Перейти до вмісту

Франц Кафка

Повідомлень в темі: 45

#21 КаваНеПийПивоЇжБорщ...

Т Чарівне Гімно 2009

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3018 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:мами

Відправлено 09.12.2007 – 01:44

Мені Кафка дуже як особистість сподобався....
а на рахунок його творчості... ну ненаю...читав Перевтілення... але якось так..мєльком...
якось не сіпнуло..
таке от.
  • 0

#22 Руда_миша

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 547 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Центру та окраїн Львова

Відправлено 09.12.2007 – 14:56

Я читала "Листи до Феліції"! То - листування Кафки з його коханою..."Процес" я не подужала, бо на якомусь етапі життя усвідомила, що екзистенціалізм справляє на мене гнітюче враження(підозри закрались ще тоді, коли я кинула читати "Нудоту" Сартра))...Може, одного дня я таки ще дочитаю твори всіх недочитаних екзистенціалістів)))...
  • 0

#23 Selena

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 212 повідомлень

Відправлено 09.12.2007 – 16:39

Здається всі, хто дописували сюди, читали "Перевтілення" і майже всім сподобалось :D Я теж відношусь до тих хто читав і тих кому сподобалось... Читала цю книгу в школі, так як вона входить в курс
зарубіжної літератури :cool1: Памятаю, багато хто сприйняв її як просто оповідання про те дивне перетворення людини, наче це звична фантастика... Але ж насправді не те автор хотів показати :cool1: Думаю, це одна з тих книжок, яку кожен розуміє для себе по своєму і знаходить в ній те, що інші, можливо, не замічають :cool2:

"Процес" цього року купила в книгарні, але ще не читала і якось аж соромно стало, коли побачила цю тему і згадала про книгу... Треба неодмінно прочитати ;)
  • 0

#24 Гість_natalka91_*

• Гості

Відправлено 02.02.2008 – 19:02

Перегляд дописуЖивчик (9.12.2007 01:10) писав:

мій улюблений автор! відчуваю якусь спорідненість з ним. Читав Перевтілення, Процес, оповідання. Дуже хочу прочитати Замок, але ніяк не знайду його в перекладі українською (принципово читаю тільки рідною)

Привіт! Прочитала, що це твій улюблений автор. Я зараз читаю Перевтілення - мені потрібно роботу написати на тему "Внутрішня боротьба людини". Може підкинеш якусь розумну думку :) .
  • 0

#25 Nana

Генеральний писар

• Користувачі
  • 751 повідомлень
  • Місто:Dnipropetrovsk

Відправлено 03.02.2008 – 00:27

Перегляд дописуWishMaster (2.03.2007 19:45) писав:

Починав читати Перевтілення...до кінця мене не вистачило...

Ти не один такий! :) Я теж починала, потім закинула, хоч і сором признатися, бо вчилася в літературному класі. Але прочитала майже до кінця.

Перегляд дописуSelena (9.12.2007 16:39) писав:

Памятаю, багато хто сприйняв її як просто оповідання про те дивне перетворення людини, наче це звична фантастика... Але ж насправді не те автор хотів показати :kvitu: Думаю, це одна з тих книжок, яку кожен розуміє для себе по своєму і знаходить в ній те, що інші, можливо, не замічають :)

Для мене твори Кафки - це ірреальний, фантастичний світ, у якому яскраво видна безлуздість одноманітного життя. Їх світ дуже незвичайний - у них завжди багато фантастичного, казкового, що поєднується зі страшним і жахливим, жорстоким і незрозумілим реальним світом, який він змальовує дуже точно, ретельно вписуючи кожну деталь, відтворюючи поведінку людей.

Так як новела "Перевтілення" посідає центральне місце у літературній спадщині Франца Кафки, в ній зосереджені всі провідні проблеми та ідеї творчості письменника. Для багатьох читачів, які глибоко не зимислювалися над тим, що саме хотів сказати автор, ця новела показалася просто ще одним фантастичним твором, тому що із героєм Грегором Замзою відбуваються дивні метаморфози. Але головний герой, перетворившись на страшну комаху, продовжує мислити як людина. Коли я читала, мене дуже здивувала нормальна реакція родини Грегора на цей фантастичний жах, вже відчувалося їх вороже ставлення до нього. Його перевтілення сприймалося як звичайна норма життя. Далі стає зрозумілим, що стосунки з іншими людьми для головного героя просто неможливі, тоді він помирає від рани, голоду і докорів совісті, залишаючи цей агрессивний світ.

А що з саме хотів сказати нам Франц Кафка, зображуючи такі незвичайні і фантастичні події? Він підкреслює, що людина - дрібна комаха перед обставинами життя і не може протистояти ним. Інші люди, навіть рідні, не допоможуть, вони пов"язані один з одним лише необхідністю жити разом. Перевтілення Грегора - не біологічне, а соціально-психологічне, метаморфоза душевних станів героя, моральних мук.

Правильно, що читаючи "Перевтіленя", кожен знаходить для себе щось своє. На мою думку, людина просто не повинна психологічно ставити себе осторонь від інших людей, тобто подібних до себе. Місце людини - у її соціальному середовищі, а зневіра може погано закінчитися.
  • 0

#26 Bobua

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 400 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Бровари

Відправлено 03.03.2008 – 16:06

річниця теми

Перегляд допису4esterfielter (1.03.2007 12:10) писав:

Всі щось не розуміють. Ніхто не тупий, нє... От я Толкієна не можу читати і Роллінг...і Купера...і все таке... Я тупий??? не думаю...
а для мене химерна творчість Кафки неприйнятна: Опитування: химера, химерний…— тлумачення і уявлення про ці слова

в той же час з’являється в мене думка й про те, що для шанувальників сюрреалізму й Кафки зокрема, може бути так, що наукова фантастика (або пригоди, детектив) неприйнятна й нечитна :rolleyes:

Повідомлення відредагував Bobua: 03.03.2008 – 16:07

• 0

#27 fdskjfsdkj

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 216 повідомлень

Відправлено 03.03.2008 – 21:08

Читала "Перевтілення". І, мабуть, лише тому що твір знаходився у шкільній програмі. Ну не вразило мене оповідання на стільки, щоб я захотіла прочитати щось ще з його творчості. Корисне для себе з твору взяла, враження та яскраві сни про велетенського жука, що жив під моїм ліжком теж залишилися) Хоча сюжет та ідея досить таки оригінальні)
  • 0

#28 Трям

шопопало

• Користувачі
  • 683 повідомлень
  • Місто:планети КВН

Відправлено 04.03.2008 – 20:11

Кафка? Твори однозначно не для мене! Особистість він був неординарна, за це поважаю, але творчість?! Скажу так: до таких як Кафка народ не потянеться! Треба щось хоч трохи реалістичніше і прямолінійніше(це для мене особисто, може не доріс).

• 0

#29 BvsG

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 74 повідомлень
  • Місто:bland

Відправлено 10.03.2008 – 08:54

Нерозумію, нашо таке творити? Нащо так все ускладнювати?!! Ось класний афоризм - Кафка так и не смог стать кайфкой. (Валерий Афонченко)
  • 0

#30 Bobua

Писар

• Користувачі
  • 400 повідомлень

Відправлено 11.03.2008 – 12:46

Перегляд дописуМій_Травень (4.03.2008 20:11) писав:

Скажу так: до таких як Кафка народ не потянеться! Треба щось хоч трохи реалістичніше і прямолінійніше(це для мене особисто, може не доріс).
Ви впевнені?
читав, здається, що 3 літер.гілки з нього виросло

і це дивовижно: отже є люди з настільки відмінною свідомістю, що для них Кафка читний і зрозумілий :ggggg:
  • 0

#31 Дощ

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 39 повідомлень
  • Місто:Україна, м. Ніжин

Відправлено 11.03.2008 – 22:55

Перегляд дописуМій_Травень (4.03.2008 20:11) писав:

Кафка? Твори однозначно не для мене! Особистість він був неординарна, за це поважаю, але творчість?! Скажу так: до таких як Кафка народ не потянеться! Треба щось хоч трохи реалістичніше і прямолінійніше(це для мене особисто, може не доріс).
Шановний травень! (за родом вашого ніку, вибачте якщо ви вона)
Отже, Шановний Травень!
Ваші твердження нагадують розумування "колег по маскульту" як казав колись М. Хвильовий. Зрозуміліше, прямолінійніше. Вся історія західно-європейської літератури - то шлях розвою індивідуалізму в творчості, "поет, як альбатрос, володар гроз і грому..." (чит. Бодлер Ш. "Альбатрос"), а особливо початок 20 ст -час розвою інтуїтивізму. Тому Кафка не зрозумілий комусь. Доречі, ви чули, що Кафка просив своїх друзів, щоб ті спалили його твори по смерті автора.
Кафка казав: "мені не цікаво читати про літературу. бо я сам література..."

Читав щоденники Кафки. Всім раджу. І тим кому не сподобався Кафка-автор "Претвореннь". З щоденників стає зрозуміло, тим хто ще не зрозумів, що Кафка це щось значно глибше ніж сомнамбулічні маразми психічнохворого.
До всього раджу прочитати лист Кафки до батька, річ коротка - 1-2 ст. там дуже все прояснюється, бо стає зрозуміла картина в якій бачив себе Франц, умови, що він у них розвивався.
А ще почитайте притчі ("Про залізничних пасажирів", "Про поселянина", про те, ким насправді був Санчо Панса). Речі короткі і тут начасі Брехтове: "якщо мистецтво не бє нас ударом кулака по голові, тоді навіщо нам таке мистецтво..."
І ще. Одна моя знайома сказала про щоденники "Це книжка, яка мусить бути в кожного..." І я з нею повністю згоден (ну, хіба що ми знею два хворих придурка... :ggggg: )
  • 0

#32 Bobua

Писар

• Користувачі
  • 400 повідомлень

Відправлено 12.03.2008 – 11:00

Перегляд дописуДощ (11.03.2008 22:55) писав:

......
Ваші твердження нагадують розумування "колег по маскульту" як казав колись М. Хвильовий. Зрозуміліше, прямолінійніше.

Читав щоденники Кафки. Всім раджу. І тим кому не сподобався Кафка-автор "Претвореннь". З щоденників стає зрозуміло, тим хто ще не зрозумів, що Кафка це щось значно глибше ніж сомнамбулічні маразми психічнохворого.

То давайте посилання :)

... а за визначення: Кафка - це ... сомнамбулічні маразми психічнохворого. дякую :), якраз шукав коротке й влучне втілення своїм враженням :cool1:

P.S. а Хвильовий для мене теж не дуже читний (рубані, беззмістовні речення :cool2:)

P.P.S. чи буде війна між людьми й сюрреалістами, експресіоністами, (і ще здається імпресіоністами )? :)
  • 0

#33 Ксюшенька

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 325 повідомлень
  • Місто:Тернопіль

Відправлено 12.03.2008 – 14:59

Читала тільки перевтіленна..Коли тільки почитала читати,думала шо автор бв психом..Закінчила читати була іншої думки..Самотність то є дуже погано!!! :cool1: Філософський твір!
  • 0

#34 Дощ

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 39 повідомлень
  • Місто:Україна, м. Ніжин

Відправлено 14.03.2008 – 01:08

Ссилок не маю. Але точно знаю, що в російській серії азбука класика є ці щоденники, не дуже дорого.
Ось.
А про Хвильового, мо він і не дуже читабельний, та в свої 20ті виражав доволі слушні думки до культурного розвитку України навіть і зараз.
А Кафка, то нормально, що він вам не особливо поддобається, і Хвильовий теж. Просто ті, що не розуміють вони більш життєві.
Але мене скажено пруть речення Хвильового, його стиль. Саме стиль.
"На мінори розсипалась мряка,
і тремтить осиновий лист,
але серце моє не заклякло,
не замовкло бо я гуманіст*"

-------
* - у М. Хвильового тут "комуніст"
але я так якось завчив. А романтика загірної комуни?
(пробачте панове модератори, то вже інша тема правда, але...)
  • 0

#35 ЛяльКА=)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 356 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 14.03.2008 – 01:31

жахливо...розумію...мистецтво...так щось нестандартне...але ото не для моєї психіки)))
  • 0

#36 Ромашечка

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 293 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 08.04.2008 – 13:21

Сильний письменник Кафка! А ті, кому його твори не подобаються, просто не розуміють їх до кінця. Глибше треба дивитися, між рядками читати. :happy1: А ще познайомитися з філософією екзистенціалізму, щоб зовсім ясно стало. :happy1:
  • 0

#37 Knecht

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 300 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 11.06.2008 – 23:57

Кафку дуже поважаю,читав його "Процес","Замок","Америку",шоденники та майже всі оповідання,що перекладені українською та російською.Хоча його твори часом нагадують жахливі сни,справляють дуже сильне враження.Той факт,що для масового читача Кафка незрозумілий та не близький - цілком нормально,адже він творив не заради досягнення успіху у читачів,а тому,що не міг не писати.А відмінність модерністів від реалістів полягає в тому,що реалісти писали про людей,котрих у справжньому житті не існує,а модерністи(можна побачити це на прикладі Кафки) про людей,що існують у реальному житті <_<
  • 0

#38 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1458 повідомлень

Відправлено 12.06.2008 – 09:44

Кафка справив на мене велике враження. Хоч мало читала його творів, проте читати мені їх важко...переживаю за героїв як за себе..і відчуваю їхні відчуття...Бррр. Психологічно важко.
  • 0

#39 Knecht

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 300 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 12.06.2008 – 23:07

Внутрішній світ людини Кафка міг передати як ніхто інший,тому читати його твори буває для декого моторошно,можна натрапити на речення,що описують стан твоєї власної душі
  • 0

#40 Bazhannja

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 18 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 09.07.2008 – 18:38

Особисто мені взагалі не подобається творчісь цього письменника. І це ніяк не пов"язано з нерозумінням його творів.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних