Перейти до вмісту

Що таке совіcть?

Повідомлень в темі: 255

#101 Re:z

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 584 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:К И Ї В

Відправлено 01.03.2007 – 20:07

Перегляд дописуAter Magius (1.03.2007 19:55) писав:

гадаєте, що все, що Ви робили, Ви робили правильно? без шкоди для близьких Вам людей?
Я такого не кажу і не гадаю......просто мене жодного разу совість серйозно не гризла <_<
  • 0

#102 Ater Magius

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 121 повідомлень
  • Місто:Місто Лева, Вежа Чорнокнижників, пл.Ринок, 47

Відправлено 01.03.2007 – 20:23

Перегляд дописуФАК ІТ ОЛЛ!!! (1.03.2007 20:04) писав:

Я такого не кажу і не гадаю......просто мене жодного разу совість серйозно не гризла <_<

ключове слово "серйозно"? значить, щаслива людина.
але все ж, гризла. і яка Ваша думка про совість?
  • 0

#103 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 01.03.2007 – 22:13

Перегляд дописуГетьман (1.03.2007 11:25) писав:

Нема добрих вчинків... Завжди хтось або щось страждає... Чекаю прикладів...
Ну, до прикладу, хто страждає коли ти допоможеш людині, яка фізично за тебе слабша або якій бракує знань в якійсь галузі, де ти добре розумієшся? Або тварині, яка потерпає від голоду чи злих людей. Ніхто. А якщо ти можеш це зробити, але не зробиш, тоді тебе мучитиме совість.
  • 0

#104 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 01.03.2007 – 22:41

Перегляд дописуAter Magius (1.03.2007 18:59) писав:

Справді? не вірю!

Гетьману

Добрий Вчинок - будь-яка самопожертва, до прикладу.

Перегляд дописуGapochka (1.03.2007 22:10) писав:

Ну, до прикладу, хто страждає коли ти допоможеш людині, яка фізично за тебе слабша або якій бракує знань в якійсь галузі, де ти добре розумієшся? Або тварині, яка потерпає від голоду чи злих людей. Ніхто. А якщо ти можеш це зробити, але не зробиш, тоді тебе мучитиме совість.
1. Самопожертва - то завжди зло по відношенню до людини, яка щось жертвує.
2. Допомога слабшим - то звичайно, здавалося, ніхто від цього не страждає. Насправді, все доволі заплутано... Допомогти людині 1 раз - в неї виробляється потреба, щоб їй допомагали знову і знову. таким чином, замість того, щоб 1 раз перебороти труднощі буде надалі сподіватися допомоги зі сторони.
3. Людина, яка слабша в галузі знань - те саме. Доки людина чогось на власній шкірі не відчує - нічого не зрозуміє. Максимум - спрямовувати її в потрібному напрямку. Але, то треба витрачати свій час та терпіння.
4. А про тварину мислитимемо з точки зору природи: тварина, яка потерпає від голоду - слабка тварина, бо сильна тварина сама собі здобуває їжу. А слабка тварина спричиняє виродження виду (див. шкільний приклад про вовків і популяцію овець). А зі злими людьми - хто вам дав право судити про те, чи вони злі (не точно, але десь ви таке писали...). І краще, думаю, надавати по голові тим "злим людям", а не захищати тварину, бо це проблеми не в тварини, а в тих людей (до яких інакше не дойде).
P. S. Не чекай вдячності від людей, яким допомагаєш. Люди пам'ятають не добро, а зло. Помагав колись безкорисливо по всіх пунктах, але чим більше пізнавав людей, тим більше подобалися тварини...
  • 0

#105 Jarlax

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 186 повідомлень
  • Місто:Львів, Мензоберранзан

Відправлено 01.03.2007 – 23:50

Перегляд дописуAter Magius (1.03.2007 20:20) писав:

ключове слово "серйозно"? значить, щаслива людина.
але все ж, гризла. і яка Ваша думка про совість?
А мене, наприклад, не гризла. Були думки, що міг би в певній ситуації поступити краще, деколи було встидно, але випадків, коли мене мучила совість не пам'ятаю. Совість - емоція (IMHO), а вчинки треба оцінювати з точки зору логіки.
  • 0

#106 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень

Відправлено 02.03.2007 – 08:37

Перегляд дописуГетьман (1.03.2007 22:38) писав:

про тварину мислитимемо з точки зору природи: тварина, яка потерпає від голоду - слабка тварина, бо сильна тварина сама собі здобуває їжу. А слабка тварина спричиняє виродження виду (див. шкільний приклад про вовків і популяцію овець). А зі злими людьми - хто вам дав право судити про те, чи вони злі (не точно, але десь ви таке писали...). І краще, думаю, надавати по голові тим "злим людям", а не захищати тварину, бо це проблеми не в тварини, а в тих людей (до яких інакше не дойде).
P. S. Не чекай вдячності від людей, яким допомагаєш. Люди пам'ятають не добро, а зло. Помагав колись безкорисливо по всіх пунктах, але чим більше пізнавав людей, тим більше подобалися тварини...

Так тобі подобаються лише сильні тварини? <_<
Я захищала думку про те, що ми не можемо судити людей, але констатувати добрі вони чи чи злі у якомусь вчинку - то ж не судити...
А допомогати й треба безкорисливо, бо якщо ти чекаєш на якусь користь від свого вчинку, то вже не є допомога, а щось типу бізнесу...
А от, до прикладу, якби ти був свідком потерпання від чогось (поранення, приниження, ...) відвертого негідника, і ти мав би можливість допомогти, але не допоміг, невже ти в той час думав би про користь і потім тебе не мучила совість? От уяви собі, що ти їдеш по трасі автівкою і бачиш на узбіччі пораненого Кушнарьова. І більше нікого поруч. Будеш вчити його, як долати труднощі?..
  • 0

#107 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 02.03.2007 – 08:54

що там багато говорити, якщо є класичне визначення.
СОВІСТЬ, -і, ж. Усвідомлення і почуття моральної відповідальності за свою поведінку, свої вчинки перед самим собою, людьми, суспільством; моральні принципи, погляди, переконання; сумління. // кого, чого, чия, перен. Найчесніший, найсправедливіший, найвідповідальніший представник певного колективу, суспільства і т. ін. ** Де твоя (у тебе, ваша, у вас і т. ін.) совість?; Май (майте) совість – уживається, щоб присоромити когось, викликати почуття відповідальності за щось. [Лежить] на совісті кого, у кого, чиїй – хтось винен у чому-небудь, морально відповідає за якісь дії, вчинки і т. ін. Муки (докори) совісті – переживання, викликані усвідомленням своєї несправедливості, провини і т. ін. На совість: а) дуже добре, якісно; б) покладаючись тільки на чесність, не вимагаючи інших гарантій. Не за страх, а за совість – сумлінно, чесно. Не має ні сорому (ні честі), ні совісті хто – хтось діє несправедливо, поводиться безсоромно. Совість мучить кого – хтось страждає, гостро відчуваючи свою провину. Як велить (підказує) совість – справедливо, без упередження.
http://www.slovnyk.n...%E2%B3%F1%F2%FC
  • 0

#108 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень

Відправлено 02.03.2007 – 10:04

Все це так, але моральні принципи для різних людей - різні <_<
  • 0

#109 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 02.03.2007 – 10:13

Перегляд дописуGapochka (2.03.2007 09:01) писав:

Все це так, але моральні принципи для різних людей - різні <_<
Але про те чи людина совісна чи безсовісна ми судимо, виходячи або зі своїх моральних принципів або із загальноприйнятих у відповідній громаді (чи суспільстві).
:blink:
  • 0

#110 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 02.03.2007 – 12:29

Перегляд дописуGapochka (2.03.2007 08:34) писав:

Так тобі подобаються лише сильні тварини? <_<
Я захищала думку про те, що ми не можемо судити людей, але констатувати добрі вони чи чи злі у якомусь вчинку - то ж не судити...
А допомогати й треба безкорисливо, бо якщо ти чекаєш на якусь користь від свого вчинку, то вже не є допомога, а щось типу бізнесу...
А от, до прикладу, якби ти був свідком потерпання від чогось (поранення, приниження, ...) відвертого негідника, і ти мав би можливість допомогти, але не допоміг, невже ти в той час думав би про користь і потім тебе не мучила совість? От уяви собі, що ти їдеш по трасі автівкою і бачиш на узбіччі пораненого Кушнарьова. І більше нікого поруч. Будеш вчити його, як долати труднощі?..
1. Мені подобаються тварини, які не вважають людину своїм другом... Тобто, дикі. А які там закони - ви знаєте.
2. "І вовки ситі, і вівці цілі. Так вип'ємо же за пастуха - вічна йому пам'ять...". Я не маю на увазі брати за це гроші, але, погодьтеся, значно приємніше отримати від людини за допомогу хоча б те, що їй нескладно зробити (словесна подяка, поцілунок в щоку від дівчини, поставити тобі сочок - пива не п'ю... :blink: ), аніж допомогти, а потім тебе мають десь і навіть про це ніколи не згадають. В цьому випадку допомагати подібній людині бажання пропадає назавжди...
3. Про негідника можна багато розповідати і аргументувати. Моя тут думка така:
1. На авто не їжджу і не іздитиму - надаю перевагу велосипеду.
2. "Собаці собача смерть..."
  • 0

#111 Яйце

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 7 повідомлень

Відправлено 02.03.2007 – 15:30

совість - це, коли всі яєчка цілі...........
  • 0

#112 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень

Відправлено 02.03.2007 – 17:18

Перегляд дописуWeber (2.03.2007 10:10) писав:

Але про те чи людина совісна чи безсовісна ми судимо, виходячи або зі своїх моральних принципів або із загальноприйнятих у відповідній громаді (чи суспільстві).
<_<

Отож, виходить, що ми його маємо за безсовісного відповідно до своєї моралі, а він спить собі спокійно...
  • 0

#113 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 02.03.2007 – 17:39

Гетьман
А отакий випадок...ну всетаки уяви,що в тебе машина...і тут у знайомої раптом сталася трагедія в сім`ї..дід помер у селі..а вже 22.00 година...і тут вона просить в тебе її привезти туди..ти їй відмовиш?
а якщо погодишся,то це ж буде безкорисливий вчинок( про бензин не згадуй..за замовчуванням вона оплатить <_< )..
  • 0

#114 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 02.03.2007 – 17:41

Перегляд дописуKassandra (2.03.2007 17:36) писав:

Гетьман
А отакий випадок...ну всетаки уяви,що в тебе машина...і тут у знайомої раптом сталася трагедія в сім`ї..дід помер у селі..а вже 22.00 година...і тут вона просить в тебе її привезти туди..ти їй відмовиш?
а якщо погодишся,то це ж буде безкорисливий вчинок( про бензин не згадуй..за замовчуванням вона оплатить :blink: )..
І що тут такого??? Тут щось суперечить тому, що я писав? Звичайно, допоможу. Та й люблю по ночах десь шлятися... <_<
  • 0

#115 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень

Відправлено 02.03.2007 – 17:56

Гетьман

Цитата

Допомогти людині 1 раз
ти тут людині допоміг....і по-воєму,вона вже почне тобі на голову вилазити...
суперечить....
  • 0

#116 Ater Magius

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 121 повідомлень
  • Місто:Місто Лева, Вежа Чорнокнижників, пл.Ринок, 47

Відправлено 02.03.2007 – 18:00

Гетьману

Не погоджуюсь:)
  • 0

#117 pyrius

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 284 повідомлень

Відправлено 02.03.2007 – 18:05

Для мене совість - це така поганюча штукенція, яка заважає робити деякі речі, а якщо іноді ти її пересилиш і всеж-таки зробиш щось, що не сподобається совісті - то вона буде мучати і докоряти добі дууже довго.

А взагалі я радий що вона у мене є<_<
Без неї було б не цікаво.
  • 0

#118 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 02.03.2007 – 18:06

Перегляд дописуAter Magius (2.03.2007 17:57) писав:

Гетьману

Не погоджуюсь<_<
Зоя Жорівна. Проведи дослід.
Наведи приклад...

Кассандрі
Є речі, в яких можна допомогти, є речі, в яких треба допомогти. І в речах, в яких треба допомогти можна і не думати про нагороду, хоча після третього разу починаєш задумуватися... :blink:
  • 0

#119 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень

Відправлено 02.03.2007 – 18:09

Гетьман

Цитата

Обжену Атер Магіуса...
Приклад: пожежник врятував дитину у пожежі..але потрапив у лікарню,де й помер...
З.І.за флейм можу додати попередження... <_<
  • 0

#120 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 02.03.2007 – 18:11

Перегляд дописуGapochka (2.03.2007 16:15) писав:

Отож, виходить, що ми його маємо за безсовісного відповідно до своєї моралі, а він спить собі спокійно...
Так. Якщо зроблене ним його не мучить, тобто не суперечить засадам його моралі. Інакше різні злодії, брехуни тощо мали б суцільне безсоння.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних