Перейти до вмісту

Що таке совіcть?

Повідомлень в темі: 255

#241 Simpson

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 245 повідомлень

Відправлено 23.09.2011 – 18:57

Перегляд дописуВасиль (23.09.2011 19:10) писав:

Виходить, що сумління є зайвим?!
Продай його якнайскоріше. Пройдуть роки і будеш проклинати інфляцію.)
  • 0

#242 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Софія

Відправлено 23.09.2011 – 19:12

Перегляд дописуПацюк (23.09.2011 19:57) писав:

Це була не моя теза, а репліка щодо тези Кошечки. Продавати своє сумління я зовсім не збираюсь, бо для мене воно не є зайвим!
  • 0

#243 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 23.09.2011 – 20:18

Перегляд дописуКошечка (23.09.2011 17:04) писав:

ах)) я продажна скотина))) хоча думаю моя совість і даром нікому не потрібна. вона зовсім не виконує своїх функцій
Перевіряти?

Перегляд дописуВасиль (23.09.2011 19:10) писав:

Виходить, що сумління є зайвим?! Тоді навіщо воно продовжує існувати? На всякий випадок, чи як?
Ага, от я знаю випадки серед близьких мені людей, які вчинили певний поганий вчинок, придушивши своє сумління перед тим. Через короткий проміжок часу, коли змінилися обставини, цю людину замучувало сумління, вона змінилася зараз.
Що ж тоді виходить, що сумління може спати, а коли прокинеться, якщо був вчинений поганий вчинок, буде дуже боляче? Невже сумління може бути подібним на таку собі собачку, яка впустить, але не випустить, буде приспане зовсім в момент виконання поганого вчинку, а потім гризти душу?
  • 0

#244 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2247 повідомлень

Відправлено 23.09.2011 – 20:22

Перегляд дописуКошечка (23.09.2011 17:48) писав:

та мені вже далеко не 17) і до речі я старша тебе
Ти не можеш знати скільки мені років, якщо ти не знаєш мене особисто.

І я сумніваюсь що доросла дівчина буде таке писати на форумі, як ото ти висловила у попередніх дописах.
  • 0

#245 Simpson

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 245 повідомлень

Відправлено 23.09.2011 – 20:27

Перегляд дописуВасиль (23.09.2011 20:12) писав:

Це була не моя теза, а репліка щодо тези Кошечки. Продавати своє сумління я зовсім не збираюсь, бо для мене воно не є зайвим!
Тобто, воно приносить вам купа користі?І на основі яких принципів воно вигодувалося? Християнських? Атеїстичних поняттях добразла? Чи гопниковських?
  • 0

#246 Василь

Старійшина

• Користувачі
  • 1505 повідомлень
  • Місто:Софія

Відправлено 23.09.2011 – 20:55

Перегляд дописуПацюк (23.09.2011 21:27) писав:

Тобто, воно приносить вам купа користі?І на основі яких принципів воно вигодувалося? Християнських? Атеїстичних поняттях добразла? Чи гопниковських?

Ні, на засадах добровільности та виключення влади. Моє сумління дозволяє мені жити незалежно від влади. Без сумління бути незалежним неможливо!
  • 0

#247 Кошечка

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 43 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 24.09.2011 – 07:47

ого... не думала, що скільки відгуків отримає моя відповідь :D
що ж попорядку....

Цитата

Виходить, що сумління є зайвим?! Тоді навіщо воно продовжує існувати? На всякий випадок, чи як?
- більшість людей називає сумлінням внутрішній голос, який "сварить" людину за те, що вона не дотримується ряду антижиттєвих принципів. якщо про таке сумління говорити, тоді так.. воно зайве. і не впевнена, чи воно в мене існує...

Цитата

А хіба в Неймлеса у профілі зазначено вік?
- в особистих я йому вже пояснила як визначила.

Цитата

та хоч вже.. купиш?

Цитата

Перевіряти?
можна)) як?

Цитата

Ага, от я знаю випадки серед близьких мені людей, які вчинили певний поганий вчинок, придушивши своє сумління перед тим
а що ти наприклад розумієш під "поганим вчинком"?

Цитата

Ти не можеш знати скільки мені років, якщо ти не знаєш мене особисто.
І я сумніваюсь що доросла дівчина буде таке писати на форумі, як ото ти висловила у попередніх дописах.
- можу. я впевнена на всі 100 :happy1:
а ще моєму дуже хорошому другу 38. думає також як я на рахунок життя загалом і сумління зокрема. так, буває, що і віковий максималізм так виражається. але це я давно переросла, сформулювавши чіткі життєві принципи.
  • 0

#248 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 24.09.2011 – 12:47

Перегляд дописуКошечка (24.09.2011 08:47) писав:

можна)) як?
Кошечко, та не така вже ти погана, як тобі здається. Якби у тебе зовсім не було би сумління, ти би мені уже просто нахамила би, а не написала те, що є. Не було би сумління, то просто пішла би когось обкрадати, зухвало обманювати, убивати, робити комусь прикрість не тільки на свою користь, але й просто задля розваги. Твої дописи у інших темах говорять багато чого хорошого про тебе, а це вже є в тому числі і сумління.
  • 0

#249 Кошечка

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 43 повідомлень

Відправлено 24.09.2011 – 13:08

Цитата

Кошечко, та не така вже ти погана, як тобі здається.
дякую... я довольне)))

Цитата

Якби у тебе зовсім не було би сумління, ти би мені уже просто нахамила би
ти плутаєш зелене з мокрим. сумління і адекватна реакція різні речі. на хамство я відповідаю хамством. на удар по морді ударом по морді. а на запитання відповідають хамством не ті, кого не мучить сумління, а ті хто не дружать з головою.

Цитата

Не було би сумління, то просто пішла би когось обкрадати, зухвало обманювати, убивати
чесно сказати? будь я впевнена у безнаказанності я б серйозно задумалась над таким і над користю, яку можуть принести такі дії) але в тюрязі Кішкам не комфортно))

Цитата

робити комусь прикрість не тільки на свою користь, але й просто задля розваги.
:D коли є настрій і є жертва ще й як...

Цитата

Твої дописи у інших темах говорять багато чого хорошого про тебе, а це вже є в тому числі і сумління.
дякую, мурррр.....
  • 0

#250 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 24.09.2011 – 13:19

Перегляд дописуКошечка (24.09.2011 14:08) писав:

ти плутаєш зелене з мокрим. сумління і адекватна реакція різні речі. на хамство я відповідаю хамством. на удар по морді ударом по морді. а на запитання відповідають хамством не ті, кого не мучить сумління, а ті хто не дружать з головою.
Нічого я не плутаю, сонечко. Людина без сумління на адекватну реакцію не здатна.
Але є і інші погляди, які мають право на існуванні. Відомий філософ Фрідріх Ніцше вважав, що сумління - це засіб боротьби слабких проти сильних і що його придумали євреї. І що в результаті? Його філософію можна частково звести до двох слів: підштовхни падаючого. Його філософія була використана при формуванні поглідів нацизму і фашизму. І що доброго в тому. Якщо світ почне жити виключно по його філософії, то стане дуже жорстокий.
Що ж, жираф большой, єму віднєй.

Перегляд дописуКошечка (24.09.2011 14:08) писав:

:D коли є настрій і є жертва ще й як...
Бажаю тобі ніколи через таке не переступити, щоби зробити велику дурницю.
  • 0

#251 Кошечка

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 43 повідомлень

Відправлено 24.09.2011 – 13:59

Цитата

ідомий філософ Фрідріх Ніцше
Ніцше читаю і поважаю. у нього розумна і справедлива філософія.

Цитата

що сумління - це засіб боротьби слабких проти сильних
а вот хрен там! він вважав мораль і християнство засобом боротьби слабких проти сильних. почитай уважніше. і як не крути з цим неможливо не погодитись.

Цитата

Його філософія була використана при формуванні поглідів нацизму і фашизму
- Друже Бобер, а ти розумієш різницю між "були використані деякі постулати філософії Ніцше" і "Ніцше сформував погляди нацизму і фашизму"? можна взяти трохи Ніцше, трохи цинічних цитат інших філослфів і письменників (Шопенгауера, Уальда) і створити собі абсолютно жорстоку філософію. а їх звинувати, бо типу дали ідею)

Цитата

Якщо світ почне жити виключно по його філософії, то стане дуже жорстокий.
- а ти зніми рожеві окуляри. світ і так жорстокий. і рятуючи свої життя люди тебе затопчуть. навіть, ті які в очі не бачили книг Ніцше.

Цитата

Бажаю тобі ніколи через таке не переступити, щоби зробити велику дурницю.
знаєш, як кажуть.. "ти спочатку потрахайся, а потім вже говори про безглуздість і дурість шарудінь вночі під ковдрою мати і тата" :D
  • 0

#252 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 24.09.2011 – 14:14

Перегляд дописуКошечка (24.09.2011 14:59) писав:

Ніцше читаю і поважаю. у нього розумна і справедлива філософія.
а вот хрен там! він вважав мораль і християнство засобом боротьби слабких проти сильних. почитай уважніше. і як не крути з цим неможливо не погодитись.
Читав, і що? Я би не радив би углиблюватися в філософію. І так ніхто істини не осягнув за стільки років її існування. Але загальні речі потрібно знати, А молитися на тих супер-пупер філософів як на бога не потрібно. Філософія нікуди тебе не заведе, бо і сама йде в нікуди у пошуках видуманої істини. Філософію добре в міру цікавитися. Живи собі простіше і як ти розумієш світ, так хай і воно буде.
Ніцше власне і писав, що сумління є категорія, придумана євреями, і вона є засобом боротьби слабких проти сильних. Не тільки у загальному значенні християнство та іудаїзм, мораль, але і вузькому, про сумління. Читав уважно, вистачить.
Мені до душі ближче філософія зумляка Григорія Сковороди. "Коли дух людини веселий, думки спокійні, серце мирне, то усе світле, щасливе, блаженне. Оце є філософія."

Повідомлення відредагував Друже Бобер: 24.09.2011 – 14:16

• 0

#253 Кошечка

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 43 повідомлень

Відправлено 24.09.2011 – 14:46

Цитата

Коли дух людини веселий, думки спокійні, серце мирне, то усе світле, щасливе, блаженне.
рожеві окуляри...

Цитата

Ніцше власне і писав
матиму трохи більше часу, скину в особисті цитати. зараз з подругою теревеню в скайпі.

Цитата

Філософія нікуди тебе не заведе, бо і сама йде в нікуди у пошуках видуманої істини.
залежить яка філософія, знову ж таки.

Цитата

Філософію добре в міру цікавитися
а хто в праві ставити міри як не ми собі самі?

Цитата

Живи собі простіше і як ти розумієш світ, так хай і воно буде
та я пояснила тобі як я розумію. але є н6апрямки, які мені близькі. наприклад той же Ніцше. то чому не цікавитись і не читати)
  • 0

#254 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 24.09.2011 – 17:36

Перегляд дописуКошечка (24.09.2011 15:46) писав:

рожеві окуляри...
матиму трохи більше часу, скину в особисті цитати. зараз з подругою теревеню в скайпі.
залежить яка філософія, знову ж таки.
а хто в праві ставити міри як не ми собі самі?
та я пояснила тобі як я розумію. але є н6апрямки, які мені близькі. наприклад той же Ніцше. то чому не цікавитись і не читати)
Кошечко, пиши будь ласка у відповідній темі про це, а то уже мова йде зовсім не про сумління, а про філософію взагалі. І читай що хочеш і скільки хочеш, це є твоя справа. Я буду дуже радий, якщо ти зможеш надати цитати, де Ніцше позитивно ставиться до сумління.
  • 0

#255 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 22.11.2011 – 21:57

У людей з чистою совістю ймовірно погана пам"ять.

Марсель Паньоль

Повідомлення відредагував Олеська: 22.11.2011 – 21:57

• 0

#256 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 25.11.2011 – 20:34

i