Перейти до вмісту

Жид

Повідомлень в темі: 125

#121 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 14.10.2010 – 20:18

Цитата

Навпаки, в Галичині, як хоче чоловік жида якось прозвати, то каже на нього: ти, "яврею!"...
А ще в нас в Галичині кажуть: "не кажи жид - бо буде довго жив,
а кажи яврей - аби здох скорей".
Це називається- народ скаже, як зав'яже, або - із пісні слів не викинеш )))
  • 0

#122 Аничка

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 512 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 14.10.2010 – 21:27

Перегляд дописуZuzik (27.03.2009 13:43) писав:

... навіть якщо я не використаю слово "жид" з негативним контекстом чому я повинен турбувати комплекси мого співбесідника-жида? Я назву його євреєм... в даному контексті ІМХО доцільніше використати цей синонім ...

Гарно Бланк з Муравйовим свого часу "попрацювали" ... http://www.tereveni.org.ua/forum/index.php...mp;#entry249751

Результат "наліцо".
  • 0

#123 Феєричний неук :)

Козак - перевертень

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6060 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 15.10.2010 – 18:42

якщо жидом бути образливо, то це проблема жида, а не моя.
  • 0

#124 Tomis-S

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 144 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 06.11.2010 – 01:51

Перегляд дописуZuzik (27.03.2009 12:43) писав:

не бачу нічого образливого в слові жид... як і скажімо в хохол чи малорос, москаль і кацап...
Нажаль слово "жид" часто використовується не як назва національності чи релігійної приналежності, а саме для вираження зверхності...

Показово!
Жид в Україні завжди був жидом , ще до виникнення означення москаля. А от євреєм він став...у книжках і телебаченню совєтського періоду. Хохол- це катька, німкеня обдерта ,вигадала. Москаль, кацап - споконвіку так було.

Перегляд дописуZuzik (27.03.2009 12:43) писав:

Стосовно згаданих "ромів" і "циган". Так вже склалося що на загал "циган" в сучасних умовах не має негативного забарвлення і є загальновживаним... Аналогічно як не бачу сенсу витягувати слово "жид" в угоду відновлення "якоїсь" мовної справедливості так само і не бачу потреби нав'язувати слово "ромал" в угоду інших "справедливостей"... А що хтось буде його використовувати - то хай буде...

Ще й як має чоловіче! Циганів не те що не люблять , їх зневажають по повній! Твоя маячня - результат хворобливої уяви не інше. Чому? Питання 10-те.
  • 0

#125 Погромник

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 100 повідомлень

Відправлено 09.11.2010 – 16:50

Цитата

В кожній розмові з жидами в українській мові мені приходилось вияснювати насамперед справу назви "жиди" і "євреї". Головно ж тоді, коли мав до діла з новим емігрантом з СССР. Справа в тому, що в російській мові прийнято назву "євреї", а назві "жид" надано значення національної образи й зневаги. Такий підхід накинули москалі в окупованій Україні українській мові.

Тому жиди, емігранти з СССР, вживають назву "єврей" теж в українській мові і за ними й чимало українців приймає таке вияснювання назв "жид" і "єврей".

Але, такий підхід неправильний. Назва "єврей" московська. В українській мові, як і в інших словянських мовах, від найдавніших часів вживається назву "жид", яку принесли в славянські краї з Франції й Німеччини самі жиди. Ні французи слово "жид", ні німці свого "юде" не вважають образливим, і ані їм, ані французьким, чи німецьки, як і польським, чеським жидам ніколи на думку не приходить міняти це на російську назву "єврей". То чому ж українську мову засмічувати москалізмом "єврей"? Тим більше, що українці під назвою "жидівська" мова мають завжди на увазі "їддіш", що постала з німецької, а під "єврейська" мова ту мову, якою говорили жиди в давнині й говорять сьогодні в Ізраїлю. Та й англійці вживають "Джу", а не "Гібрю".

Українські літописці й українські історики виразно подають, що в Києві за княжої Руси була "жидівська", а не "єврейська" дільниця і "жидівські", а не "євpейські" ворота.

Тільки в перекладі Святого Письма вжито назву "євреї". (Звідти взяли цю назву москалі і це й є однією з вказівок, що російська мова розвинулася з церковної мови Кирила-Методія, а не з якоїсь "пра-руської"). В українських перекладах Святого Письма вжито назву "євреї" для підкреслення, що йдеться про біблійні часи, а не про нову добу, в якій українці вже від княжих часів вживали тільки назву "жиди".

Тому в моїх писаннях я послідовно вживаю "споконвічну" українську назву - "жиди".

Др. Петро Мірчук- почесний член Jewish Identity Center, Chapel of Four Chaplains

і член Єврейсько-Українського Товариства Співпраці в Ізраїлю

Повідомлення відредагував Погромник: 09.11.2010 – 16:52

• 0

#126 тамрико

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 27.01.2011 – 12:55

Перегляд дописуХаритон (5.03.2007 17:09) писав:

Що ви думаєте по даній темі? Ви за вживання історично правильного слова?

Я думаю, що зараз зовсім не важливо жид чи єврей! При Союзі було принизливо бути жидом, а зараз наші люди цім жидам заздрять! Бо їх інтереси охороняє ЇХ держава, на відміну від української. Якщо будемо жити далі так як зараз, то зовсім скоро українець в Україні - буде як жид при Союзі!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних