Перейти до вмісту

Гопи та садисти. Підстав іншу щоку.

Повідомлень в темі: 85

#21 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2480 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 02.03.2007 – 00:23

Перегляд дописуzav (2.03.2007 00:14) писав:

Ну, не одразу... "Лиха біда початку"(с)
Десь писав: "Абстракції залишиш дідам, коли ті спитають, чого очко не помите".
Я не вимагаю чогось такого надзвичайного, але не люблю ритися в вирваних з контексту фразах та розбиратися, що вони означають. Та й можу не так зрозуміти. Прохання: не корчіть з себе чорт зна кого, і відповідайте ясніше. Все-таки, ви мені не гуру, і ваші фрази без суті мене не пруть...
  • 0

#22 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 02.03.2007 – 14:17

Перегляд дописуJarlax (1.03.2007 21:54) писав:

От саме це мені найбільше не подобається в християнстві. "Око за око, зуб за зуб" - цілком здоровий принцип.
А ви знаєте про протилежний принцип: чиніть з іншими людьми так, як бажаєте, аби вони з вами чинили?
  • 0

#23 Jarlax

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 186 повідомлень
  • Місто:Львів, Мензоберранзан

Відправлено 02.03.2007 – 21:35

Перегляд дописуzav (2.03.2007 14:14) писав:

А ви знаєте про протилежний принцип: чиніть з іншими людьми так, як бажаєте, аби вони з вами чинили?

Ці принципи не протилежні. Мій принцип якраз і реалізовує Ваш. Вас вдарили, Ви дали здачу. Ворог вчинив погано - йому погано відповіли. Будете поганими - Вам так само помстяться. То той самий принцип. За зло віддячуються злом. А за добро віддячуються добром - мій принцип цього не виключає.

P. S. Взагалі, принцип не я придумав - йому тисячі років.

Повідомлення відредагував Jarlax: 02.03.2007 – 21:35

• 0

#24 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 03.03.2007 – 00:15

Та не сваріться ви так... НМД тут малося на увазі не дослівно підставляти щоку. От згадайте, як в житті буває. Часто людина своїми діями (чи словами) провокує нас на негативну поведінку, щоб ми зірвались, вчинили якесь зло, тобто вихлюпнули негативну енергію. А для неї ця енергія - як бальзам на душу, бо вона є енергетичним вампіром. А якщо ми не відповідатимемо злом, то вона цієї енергії не отримає. Буває, що люди несвідомо провокують нас на зло, бо відчувають, що почуватимуться краще, якщо ми відповімо тим самим. А якщо ми не реагуємо або навпаки, відповідаємо добром, то це їх ще більше бісить. Тобто, непротивлення злу насильством - краща зброя, ніж "зуб за зуб".
  • 0

#25 Jarlax

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 186 повідомлень

Відправлено 03.03.2007 – 12:24

Перегляд дописуGapochka (3.03.2007 00:12) писав:

Та не сваріться ви так... НМД тут малося на увазі не дослівно підставляти щоку. От згадайте, як в житті буває. Часто людина своїми діями (чи словами) провокує нас на негативну поведінку, щоб ми зірвались, вчинили якесь зло, тобто вихлюпнули негативну енергію. А для неї ця енергія - як бальзам на душу, бо вона є енергетичним вампіром. А якщо ми не відповідатимемо злом, то вона цієї енергії не отримає. Буває, що люди несвідомо провокують нас на зло, бо відчувають, що почуватимуться краще, якщо ми відповімо тим самим. А якщо ми не реагуємо або навпаки, відповідаємо добром, то це їх ще більше бісить. Тобто, непротивлення злу насильством - краща зброя, ніж "зуб за зуб".

Хто би що не казав, а непротивлення злу породжує зло. І придумали цю ідею злі люди. А провокації - це не є "вдарили по лівій щоці", і "права щока" тут ні до чого. Як з провокаторами поводитись, залежить від ситуації, і тут головою треба думати, а не вставляти дурні принципи. Подумайте логічно: кому, як не злу, вигідна ідея непротивлення злу?
  • 0

#26 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 03.03.2007 – 12:50

Перегляд дописуJarlax (3.03.2007 12:21) писав:

Як з провокаторами поводитись, залежить від ситуації, і тут головою треба думати, а не вставляти дурні принципи.
Якщо пан не може дозволити собі розкіш підставити друку щоку, то най так і скаже, а не шукає виправдання.
  • 0

#27 Jarlax

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 186 повідомлень

Відправлено 03.03.2007 – 21:43

Перегляд дописуzav (3.03.2007 12:47) писав:

Якщо пан не може дозволити собі розкіш підставити друку щоку, то най так і скаже, а не шукає виправдання.

А я й не виправдовуюсь. Якщо прочитати попередні мої пости, стає ясно, що я не збираюсь підставляти нікому і ніколи другої щоки, і я не приховую цього. От тільки стараюсь Вас переконати, що своїми ідейками Ви (і не тільки) стимулюєте зло.

Повідомлення відредагував Jarlax: 03.03.2007 – 21:45

• 0

#28 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 04.03.2007 – 00:51

Перегляд дописуJarlax (3.03.2007 21:40) писав:

От тільки стараюсь Вас переконати, що своїми ідейками Ви (і не тільки) стимулюєте зло.
Даремно, бо помиляєтеся.
Як зло може зменшувати саме себе - розуміти відмовляюся.
Так само, як і чому добро, котре, фактично, задовольняє кривдника, стимулює зло.
  • 0

#29 Jarlax

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 186 повідомлень

Відправлено 04.03.2007 – 01:07

Перегляд дописуzav (4.03.2007 00:48) писав:

Даремно, бо помиляєтеся.

Давайте забудемо на хвильку про щоки, про християнство, взагалі про будь-які погляди і уявимо, що до Вас на вулиці підійшов дядько, і сказав "Не противтесь злу". Яку думку підкидає логіка? Невже, що цей дядько добрий?

Як зло може зменшувати саме себе - розуміти відмовляюся.

Позбавились злої людини - і зла нема. Я не кажу бути жорстоким. Це просто відновлення справедливості. Несправедливу помсту (наприклад, стали на ногу - у відповідь зарізав ножем) я відкидаю. Крім того, розглянемо більш повсякденний випадок. Врізав хаму по пиці - він не помре від цього, і доля його не поломається, але надалі чи варто хамити - майже точно задумається.

Так само, як і чому добро, котре, фактично, задовольняє кривдника, стимулює зло.

Безкарність до добра не приведе. Крім того, людина, яка потенційно могла б виправитись не матиме цього шансу, бо не розумітиме, що чинить погано. Слова на неї діятимуть мало. Особливо слова безвольних мазохістів, які на кривду не звертають уваги. Але якщо на своїй шкурі відчує, як то приємно - в неї будуть шанси виправитись. Саме так досягається рівновага в суспільстві (хочете Ви цього чи ні - принцип підстав "праву щоку" - дає лише на теорії). Давайте проведемо експеримент. Заведіть двох собак - одній дозволяйте все, другу нагороджуйте за слухняність і карайте з непослух. Глянемо, в кого ці дві собаки виростуть. І не треба казати, що людина в цьому випадку сильно відрізняється. Реакція на покарання виникає майже така сама.

Повідомлення відредагував Jarlax: 04.03.2007 – 01:09

• 0

#30 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 04.03.2007 – 01:28

Перегляд дописуJarlax (4.03.2007 01:04) писав:

Давайте забудемо на хвильку про щоки, про християнство, взагалі про будь-які погляди і уявимо, що до Вас на вулиці підійшов дядько, і сказав "Не противтесь злу". Яку думку підкидає логіка? Невже, що цей дядько добрий?
Ви так питаєте, наче впевнені, що вуйко подобрішає, якщо я його по питання одразу писком об асфальт... кілька разів.
Якщо до мене отак підійдуть, то мій опір не вийде за межі "втекти подалі".

Позбавились злої людини - і зла нема.
Усе власне життя обмірковую, як зло перемогти, а воно он як просто.

Це просто відновлення справедливості.
Справедливість, узагалі-то, не потрубє відновлення: все, що відбувається, є цілком справделивим.

Крім того, розглянемо більш повсякденний випадок. Врізав хаму по пиці - він не помре від цього, і доля його не поломається, але надалі чи варто хамити - майже точно задумається.
А ви не боїтеся, що наступного разу він одразу до биття чиєїсь пики перейде - без прелюдії хамства?

Безкарність до добра не приведе.
Нарешті дочекався! Ось воно!!!
Зрештою все звелося до звичайної людської вади: дайте мені право судити інших.
p.s.

Слова на неї діятимуть мало.
Бажаю вам удосконалити себе.

Давайте проведемо експеримент. Заведіть двох собак - одній дозволяйте все, другу нагороджуйте за слухняність і карайте з непослух. Глянемо, в кого ці дві собаки виростуть. І не треба казати, що людина в цьому випадку сильно відрізняється. Реакція на покарання виникає майже така сама.
Нахвіщо мені залякана собака - не розумію. Я краще вовка візьму.
  • 0

#31 Jarlax

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 186 повідомлень

Відправлено 04.03.2007 – 01:46

Перегляд дописуzav (4.03.2007 01:25) писав:

Ви так питаєте, наче впевнені, що вуйко подобрішає, якщо я його по питання одразу писком об асфальт... кілька разів.

Я не казав його бити - не треба все з ніг на голову перевертати. Я спитав, по вашому, він добрі наміри має?

Якщо до мене отак підійдуть, то мій опір не вийде за межі "втекти подалі".Усе власне життя обмірковую, як зло перемогти, а воно он як просто.Справедливість, узагалі-то, не потрубє відновлення: все, що відбувається, є цілком справделивим.

Голодомор, світові війни, інквізиція, і тд - дуже справедливі речі. І не треба казати, що я таки примітивний і не розумію справедливості. Насильна смерть невинних людей - завжди несправедливо.

А ви не боїтеся, що наступного разу він одразу до биття чиєїсь пики перейде - без прелюдії хамства?Нарешті дочекався! Ось воно!!!

Не путайте помсту з дурістю/жорстокістю. Я себе контролюю і такого зі мною не станеться. А хамство - не прелюдія, а причина вимушеного давання по пиці. Визнаю, є й толєрантніші методи - але просто змовчати до розумних способів не відноситься.

Зрештою все звелося до звичайної людської вади: дайте мені право судити інших.

А хто як не люди судять зараз інших людей? І хто це вадою назвав? Про той світ давайте не треба - нам ще по-ідеї туди ще ранувато, і якщо забити на теперішнє життя опинимося там трохи зашвидко.

p.s.Бажаю вам удосконалити себе.

Взаємно.

Я не кажу її лупити весь час. Я кажу карати за погані вчинки (не будете ж її гладити, коли за ногу вкусить, чи нагадить в коридорі - принаймні накричите на неї). А іншу собаку ніяк не карайте. Така вседозволеність покаже вам, що на практиці принцип непротивлення злу робить.

Повідомлення відредагував Jarlax: 04.03.2007 – 01:56

• 0

#32 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 04.03.2007 – 02:54

Перегляд дописуJarlax (4.03.2007 01:43) писав:

Я не казав його бити - не треба все з ніг на голову перевертати. Я спитав, по вашому, він добрі наміри має?
Я навіть не підозрюю, які думки має означена вами особа.

Голодомор, світові війни, інквізиція, і тд - дуже справедливі речі.
Саме так.

Насильна смерть невинних людей - завжди несправедливо.
"Такі казки розповідайте або малим дітям, або великим дурням."(с)

А хто як не люди судять зараз інших людей?
Та ви наче заздрите...

І хто це вадою назвав?
Я назвав. /І "того світу" я не чіпав./
p.s.

Я кажу карати за погані вчинки (не будете ж її гладити, коли за ногу вкусить, чи нагадить в коридорі - принаймні накричите на неї). А іншу собаку ніяк не карайте. Така вседозволеність покаже вам, що на практиці принцип непротивлення злу робить.
Ага. Тобто до бажання судити додалося бажання виховувати. Залишається останнє...
  • 0

#33 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень

Відправлено 04.03.2007 – 08:15

Якщо усі почнуть судити і карати так, як вони вважають справедливим, то настане кінець світу. Адже хами і негідники теж діють виходячи з власного розуміння добра і зла.
Пам*ятаєте "Дракона" Шварца? Раджу перечитати... Вбити дракона можна лише ставши драконом. Яка тоді різниця між тим, хто чинив зло, і тим, хто це зло злом поборов?
  • 0

#34 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 04.03.2007 – 10:05

А тепер питання до zav та Gapochka. Чому ви вважаєте, що людина, яка живе за принципом Jarlax одразу починає діяти, як жінка з анекдоту: "А тепер шукайте нового гвалтівника" (попередньо жорстоко розправившись з попереднім). Мені все-таки здається, що цей принцип можна перекласти швидше отак: "Не чіпайте мене, і я вас не буду чіпати". І отут з Вашим: "Чиніть з іншими людьми так, як бажаєте, аби вони з вами чинили" нема ніяких суперечностей. І по-моєму з обох сторін - чи людина, яка "шукає нового гвалтівника", чи людина, що ходить по місту, і показує, що вона всіх любить, хоч ви по ній трахтором їздіть - психічно ненормальні. Крайності для крайніх, а ми зараз говоримо про розумних людей, і про те, який принцип їм краще сповідувати. Чи Ви часом не ходите по місту з подібною метою? :prapor3:

Повідомлення відредагував Гетьман: 04.03.2007 – 10:09

• 0

#35 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 04.03.2007 – 11:21

Перегляд дописуГетьман (4.03.2007 10:02) писав:

А тепер питання до zav та Gapochka. Чому ви вважаєте, що людина, яка живе за принципом Jarlax одразу починає діяти, як жінка з анекдоту: "А тепер шукайте нового гвалтівника" (попередньо жорстоко розправившись з попереднім).
Такого я не кажу. Але! Із розвитком подій ви все одно приходите до постійного ворогування, тому що завжди сприяєте розповсюдженню конфлікту.
На мій погляд, скривджений вами грубіян наступного разу думатиме не про добре, яке він не зробив, а про зле, котрого він зробив недостатньо аби не мати клопоту навзаєм.

Мені все-таки здається, що цей принцип можна перекласти швидше отак: "Не чіпайте мене, і я вас не буду чіпати". І отут з Вашим: "Чиніть з іншими людьми так, як бажаєте, аби вони з вами чинили" нема ніяких суперечностей.
Деяку має: для вашого боку він має бути викладений навпаки - я вас не чіпаю, не чіпайте й мене. Але іноді чіпають кожного, і тоді питання: якщо ви самі вчините такі дії, які чомусь будуть розцінені іншою особою як "мене зачепили", і вона робитиме вам навзаєм, ви зробите висновок про власну поведунку, якою би правильною вона вам не здавалася до того? Ви судитимете самих себе?
  • 0

#36 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень

Відправлено 04.03.2007 – 16:01

Чому ви вважаєте, що людина, яка живе за принципом Jarlax одразу починає діяти, як жінка з анекдоту: "А тепер шукайте нового гвалтівника" (попередньо жорстоко розправившись з попереднім).

Ну, я так не вважаю, але там щось говорилось про те, щоб врізати по пиці... карати за вчинки... Особисто для мене найгірша кара - коли мене ігнорують. Навіть хамство переношу легше. Через це вважаю за краще не відповідати на зло тим самим.

людина, що ходить по місту, і показує, що вона всіх любить, хоч ви по ній трахтором їздіть - психічно ненормальні. Крайності для крайніх, а ми зараз говоримо про розумних людей, і про те, який принцип їм краще сповідувати. Чи Ви часом не ходите по місту з подібною метою? :prapor3:

Ні, з метою щось показати я по місту не ходжу. Але замолоду була занадто запальною і наробила багато дурниць своїм максималізмом. Тепер на власних помилках визнала, що злом зла не переможеш, лише помножиш його і сам же від нього ще більше будеш потерпати...
  • 0

#37 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 04.03.2007 – 17:39

Перегляд дописуzav (4.03.2007 11:18) писав:

Такого я не кажу. Але! Із розвитком подій ви все одно приходите до постійного ворогування, тому що завжди сприяєте розповсюдженню конфлікту.
На мій погляд, скривджений вами грубіян наступного разу думатиме не про добре, яке він не зробив, а про зле, котрого він зробив недостатньо аби не мати клопоту навзаєм.Деяку має: для вашого боку він має бути викладений навпаки - я вас не чіпаю, не чіпайте й мене. Але іноді чіпають кожного, і тоді питання: якщо ви самі вчините такі дії, які чомусь будуть розцінені іншою особою як "мене зачепили", і вона робитиме вам навзаєм, ви зробите висновок про власну поведінку, якою би правильною вона вам не здавалася до того? Ви судитимете самих себе?
1. Зі всіма дружити не будеш. Будуть люди, до яких ви будете нейтрально відноситися, будуть вороги. Це реальне життя, а не казочки про рай на землі.
2. То є мистецтво зробити так, щоб грубіяну подібні думки в голову не приходили. Але, я бачив людей, які таке можуть. І ці люди робили більше, ніж інші, котрі непротивилися. Мораль: краще вчіться цьому...
3. За принцип "я вас не чіпаю, не чіпайте й мене" дякую, він дійсно розумніший...
4. Мене зачепили - 2 засоби: 1. Ігнорування з подальшим погіршенням ставлення до цієї людини; 2. Агресія у відповідь, але не бездумна. І тут все залежить від конкретної ситуації, обставин. Але не мазохістичне "зроби мені боляче, я тебе все-одно люблю"...

Перегляд дописуGapochka (4.03.2007 15:58) писав:

Ну, я так не вважаю, але там щось говорилось про те, щоб врізати по пиці... карати за вчинки... Особисто для мене найгірша кара - коли мене ігнорують. Навіть хамство переношу легше. Через це вважаю за краще не відповідати на зло тим самим.
Ні, з метою щось показати я по місту не ходжу. Але замолоду була занадто запальною і наробила багато дурниць своїм максималізмом. Тепер на власних помилках визнала, що злом зла не переможеш, лише помножиш його і сам же від нього ще більше будеш потерпати...
То ігноруйте зло. А не давайте йому привід для дій. А дуже приставатиме - нема вибору, треба відганяти силою.
А про важку молодість - хто її не мав :prapor3:. І діяв саме за принципом "Підстав щоку", бо на вуха навішали, аж доки не подумав... І що тепер виросло? :tryzub:

Повідомлення відредагував Гетьман: 04.03.2007 – 18:00

• 0

#38 Jarlax

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 186 повідомлень

Відправлено 04.03.2007 – 18:18

Не треба свої психосоціальні проблеми поширювати на інших (здається, Ви щось таке казали). Я нікому не заздрю, не є гопником, який лупить всіх підряд, і не дістаю кайф від жорстокості. Навіть як би я таким був - Ви не маєте інформації, щоб робити про мене такі висновки. Якщо почитати Ваші пости, Ви не вийдете добрішим за мене. Приклад, як Ви робите висновки:

Якщо до мене отак підійдуть, то мій опір не вийде за межі "втекти подалі".

Перегляд дописуzav (4.03.2007 02:51) писав:

Голодомор, світові війни, інквізиція, і тд - дуже справедливі речі.
Саме так.

Продовжувати можна довго. Враження - автор зла, боягузлива, зверхня істота, яка ні з ким не рахується. Що я зробив? Видер з контексту пару фраз і протрактував їх як мені захотілось. Мені такі методи розмови не подобаються, так що якщо хочете спілкуватись, то давайте надалі не переходити на особистості.

Перегляд дописуzav (4.03.2007 11:18) писав:

Але іноді чіпають кожного, і тоді питання: якщо ви самі вчините такі дії, які чомусь будуть розцінені іншою особою як "мене зачепили", і вона робитиме вам навзаєм, ви зробите висновок про власну поведінку, якою би правильною вона вам не здавалася до того? Ви судитимете самих себе?
Я б себе не судив. Судили б мене (причому справедливо). Крім того, більшість конфліктів вичерпується полюбовно - я цього не заперечував.

Спробую зрозуміло пояснити. Думаю, всі згодні, що ідеального суспільства на цьому світі ніколи не буде. Нехай ми його все-таки майже досягли. І всі не противляться злу, всі добрі чесні християни. І тут народився один з відхиленнями, який став вбивцею. Він убив одного. Його не засудили, не покарали, пару людей втікло, ще пару почали йому казати, що його люблять і молитись за нього. Якщо в нього дійсно відхилення - він не перестане вбивати, і він один наробить більше хаосу, ніж в свій час цілі армії. Принцип пробачати дрібні провини, любити один одного непогані. Але зло не можна ігнорувати.

Крім того Гетьман цілком правий про мою думку (хоч хтось зрозумів). Я не прихильник крайностей. Я прихильник здорового глузду. Я не буду як папуга повторювати чиїсь фрази, я їх спочатку обдумаю, а потім прийму, чи не прийму.

Повідомлення відредагував Jarlax: 04.03.2007 – 18:21

• 0

#39 Gapochka

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 138 повідомлень

Відправлено 04.03.2007 – 18:57

Перегляд дописуГетьман (4.03.2007 17:36) писав:

про важку молодість - хто її не мав :prapor3:. І діяв саме за принципом "Підстав щоку", бо на вуха навішали, аж доки не подумав... І що тепер виросло? :tryzub:

І що виросло? Як на мене, щось цілком пристойне :tryzub:
А я, навпаки, не підставляла ні вух, ні щоки. І тепер шкодую, що була така навіжена...
Ви усі по-своєму маєте рацію. Шкода, що українці так влаштовані, що нормальні хлопи не раз між собою сперечаються мало не до бійки, а негідники собі з того користають і керують нами.
  • 0

#40 LMaXLvIV

Старійшина

• Користувачі
  • 1067 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.03.2007 – 23:14

Перегляд дописуJarlax (4.03.2007 18:15) писав:

І тут народився один з відхиленнями, який став вбивцею. Він убив одного. Його не засудили, не покарали, пару людей втікло, ще пару почали йому казати, що його люблять і молитись за нього. Якщо в нього дійсно відхилення - він не перестане вбивати, і він один наробить більше хаосу, ніж в свій час цілі армії.
у суспільстві, яке досягло такого рівня, вступають в дію нові можливості і відкрите бачення всіх думок. Така людина якби народилась там (а це не можливо) вона б автоматично "згинула" від свого бачення і свого самоосуду і сорому своїх думок.
Так, її б фізично ізолювали і перевиховували б, і лікували як хвору.
Хоча повторюся, що потрапляння нерозвиненої сутності (душі) в таке суспільство є неможливими згідно Законів Всесвіту, але це вже інша тема розмови та іншого рівня...

Повідомлення відредагував LMax: 04.03.2007 – 23:17

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних