Перейти до вмісту

Сучасна українська література

Повідомлень в темі: 267

#41 Денис :)

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 585 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Столиця

Відправлено 15.03.2007 – 11:38

Перегляд допису4esterfielter (14.03.2007 15:26) писав:

Я прочитав "50 хв трави" і "Фройд би плакав"... не справило враження... Фройд, наче по обкурці, ржав би з Карпи та її статевого життя, а не плакав би. я серйозно...
Ти зрозумів до чого там була фраза "Фройд би плакав"? Книжка не про її (головної героїні) статеве життя, а про дещо інше...
хоча, як кажуть - на смак та колір - усі олівці різні :angry1: (куштував)
  • 0

#42 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • 615 повідомлень
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 15.03.2007 – 17:18

Перегляд дописуweb-nation.org (15.03.2007 11:35) писав:

Ти зрозумів до чого там була фраза "Фройд би плакав"? Книжка не про її (головної героїні) статеве життя, а про дещо інше...
хоча, як кажуть - на смак та колір - усі олівці різні :angry1: (куштував)
Про що ж тоді? Фройд - це кльовий дядько. який не безпідставно вважав, що вся людська діяльність (чи майже вся) від свербіння в одному місці... Один-єдиний ключовий інстинкт... Може я трохи гіперболізую, але хоч 80% правди тут є.
Книжка не лишила ВЗАГАЛІ НІЯКОГО ОСАДУ у свідомості в мене - ні позитиву, ні негативу. Вона не спонукає до роздумів, вона просто НІЯКА, ІМНО...
  • 0

#43 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 15.03.2007 – 17:23

Карпа,ІМХО, доросла дівка,яка все ще намагається бути дєцком...і то в неї троха каліцько виходить...
  • 0

#44 Гість_Шурік)_*

• Гості

Відправлено 16.03.2007 – 12:55

рекомендую усім книго Любко Дереша "Культ"... у книзі вдало переплітаеться фантастика і романтика... і все це подаеться у зручній, зрозумілій для молоді мові)... не хочу розповідати про саму книгу - почитайте... гарантую - вам сподобаеться!
  • 0

#45 nieni

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень
  • Місто:місто Лева

Відправлено 20.03.2007 – 11:42

Ага,читала-цікавенько :angry12: Сподобалося.Не те що "Поклоніння ящірці"-відразу видно,що він ту книжку в тінейджерстві написав :P А "Культ" уже зріліший набагато,та й цікавіший,ніде правди діти.І якраз моя тема-подобається мені така-от містично-фантастично-пригодницько-гумористично-реалістична проза ;) :) А ще,як на то пішло,раджу прочитати "Архе",якщо хто любить складні багатопланові тексти,де реальність переплітається зі сновидіннями,а ті в свою чергу виявляються чиєюсь реальністю...Словом,теж дуже цікаво! :P Раджу однозначно.От тільки відразу попереджаю,що важко брести через той текст... :wacko: ,але воно того варте! :yes: :P А "Намір" читав уже хто-небудь? :( Як воно?..
  • 0

#46 Нечупара

Генеральний писар

• Користувачі
  • 633 повідомлень
  • Місто:ануда

Відправлено 20.03.2007 – 20:24

nieni
Лежить у мене "Намір!" на поличці. Все ніяк руки не дійдуть. Просто Дереш радить прочитати книгу за один раз. От і планую так зробити...
  • 0

#47 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 20.03.2007 – 20:29

Після Наміру у мене склалося враження,що краще за Культ і Поклоніння він не напише..імхо...хоча всяке може бути...
  • 0

#48 nieni

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень

Відправлено 26.03.2007 – 10:45

А я ще можу порекомендувати книжку Марини Гримич "Мак червоний в росі".Оце також цікава проза,якою вона повинна бути!Є все,що я люблю...:itshe: І головне,що все це ДОБРЕ написано! :angry12:
  • 0

#49 faSolechka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 129 повідомлень
  • Місто:Одесса-мама ))

Відправлено 26.03.2007 – 16:02

Літом попалася меня Ірена Карпа "Перламутрове проно"...еее....нууу..... якось мені так :angry12:
  • 0

#50 ТітіК

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 311 повідомлень
  • Місто:Світловодськ

Відправлено 26.03.2007 – 22:17

Перегляд дописуfaSolechka (26.03.2007 16:02) писав:

Літом попалася меня Ірена Карпа "Перламутрове проно"...еее....нууу..... якось мені так :angry12:
Цілком згоден. Прочитав Карпи "50 хвилин трави"... Як на мене, співає вона краще...
А сам наразі читаю "Депеш Мод" Сергія Жадана. Книжка - супер!!!
  • 0

#51 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 27.03.2007 – 00:10

А я останнім часом читаю себе "Власна душа"
  • 0

#52 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • 615 повідомлень
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 28.03.2007 – 09:49

щено купив Андруховича "12 обручів"...скоро знатиму, що про неї сказати...
  • 0

#53 Нечупара

Генеральний писар

• Користувачі
  • 633 повідомлень

Відправлено 03.04.2007 – 21:04

Натрапила тут на цікаву статтю... Чули мабуть про літературний конкурс бі-бі-сі. Тож наче переможців обрали не демократично.

Цитата

На 01 грудня (відбір фіналістів) читацька п’ятірка мала наступний вигляд:
1 місце. “Пшениця без куколю” (Ігор Каганець), 1150 голосів;
2 місце. “Сімнадцятий поверх” (Дмитро Бондаренко), 703 голоси;
3 місце. “Згори вниз. Книга страхів” (Таня Малярчук), 452 голоси;
4 місце. “Panicoffski” (Ріо Кундер), 380 голосів;
5 місце. “Танці в масках” (Лариса Денисенко), 187 голосів.

Не потрапили у читацьку п’ятірку
6 місце. “Диявол ховається в сирі” (Юрій Андрухович), 164 голоси;
7 місце. “8. Жіноча мережева проза” (група авторів), 142 голоси;
8 місце. “Проект «Міссурі»” (Яна Дубинянська), 122 голоси.

Решта книжок отримали менше 100 голосів.

П’ятірка (насправді шістка) фіналістів. На думку Віри Агєєвої “всі книжки, що увійшли в п’ятірку, мали високий читацький рейтинг”.
1. “Капітал” (Жадан, 20 голосів);
2. “Згори вниз” (Малярчук, 452 голоси);
3. “Диявол ховається в сирі” (Андрухович, 164 голоси);
4. “Намір!” (Дереш, 31 голос);
5. “Квітослава” (Довженко, 51 голос), “Танці в масках” (Денисенко, 186 голосів).

тут сама стаття
  • 0

#54 goli@th

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 148 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 03.04.2007 – 21:41

Якщо чесно, мені навіть соромно))
Я не знаю жодного сучасного українського письменника, який би міг прирівнятись до письменників минулого (не за жанрами, я за якістю написання)

:cool2: :) :)
  • 0

#55 Нечупара

Генеральний писар

• Користувачі
  • 633 повідомлень

Відправлено 03.04.2007 – 22:53

goli@th
А кого із сучасників читав? І з ким з класиків порівнюєш?
  • 0

#56 Нечупара

Генеральний писар

• Користувачі
  • 633 повідомлень

Відправлено 12.04.2007 – 23:08

Прочитала "Намір!" Дереша. Цікава книга, але якось вона грузить. Хоча то, мабуть, така майстерність письменника, от так передає стан героя, що повертаючись у реальний світ залишається тривожний дещо депресивний стан. Не до кінця зрозуміла про "час", якось у голові не укладається... Книга має бути перечитана. Дуже сподобалась думка про бабайку (зацитувати не можу - книга пішла по рукам) там де про те що колись обіцяєш собі більше ніколи не бачити бабайок і більше не бачиш, а про сам факт обіцянки забуваєш і здається що так завжди було. І це не тільки стосується бабая. Саме таким чином творяться звички, принципи, світобачення. Отакі рішення творять життя.

А от одразу після наміру проковтнула книгу Марини Гримич "Макчервонийвросі...". Надзвичайна книга!!! Містика. Головні герої - діти шістдесятників. Читається дуже легко і всі думки дуже ясні, зрілі та зрозумілі але не примітивні. Це заслуга власне авторки. Марина Гримич доцент історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри етнології та краєзнавства (вона і є дитиною київських інтелігентів, народилась у 61-ому році).

Цитата

Тримати увагу читача протягом всього роману я тренувалася в тяжкій і виснажливій боротьбі з іронічною, апатичною, а часом до сліз чемною студентською аудиторією, якій багато років читаю лекції в університеті.
І це помітно!Від книги просто неможливо відірватись! 60-ники цікава тема. А у їх дітей дійсно життя було (є?) не солодке (а ще є розповідь про хлопчика Тарасика, який зараз відомий політик і бітько якого був відомим дисидентом гиги). І ще є там одна така фраза "легко бути націоналістом там де всі навкруги націоналісти". Це стосовно різниці львівських і київських 60-ків. Є там і про мовне питання. Все дуже влучно!

Зараз читаю "Жарт. Із життя психів" Тетяни Винокурової-Садиченко. Цю книгу хотіла прочитати вже давно. А зараз трохи розчарована. Не знаю скільки авторці років але з фото видно що десь близько 20. Так от більшість думок я вже переросла (власне головна героїня учениця 10 чи 11 класу... Тож можливо у школі мені було б цікаво почитати. І взагалі якось там дуже багато збігів з моїм життям...) Але може то тільки початок такий прісний. там ще янгол фігурує... тож... напишу повне враження коли дочитаю. (Зверніть увагу що не тягне на одному диханні)

Повідомлення відредагував Nechupara: 12.04.2007 – 23:11

• 0

#57 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 13.04.2007 – 08:10

А я на днях на таке попалася - сама не знаю, що думати...
Після футболу заснути не могла - то вирішила книжечку "на сон грядущий" почитати.
Взяла те, що вважала найдурнішим (вставати-то рано-вранці) - Забужко... вилетіло з голови, як воно зветься... чи то "Польові дослідження українського сексу", чи щось схоже...
Коли я починала читати - була упереджена. Люди, на думку яких я звикла покладатися, сказали = дурня. "Не читав, але вважаю, що це погано".
Тепер навіть не знаю, що про це думати.
По-перше, поки не дочитала - таки не заснула.
А по-друге, щось там-таки є... Що сподобалось - сказати не можу. Але що це сміття і непотріб - теж не можу сказати.
Оце зі мною вперше, що я про книжку навіть власну думку сформулювати не можу. :)
  • 0

#58 дивина

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 37 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 14.04.2007 – 17:56

Нещодавно прочитала "Блазні" Марії Штельмах. Нічогенько, проте і не найкраще.
  • 0

#59 nieni

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 23 повідомлень

Відправлено 16.04.2007 – 09:56

А як вам Роздобудько?Бо я оце-о на вихідних запопала її "Дванадцять" і прочитала.Книжечка невеличка,тож проковтнула за раз.Наче незле.Принаймні,сподобалося більше за "Ґудзик",який прочитала перед тим.Але шось у цих книжечках не те... :cool1: Написані добре,думки ясні,зрозумілі,ніяких зайвих газових туманностей,і теми також прості доволі.Конфлікт розкриває-супер,надмірний натуралізм відсутній... :D Може,мені заважає happy end????? :yes: І ще дуже мені її книжки нагадують т.зв. "журнальні історії"... І ще вони сльозоточиві якісь. B)
  • 0

#60 sancti

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 36 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 21.04.2007 – 20:20

відстала від життя і зараз якраз "Перверзію" Андруховича читаю...
на презентацію його "Таємниці", блін, не потрапила...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних