Перейти до вмісту

Сучасна українська література

Повідомлень в темі: 267

#241 Руда_миша

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 547 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Центру та окраїн Львова

Відправлено 11.01.2009 – 13:50

Хотіла щось розумне написати в цій темі, але, мабуть, не вдасться...)...В мене про сучасну українську літературу враження таке, що хтось просто дуже сильно хоче дуже сильно замилити очі бідним наївним людям-читачам)))...Практично нічого не читаю з сучукрліту)...
  • 0

#242 Юна_Лель

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:майжеЛьвів

Відправлено 13.01.2009 – 20:21

Перегляд дописуОлеська (6.01.2009 13:47) писав:

Літератори, журналісти "годують" читачів тим, на що ті очікують. Тобто народ чекає дешевих сенсацій, дешевого кохання в романах, крові та "зрєліщ", - їм їх і підносять. Дешеві романи про кохання чи бандитські розборки швидше розкуповуються, ніж інтелектуальна проза, та ще й гроші на тому заробляються. Жовта преса друкує вигадані сенсації - і народ це "хаває", розуміючи при тому, що все це єрунда. Чому? Так тому, мабуть, що надто наситились за 18-ть років свободи слова, втомились від правди.
повністю згідна. подивитись тільки,як розкуповують всі ті книжечки типу Донцової(та шо далеко ходити, моя мама таке купує;каже,для читання в маршутках)-і то при тім не наше, а російське! вже набридло... якось в бабці знайшла самвидавний "Собор" Гончара..подумалось, з якими проблемами і перешкодами потрібно було його тоді видати хоч в такому вигляді! а зараз? ні,я погоджуюсь,є дуже багато цікавих і вартісних книжок,але чому люди тепер припинили їх відшуковувати? нема екстріму? не розумію...
  • 0

#243 Misercord

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 488 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 13.01.2009 – 21:29

Перегляд дописуЮна_Лель (13.01.2009 20:21) писав:

повністю згідна. подивитись тільки,як розкуповують всі ті книжечки типу Донцової(та шо далеко ходити, моя мама таке купує;каже,для читання в маршутках)-і то при тім не наше, а російське! вже набридло... якось в бабці знайшла самвидавний "Собор" Гончара..подумалось, з якими проблемами і перешкодами потрібно було його тоді видати хоч в такому вигляді! а зараз? ні,я погоджуюсь,є дуже багато цікавих і вартісних книжок,але чому люди тепер припинили їх відшуковувати? нема екстріму? не розумію...
бо еліта - це менше 10%, від всіх інших важко вимагати чогось більшого ніж Донцова... тим більше інтелектуальне чтиво зараз не в моді.
  • 0

#244 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 14.01.2009 – 01:43

Перегляд дописуФата Моргана (10.01.2009 23:24) писав:

Книжки Коельо...можливо ти їх просто не розумієш?
Справа в тому, що Коельо, як і більшість "розкручених" письменників, написав одну сильну річ (в його випадку "Алхімік"), народ оцінив, "захавав" і тепер автоматично бере його нові романи, читає, можливо і думках плюється з того всього, але все одно піде купувати нову, бо це ж найкращий письменник...
Те саме стосується і Стівена Кінга...
  • 0

#245 Misercord

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 488 повідомлень

Відправлено 14.01.2009 – 02:57

Перегляд дописуОлеська (14.01.2009 01:43) писав:

Справа в тому, що Коельо, як і більшість "розкручених" письменників, написав одну сильну річ (в його випадку "Алхімік"), народ оцінив, "захавав" і тепер автоматично бере його нові романи, читає, можливо і думках плюється з того всього, але все одно піде купувати нову, бо це ж найкращий письменник...
У випадку з Кінгом можна і посперечатися. Можливо не всі його книжки - шедеври, це було б неможливо, та все ж у нього значно більше ніж 1 хороший твір, а всі решту написані на рівні. Коельо не зачепив мене особисто, тому про нього писати не буду. А взагалі-то Вашу тезу можна приписати майже до всього в нашому житті: більшість користується Віндовсом, Вордом. ПР - це важлива частина нашого життя. Я не думаю, що хтось тут готовий, присвятити себе пошукам перлів в морі багна. Я - точно ні. Тому краще буду читати уже знайомих мені авторів, ніж витрачати час на повну маячню. Краще вже Кінг і Коельо ніж Донцова.

Повідомлення відредагував Misercord: 14.01.2009 – 02:59

• 0

#246 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.01.2009 – 03:09

Перегляд дописуMisercord (14.01.2009 02:57) писав:

У випадку з Кінгом можна і посперечатися. Можливо не всі його книжки - шедеври, це було б неможливо, та все ж у нього значно більше ніж 1 хороший твір, а всі решту написані на рівні. Коельо не зачепив мене особисто, тому про нього писати не буду. А взагалі-то Вашу тезу можна приписати майже до всього в нашому житті: більшість користується Віндовсом, Вордом. ПР - це важлива частина нашого життя. Я не думаю, що хтось тут готовий, присвятити себе пошукам перлів в морі багна. Я - точно ні. Тому краще буду читати уже знайомих мені авторів, ніж витрачати час на повну маячню. Краще вже Кінг і Коельо ніж Донцова.
То особисте. Бо для мене вони на однаковому рівні пишуть.
Якщо казати про все (чи про всіх)... Я, для прикладу, Франка не ставила би в один ряд з тими, хто штампує заради швидкої розкутки дешеві романи.
  • 0

#247 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 776 повідомлень

Відправлено 14.01.2009 – 09:42

Як тільки література "захоче" бути відверто дидактичною, то одразу ризикуватиме стати: а) нудною; б) мішенню для сміхованців з глузіями.
Мало хто чиїсь "поученія" сприйме так, як того б сподівався автор. Всі розуміють (і не без підстав), що нерідко "дидакти" в дійсності чинять інакше, ба навіть всупереч тим словам, якими "виховують"... тому - ну їх, тих вихователів!.. :happy1:
Та й хіба ми беремо книжку, аби вона нас "виховала"??? :ggggg: Йдеться насамперед, гадаю, про задоволення цікавості ("ану, що це мурло там написало") чи про естетичне задоволення.

Особисто я повністю згоден з думкою, що всі жанри мистецтва мають право на існування та варті уваги, крім нудних. Якщо суспільство в ту чи іншу епоху розвитку цікавили боги (чи розборки богів), "святі", пригоди рицарів, наука, політика, секс і т.д. - то це знаходило відображення і в літературі, тому що мало свого читача. Отож "поученія святих" зараз не такі цікаві, як півтора століття тому - і тому гірше продаються. А в наш час більш "ходові" книги з одвертими сексуальними сценами, хоча півтора століття така література вважалась би імморальною (аморальною), розпустою та збоченням... Суспільство розвивається - і в цілому, попри певні негативні моменти, це закономірно і правильно.
Виховувати може будь-що, було би бажання. "Хто від життя навчитися не може, тому ніякий вчитель не поможе". Літературний автор може описати альтернативні моделі поведінки, світогляду і т.і., зробити це менш чи більш переконливо, цікаво, талановито, а право вибору - за читачем (адже вища форма виховання - самовиховання!)

Повідомлення відредагував Власюк: 14.01.2009 – 09:51

• 0

#248 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 15.01.2009 – 22:19

Перегляд дописуОлеська (14.01.2009 01:43) писав:

а що кінг нелайняного написав? :)

кароч не пойняв, яка проблема піднімаєцця такою постановкою питання, тема про літературу чи про педагогіку? <_<
  • 0

#249 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 15.01.2009 – 23:35

сучасна українська література виховує сучасних українських письменників)
  • 0

#250 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 13.02.2009 – 08:53

Перегляд дописуФата Моргана (6.01.2009 00:52) писав:

Ти знаєш,читати потрібно,інакше тупим стаєш..це доведено.... :) :angry1: :ggggg:

Цікаво, а коли читати було нічого. Усі тупими ставали? А як же вони потім письмо придумали, щоб щось писати, щоб потім щось читати?
...Відчувається максималізм незрілості. І він приторний.

Цитата

...про що ми читаємо в газетах....

Я в "Україні молодій" домальовую багаточисельним Юлиним карикатурам - Ющенка, і його хлопців, щоб обидва помаранчевих крила були представлені сбалансовано, а то УМ геть баланс не поважає. Все Юля і Юля. Так надриваються чуваке. Іще, там же, на останній сторінці, дивлюсь сіське, як тут кажуть. :ggggg: Отак я газети читаю.
  • 0

#251 Marichka

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 94 повідомлень

Відправлено 19.02.2009 – 23:40

На мою думку, сучліт виховує дебілів. Бо підлітки починають наслідувати поведінку і світогляд героїв. А коли немає вибору, немає можливості порівняти з іншими напрямами, то це взагалі катастрофа.

Пару днів тому бачила по телебаченню передачу про тих творчих людей, що померли минулого року. Так ось, один популярний радіо-ведучий з Росії одним з перших почав материтися в ефірі , був предтечею "Камеді клабу". І якось він поїхав на зустріч із шанувальниками в регіонах. Він був в шоці: виявилось, що те, що він вважав стьобом і приколами, стало нормою життя для мільйонів людей. Після того він не покинув роботу, але в нього почалася страшенна депресія, він навіть став допомагати відбудовувати храм, певно, так свій гріх намагався відмолити. Згодом цей ведучій загинув у автокатастрофі.

Так і сучлітівці: пишуть так,я к пишуть, до того часу, поки не зустрінуться з наслідками своєї "творчості".
  • 0

#252 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.05.2009 – 09:26

Перегляд дописуManfred (13.05.2009 12:36) писав:

Все правильно, Ви їх не читаєте, тому і не помічаєте. Ану назвіть-но мені Ваших подільських сучасних популярних україномовних літераторів?
Ок, назву кілька незахідних письменників та поетів: Володимир Яворівський, Василь Кобець, Валерій Лазаренко, Олесь Лупій (якщо не помиляюсь), Оксана Забужко, Петро Перебийніс, Мойсей Фішбейн, Данило Кубай, Віктор Кордун, Павло Вольвач, Іван Білик, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Богдан Жолдак, Олександр Ірванець, Андрій Курков, Світлана Пиркало, Ігор Померанцев, Микола Рябчук, Вадим Скуратівський, Василь Шкляр, Валерій Баран... Той список можна ще довго продовжувати.

А щодо нечитаю, то раджу самому більше цікавитись письменниками зі всієї України, а не зациклюватись на західних.
  • 0

#253 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.05.2009 – 09:59

Перегляд дописуБілий Дракон (14.05.2009 10:56) писав:

Можна ще додати Ірену Карпу. Теж сучасна письменниця. У неї повно англінізмів. Тепер це літературно. То це правильно?
Ну, Карпа хоч і народилась не на заході, але там виросла. Тому мабуть теж можна віднести її до західноукраїнських письменників.
  • 0

#254 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.05.2009 – 10:38

Перегляд дописуManfred (14.05.2009 11:20) писав:

Мені подобається Ваша "злість", та все ж інфу треба перевіряти перш, як кидати. Я запитував Вас про подільських, сучасних популярних і україномовних письменників, чи не так? А Ви що мені наводите?

Забужко з Луцька, Ірванець зі Львова, Яворівський з поділля, але більше популярний політик і публіцист, аніж письменник, Василя Кобеця українська вікіпедія не знає, а це вже говорить про його "популярність", те саме і з Валерієм Лазаренко, Данилом Кубієм, Віктором Кордуном та Олесем Лупієм, Петро Перебійніс з поділля, не доводилося читати, Мойсей Фішбейн з Чернівців, Павло Вольвач із Запоріжжя, Білик та Пиркало з Полтави, Жадан з Луганська (живе та працює у Харкові), Жолдак з Києва, Курков та Померанцев - російськомовні письменники, Рябчук з Луцька, Скуратівський та Баран з Чернігівщини, Шкляр з Чекащини.

Як бачите з подільських україномовних сучасних від сили нашкреблося аж двійко. Популярний з них лише один і то його популярність пов'язана більше нестак з його літературним доробком, як з політичною діяльністю. Виходить, що з Вашого списку немає жодного, що цілком задовольняв би вимогам поставленим мною у питанні до Вас. Продовжуйте будь ласка цей список, це дуже пізнавально, країна мусить знати своїх героїв ;-)
Перепрошую, якщо десь в чомусь побачилась комусь злість. (цікаво в чому?)

Я розумію, що Вікіпедія для багатьох - це все. Але варто читати більше газетного матеріалу, поїздити по конкурсах, виставках, літературних зібраннях і теде.

Я назвала тих письменників та поетів, яких я періодично читаю (як книги, так і матеріали в газеті), при тому назвала лише невелику частку, відоміших для загалу.

Продовжувати в тоні "задовільняйте мою цікавість" мені самій не цікаво. Я думала, що Ви дійсно добре орієнтуєтесь в літературі...
  • 0

#255 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.05.2009 – 10:46

Перегляд дописуManfred (14.05.2009 11:40) писав:

Пані, коли Ви читаєте їх, то чому ж не знаєте, що Померанцев з Курковим це російськомовні письменники? Якось Ви вибірково орієнтуєтесь ;-) А щодо продовжити список, то мабуть він таки закічився, еге?
Пане, я завжди пишу лише ту інформацію, яку знаю, а не ту, яку видала мені Вікіпедія. Я читала Куркова українською. Померанцева - не буду сперечатись.
  • 0

#256 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.05.2009 – 10:52

Перегляд дописуManfred (14.05.2009 11:50) писав:

А звідки Ви її знаєте, хіба не так само від людей? Чим люди на конкурсах, виставках, літературних зібраннях і теде кращі за людей, що збирають по крихтам інфу на Вікіпедії, щоб поділитися нею із загалом?
Перепрошую, а хто збирає матеріали по криїтам для Вікіпедії? Аж цікаво... Ви їх, цих людей, знаєте самі?
  • 0

#257 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.05.2009 – 10:58

Перегляд дописуManfred (14.05.2009 11:54) писав:

Наприклад, я збираю. Користуюся Вікіпедією часто і в курсі який відбір і дискусії проходить там інфа.
А Ви самі пишете туди якусь інформацію?

Чому я так недовірливо сталюсь до Вікіпедії? Тому, що невперше не знаходжу там потрібної інформації. Ось щойно зайшла туди, подивилась по кількох названих мною авторах. Всюди лише подана кимось стаття - і все. Десь є біографія та перелік творів, десь немає. Тож як судити про літературу лише з Вікіпедії?
Найкраще помагає орієнтуватись (особисто мені) "Літературна Україна" та періодичний візит (хоча б раз в пів року) до спілки письменників (обласної, цього вистачає).
  • 0

#258 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.05.2009 – 11:10

Перегляд дописуManfred (14.05.2009 12:04) писав:

Так, пишу, коли не знаходжу якоїсь інфи, але знаходжу її десь в иншому місці. І Ви можете так само допомогти українській спільноті, дописавши те, що знайшли в инших джерелах. Фахових "спілок" на дух не переношу цих совкових реліктів, тому шукати там якусь інфу для мене неприйнятно.
Не варто так категорично до "спілок". Там наразі чимало молоді. При тому можна дізнатись найсвіжішу інформацію як про членів спілки (про їх творчість), так і про тих, хто спілку спецом ігнорує тощо.
Я не належу до Спілки Письменників. Мені вистачає Спілки Журналістів. Власне, членство в Спілці є принциповим хіба для тих, хто колись з кимось або посварився, або незгідний в чомусь, або просто не дали влади. Там свої мухи є. Але всі ці ньюанси не заважають Спілці бути джерелом інформації.

Щодо інформації, то так, я можу ділитись інформацією. Але це як мій час, так і невдячність з боку читачів. Я ось виклала інформацію, я Ви взяли і перекреслили все одним лише Вашим розумінням.
  • 0

#259 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.05.2009 – 11:49

Перегляд дописуManfred (14.05.2009 12:25) писав:

Не ображайтесь, але я сам перймаюсь темою майже цілковитої відсутности конкурентоспроможної наддпніпрянської читанки, хотів би здивуватися і бути заскоченим почувши щось нове від Вас про Ваших земляків - подолян, думав Ви дійсно назвете якісь яскраві імена, але ніц нового крім хіба Петра Перебийноса так і не почув. Щодо решти Вами названих, то вони дійсно не подоляни, навіть не наддніпрянці, більшість західняки. На жаль, сьогодні передують саме вони, там днесь весь мейнстрім твориться Винничуком, Андруховичем, Іздриком, Єшкілєвим, Дерешем, Матіос тощо. Єдиною східною альтернативою сьогодні є хіба Жадан.
Потрібно всього-навсього уточнювати, що саме Ви хочете почути. Якщо Вас цікавлять дитячі письменники, то так і кажіть. Я не цікавилась, але можу поцікавитись.)

І так, між іншим, ось: http://uk.wikipedia.org/wiki/Поділля . Зауважте: я не включила до списку Тернопільських авторів.)
  • 0

#260 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень

Відправлено 14.05.2009 – 14:17

Перегляд дописуManfred (14.05.2009 15:07) писав:

Я від початку чітко окреслив, що саме хочу почути від Вас, читайте уважніше:

Де тут щось сказано про дитячих письменників?

Ну і до чого тут це?

Во-во, саме про це мені і йдеться.
Сучасних популярних україномовних письменників я Вам назвала. Подільських теж, правда лише кілька, яких Ви можете знати. Звідки ж я могла знати, що людина сперечаючись про літературу може користуватись лише Вікіпедією?

До чого про дитячих? Так ось же:

Цитата

але я сам перймаюсь темою майже цілковитої відсутности конкурентоспроможної наддпніпрянської читанки, хотів би здивуватися і бути заскоченим почувши щось нове від Вас про Ваших земляків - подолян, думав Ви дійсно назвете якісь яскраві імена,

Про Поділля. Напочатку нашої суперечки Ви видали таке:

Цитата

Дереш, наприклад, активно його вживає у своїх творах. Більшість сучасних українських письменників саме галичани, тому цілком можлива перспектива. Сучасна українська, взагалі, має тенденцію галицизуватися, позаяк тільки там вона і вживається щодня переважною більшістю, а на наших наддніпрянських теренах лише животіє.
Так от, галицький діалект вживають далеко не всі галицькі письменники, навпаки: подільські (взяти хоча б тернополян) письменники вживають іноді галицький діалект. Тому і не розумію, що саме Ви хотіли довести і що саме Вам незрозуміло в тому всьому?

Якщо Вас цікавить зокрема вінницьке письменство, то можу розповісти, але ж який в тому сенс? Якщо Ви, знову ж таки, користуєтесь лише Вікіпедією?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних