Перейти до вмісту

Сучасна українська література

Повідомлень в темі: 267

#21 чайка

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 182 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:МІСТО ЛЕВА

Відправлено 21.02.2007 – 12:26

Для розвитку української книги не вистарчає свідомих українців...
  • 0

#22 4esterfielter

вже не чайнік - самоваррр

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 615 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Рівне - Київ - Рівне - Київ (туди-сюди їжджу:)

Відправлено 21.02.2007 – 16:57

Перегляд дописучайка (21.02.2007 12:23) писав:

Погоджуюсь. Пам'ятаєте ПР-акцію "Україні не вистачає олімпійських чемпіонів тощо", яка мала спонукати народжуваність? Треба ще одну тільки стосовно самоосвіти і усвідомленості "я": Україні потрібні свідомі українці"...
  • 0

#23 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 21.02.2007 – 20:29

Нам бракує якості..ну,і як казала Гапочка, підтримки зі сторони держави..
  • 0

#24 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 22.02.2007 – 02:23

Gapochka, згодна... Але щодо попиту... На книжковому ринку Петрівка, скажімо, є 4 точки продажу української літератури... І саме там поезія і не користується особливим попитом... Чого не скажеш про прозу і особливо наукову літературу...

Цитата

Віршам бракує клясики. Всі чомусь помішались на авангарді, постмодернізмі і всякій іншій бадязі... Рими чомусь ніде нема...
Так!.. І на мою думку, це просто жах... Написати якусь неримовану ахінею можна за 3 секунди, а вірш з хорошими римами і красивий за змістом та художніми образами не кожен зможе...

Цитата

Я думаю, їх не вистачає у владній верхівці.

Цитата

Нам бракує якості..
Нам бракує коштів задля якості, на мою думку... :(
  • 0

#25 4esterfielter

• Користувачі
  • 615 повідомлень

Відправлено 22.02.2007 – 10:26

Перегляд дописуZmi (22.02.2007 02:20) писав:

Я думаю, їх не вистачає у владній верхівці.
А в низах їх іще менше :(
  • 0

#26 Денис :)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 585 повідомлень
  • Місто:Столиця

Відправлено 22.02.2007 – 17:55

якщо буде попит, то й буде пропозиція, як би люди не йшли на альтернативу, і не обирали російськомовні книги замість україномовних - то був би створений організований ринок зі своєю тенденцією для збільшення і зростання у власних масштабах. Тоді б на такий попит і гроші в друкарнях знайшлися, і книжки б перекладалися... бо це б було вигідно!

ну це так, думка заядлого маркетолога :(
  • 0

#27 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 23.02.2007 – 00:09

А я вважаю, що тут закони маркетинга не зовсім підходять. У мене є знайома, яка закінчувала школу в Івано-Франківську одного року з Андруховичем. Але вона не знає такого письменника!!! І те, що вона купує на розкладках дешеву російську фігню, а не класика сучукрліту, говорить лише про її обмеженість. Колись в СРСР люди не знали, що таке памперси, і попиту на них не було. Тепер, напевно не має жодного малюка, який би без них обходився. Просто, зросла культура споживання.
До тих пір, поки в нашій країні будуть панувати закони базару, а не ринка, і поки влада не стане українською, годі сподіватися на покращення справ з видавництвом вітчизняної літератури.
Але й письменники не повинні тусуватися лише в столицях. Особисто я, як можу, пропагую сучасних українських письменників та їх твори. Але це потрібно в першу чергу їм, і вони повинні докласти рук до підвищення попиту на свої твори.
  • 0

#28 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 23.02.2007 – 05:11

Цитата

А в низах їх іще менше
Не погоджуся...

Цитата

Але й письменники не повинні тусуватися лише в столицях. Особисто я, як можу, пропагую сучасних українських письменників та їх твори. Але це потрібно в першу чергу їм, і вони повинні докласти рук до підвищення попиту на свої твори.
Дуже благородна справа... Цього українській літературі справді не вистачає... Професіональної промоції...
  • 0

#29 4esterfielter

• Користувачі
  • 615 повідомлень

Відправлено 23.02.2007 – 11:01

Перегляд дописуZmi (23.02.2007 05:08) писав:

Не погоджуся...
:(
Гм... Чому? Факти є? Відсотково - на західній Україні люди освіченіші за східняків, але східняків більше... І тих, хто "купує дешеву російську фігню" - мільйони, а тих, хто читає "інтелігентні" твори - всього сотні тисяч... і хто такі "свідомі українці"? Ті, що піною плюють при згадці про росіян? Чи ті, які хочуть майбутнього? Серед моїх знайомих "свідомих" рівнян, тернополян, львів'ян, а що киян, полтавчан та інших! не так уже й багато... число обмежене 30ма... А знайомих в мене немало. звичайний робітничий клас що читає, переважно? чи взагалі читає гопота й босота? Ось вам уже мільйонів з 15-20 несвідомих українців... Українці - не назва нації, а індикатор приналежності до території, принаймні поки що. Вам так не здається?
  • 0

#30 Zmi

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 111 повідомлень

Відправлено 23.02.2007 – 23:47

Справа у ставленні держави до українського книговидання. Ініціатори є. А підтримки нема.
  • 0

#31 4esterfielter

• Користувачі
  • 615 повідомлень

Відправлено 26.02.2007 – 13:34

Достеменно відомо, що на заході кінематограф (щодо книговидання, на жаль, не знаю) не фінансується взагалі, а якщо й фінансується місцями, то такою ж мірою я к і в нас, що не заважає йому процвітати. Підтримка має йти не із злиденного бюджету, а з кишені олігархів-спонсорів... А їм поки що це не цікаво... Ситуація з книговиданням така ж. Видавництва самі мають бути зацікавлені в цьому, що деякі й роблять... Але немає попиту на українську книгу, як сказано було в одному з попередніх постів... Російська книга буде заводитись контрабандно, як і частково зараз, якщо обмежити її ввіз, плюс дехто підніме кіпіш про утиски... Про фінансування годі й говорити... Якщо ми всі зберемось і почнемо пропаганду книги, скинемось по рубчику, по два - дивишся: назбирали мільйонів з 20! Отоді хоп - розтиражували справді нормальних письменників, а якщо приглянутись - то тиражувати нема що - більшість пише якусь охінею, ніби українцям нема чого сказати світові окрім плям на своїх трусах, порожнього холодильника, поганих доріг і дурнів, які нам заважають жити...
  • 0

#32 Нечупара

Генеральний писар

• Користувачі
  • 633 повідомлень
  • Місто:ануда

Відправлено 05.03.2007 – 03:46

Яких авторів вже прочитали? Які враження? Що порекомендуєте?

Я от із останніх читала "Біг мак" Сергія Жадана і "36 пісень про життя" Катерини Хінкулови
Досить легко і приємно читається. Опис європейського життя молодими українцями. Дуже цікаво.
А от роман Хінкулової цікавий ще тим, що до кожного розділу підібраний саундтрек, що за ідеєю має посилити сприйняття. Я читала без музики, але і так дуже сподобалось. Дуже душевно. Сцена з мосту найліпша! :prapor3:

Якщо хтось має якісь посилання з текстами діліться!

Повідомлення відредагував Nechupara: 05.03.2007 – 03:47

• 0

#33 KOnseRva

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 05.03.2007 – 05:23

а я дуже люблю книгу Яни Дубинянської "Фінал новорічної п'єси". Прочитала ще влітку, проте враження і до сьогодні сильні. :prapor3:
  • 0

#34 Нечупара

Генеральний писар

• Користувачі
  • 633 повідомлень

Відправлено 13.03.2007 – 23:59

Вже майже дочитала книгу "8.Жіноча мережева проза" (мережева не від мережива, а від мережі). Досить цікавий проект видавництва "Буква і Цифра". 8 письменниць жінок (Шиламила, Цитрусова, Тані Флінт, Ір Ши, Пані Груня, Настасья Черепкова, Мс Юлька, Сокира). 4 з них пишуть українською, 4 - російською. Авторок з їх творами знайшли представники видавництва в неті. Тому всі жінки підписалися своїми ніками.
Досить цікава і трохи дивна література.
  • 0

#35 4esterfielter

• Користувачі
  • 615 повідомлень

Відправлено 14.03.2007 – 10:44

Перегляд дописуNechupara (5.03.2007 03:43) писав:

"36 пісень про життя" Катерини Хінкулови
Досить легко і приємно читається. Опис європейського життя молодими українцями. Дуже цікаво.
А от роман Хінкулової цікавий ще тим, що до кожного розділу підібраний саундтрек, що за ідеєю має посилити сприйняття. Я читала без музики, але і так дуже сподобалось. Дуже душевно. Сцена з мосту найліпша! ;)

Не читав...гм, цікаво. А маєш посилання???

На разі читаю Дністрового "Місто уповільненої дії", раніше прочитав "Патетичний блуд". Жорстка проза про життя молоді в сучасному світі. Мова, хоч і груба, "вулична", проте образна, розкриття характерів персонажів і сюжет продумані майстерно. Книги повноцінні, самодостатні, але бракує їм мого улюбленого присмаку...не зможу пояснити - якого саме.

Читав Андруховича "Перверзія". :) Оце і є мій присмак!!! Розумієте, про що я?

А ще класно, ну просто супер класно пише Марина Соколян. За моїми плечима її "Кодло" та "Сторонні в домі"... В неї вишукана мова, хороша обізнаність у всьому, про що пише, а пише про багато чого... Вміє звернути увагу на дрібничку, детальку... Її книги подекуди нагадують сновидіння... В них є родзинка, є шмат мого любого присмаку :cool1:
  • 0

#36 Нечупара

Генеральний писар

• Користувачі
  • 633 повідомлень

Відправлено 14.03.2007 – 14:45

4esterfielter
Посилань не маю. Читала книгу.
А от "Сторонні в домі" Марини Соколян є в моєму списку книжок які хочу прочитати. :) :cool1:
  • 0

#37 Денис :)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 585 повідомлень
  • Місто:Столиця

Відправлено 14.03.2007 – 14:52

Ірен Карпа - читаю все підряд! :cool1: :)
точніше вже все перечитав, чекаю продовження.... ;)
  • 0

#38 Нечупара

Генеральний писар

• Користувачі
  • 633 повідомлень

Відправлено 14.03.2007 – 15:01

web-nation.org
А що тобі з неї більше всього сподобалось? І чому?
Я не читала жодної її книгу, але якось упереджено до неї ставлюсь. Погані відгуки чула. там здається мату багато чи що?
  • 0

#39 4esterfielter

• Користувачі
  • 615 повідомлень

Відправлено 14.03.2007 – 15:29

Перегляд дописуNechupara (14.03.2007 14:42) писав:

4esterfielter
А от "Сторонні в домі" Марини Соколян є в моєму списку книжок які хочу прочитати. ;) :)
Я її дав бабусі, а бабуся в Рівному;) В мене крута прогресивна бабуся:box:. Хоч, привезу - дам почитати... А 36 пісень ти маєш у книжному варіанті? мож дати?

Перегляд дописуweb-nation.org (14.03.2007 14:49) писав:

Ірен Карпа - читаю все підряд! :cool1: ;)
точніше вже все перечитав, чекаю продовження.... ;)
Я прочитав "50 хв трави" і "Фройд би плакав"... не справило враження... Фройд, наче по обкурці, ржав би з Карпи та її статевого життя, а не плакав би. я серйозно...
  • 0

#40 aton

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 105 повідомлень

Відправлено 15.03.2007 – 00:02

Прочитав соколян "Кодло","Сторнні в домі" та "Ковдра сновидінь"-гарно пише,що там казати.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних