Перейти до вмісту

двомовність в паспорті громадянина

Повідомлень в темі: 105

#21 Пляма

спонтанна...

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 738 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:|LemberG|

Відправлено 07.03.2007 – 16:43

Перегляд дописуDeimos (6.03.2007 18:41) писав:

тре міняти паспорти на пластикові картки, де буде написано українською і англійською... Англійська ж не так в око муляє, як російська...
я погоджуюсь...
справа навіть не в тому, що муляє чи ні, а в тому, що такий "звичай" заведений лише на теренах колишнього СРСР.

наше суспільство побудоване на "пережитках" минулого, з історією нічого не вдієш...тому лише ми здатні змінити наше майбутнє...Але хто ж дасть нам змінити те, з чим ми не погоджуємося??? Збирати підписи, робити мітинги, переконувати інших??? :cry:
  • 0

#22 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1481 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 07.03.2007 – 16:56

Якісь західнофільско-східнофобні настрої. в документах пишемо на есперанто або на латині. так буіть кручє.
  • 0

#23 Stuff

Песиміст

• Користувачі
  • 2670 повідомлень
  • Місто:Львів..

Відправлено 07.03.2007 – 17:05

Перегляд дописуXobb_Xopxe aka hobit (7.03.2007 18:53) писав:

в документах пишемо на есперанто або на латині. так буіть кручє.
А то які настрої?
  • 0

#24 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • 1481 повідомлень

Відправлено 07.03.2007 – 17:12

Stuff
ці настрої вже не дихають/ніколи не дихали :cry: по крайній мірі.
  • 0

#25 Денис :)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 585 повідомлень
  • Місто:Столиця

Відправлено 07.03.2007 – 17:12

Перегляд дописуXobb_Xopxe aka hobit (7.03.2007 16:53) писав:

Якісь західнофільско-східнофобні настрої. в документах пишемо на есперанто або на латині. так буіть кручє.
і на ельфійскій! <_<

сорі за офтоп, але реально не роумію, чому в мене в паспорті написано ЩОСЬ мовою іншої, чужої, іноземної держави?

наступна сторінка після моєї пики в паспорті для мене - це якась збочена реклама якихось таємних курсів по вивченню якоїсь іноземної мови :cry:
  • 0

#26 SkyNET

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 08.03.2007 – 22:20

Коли я отримав паспорт то був в шоці ! як це так 2 мови !!! тупо безлад якито :P як це так ??? що там російська забула !!!! ???? :cry:

Хай тоді і в Росії зроблять таке !!! от я подивлюся як вони(громадяни) віднесуться до цого !
вони ж відразу будуть щось робити ! для них українська у паспорті, як для нас китайська наприклад ! вони її просто зневажають !!! <_< тварюки
  • 0

#27 Silver

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 189 повідомлень
  • Місто:fine Ternopil city

Відправлено 03.04.2007 – 10:21

цікаво хто тоді затверджував зразок паспорта?
..і хтось може пам’ятає в якому році ці паспорти були введені?
  • 0

#28 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • 615 повідомлень
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 03.04.2007 – 10:41

поки буде режим вільного перетину кордону з Росією буде й дві мови у пачпорті...
  • 0

#29 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 05.04.2007 – 19:19

Це так само, як і переклад оголошень на вокзалі російською... Мене завжди це дивувало... Навіщо перекладати власні назви... Це для "асоба адарьонних" чи що?
:unsure:
І я ніяк не второпаю як можна не розуміти української... Звісно, є незрозумілі слова, але і про ті можна здогадатися з контексту...
Нехай би іноземною мова документу була англійська - і лише у закордонному паспорті!))

Цитата

поки буде режим вільного перетину кордону з Росією буде й дві мови у пачпорті...
Це зрозуміло, що у сусідній Росії живе багато родичів... Але я за те, щоб це прикре непорозуміння ліквідувати...

Повідомлення відредагував Zmi: 05.04.2007 – 19:18

• 0

#30 Ярий

Старійшина

• Користувачі
  • 1734 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 30.04.2007 – 06:44

Я поти цього тому що мова в Україні одна українська, а от якого дідька в паспоріт записується двома мовами потрібно у влади запитати.

Надіюсь що коли при владі будуть націоналісти такого не буде...
  • 0

#31 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 02.05.2007 – 21:23

Чи можно якось поміняти двомивний-стандартний паспорт на чисто український?
  • 0

#32 Nana

Генеральний писар

• Користувачі
  • 751 повідомлень
  • Місто:Dnipropetrovsk

Відправлено 05.05.2007 – 22:20

Перегляд дописуБілий_Дракон (2.05.2007 21:23) писав:

Чи можно якось поміняти двомивний-стандартний паспорт на чисто український?

Люди! Я погоджусь з тими, хто знає про те, що в Україні є інші проблеми, набагато важливіші, ніж та двомовність в паспортах. Чесно кажучи, мені самій російська мова там здається некоректною, у нас своя держва, а всі ці пережитки минулого потрібно забувати. Щодо чисто українських паспортів... Уявіть таку картину... Наказ про те, що кожен громадянин повинен змінити паспорт згідно зі стандартами про те, що в Україні національна мова - українська. І от біготня ця вся в паспортних столах, то ж просто катастрофа буде :) Уявляєте? Зрозуміло, двомовність не глобальна проблема, але нашій державі вистачає клопотів і без цього!
  • 0

#33 banderivec

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 262 повідомлень
  • Місто:криївка в лісі

Відправлено 05.05.2007 – 22:42

в України тільки одна мова, тому й паспорти повинні бути однією мовою. :)
а щодо черг із зміною паспортів — то нічого страшного, централізовано без метушні все поміняєм :)

Повідомлення відредагував banderivec: 05.05.2007 – 22:43

• 0

#34 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • 905 повідомлень

Відправлено 18.05.2007 – 21:56

Панове, ну що тут скажеш - мова одна, от і має бути написано на державній українські мові, і .
  • 0

#35 Українець

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 410 повідомлень
  • Місто:ЛЬВІВ, Україна

Відправлено 04.06.2007 – 20:55

Моя позиція, щодо цього питання оформлена у листі, який я адресував та відправив Прем'єр-міністру України В.Ф. Януковичу:

Прем'єр міністру України
Януковичу Віктору Федоровичу
************ Віталія Андрійовича

ПРОПОЗИЦІЯ

Шановний, Віктор Федорович, хочу звернути Вашу увагу до Положення про паспорт громадянина України затверджене Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ.
У "ЗАГАЛЬНИХ ПОЛОЖЕННЯХ" вищезазначеного Положення в пункті 4 зазначено:
Усі записи в паспорті і відомості про його власника, що вносяться до нього, виконуються українською і російською мовами.
Згідно із Конституцією України прийнятою на 5 сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року, державною мовою в Україні є українська мова (Стаття 10 Конституції України). Паспорт громадянина України є державним документом і виключно повинен оформлюватися державною мовою. Так як вищезазначене Положення було затверджене Постановою Верховної Ради України раніше прийняття Конституції України, то ця норма Конституції України не виконувалась.
Я вважаю недоцільним існування вищевказаного пункту 4 Положення про паспорт громадянина України у дійсній редакції, адже це суперечить нормам Конституції України.
Також у Положенні вказано, що затверджує зразок паспортної книжечки Кабінет Міністрів України, тому я пропоную Вам змінити зразок паспорта громадянина України.
Мене просто обурює той факт, що український паспорт має двомовність. Чому тоді внутрішні паспорти РФ не оформлюються 15 мовами всіх республік колишнього СРСР.

Буду дуже вдячний за відповідь,
*********** Віталій Андрійович
3 січня 2007 року
м. Львів
  • 0

#36 Вік

• Користувачі
  • 1280 повідомлень
  • Місто:Київ, Україна-Русь

Відправлено 04.06.2007 – 21:02

а відповідь прийшла?
  • 0

#37 Українець

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 410 повідомлень
  • Місто:ЛЬВІВ, Україна

Відправлено 04.06.2007 – 21:47

Перегляд дописуFreelancer (4.06.2007 14:02) писав:

а відповідь прийшла?
Як полюбляє казати один такий войовничий міністр-соціаліст:"Нє даждьотєсь!". А взагалі-то я знав, що відповіді не буде, адже я це надіслав електронною поштою, а згідно із Законом України "Про звернення громадян" відповідь обов'язково надісилається, лиш у випадку офіційного звернення громадянина через звичайну пошту. Інші види зв'язку для обов'язкової відповіді з боку влади не передбачені законодавством... Але я думаю, що хтось це та й прочитав.
  • 0

#38 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 05.06.2007 – 17:16

Писати тра ВР (якої поки нема) і президенту. А краще зробити акцію, коли кожний тиждень як найбільше людей будуть писати у ті установи.
  • 0

#39 Соне4КО

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 51 повідомлень
  • Місто:Черкаська обл.

Відправлено 21.06.2007 – 19:28

Я також вважаю використання в українських паспортах ще і російської мови недоречним. Але про які зміни можна говорити у державі, в якій досі не може остаточно сформуватися нормальна дієва влада, яка б виконувала свої обов"язки. :yes: Важкувато буде звернути увагу високопосадовців на думку народу :brovy: , їм же більше ні на що не вистачає часу окрім міжусобних чвар B)

За єдину мову як у державі, так і в паспорті!!! :wacko:
  • 0

#40 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • 615 повідомлень
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 17.07.2007 – 15:02

Паспорт має бути тільки українською мовою... Інакше - буде бардак в країні, який є донині...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних