Перейти до вмісту

Сучасна українська література

Повідомлень в темі: 267

#181 Йа_ЯбЛуЧкО_XD

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 649 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:if.ua

Відправлено 29.11.2008 – 21:01

Почала читати роман Софії Андрухович " Сьомга" і хочу сказати, що мені сподобалось. Набагато краще, ніж Дереш,Карпа чи щось в цьому дусі. Я про стиль написання. Подивимось, що буде далі.

Повідомлення відредагував Йа_ЯбЛуЧкО_XD: 29.11.2008 – 21:02

• 0

#182 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3140 повідомлень

Відправлено 29.11.2008 – 21:09

Перегляд дописуІнфузорія Туфелька (29.11.2008 20:48) писав:

2 saljama

"Химерна проза"

Назва стильової течії в українській прозі 70-х рр. "Химерна проза" стала реакцією на диктат норм соцреалізму в українській "радянській" літературі. Її ознаки: поєднання реального з міфологічним, часово-просторові зміщення, запозичення стильових рис бароко, гротескові метаморфози з героями. "Химерна проза" емоційна, експресивна, її світ свідомо неприродний, але правдивий. За цими ознаками можна говорити про близькість "химерної прози" до явища магічного реалізму, поширеного в літературі Латинської Америки. Представники: В.Земляк (романи "Лебедина зграя", "Зелені млини"), В.Дрозд ("Ирій", "Самотній вовк"), О.Ільченко ("Козацькому роду нема переводу або Козак Мамай і Чужа Молодиця") та ін.

єдине що я знайшла....

Нещодавно друзі дали почитати дуже цікаву книжку з дуууже промовистою назвою "Зло" Людмили Баграт.
Починається вона цікавим епіграфом: "Я не хочу вам нав"язуватися, я не хочу вас повчати. Я хочу з вами поговорити. Книга".

Вдячна!

Перегляд дописуЙа_ЯбЛуЧкО_XD (29.11.2008 21:01) писав:

Почала читати роман Софії Андрухович " Сьомга" і хочу сказати, що мені сподобалось. Набагато краще, ніж Дереш,Карпа чи щось в цьому дусі. Я про стиль написання. Подивимось, що буде далі.

А як на мене, вона дуже наслідує батька. 
  • 0

#183 aAa(against all authority)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 351 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:гуртожиток

Відправлено 17.12.2008 – 00:35

Знайшов ще одного підходящого автора для любителів Карп, Дерешів енд компані. Це -- Артем Чех.Ну принаймні його повість "Пластик"( 186 невеликих сторінок) залишила саме такі враження. Скажу лише одну невеличку приміточку: в кінці твору написаний період написання -- червень 2007, січень - лютий 2007. Висновки робіть самі...
Приємного всім читання !! :kvitu:

Повідомлення відредагував aAa(against all authority): 17.12.2008 – 00:38

• 0

#184 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 17.12.2008 – 00:59

Теж думаю, що розрекламована(як і "класична") укр.літ. - це лайно. А все томушо основний споживач - бидло. Може і є десь, в У нормальні твори, але кому то тре? Не той ще в нас рівень цивілізації.....................................................................
................................................................................
  • 0

#185 aAa(against all authority)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 351 повідомлень
  • Місто:гуртожиток

Відправлено 17.12.2008 – 03:04

Перегляд дописуLemon (17.12.2008 00:59) писав:

Теж думаю, що розрекламована(як і "класична") укр.літ. - це лайно. А все томушо основний споживач - бидло. Може і є десь, в У нормальні твори, але кому то тре? Не той ще в нас рівень цивілізації.....................................................................
................................................................................
мда
Основний споживач кажеш бидло, а неспоживач хто тоді ? :kvitu: Ще більше бидло ?
  • 0

#186 Lemon

Писар

• Користувачі
  • 437 повідомлень

Відправлено 17.12.2008 – 17:12

Перегляд дописуaAa(against all authority) (17.12.2008 04:04) писав:

мда
Основний споживач кажеш бидло, а неспоживач хто тоді ? :box: Ще більше бидло ?
А що таке неспоживач? :gryzin:
  • 0

#187 Tybalt

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 158 повідомлень
  • Місто:Verona

Відправлено 20.12.2008 – 14:31

Українська література (і класична і розрекламована) варта того щоб її читати. Бидло не буде читати книжок - воно називатиме бидлом всіх інших. В Україна є багато нормальних творів, і вони потрібні в першу чергу тим, кому потрібна Україна. А рівень цивілізації зараз дойшов до того, що читати можна все, нічого не заборонено, немає дифіциту.... але бидлові цього не зрозуміти....
  • 0

#188 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 20.12.2008 – 19:36

Нажаль у сучасній українській літературі практично відстні автори щоб писали фентезі а жаль було б цікаво глянути на те як цей жанр вкоріниться на наших теренах
  • 0

#189 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 21.12.2008 – 12:41

А що ж ти тоді вважаєш "не лайном"? В Україні є чудові автори, які пишуть чудові книги. А класичну Українську літературу (наприклад Сковороду) вивчають навіть в закордонних ВУЗах! Виникає питання: що ж ти такого прочитав, щоб робити такі висновки?
  • 0

#190 Lemon

Писар

• Користувачі
  • 437 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 12:47

Цитата

Нажаль у сучасній українській літературі практично відстні автори щоб писали фентезі а жаль було б цікаво глянути на те як цей жанр вкоріниться на наших теренах
Думаю якби написати щось тупе(для більшості) воно б стало популярним, а якщо ще додати туалетного гумору - апще бестселлер буде :rolleyes:
  • 0

#191 Одісей

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 12:54

Як би там не було - сучасна українська література дуже мало заслуговує на похвалу. Де альтернатива? Я не люблю Костенко. Мене нудить від карикатурно-цнотливої прози Подервянського. Писати фентезі в Україні зможе лише дуже талановита людина, що морально визріла для того аби повернутись до традиції 40-50 рр.. Чи є споміж письменницької братії борзописець масштабу Нобелівської премії?
Нажаль українська еліта так і не створила сталої письменницької традиції, що могла б дорівнятися до рівня культурної Європи...
  • 0

#192 Lemon

Писар

• Користувачі
  • 437 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 12:55

Цитата

Виникає питання: що ж ти такого прочитав, щоб робити такі висновки?
Я вчуся в школі, і тому прочитав багато. Особливо подобаються "боги", "пророки", "владики" (і т.д.) укр.літ Т.Шевченко, І.Франко :rolleyes:

Цитата

А що ж ти тоді вважаєш "не лайном"? В Україні є чудові автори, які пишуть чудові книги. А класичну Українську літературу (наприклад Сковороду) вивчають навіть в закордонних ВУЗах!
До речі Сковорода один з небагатьох "класичних людей", який писав непогані штучки. Його твори я не вважаю лайном.
  • 0

#193 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 21.12.2008 – 14:44

Перегляд дописуОдісей (21.12.2008 12:54) писав:

Як би там не було - сучасна українська література дуже мало заслуговує на похвалу. Де альтернатива? Я не люблю Костенко. Мене нудить від карикатурно-цнотливої прози Подервянського. Писати фентезі в Україні зможе лише дуже талановита людина, що морально визріла для того аби повернутись до традиції 40-50 рр.. Чи є споміж письменницької братії борзописець масштабу Нобелівської премії?
Нажаль українська еліта так і не створила сталої письменницької традиції, що могла б дорівнятися до рівня культурної Європи...
1. Костенко - це шістдесятництво. вона законсервувалася у тих темах та подачі матеріалу. Зараз вона майже не пише
2. Подерев"янський - породження постодернізму.
Зустрічне питання: якіу тебе параметри номінування на Нобелівську?
  • 0

#194 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 21.12.2008 – 14:56

І взагалі, Нобелівська премія не еталом...
  • 0

#195 Атеїст

Генеральний писар

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:драстуй, рідне село!

Відправлено 21.12.2008 – 21:02

Люди, а хто що думає про творчість Артема Полежаки?
  • 0

#196 DarkSun

тут написана якась тупа фігня

• Користувачі
  • 752 повідомлень
  • Місто:Мукачево

Відправлено 21.12.2008 – 22:47

Знайомство з УкрСучЛітом почалося з Дереша та Андруховича.
Обидва сподобались.
В захваті від творів Дяченків:ggggg:
  • 0

#197 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 25.12.2008 – 10:53

Перегляд дописуОдісей (21.12.2008 12:54) писав:

Не розумію, як можна не любити Ліну Костенко, але то особисте...

В українській сучасній літературі немає героїв. Тобто не героїзується література. Все якесь тимчасове - прочитав і забув.

Перегляд допису_saljama_ (21.12.2008 14:44) писав:

1. Костенко - це шістдесятництво. вона законсервувалася у тих темах та подачі матеріалу. Зараз вона майже не пише
Не погоджуюсь. Ліна Костенко - із тих творчих людей, думки яких є завжди сучасними. Так, вона відійшла від політики давно. Єдине, що повірила в Помаранчеву революцію і воскресла на той період як впливова і шанована людина, що має вплив на загал. Проте, після такого масового розчарування, мабуть то був її останній виступ.
А щодо того, що нічого не пише, - так звідки нам знати? Її одна лише "Маруся Чурай" писалась чотири роки.
  • 0

#198 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 25.12.2008 – 15:38

Перегляд дописуОлеська (25.12.2008 10:53) писав:

Не погоджуюсь. Ліна Костенко - із тих творчих людей, думки яких є завжди сучасними. Так, вона відійшла від політики давно. Єдине, що повірила в Помаранчеву революцію і воскресла на той період як впливова і шанована людина, що має вплив на загал. Проте, після такого масового розчарування, мабуть то був її останній виступ.
А щодо того, що нічого не пише, - так звідки нам знати? Її одна лише "Маруся Чурай" писалась чотири роки.
Я не про думки, а про течію! Є риси, притаманні тій чи іншій літературній течії. Її тематика відштовхується від піднятої залізної завіси. і суть не втому, коли що ппишеться
  • 0

#199 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 25.12.2008 – 17:56

Перегляд допису_saljama_ (25.12.2008 15:38) писав:

Я не про думки, а про течію! Є риси, притаманні тій чи іншій літературній течії. Її тематика відштовхується від піднятої залізної завіси. і суть не втому, коли що ппишеться

Ну так по-суті всі визнані (маю на увазі старші) письменники від цього відштовхуються. Адже найбільшими, вагомими, емоційними та життєвонебезпечними подіями минулого століття є боротьба проти радянської влади. Вони тим жили, боролись, - воно їх і болить.

Взяти ж сучасних письменників. Чому немає героїв, немає цікавих сюжетів, які могли би претендувати стати класикою? Так тому, що таке життя нецікаве зараз. Чим люди зараз живуть, окрім грошей, їжі та теплого кутка? Нічим.
  • 0

#200 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 25.12.2008 – 21:55

Перегляд дописуОлеська (25.12.2008 17:56) писав:

Ну так по-суті всі визнані (маю на увазі старші) письменники від цього відштовхуються. Адже найбільшими, вагомими, емоційними та життєвонебезпечними подіями минулого століття є боротьба проти радянської влади. Вони тим жили, боролись, - воно їх і болить.

але прийоми та акценти в тематиці 60ників і 80ників дуже різняться! не треба уніфікувати всіх на "старших і визнаних"

Цитата

Взяти ж сучасних письменників. Чому немає героїв, немає цікавих сюжетів, які могли би претендувати стати класикою? Так тому, що таке життя нецікаве зараз. Чим люди зараз живуть, окрім грошей, їжі та теплого кутка? Нічим.
но, но, но... Олесько, це вже нагадує "трава бела зеленіша, люди - добріші". Життя зараз не менш цікаве. Життя не менш насичене. Люди не енш талановиті. Інша справа - твоє (та і , власне, кожного) уявлення про героїв та сюжетів, що претензують на класичність. Та і що, загалом, класика...

Цитата

Класика - класичні твори літературиі мистецтва.

але дефініція розкривається далі...

Цитата

Класичний - 1. Стосується до класицизму. 2. Створений класиком. 3. Стосується до світу стародавніх греків і римлян, античний. 4. Правильний, дсконалий.

і далі...

Цитата

Класик - 1. видатний, загальновизнаний письменник, дія науки чи мистецтва, творчість якого є взірцем у даній галузі. 2. послідовник, представник класицизму. 3. фахівець із латинської та давньогрецької мов.

з чоо робимо висновок: сучасний літературний діяч вважатиметься класиком який або стане взірцем, або просто твритиме в класицизмі.
Якщо оперувати просто термінологією, то я з тобою на 100% не згодна, адже навіть в наш час класики суто за стилем та жанрами є. Якщо ж відштовхуватися від параметра

Цитата

видатний, загальновизнаний письменник, дія науки чи мистецтва, творчість якого є взірцем у даній галузі.
, то хочу пригадати, що цей параметр стане опорним лише через певний час, коли сус-во матиме інші зразки для морівняння і визнання автора і його доробки вартісними по відношенню до інших, зразковими.
Якщо брати до прикладу стендаля, то він теж не мав визнання та успіху за життя. Більше того, ніхто навіть не робив припущень, що його твори стануть взірцем. Водночас, я не вважаю, що світ, описаний у "Червоне та чоне" (наприклад) того ж автора є цікавішим за світ, описаний Шевчуком у "Дім на горі". Я би взагалі не прив"язувала цікавість доби, в якій творить автор до запоук визнання ййого класиком наступними поколіннями.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних