Перейти до вмісту

Толкіен чи Роллінг?

Повідомлень в темі: 119

Опитування: Хто кращий? (120 користувачів проголосувало)

Хто кращий?

1. Гаррі Поттер і Роллінг (23 голосів [19.17%])

Процент голосів: 19.17%

2. Фродо Торбінс і Толкіен (64 голосів [53.33%])

Процент голосів: 53.33%

3. Полюбляю однаково (17 голосів [14.17%])

Процент голосів: 14.17%

4. Взагалі не подобається (16 голосів [13.33%])

Процент голосів: 13.33%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#61 Infanta

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 270 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Рівне/Rivne/Rowne

Відправлено 30.07.2008 – 21:54

Мабуть у перекладачів були підстави змінити фамілію Фродо, хоча якщо чесно не розумію які. Доречі, Толкієна в оригіналі можна закачати тут: http://tolkien.olmer.ru/books.shtml
  • 0

#62 Р0М@ННь0

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 580 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Рогатин

Відправлено 31.07.2008 – 09:40

Мені більше подобаються книжки про Поттера, незнаю як вам, а мені Володар Перстнів несподобався, прочитав першу книжку і все, стало нудно і не цікаво, а Поттера прочитав всі 7 книг, 6 по два рази і всерівно цікаво, хочу щоб ще була 8 :)
  • 0

#63 Reltih floda

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 181 повідомлень

Відправлено 31.07.2008 – 10:11

Роллінг косить лаве так що 8 буде
  • 0

#64 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 25.12.2008 – 02:47

Я читав і те і те.Про обидвох авторіву мене гарне враження але.Але шановні Поттер це одна з десятків фентезійних і навколо фентезійних робір а Володар перснів разом із Хобітом і Сильмариліоном це книги що фактично єж зачинателями жанру книги які без жодного піару чи розкрутки стали мегапопулярними у світі тоді коли більшості з дописувачів цього форуму ще і у проекті не існувало.Толкіен писав свій світ десятками років вигадав для ньгго багатотомну історію,власні мови які зараз тисячі його фанатів вивчають і навіть пишуть на них вірші і прозу.
підсумовую питання таке саме дивне як і " що краще Т,Г Шевченко ч І Карпа" зрозуміло що Карпа талановита письменниця але наврядчі хтось поставить ї вище лююдини що є одним з батьків української літературної мови

Перегляд дописуЗлодюжка (4.03.2007 18:13) писав:

фентезі - це і є казка. А Толкіен писав авторські казки. Це нам так казала моя вчителька з німецької літератури, заслужений вчитель України.
я перепрошую але одна така "казка" художньо стоїть вище за більшу частину а може і за весь сучукрліт

Перегляд дописуReltih floda (31.07.2008 10:11) писав:

Роллінг косить лаве так що 8 буде
За логікою сюжету її не має бути (тим більш там приблизно принцип рік навчання=книга) от доречі ще одна відмінність Толкіена від Роулінг.Він продовження свого твору не писав хоча і знав що будь яка туфта після феномельного успіху Володаря перснів теж розійдеться на ура.Але внтрішня огіка його світу де вже не було тому місця стала длянього важливішою бажаня забабахати ще грошенят
  • 0

#65 Просто Олекса

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 88 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 26.12.2008 – 15:21

Гаріпотер - дійсно казка і мені він не подобається, інше діло Толкіен, осбливо якщо читаєш оргінал.
До речі Толкіен не тільки Володар перснів написав: він цілий світ Середземя створив, а Роллінг шо? Якогось мага. B) Фігня.
  • 0

#66 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2566 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Олімп

Відправлено 26.12.2008 – 17:01

Я теж читала і те і те. Щось мені здається, що дехто непотрібно занижує Роллінг. Назва теми погана, з неї випливає, що треба між ними вибирати та оцінити, хто кращий, а хто гірший. А вони по іншому пишуть і не конче для різних читачів. Обидві книжки варті уваги та цікаві, кожну добре читається. Інша річ, що після прочитання "Володаря перснів" мені було трішки жалко, що книжка вже закінчилася, натомість закінчення "Гаррі Поттера" Роллінг зовсім зіпсула.

П. С. Якщо не маєте на кого гонити, тільки на Роллінг, то пропоную прочитати "Хроніки Нарнії" та гонити Льюїса - тоді побачите, як можна ЧУДОВО знищити світ фентезі. З цих трьох письменників Льюїс однозначно найгірший.
  • 0

#67 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень

Відправлено 26.12.2008 – 18:20

Перегляд дописуПавлина (26.12.2008 17:01) писав:

Я теж читала і те і те. Щось мені здається, що дехто непотрібно занижує Роллінг. Назва теми погана, з неї випливає, що треба між ними вибирати та оцінити, хто кращий, а хто гірший. А вони по іншому пишуть і не конче для різних читачів. Обидві книжки варті уваги та цікаві, кожну добре читається. Інша річ, що після прочитання "Володаря перснів" мені було трішки жалко, що книжка вже закінчилася, натомість закінчення "Гаррі Поттера" Роллінг зовсім зіпсула.

П. С. Якщо не маєте на кого гонити, тільки на Роллінг, то пропоную прочитати "Хроніки Нарнії" та гонити Льюїса - тоді побачите, як можна ЧУДОВО знищити світ фентезі. З цих трьох письменників Льюїс однозначно найгірший.
Ну з формулюванням теми я теж не згоден і Роулнг особисто я не применшую просто Толкіен стоїть над нею так само як Шевченко і Котляревський стоять над усім сучукрлітом
  • 0

#68 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 26.12.2008 – 18:27

Перегляд дописуПросто Олекса (26.12.2008 15:21) писав:

Гаріпотер - дійсно казка і мені він не подобається, інше діло Толкіен, осбливо якщо читаєш оргінал.
До речі Толкіен не тільки Володар перснів написав: він цілий світ Середземя створив, а Роллінг шо? Якогось мага. B) Фігня.
Ващет Толкієн не казки писав. Він був письменником гуманістом,писав у жанрі філосовської фантастики.У своїх творах він неодноразово "затрагівал" проблеми релігіозних поглядів(Симльмарілліон). А писав у формі "казок" щоб його ідеї були зрозумілі насамперед молоді та дітям. "Володар перснів" - це взагалі про події 1 та 2 Світової війни написано. Загалом всі його твори- алегоричні. А от про Роулінг нічого такого ж доброго сказати не можу. звичайна собі комерція- і все.
  • 0

#69 Вареник

banned

• Користувачі
  • 3089 повідомлень

Відправлено 26.12.2008 – 23:00

Толкієн рулить!!!!!! Володаря перснів перечитував по другому колу)))
  • 0

#70 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень

Відправлено 27.12.2008 – 13:43

Перегляд дописуSensssorika (26.12.2008 18:27) писав:

Ващет Толкієн не казки писав. Він був письменником гуманістом,писав у жанрі філосовської фантастики.У своїх творах він неодноразово "затрагівал" проблеми релігіозних поглядів(Симльмарілліон). А писав у формі "казок" щоб його ідеї були зрозумілі насамперед молоді та дітям. "Володар перснів" - це взагалі про події 1 та 2 Світової війни написано. Загалом всі його твори- алегоричні. А от про Роулінг нічого такого ж доброго сказати не можу. звичайна собі комерція- і все.
Ну по перше його твори це не казки. По друге взагаліто він застерігав від прямих аналогій мідж своїми книгами і реальними історичними подіями.Тобто віійни на нього і на твір суттєво вплинули але всетаки казати що там прямо алегорія 1 чи 2 війни не варто
загалом його творчість глибоко християнська але написанотак талановито що представникам інших конфесій це не нав"язується.Тобто в ильмариліоні то мимо цього не пройдеш а у Володарі цілком

Повідомлення відредагував Петлюра: 27.12.2008 – 14:06

• 0

#71 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 27.12.2008 – 15:02

Перегляд дописуПетлюра (27.12.2008 13:43) писав:

Ну по перше його твори це не казки. По друге взагаліто він застерігав від прямих аналогій мідж своїми книгами і реальними історичними подіями.Тобто віійни на нього і на твір суттєво вплинули але всетаки казати що там прямо алегорія 1 чи 2 війни не варто
загалом його творчість глибоко християнська але написанотак талановито що представникам інших конфесій це не нав"язується.Тобто в ильмариліоні то мимо цього не пройдеш а у Володарі цілком
Ти що- прикалуєшся? Я ж сказала у якому стилі він писав. Так як література складова частина моєї професії,то я точно знаю що я говорю. Перечитай те що я написала і запамятай)А аналогію з світовими війнами він сам проводив,чи ти хочеш сказати що теж читав його статті(бо він ще й статті і вірші писав) в оригіналі і побачив чогось такого що не побачила я?)
  • 0

#72 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • 3581 повідомлень

Відправлено 27.12.2008 – 15:08

Перегляд дописуSensssorika (27.12.2008 15:02) писав:

Ти що- прикалуєшся? Я ж сказала у якому стилі він писав. Так як література складова частина моєї професії,то я точно знаю що я говорю. Перечитай те що я написала і запамятай)А аналогію з світовими війнами він сам проводив,чи ти хочеш сказати що теж читав його статті(бо він ще й статті і вірші писав) в оригіналі і побачив чогось такого що не побачила я?)

А трошки попуститися не хоч а? Бо аж страшно читати такі "професійні" пости
Толкіен не проводив ніяких аналогій із реальністю, тим більше із 1 і 2 світовою війною.
  • 0

#73 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 27.12.2008 – 15:39

Перегляд дописуNomad (27.12.2008 15:08) писав:

А трошки попуститися не хоч а? Бо аж страшно читати такі "професійні" пости
Толкіен не проводив ніяких аналогій із реальністю, тим більше із 1 і 2 світовою війною.
Каблуки зняти?Запросто)
http://www.kulichki....ut/vinogr.shtml. Буде час і бажання- пошукаю тобі його статті. Якшо ти здатний зрозуміти його англійську. Але бажання ти у мене не викликаєш,тому чекай коли з"явиться час)
  • 0

#74 Vovanada

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 37 повідомлень
  • Місто:Тернопіль\Київ

Відправлено 27.12.2008 – 16:14

голосував за 3 варіант, але все ж таки більше, мабуть, люблю Гаррі Поттера, але краще такі книжки не порівнювати...

але думаю, що Гаррі Поттер більше приніс користі в сучасний світ, а ніж Персні, бо багато хто саме через нього полюбив читати.
  • 0

#75 Lactarius

Генеральний писар

• Користувачі
  • 976 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 27.12.2008 – 16:17

Почитати то однозначно краще толкієна... А біблійний зміст мене не дуже цікавить в такого роду літературі. Для того є інші джерела.
  • 0

#76 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 27.12.2008 – 16:48

Толкіена кілька разів починав читати так і не вчитався... Не знаю чого але для мене воно нудне здалось... :rolleyes:
Роллінг так собі, останній том читав тільки через те щоб взнати кінець... <_<
  • 0

#77 Одісей

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень

Відправлено 27.12.2008 – 19:50

Перегляд дописуТітіК (28.02.2007 11:11) писав:

Нещодавна прочитав, що найпродаванішими фентезі є серії про Гаррі Поттера та "Володар перснів". А як на вашу думку - хто краще пише Толкіен чи Роллінг? Що краще читати - про героя-хобітта, що рятує Середзем*я від неминучої гибелі чи про підлітка-чарівника, який власноруч дає опір злу? Голосуємо!

Таке питання взагалі не повинно ставитись. "Володар перснів" - грандіозна епопея написана класиком англійської літератури, твір написання якого спиралося на потужний арсенал англійської літературної традиції, квінтесенція оксфордської витримки і модернізму.
У той час як "Гарі Потер" - невдале наслідування, епігонство, книга місцями низька, як бульварний роман.
Володар перснів - тонка алегорія, книга написана автором католиком у якій завуальвоно втілені християнські істини.
Читати Толкієна - означає відчути арістотелівський "катарсис", побачити істинне "цвітіння діалектики".
Читання Ролінг хоча й може подекуди дарувати задоволення, але задоволення фіктивне і розмите, як сон...
  • 0

#78 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень

Відправлено 27.12.2008 – 23:49

Перегляд дописуAmarok (27.12.2008 16:48) писав:

Толкіена кілька разів починав читати так і не вчитався... Не знаю чого але для мене воно нудне здалось... :rolleyes:
Аналогія.Ну якщо я так і не осилив Достоєвського то це ознака моєї ліні а не якихось вад цього письменника

Перегляд дописуSensssorika (27.12.2008 15:02) писав:

Ти що- прикалуєшся? Я ж сказала у якому стилі він писав.
ознак лицарського роману,міфоологічного епосу і т п там значно більше ніж казки.Як на те пішло то більша половина наукової фантстики вкупі із зоряними війнамипо складності і близько не валялась.Казка то є тір дитячій із спрощеним викладенням реалій і характерів у Толкіена ми ж бчмо цілком дорослий твір в кому албсолютно реалістично і несуперечливо описана світобудова(ну як мінімум сучана наука описує наш світ значно суперчливіше).Називати казкою себто дитячою літературою будь що де є вигадка то всеодно що називати файною дівчиною будь що що є дірявим хай простять мені це грубе порівняння
  • 0

#79 Vovanada

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 37 повідомлень
  • Місто:Тернопіль\Київ

Відправлено 28.12.2008 – 14:32

Перегляд дописуОдісей (27.12.2008 19:50) писав:

Володар перснів - тонка алегорія, книга написана автором католиком у якій завуальвоно втілені християнські істини.
Читати Толкієна - означає відчути арістотелівський "катарсис", побачити істинне "цвітіння діалектики".
Читання Ролінг хоча й може подекуди дарувати задоволення, але задоволення фіктивне і розмите, як сон...

думаю багато кому на християнські істини м’яко кажчу накласти і їх я аж ніяк не шукав, коли читав Володар перснів, а шукав я задоволення в цій книжці і його я знайшов :rolleyes:

і думаю багато хто не шукає

Цитата

арістотелівський "катарсис", побачити істинне "цвітіння діалектики".
та й не знає що це таке. може і з філологічної точки Володар Перснів і є ціннішим, але для пересічного читача я думаю це не є головним і не знаю, як ви, але я вважаю, що обидві книги можуть навчити людину багато розумного і доброго!
  • 0

#80 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ-&gt;НТУУ &quot;КПІ&quot;

Відправлено 28.12.2008 – 17:14

Обоє відстійні. Читав колись трилогію володаря кілець, книга краще середнього. Може як би Фродо не спопсили...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних