний час займаюсь написанням курсової роботи на тему: "Ставлення українців до пристроїв для читання електронних книжок - Рідерів".

Для написання роботи мені необхідно зібрати якомога більше думок щодо даної теми. Тому буду вдячна за будь які коментарі в даній темі, а також за заповнення анкети:

http://virtualexs.ru...vey.cgi?ac=2945

на це піде приблизно 4-6 хвилин, запитання загальні.
Я не є представником жодної фірми, яка займається виготовленням чи продажем даних пристроїв.

Чому я зареєструвалась на вашому форумі? Тому, що для ефективного дослідження потрібно знати думки людей з різних частин країни, з різними вподобаннями та різного віку.

Дякую за допомогу. Якщо комусь будуть цікаві результати дослідження - з радістю їх надам
  • 0

#227 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 04.04.2010 – 12:12

Перегляд дописуkira_25 (4.04.2010 11:31) писав:

Дякую за допомогу. Якщо комусь будуть цікаві результати дослідження - з радістю їх надам
Є подібна тема.

Але менше з тим.

Ставлення - позитивне.
Маю багато книжок в електронному вигляді, так, їх можна перечитувати на ноутбуці, але скоро втомлююсь, пече очі, словом таке читання не можна назвати зручним.
1. Зацікавився цим пристроєм, оскільки для екранів використовується технологія електронного паперу, що по своїм оптичним властивостям максимально наближений до паперу звичайного, отож втома очей зникла.
2. Ще одне, сподобалось, що батарея може тримати заряд до місяця, при активному використанні пристрою. Заряд використовується тільки на перелистування сторінок.
3. Величезна кількість форматів, що сприймає: PDF, DJVu, DOC, FB2, HTML, CHM та інші.
4. На картку SD в 4 ГБ можна завантажити до 4000 об'ємних книжок, наприклад, в форматі FB2.

Повідомлення відредагував ----: 04.04.2010 – 12:31

• 0

#228 oksdemidova@rambler.ru

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 554 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.04.2010 – 12:41

Добре відношусь оскільки компактно і зручно...але звісно ж паперові книжки це зовсім інше..частіше читаю паперові
  • 0

#229 Odonacer

Старійшина

• На перевірці
  • 1228 повідомлень
  • Місто:В Родині

Відправлено 04.04.2010 – 14:24

Заповнив анкету, подививсь, що більшість теж так думає, як і я.
Тому скажу, що самий основний недолік рідерів це їх ціна, при тому, що функції примітив. Навіть підсвітка тексту є якоюсь проблемою.
Я готов купити рідер за 150$ при 6-дюймовому розмірі з підсвіткою, блютузом і можливістю робити підкреселення тексту і то тому, що мені хочеться, а так вважаю більше 100$ він не коштує при тому що якби я його зараз купив за 350$ такий який хочу, це не зробило би мені якихось таких збитків. Просто за таку фігню такі гроші платити це повна дурня.

Я розумію, що технологія електронного паперу запатентована і потребує якихось грошей, алеж треба совість мати. Якщо на такой фігні, збираються так наживатися, то хай тим рідерам грець. Справжні книжки залишаються позаконкуренції і будуть завжди кращі, навіть якщо ті рідери будуть безкоштовно.
  • 0

#230 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 04.04.2010 – 15:27

Теми об"єднано
  • 0

#231 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 04.04.2010 – 21:03

Дорогі рідери, це головна проблема.
  • 0

#232 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 24.06.2010 – 16:14

iPad пророкує їм смерть:
Проте я маю сумніви, що вона швидко настане.
  • 0

#233 mandroid76

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 92 повідомлень

Відправлено 24.06.2010 – 16:37

Паралельно будуть існувати як звичайні паперові так їхні замінники - eBook і весь час будуть обговорювати що залишиться в майбутньому. А я просто люблю читати паперові бо люблю щоб художні твори були на папері, а взагалі мрію мати як бібліотеку звичайних книжок так і інтернет бібліотеку. :happy1:
  • 0

#234 посміховисько

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 106 повідомлень

Відправлено 24.06.2010 – 19:26

Дивують результати опитування. :-ж
Це все одно, що казати автомобіль не замінить коней.
  • 0

#235 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 24.06.2010 – 20:26

Перегляд дописупосміховисько (24.06.2010 20:26) писав:

Дивують результати опитування. :-ж
Це все одно, що казати автомобіль не замінить коней.
хіба на іподромах автомобілі бігають?
  • 0

#236 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 24.06.2010 – 22:07

Перегляд дописуTeo (24.06.2010 21:26) писав:

хіба на іподромах автомобілі бігають?
Ну так іподром в деякому сенсі є клубом некрофілів. І бібліотеки нікуди не зникнуть, просто стануть елітними клубами для олдфагів.
  • 0

#237 Богатир

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 184 повідомлень

Відправлено 25.06.2010 – 10:12

На "питання, чи зникнуть книги" поки ще рано відповідати. Чому? Та книги теж мають деяку перевагу, порівняно з цифровими технологіями.
Наприклад час написання кники можна завжди перевірити, зробивши відповідні експертизи матеріалу, яким і на якому вони написані.
Дату написання цифрової інформації на даний ча неможливо встановити. Можливо це є питання часу... Але час написання оригінальних думок, викладених в книгах, на даний момент фальсифікувати неможливо. Натомість можна наприклад через сто років щось написати і поставити відповідну дату створення файлу, а це перевірти неможливо. Хоча все може і з розвитком науково-технічного прогресу поміняється.
  • 0

#238 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 25.06.2010 – 10:47

Перегляд дописуБогатир (25.06.2010 11:12) писав:

На "питання, чи зникнуть книги" поки ще рано відповідати. Чому? Та книги теж мають деяку перевагу, порівняно з цифровими технологіями.
Наприклад час написання кники можна завжди перевірити, зробивши відповідні експертизи матеріалу, яким і на якому вони написані.
Дату написання цифрової інформації на даний ча неможливо встановити. Можливо це є питання часу... Але час написання оригінальних думок, викладених в книгах, на даний момент фальсифікувати неможливо. Натомість можна наприклад через сто років щось написати і поставити відповідну дату створення файлу, а це перевірти неможливо. Хоча все може і з розвитком науково-технічного прогресу поміняється.
Власне не поміняється. Та і пофігу на той час, навіщо його визначати?
  • 0

#239 Богатир

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 184 повідомлень

Відправлено 25.06.2010 – 11:06

Перегляд дописуFT232BM (25.06.2010 11:47) писав:

Власне не поміняється. Та і пофігу на той час, навіщо його визначати?
Бувають різні потреби.
Ну наприклад один мій друг, який професійно займається наукою історією, розповів, що в свій час була дискусія, чи твір "Слово о полку Ігоревім" написано було сучасниками князя, а чи може хтось у 18, 19...століттях або в інший час узяв старий папір, відповідного його зімнув, надав вигляд старої речі і написав рукопис; це могло бути зроблено для того, щоб показати, що ми, історики, ніби-то щось нове, радикально інше знайшли. Питання загострювало також відсутність відомостей про автора. Крапка у питанні щодо автентичності була поставлена, коли зробилася експертиза - дослідились папір, чорнило тощо. Таким чином ніхто не сумнівається, чи це справжній літопис, чи це фальшивка.

Повідомлення відредагував Богатир: 25.06.2010 – 11:21

• 0

#240 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 25.06.2010 – 11:41

Не сперечаюсь. Тут корисно. Але мова йшла про майбутнє. Хіба кому буде цікаво через 200 років коли був створений той чи інший файл?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних