Перейти до вмісту

Чи помруть книжки?

Повідомлень в темі: 327

Опитування: Чи помруть книжки? (219 користувачів проголосувало)

Чи замінять електронні книги паперові?

1. ТАК :) (28 голосів [12.79%])

Процент голосів: 12.79%

2. НІ :) (159 голосів [72.60%])

Процент голосів: 72.60%

3. Залишаться як згадки про минуле (в пилюці на полицях) (32 голосів [14.61%])

Процент голосів: 14.61%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#181 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2386 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:з Небес

Відправлено 12.05.2009 – 13:28

Сьогодні збираюся придбати на подарунок електронну читалку.
Якщо замислитися, то за такими присроями майбутнє.
Наскільки я розумію, то технологія виготовлення такого пристрою досить проста, а ціна невиправдано висока. За ті ж гроші можна купити нетбук, який буде універсальним пристроєм з набагато потужнішим процесором, пам’яттю, жорстким диском і купою заліза на додачу. Поки що висока ціна тримається за рахунок спільної негласної змови виробників, традиція. Але собівартість проистрою колись впаде до рівня 10 калькуляторів. А якщо це буде державна програма по забезпеченню учнів такими книжками, то ще нижче. Що тоді станеться з видавництвами й авторами?
Чи є перспектива в електронних книгарень і авторів у цифровому майбутньому?
В інтернеті поки що панує вседозволеність, неможливо захистити права автора.
Електронну книгу завжди можна скопіювати і викласти на сайті за безцінь.

Згідно Українського законодавства авторське право зберігається 70 років після смерти автора.
Виходить так, що стару класичну літературу можна вільно копіювати і розповсюджувати.
Якщо паперове видання бере гроші за виготовлення книги, то за що братиме гроші цифрове?
  • 0

#182 Iron Man

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 80 повідомлень
  • Місто:Звенигородка

Відправлено 12.05.2009 – 13:37

Я не купую книги в інеті. Я їх скачую...))
  • 0

#183 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Олімп

Відправлено 12.05.2009 – 13:51

Якщо це подарунок, то спочатку раджу зорієнтуватися дискретно, чи ця особа любить читати e-book'и. Це раз.
Два - величезних мінусів трохи є. По-перше, зір. Люди працюють за компом, дивляться фільми, грають. Після кількох годин очі просто не витримують. І нічого не поробиш. По-друге, книжка це книжка, деякі люблять запах паперу, піти в пакр почитати і взагалі мати це в руці. І не втратять її внаслідок аварії комп’ютера.
Щодо цін, то якщо чесно, то yt розбираюсь - сама качаю тільки безкоштовні (але це у крайніх випадках). Ціни бачила тільки якихось підручників та порадників та вони були більш-менш в таких самих цінових рамках, що їхні паперові версії (причому я живу в іншій державі, як виглядає справа в Україні - не знаю).
  • 0

#184 Iron Man

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 80 повідомлень

Відправлено 12.05.2009 – 14:01

Я з недавнього часу багатенько накачав, тепер потихеньку читаю...
У вихідний зранку за 1,5 години прочитав 0,5 книжки мені вистачає.
Це ще як читать...
  • 0

#185 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 12.05.2009 – 14:17

Я купила пару місяців тому і вже повезла в ремонт( страшенно крихка річ. екран затікає і тріскається від того, що до пристрою над то тісно прижатий будь-який об"єкт (не до екрану, а навіть до чохла)
ле читати страшенно зручно
  • 0

#186 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 12.05.2009 – 14:27

Думаю шо за такими книгами є певний сегмент ринку електронних пристроїв, але для цього необхідно вдосконалення і здешевлення технологій виробництва. На рахунок захисту авторських прав - думаю неважко буде придумати цифровий захищений формат для зберігання таких книг.
Сам хочу таку штуку купити, тому шо більшість книг які потрібні по роботі коштують дуже багато, основні звичайно приходиться купувати, але було б непогано мати електронну читалку.
  • 0

#187 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 12.05.2009 – 14:28

Перегляд дописуСаляма (12.05.2009 15:17) писав:

Я купила пару місяців тому і вже повезла в ремонт( страшенно крихка річ. екран затікає і тріскається від того, що до пристрою над то тісно прижатий будь-який об"єкт (не до екрану, а навіть до чохла)
а шо за модель, якшо не секрет?
в мене вже десь півроку і тьхутьху нічого. хоча ношу з собою кожного дня, в торбі з ще купою речей.

шо цікаво, в Лбуку є слот для сім-карти, котра і має контролювати дотримання авторського права. вірніше мала б, оскільки в партіях для СНГ ця фіча відключена )))
  • 0

#188 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 12.05.2009 – 14:31

Перегляд дописуNeorlandina (12.05.2009 14:28) писав:

а шо за модель, якшо не секрет?
в мене вже десь півроку і тьхутьху нічого. хоча ношу з собою кожного дня, в торбі з ще купою речей.

шо цікаво, в Лбуку є слот для сім-карти, котра і має контролювати дотримання авторського права. вірніше мала б, оскільки в партіях для СНГ ця фіча відключена )))
чесно, не пам"ятаю модель. поверну з ремонту - обов"язково напишу)
  • 0

#189 Iron Man

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 80 повідомлень

Відправлено 12.05.2009 – 14:35

Перегляд дописуСаляма (12.05.2009 15:17) писав:

Це точно! Читати й справді зручно, лежиш собі читаєш... Або й взяти з собою кудись...
  • 0

#190 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 12.05.2009 – 18:54

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (12.05.2009 13:28) писав:

Сьогодні збираюся придбати на подарунок електронну читалку.
Якщо замислитися, то за такими присроями майбутнє.
Наскільки я розумію, то технологія виготовлення такого пристрою досить проста, а ціна невиправдано висока. За ті ж гроші можна купити нетбук, який буде універсальним пристроєм з набагато потужнішим процесором, пам’яттю, жорстким диском і купою заліза на додачу. Поки що висока ціна тримається за рахунок спільної негласної змови виробників, традиція. Але собівартість проистрою колись впаде до рівня 10 калькуляторів.
підримую, хороший вибір =)
а щодо ціни - та при чому тут змова виробників, діє ж банальне правило - чи більше виробляється товарів, тим менша може бути ціна, при збереженні доходу.. а електронні книжки зараз виробляються досить невеликими тиражами, от і маємо високу ціну.
а щодо книгарень.. по-моєму, робити культуру платною - це вже занадто.. фактично, якщо за електронні книги, музику, відео будуть вимагати гроші, то це кінець інтернету. хоча ось здається у наших книгарнях(роблю висновок по одній) на електронні книги просять від 1 до 20 грн.. не так вже й багато, на перший погляд, але якщо хтось буде багато читати, то це буде виливатись у непогану суму - тоді вже не таким очевидним буде вибір, що кидати - палити чи читати книжки)))

Перегляд дописуIron Man (12.05.2009 13:37) писав:

Я не купую книги в інеті. Я їх скачую...))
:D
а шо ми будемо робити коли зачинять свої двері пара ще халявних російських е-бібліотек?(( залишаться хіба що торенти.. не дуже весел перспектива..

Перегляд дописуNеmesis (12.05.2009 13:51) писав:

Якщо це подарунок, то спочатку раджу зорієнтуватися дискретно, чи ця особа любить читати e-book'и. Це раз.
практика показує, що ці речі подобаються майже всім з першого контакту))

Перегляд дописуСаляма (12.05.2009 14:17) писав:

Китай.. нічого не поробиш.. хоча оце "надто тісно" - це мабуть дійсно НАДТО)

Перегляд дописуNomad (12.05.2009 14:27) писав:

Сам хочу таку штуку купити, тому шо більшість книг які потрібні по роботі коштують дуже багато, основні звичайно приходиться купувати, але було б непогано мати електронну читалку.
по роботі.. то це мабуть пдф, дежавю? 6" екран(а в Україні зараз більше нічого немає) для цього не дуже підходить - часто доводиться масштабувати, а з таким процом, який там стоїть, сильно напрягає
  • 0

#191 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 12.05.2009 – 18:57

Перегляд дописуРоланд (12.05.2009 18:54) писав:

Китай.. нічого не поробиш.. хоча оце "надто тісно" - це мабуть дійсно НАДТО)
не Китай
  • 0

#192 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 667 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 12.05.2009 – 19:11

Взагалі тема дуже цікава - вважаю що стандартні книги не зникнуть, їх кількість просто скоротиться. Це можна поєднати з перовими ручками - їх і досі купують і досі ними пишуть, хоч коли вони ще були винайдені.

Один друг купив е-бук: маленька але влазить декілька сот книг; читав простягом чотирьох годин і очі зовсім не втомились (там застосована спец технологія і є можливість настроїти "під себе" екран), читає мп3, картинки, довго працює від акумулятора.

Щодо авторських прав - це не проблема вони вже давно електронні технології які захищають електронні права.

Взагалі річ зручна особливо в поїздку, а ше з неї дуже зручно списувати на модулях))))))))))

Ціна завищена бо це всеж таки новий продукт але думаю за 1-2 роки ціна впаде до адекватної, коли на ринок вийде ще хтось крім Соні! Зараз ціна 300-350 дол, думаю адекватною є наполовину менша...

Повідомлення відредагував ZoomerMan: 12.05.2009 – 19:17

• 0

#193 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 12.05.2009 – 19:25

Перегляд дописуСаляма (12.05.2009 19:57) писав:

не Китай
значить Sony?
китайські, доречі, витриваліші. та й більше форматів підтримують.

теж думала соньку брати, але там проблеми були з відображенням текстових файлів кетайською мовою.
  • 0

#194 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 667 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 12.05.2009 – 19:29

Перегляд дописуNeorlandina (12.05.2009 20:25) писав:

значить Sony?

теж думала соньку брати, але там проблеми були з відображенням текстових файлів кетайською мовою.

Ти читаєш китайською?

Соні читає: JPEG, GIF, BMP, PNG, MP3 , AAC, BBeB Book, TXT, RTF, Adobe® PDF10, Microsoft® Word

Повідомлення відредагував ZoomerMan: 12.05.2009 – 19:30

• 0

#195 coloback

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень

Відправлено 12.05.2009 – 19:58

Перегляд дописуРоланд (12.05.2009 19:54) писав:

а шо ми будемо робити коли зачинять свої двері пара ще халявних російських е-бібліотек?(( залишаться хіба що торенти.. не дуже весел перспектива..
По-перше, чому російських? Погугліть в інеті - зараз кількість веб-бібліотек (халявних в тому числі) швидко збільшується - і то не лише в Україні чи СНД, а й в Штатах і Европі також. Для прикладу:
http://www.ccsu.edu/...eweblibrary.htm
http://www.free-ebooks.net/
http://www.ipl.org/
http://www.businessbookmall.com/Free%20Int...20Libraries.htm
По-друге, торент - дуже непогана річ. При доброму інтернеті, звісно :D

Перегляд дописуРоланд (12.05.2009 19:54) писав:

...пдф, дежавю? 6" екран(а в Україні зараз більше нічого немає) для цього не дуже підходить - часто доводиться масштабувати, а з таким процом, який там стоїть, сильно напрягає
Читав. Масштабував. Не напружує :)
  • 0

#196 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 12.05.2009 – 20:06

Перегляд дописуNeorlandina (12.05.2009 19:25) писав:

значить Sony?

так.
особисто для мене, найзручніший формат - FB2
  • 0

#197 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 12.05.2009 – 20:26

Перегляд дописуZoomerMan (12.05.2009 20:29) писав:

Ти читаєш китайською?

Соні читає: JPEG, GIF, BMP, PNG, MP3 , AAC, BBeB Book, TXT, RTF, Adobe® PDF10, Microsoft® Word
так, читаю.

ось шо пропонує лбук

Цитата

Поддерживаемые форматы электронных книг:
pdf, doc, rtf, txt, fb2 (xml), djvu, wolf, html, chm – напрямую
и файлы Excel, ppt после преобразования в wolf-файл.
це книги, а ще графічні jpeg, png, gif та музику на mp3, wav.
  • 0

#198 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 13.05.2009 – 02:00

Ясно, що захист розвиватимуть, можливо навіть зобов’яжуть виробника встановлювати захист у еКнигу.

Але почитавши форуми, виходить, що користувачі еКниг уважають система купівлі книг і захисту авторських прав невідповідною сьогоденню.
Видавець нав’язує покупцеві й авторові те, чого вони не бажають.
Автор видає інформацію, а покупець хоче її придбати. Всі частіше надають перевагу чисто інформативному виглядові. Без затрат на друк і папір.
Також, не всякий читач хоче купувати кота в мішку, може, це чисто комерційний проєкт, який не має для нього цінности.
Але правила такі, що спершу платиш, а потім читаєш.
Електронна бібліотека тим то й зручна, що людина отримує доступ до величезної кількости літератури. Має можливість ознайомитися і вибрати що їй цікаво. Безкоштовність деяких біліотек - инша перевага.

Може боротьба з піратством - тупіковий шлях?
Адже у інформаційному світі, зовсім инші стосунки до яких не підходить аналогія з матеріяльним світом.
Якщо ти щось вкрав у реальному світі, то людині завдано шкоду. Але якщо ти просто скопіював книгу, то мова може йти тільки про упущену вигоду. І то, закачують книги тисячми, а читають одиниці. Багато хто із задоволенням заплатив би за книги улюбленому авторові, але вони просто не мают такої можливости.
У реальному світі я можу дати комусь почитати книгу. Так само ї з цифровою, можу поділитися хоч з десятьма друзями і де та межа, коли копіювання стає протизаконним?

Авторам потрібні видавництва. Але сьогднішні друковані видавництва їх уже не задовольняють.
Потрібен новий тип видавництва. А також можоивість оплачувати книги шляхом добровільних внесків після прочитання. Якщо хочеш читати чи бачити певний продукт у майбутньому, то ти повинен підтримати атора.

Зараз не існує простої можливости зробити добровільний внесок. Але мені цікаво, якби за хорошу книгу ви могли б заплатити одним телефонним СМС чи декількома клацаннями миші, сумою на свій розсуд. Чи заплатили б ви за книги які вам сподобалися?

Сума могла б бути меншою, але кількість більшою. Адже в такому разі заплатити мусила б не тільки люина яка придбала книгу, а й та, якій книгу дали почитати і їй сподобалося.
Але цікаво, чи стали б ви платит і скільки?

Перегляд дописуNеmesis (12.05.2009 14:51) писав:

По-перше, зір.
Там технологія "електронних чорнил". Дисплей не випромінює світло, як на моніторі, а лише відбиває його.

деякі люблять запах паперу,
Можна носити папірець і нюхати.
Мені, наприклад, подобаєтсья запах техніки. :D

піти в пакр почитати
З еКнигою теж можна піти в парк. :)

і взагалі мати це в руці.
Ну, еКниги теж не ногами тримають. ;)

І не втратять її внаслідок аварії комп’ютера.
Авжеж, не втратять, бо вона буде на сайті звідки її закачали. А паперову залив борщем і допобачення. ;)

(причому я живу в іншій державі, як виглядає справа в Україні - не знаю).
В Україні з цим краще. :rolleyes:

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 13.05.2009 – 01:48

• 0

#199 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 13.05.2009 – 06:27

Зараз в мене в домашній бібліотечці десь так книг 200. Дозволив би я це собі з паперовим варіантом? Електронні книги просто чудова штука)
  • 0

#200 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 13.05.2009 – 09:22

читаю в дорозы нв мобільному (не бачу особливого сенсу таскати і мобільний з екраном 39х65 мм і окремо читалку хоч звісно в останній є певні переваги в форматах). основна перевага перед "паперовим читанням" - компактнічть та невибаглевість доосвітлення. заганяю в джаву за допомогою TequilaСat BookReader 2.3.4. - зручна штука з функцією налаштувань сенсорного екрану, підгонки шрифтів, вигляду, українізоване меню, розбивка роздіів, зручний пошук. крім літератури загнав в мобільний певну законодавчу та нормативну базу - виручає у відрядженнях.

для скачування читалок є ще такий не поганий ресурс....
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних