Перейти до вмісту

Сучасна українська література

Повідомлень в темі: 267

#121 Selena

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 02.12.2007 – 23:42

Пробувала читати Карпу :) Несподобалось... Якось занадто багато в її книгах сучасної мови, часом важко читати... Можливо вся суть в тому, щоб наблизити таким чином читачів до реальності... Не знаю, але мені щось не дуже... Роздобудько сподобалась більше :) Якось попала до рук книга Жадана, теж
не вдалось дочитати... Словом, я ще в пошуках сучасної української літератури, яка б сподобалась :D Вдома батьки в захопленні від Матіос і Забужко, Андруховича :wub: Треба щось перечитати, ато книг цих авторів багато, а ще не відкривала жодної :wub: ...
  • 0

#122 Нечупара

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 633 повідомлень
  • Місто:ануда

Відправлено 04.12.2007 – 14:17

Перегляд дописуNechupara (14.11.2007 23:23) писав:

Зараз читаю збірку трьох геніїв сучасності Андрухович + Дереш + Жадан = "Трициліндровий двигун любові"
"збірка вибраних творів, які не друкувались в окремих виданнях. Книга, поза сумнівом, має ексклюзивний характер, оскільки в ній вміщено ранні "армійські" оповідання Юрія Андруховича, зібрано есеїстику Любка Дереша та представлено "свіжу" прозу Сергія Жадана."
Найбільше попер мене Дереш! Майже всі есеї просто вау! "Притча про дрозофілів", "Throbbing Gristle (спроба телепатії)", "3D для Європи" та "Дорога на Льоррах під патронатом Йог-Сотота" - просто ВАУ!

Нана Куликова "Мілонгера" - пристрасно написаний пристрасний роман про пристрасть та танці. Цікаво побудований сюжет таки викликає думки "чи варто ризикувати?". Мені сподобалось.

Катерина Калитко "М. Істерія" - дуже затишна книга, за що дяка письменниці! Дуже виразний особистий стиль, іноді проглядується захоплення фільмом "Амелі"))), що власне не може не тішити. Дуже сподобалась роль оповідача - як Рязанов у своїх фільмах - маленька епізодична роль (це щодо "М. Істерії", в книзі є ще три оповідання). Також кльово те з якою любов"ю вона описує чоловіків!
І взагалі кожному оповіданню віддаєш купу перживання, можливо і через відверту хитрість (наприклад закоханий глухонімий молодий хлопець або душа мертвої жінки, яка спостерігає за тим як її чоловік і син переживають її смерть - звжди викликатимуть певні емоції)
Тож мені дуже сподобалась і всім раджу!
  • 0

#123 Lunatic

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 04.12.2007 – 21:18

Люблю Андруховича. Але зараз мало читаю. Може, хто дасть непогані лінки на українських авторів, яких варто прочитати?
  • 0

#124 Legenda

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 70 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 20.12.2007 – 13:31

Ой, не знаю, навіть.. Останнє, що перечитувала - (карпа, жадан, дереш, малярчук) - все полетіло в сміття. А чогось високоморального та високохудожнього поки не знайшла. Може, порадете щось вартісне?

Повідомлення відредагував Legenda: 20.12.2007 – 13:33

• 0

#125 тамрико

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 02.01.2008 – 14:46

Привіт! Я читала роман Д. Бондаренка "Сімнадцятий поверх". Дуже сучасна книжка! А як хвилюють почуття головного героя! І як добре, що для нього все благополучно закінчилось!
Ще на книжковому форумі придбала оповідання цього автора" Кохати по-дніпропетровськи"
Але його відому збірку оповідань "Пацюк" знайти не змогла!
  • 0

#126 НАТАЛОЧКА

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 164 повідомлень
  • Місто:Кривий Ріг

Відправлено 02.01.2008 – 15:06

Не знаю, може наші і не підуть в наступному в класиків, але особисто в мене лежать для наступної обробки 2-і книжки Дереша, Скрябін, Роман Іваничук, Оксана Забужко...переважна більшість з того, отака собі літеретурка на один день ,але Скрябін і Карпа наприклад, завжди виводять із поганого настрою своїм стилем написання, Дереш - ну то Дереш!!Іваничука люблю - за то,що таким чином трохи взнаю про історію, мо там не все об"єктивно, але основні події хоч є прописано!!!
  • 0

#127 karpovichs

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень

Відправлено 03.01.2008 – 17:15

Тамрико, Ви оцю книжку маєте на увазі? :brovy: Справді, класна книжка. Я читала.

“Історія молодого дніпропетровця, який дуже любив свою дружину, але
таємно мріяв про якусь іншу жінку. Знайомий порадив хлопцю відвідати
місцевий бордель…”

http://dmytro-bond.n...y/allpoverh.htm

Повідомлення відредагував karpovichs: 03.01.2008 – 17:15

• 0

#128 Xobb

Doctor What'son

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1481 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 03.01.2008 – 17:22

пробував під нр забавити себе книжкою. таке враження, що вся сул пишеться на унітазі.
  • 0

#129 Гість_роман невідомий_*

• Гості

Відправлено 21.03.2008 – 12:42

привіт, гарна тема -- сучасна українська література! прочитав "хуліганів" юрка покальчука. враження неоднозначні: тема -- інтригує, зміст і форма книги -- не подобаються. отже, "хулігани" -- це цікава тема, бездарна її ідейна розробка і слабка літературна форма!

Повідомлення відредагував роман невідомий: 21.03.2008 – 12:46

• 0

#130 Гість_роман невідомий_*

• Гості

Відправлено 22.03.2008 – 19:51

прочитав "ДЕПЕШ МОД" сергія ЖАДАНА! стосовно змісту: просто бредятина, хоча, як на мене, є цікаві образи (образ равлика, що повзе на захід, заволодів процесами у моїй свідомості найбільше). стосовно форми: непоганий, якщо не сказати більше, стиль викладу, не погано. дія у тексті динамічна, при прочитанні майже, або зовсім, не виникає відчуття deja vu, відносно прочитаного, до того, тексту роману. отже, РЕКОМЕНДУЮ до прочитання!

Повідомлення відредагував роман невідомий: 22.03.2008 – 19:59

• 0

#131 Waldemar4eg

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 19 повідомлень

Відправлено 11.04.2008 – 20:21

Останнє з сучасних українських авторів: Любко Дереш - Трохи Пітьми....
Тепер шукаю ще його книжок...
  • 0

#132 нявка

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 12.04.2008 – 10:43

Я проочитала Карпу "50 хвилин трави",класна книга раджу почитати!Мені подобається Карпа,бо вона така вільна у свому написанні,відверта письменниця,поважаю таких!
  • 0

#133 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 21.04.2008 – 00:21

Флуд видалено
  • 0

#134 Selena

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень

Відправлено 13.05.2008 – 10:27

Дзвінка Матіяш «Реквієм для листопаду»

З анотації: це книга, яку зовсім необов’язково читати спочатку. Це розлога медитація, в якій переплітаються декілька історій. Одна з них - це історія Даринки, її болю, пам’яті, спроби відшукати своє місце у світі.

Пара уривочків:

«Час, відведений людині, начебто стає її власністю. Власністю непевною та ефемерною. Хоча люди говорять, що розпоряджаються своїм часом, із такою впевненістю, ніби це справді так. Кажуть: у мене немає часу, коли не хочуть чогось робити й присвячувати цьому час. Люди вділяють комусь час – час, відданий іншій людині, може виявитись найкращим подарунком. Дарувати свій час – це дарувати себе самого, це найінтимніший подарунок».

«Могти щось робити одне для одного. Не конче багато. Тоді, коли інші цього потребують. Бути щедрим й одразу про це забувати. Ризикувати всім і знати, що можна все втратити раз і назавжди. Іти в ніч, тому що так треба, бути мандрівником без пристановища. Дарувати спокій одне одному. Дарувати свободу тим, кого любиш».

Від себе: книга дуже сподобалась :rolleyes: Надзвичайні художні порівняння... В деяких рядках такі знайомі відчуття, думки... :happy1:))
  • 0

#135 Грубий Ян

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 12 повідомлень

Відправлено 19.05.2008 – 16:47

Спробував читати українську фантастику. Аренєв досить читабельний ("Бісова душа" непогано почалась, та цей фінал про "берегти рідну землю"... я чекав чогось для головного героя, а вийшов якийсь банальний затертий абстрактний патріотизм). Почав "Правила гри", але не вистачає часу.
Спробував український переклад Головачова "Релікт". Чесно кажучи, російською технічно-фантастичні навороти звучать прикольніше.
Найкраще пішла "Відьомська доба" (цікаво, Дяченки самі переклали, чи хто поміг?) Читав не відриваючись, потім дня два ходив, мов п"яний, якихось дівчат в барі по п"яні відьмами обізвав (Боже, пронось повз мене чаші повні!)
Радутний "Три життя про запас" - темпорально-міжвимірний бойовик про зіпсованість і безнадійність людської природи з песимістичним фіналом.
Литовченко "До комунізму залишалось років 15-20...". Про карму, каяття, про духовність і бездуховність. Досить цікаво.
От і все.
  • 0

#136 Дарця_Борхес

Генеральний писар

• Користувачі
  • 796 повідомлень
  • Місто:дурки...

Відправлено 28.05.2008 – 23:57

Перегляд дописуChily (18.07.2007 18:55) писав:

з українських сучасників, як не соромно, але знайома тільки з Любко Дерешем. Талановите воно )) Захоплююче пише.
От ще одна його книга на поличці на мене чекає, поки закінчу Маркеса )

Так!! Дереш рулить!!!! :) ;)
  • 0

#137 пейтон

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 30 повідомлень
  • Місто:місто Сарни

Відправлено 20.07.2008 – 01:21

Перегляд дописуZmi (18.02.2007 03:53) писав:

Тут я пропоную висловитися щодо проблем сучасної української літератури та щодо низького попиту (із власних спостережень) на українську поезію... також сучасну... :)
Я сама цураюсь сучасної української поезії саме через те, що вона є занадто інтелектуальною для мого рівня розуміння. Я не можу розгледіти геніальності поета за мереживом слабко зв'язаних між собою слів. Я не бачу сенсу в таких поезіях! І не хочу їх читати. Можливо, не всі вірші такі, але, на жаль, я ознайомлена лише з такими.
А проблема низького попиту на книги, по-моєму, полягає в соціальних проблемах українців. Ну якому шахтарю після виснажливого робочого дня захочеться йти до книжкової крамниці, щоб прилучитись до "високого"? В нього є сім'я, діти, він має приділяти час їм. Та і не з такими заробітними платами купувати книжки((
  • 0

#138 Infanta

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 270 повідомлень
  • Місто:Рівне/Rivne/Rowne

Відправлено 20.07.2008 – 12:23

Проблема також у відсутності грамотного піару чи реклами, на прикладі багато моїх знайомих бачу, що досить часто люди просто не знають про того чи іншого письменника, даєш почитати книгу - подобається, далі самі починають шукати/читати. А щодо самих письменників, то складається враження, що в багатох випадках вони навмисне прагнуть зробити свій твір важким для сприйняття пересічного читача, наганяючи штучну елітарність.
  • 0

#139 aAa(against all authority)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 351 повідомлень
  • Місто:гуртожиток

Відправлено 23.07.2008 – 15:09

Чого їм не вистачає???
В першу чергу---читача
  • 0

#140 lamourattack

Генеральний писар

• Користувачі
  • 681 повідомлень
  • Місто:дому

Відправлено 23.07.2008 – 17:29

Перегляд дописуaAa(against all authority) (23.07.2008 16:09) писав:

Чого їм не вистачає???
В першу чергу---читача

нє, не читатча скоріше а розуміння того шо там написано....
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних