Перейти до вмісту

Медицина

Повідомлень в темі: 94

#81 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 512 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 23.05.2008 – 23:23

Перегляд дописуЛасочка:) (4.04.2007 00:53) писав:

Та я якось здогадалася, але такі речі купувати... :) у лікарів, яким то видають безкоштовно....

Спеціальні пояснення для "дєтєй пріроди" - в деяких закладах навіть адреналіну в реанімації часто не буває ...

Так шо нема чого на лікарів все гнати.

Перегляд дописуПоzZzитивна (16.05.2008 23:40) писав:

Лікарі нелюдяні....таке враження, що в них немає сімей...

Зараз більшість людей - НЕ ЛЮДЯНІ!!!
Хто більше, хто - менше. Хворі морально і психічно.
  • 0

#82 Пересічний

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 88 повідомлень

Відправлено 24.05.2008 – 03:54

Ніхто не зміг би співчувати кожному пацієнтові. Для цього просто не вистачило б психічного здоров'я.
Так що втрата людяности - це неминуча риса лікарів.
  • 0

#83 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 24.05.2008 – 04:18

а мене пре ця фраза:
ну що, полікуємо? чи нехай ще трішки поживе?
  • 0

#84 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 24.05.2008 – 16:48

Перегляд дописуПересічний (24.05.2008 04:54) писав:

Ніхто не зміг би співчувати кожному пацієнтові. Для цього просто не вистачило б психічного здоров'я.
Так що втрата людяности - це неминуча риса лікарів.

Тут би варто було дописати Вам хоча б "НМСД" або "ІМХО" чи шось такого.
Ви лікар? Так чи ні, але за всіх нема чого розписуватися.

На мою (скромну) думку, Ви плутаєте "неминучу втрату людяности" з ПРОФЕСІОНАЛІЗМОМ.

... тощо (тема безмежна і належить до філософії та психології, а також до політики, економіки й простих балачок).

Перегляд дописуVepr (24.05.2008 05:18) писав:

а мене пре ця фраза:
ну що, полікуємо? чи нехай ще трішки поживе?

і ще класна фраза: лікар - пацієнтові "Ми зробили все, що Ви могли собі дозволити!"
  • 0

#85 Пересічний

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 88 повідомлень

Відправлено 24.05.2008 – 18:58

Ганусьо, я керуюся власним досвідом, фактами і висновками.
Не розумію, і не бачу з вашої сторони аргументів, чому мені треба додавати НМСД. :cool1:
  • 0

#86 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 24.05.2008 – 19:07

Перегляд дописуПересічний (24.05.2008 19:58) писав:

Ганусьо, я керуюся власним досвідом, фактами і висновками.
Не розумію, і не бачу з вашої сторони аргументів, чому мені треба додавати НМСД. :cool1:

Пересічний, за всіх не розписуйся!!! НІКОЛИ! Бо то лиш твоя думка, можеш писати НМД, якщо ти нескромний.
Байдужих всюди вистачає. Такі люди зараз, на жаль.
  • 0

#87 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень

Відправлено 25.05.2008 – 17:31

такі люди, що на них якось байдужі чи такій байдужі, що їм усе повік? :cool1: :ggggg:

Пе.С. :ggggg:

Прикріплений файл  vsegda_svejee.jpg   28.96К   8 Кількість завантажень:
  • 0

#88 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 25.05.2008 – 23:33

Ти правий, угу, угу ...

Недарма Подерв'янський після лікування на славнозвісній вул. Зоологічній, написав "Діану":

Цитата

...Місяць, який заглядяє в палату, обливає своїм срібним сяйвом хворих, схожих у своїх бінтах та халатах на клан бедуїнів в пустелі. Тихо, наче з повітря, з'являється Діна. Вона в короткій, вище колін туніці, так що нам видно її божественні коліна. У руці у неї лук, за спиною сагайдак з стрілами. Біля ніг Діни маленька і струнка лань, їхні тіла світять зсередини місячним сяйвом. Діна підходить до Валєріка, цілує його в нещасний лоб і разом з ланню випли­ває в вікно під шалений акомпанемент вовків, тигрів, гієн, і всіх інших істот, котрим не спиться вночі.

• 0

#89 Пересічний

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 88 повідомлень

Відправлено 26.05.2008 – 02:10

Кожна професія змінює людину, невже, Ганю, медики инші?
Змінюються всі, в різній мірі, але ВСІ. Якщо є виключення, то це виключення.
Тому, маю право розписуватися за ВСІХ :rolleyes:

Якщо кожного дня відрізаєш людям скальпелем частини тіла, то чужий синець на коліні тебе не дуже перейматиме.
  • 0

#90 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень

Відправлено 28.05.2008 – 23:29

мабуть це можливо, що змінюються всі
але неможливо знати психіку всіх людей
....
  • 0

#91 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • 512 повідомлень

Відправлено 29.05.2008 – 23:21

Перегляд дописуПересічний (26.05.2008 03:10) писав:

... Якщо кожного дня відрізаєш людям скальпелем частини тіла, то чужий синець на коліні тебе не дуже перейматиме.

Щей як перейматиме, радной! Повір мені на слово.
ПН: За базар, Васа, атвічяю :)
  • 0

#92 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 30.05.2008 – 08:42

Повторне питання: Пересічний, ти лікар?
Не треба розписуватись за всіх, кожен би за себе і вже був би лад.
До Позитивної - хвороба та підступна і може розвинутись дуже швидко. Моя мама каже: комусь Бог дав шанс, а комусь ні....Прикро, боляче, важко, але так є...
Але те, що зараз без хабаря нікуди в медицині не поткнешся - факт. Навіть дурні аналізи і ті ....
Випадок: колега, медик, вагітна, пішла здавати кров. Шприц мала з собою, пробірку також, спирт))))Все віддала медсестрі, а та - з вас 10 грн.)))За шо? А я вам шо задурно маю то робити?Нема слів....Грошей не дала. Сказала - може ви колись до мене потрапите, то я вам задурно зроблю. Ось такий випадок смішний, був би смішний коли б не сумний...
  • 0

#93 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 21.05.2009 – 14:50

Бізнес-медицина, яка нам не по кишені

Часто чую заклики: медицина у нас – ні к бісу, держава на охорону здоров’я забила, давайте пустимо в медицину бізнес зробимо медичне обслуговування офіційно платним і все буде добре, як в розвинених країнах. У цій статті хочу розповісти, як виглядає медичний бізнес на практиці в країні, де він досяг комерційного апогею, як в організації, так і в прибутках – Сполучених Штатах Америки.

Лікарні в Сполучених Штатах прекрасно обладнані найновішими технологіями діагностики та лікування. Лікарі гарно вивчені, персоналу в лікарнях достатньо.

Коли потрапляєш туди, складається враження, що довкола цілий натовп і всі посміхаються, всі чимось клопочуться, щось про тебе записують, знаходять перекладача з твоєї рідкісної мови, щось міряють, прямо на місці отримують результати усіх необхідних аналізів…

Лежати в лікарні надзвичано комфортно: тут тебе і розважать, і прийде капелан поговорити про життя, душу і бейсбол, і вилікують таке, що в нас навіть не знають, що таке буває. Медичний рай. Але за ваші гроші. Доба „лежання” (без процедур, ліків тощо) в звичайному американському шпиталі коштує кількасот доларів. Дорого. Навіть для американців з „середнього класу”.

А через оце „дорого” в США діє система медичного страхування. Комерційна. Страхові компанії покривають частину видатків на лікування, але майже ніколи - повністю. В договорі страхування є спеціальний інститут deductibles: частина вартості лікування оплачується пацієнтом безпосередньо по виписці, решту страхувальник компенсує медустанові якимись власними способами. Перш ніж надати лікування, медичний заклад встановлює особу та платоспроможність пацієнта, контактує з страхувальником, описує проблему і питає, чи страхувальник таке дозволяє. Якщо можливо кілька варіантів лікування, страхова компанія наполягає на тому, який їй дешевше коштуватиме.

Процес переговорів іноді затягується – мені відомий випадок, коли людині з переломом довелося чекати надання допомоги протягом восьми годин просто через загублену картку, яка посвідчувала, що її застраховано.

Інтерес страхової компанії – витратити мінімум грошей. Тому цілком типовою є ситуація, коли людину в екстреному порядку забирає швидка, зі страхувальником ніхто не консультується, і проїзд в швидкій він не покриває – в договорі обов’язково вказується, що будь-яка послуга медичної установи має узгоджуватися. Коштує проїзд в швидкій всього пару сотень доларів.

Приблизно одна шоста американців (п’ятдесят мільйонів) не мають страховки. Їм кожна серйозна взаємодія з медициною обходиться в кілька тисяч доларів, а операції можуть „тягнути” на десятки тисяч. Наявність страховки також не гарантує покриття усіх витрат. Знайомий студент з Тайваню зламав руку. Медики виставили йому рахунок на чотири тисячі бакселів, які страхова компанія відмовилася покривати. Довелося звертатися до суду.

Логіка моделі платної медицини проста – це бізнес. А де є бізнес, там і конкуренція, в якій виживає найсильніший. Тому основна мета бізнесу медичного – не найвищий рівень турботи про клієнта (особливо якщо компанії це коштує дуже дорого), а найменший рівень витрат, на різання яких американські медичні компанії йдуть не менш охоче, ніж виробники автомобілів. Саме тому американці так незадоволені своєю охороною здоров’я, а її реформа була одним з основних пунктів передвиборної програми Обами.

Принципи медичного бізнесу в суспільстві, де законодавча база старанно підігнана на догоду цій індустрії (як ви думаєте, закони в США пишуть для великих компаній, що надають послуги - чи для маленьких людей, які за них платять?) дають шлях страхам, які мальовничо описувалися ще за часів СРСР. Наведу кілька страшних прикладів оскалу капіталізму: у вас після виписки з лікарні і покриття частини коштів страховою компанією залишається борг всього на кілька тисяч доларів. Якщо ви не можете його заплатити відразу, вас про це дуже попросять, а далі - подадуть до суду. Суд змусить заплатити, а якщо нічим – продасть будь-які належні вам активи включно з нерухомістю, щоб покрити борги медицині. Далі – банкрутство, інститут якого в США прописаний дуже старанно. Після нього можна починати нове життя, в якому не хворіти – про страховий поліс після такого можна вже й не мріяти.

Коли я приїхав в Штати, мені видали папірець зі страховкою і порадили покласти його в гаманець та завжди носити з собою. На запитання „навіщо?” колега розповів історію з власного досвіду, коли протягом семи годин не міг отримати невідкладну допомогу, бо лікарні, в котрі він приїздив, або не були ліцензовані його страхувальником, або не могли перевірити валідність його страховки без папірця з штрих-кодом.

А ще в штатівських страхових компаніях є менеджери, які спеціалізуються на пошуку можливості уникнути страхових виплат, або, принаймні, їх затримати. У менеджерів є ієрархія та кар’єрне зростання, а також система бонусів для тих, хто економить компанії найбільше грошей.

„Підкуп медиків” фармацевтичними компаніями, який ми зараз спостерігаємо в Україні, і який часто буває єдиним способом для лікарів прогодувати свої сім’ї, в США досяг вершини логічного розвитку. Співпраця двох індустрій надзвичайно тісна задля досягнення максимального прибутку. Ефективність в медичному бізнесі вимірюється перш за все прибутками компаній, а вже потім – задоволеністю клієнта. Тому в США також прописують великі кількості дорогих і не завжди потрібних ліків, які там ще й значно дорожчі, ніж у нас. За п’ять таблеток антибіотика від пневмонії одного разу довелося викласти понад сто доларів. У нас його аналог коштує близько ста гривень за двадцять „колес”.

Здорова людина невигідна медицині, яка заробляє на гроші на хворобах. Через це в США на державному рівні мало уваги надається профілактиці і пропагуванню здорового способу життя. Це невигідно.

У нас медична страховка – явище поки непоширене. Лікарі хочуть, щоб їм платили напряму, а не через всілякі посередницькі фірми. Це зрозуміло, бо лікар реально зацікавлений в тому, щоб вилікувати пацієнта, лише в одному випадку - якщо пацієнт йому за це заплатить. До заповнення зайвих паперів ще й для страхувальників переобтяжені бюрократичною писаниною вітчизняні лікарі ставляться без ентузіазму.

Варто додати, що українських прибічників ідеї бізнес-медицини останнім часом значно поменшало. Окрім самого бізнесу, цю ідею починав підтримувати середній клас, ряди якого роботодавці стрімко проріджують. Основна ж частина населення в нас навряд чи зможе дозволити собі бізнес-медицину в найближчі десять років.

Діяльність компаній страхування українці оцінюють поки що двояко. Я спостерігав як вираження радості від покриття медичних витрат включно з стоматологією, так і історії про небажання відшкодовувати певне лікування та відстрочки й затягування виплат.

В США страховики навіть не приховують, що їхня мета – звести виплати до мінімуму. У будь-який спосіб. Для цього в договорах страхування є багато хитрих ходів. Тому американські страхові й медичні компанії постійно звинувачують в дрібних правопорушеннях. Як з лікарями, так і з страховими компаніями часто судяться невдоволені пацієнти. В умовах України, великі корпорації, якби отримали систему охорони здоров’я в свої руки, навряд чи несли б відповідальність і за серйозні правопорушення.

До чого я веду: комерційна медицина ні до чого хорошого не призводить навіть в багатих Штатах. В нас не призведе - тим більше. Охорона здоров’я - це сфера, яка в жодному разі не повинна повністю потрапляти під контроль бізнесу. Найвдаліші системи охорони здоров’я створені в Європі – вони, в основному, базуються на державному фінансуванні та регулюванні.

Замість віддавати медицину бізнесу, доцільніше таки звернути увагу на існуючу систему охорони здоров’я, реформувати її (як би це страшно не виглядало) і продовжувати традицію. І нехай лікування там буде платним, але за єдиними державними розцінками.

--Славко Агеєв
  • 0

#94 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 22.05.2009 – 08:32

нещодавно довелось порівняти рівень обслуговування у звичайній поліклініці і рівень обслуговування у приватній лікарні ( Борис). Після відвідуваня Бориса у "бюджетну" поліклініку йти взагалі не хочеться. Привітні лікарі і медсестри, відсутність черг та чітко визначений час прийому у лікаря. Про саме лікування мовчу, небо і земля. Але ж ціни....
  • 0

#95 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 10.08.2009 – 14:09

Уабусі знайомої стався інсульт - Борис і Медиком відмовилися надати медичну допомогу. У Медикомі просто поклали слухавку, а в Борисі з'їхали, що немає машини. Дивна поведінка з боку комерційних клінік, чи їм не байдуже хто платить гроші й хто хворий?
А ви кажете про якесь співчуття у лікарів, коли таке ставлення закріплене на офіційному рівні.

Перегляд дописуMarcos (22.05.2009 09:32) писав:

нещодавно довелось порівняти рівень обслуговування у звичайній поліклініці і рівень обслуговування у приватній лікарні ( Борис). Після відвідуваня Бориса у "бюджетну" поліклініку йти взагалі не хочеться. Привітні лікарі і медсестри, відсутність черг та чітко визначений час прийому у лікаря. Про саме лікування мовчу, небо і земля. Але ж ціни....

Макросе, обслуговування то так, а от рівень 100 разів не відповідає грошам які ти платиш.
Так що будь готовий до того, що платиш ти тільки за усмішку. І то, декілька разів наривався на хамство у клініці Борис з боку людей у приймальній.

Простий приклад.
Якось через дисбактеріоз здавав бакпосів у Борисі. Коли я прийшов за результатом, вони видали мені порожній аркуш.
Ясно, що мій кишечник не міг бути стерильним. Завжди висівається якась культура, стафілококи ентерококи живуть у 100% людей.
Подібні порожні аркуші не перший випадок. Гроші ти вже все одно заплатив.
На резльтатах вони не ставлять підписів і печатки якщо не просиш, просто аркуш з принтера, щоб ви не могли потім їх у чомусь звинуватити.

Були випадки коли потрапляв на медсестер, які взагалі не знали як записати чи взяти якийсь аналіз.
Ще одна особливість Бориса, що якщо клієнт записуватиметься на процедуру чи на здачу аналізів, вони запишуть його ще й на консультацію і візьмуть за це гроші. Хоча щоб набрати крови в шприць чи зробити ренген консультація не потрібна.

Так що не спішіть радіти. Лікарям байдуже до ваших проблем, ваше тіло - це їх гроші. Єдина людина зацікавлена у вашому здоро'ї це ви і ваші близькі. Лікарів слухати але робити самостійні висновки.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua