Перейти до вмісту

Окультизм і релігія

Повідомлень в темі: 62

#61 Aleph

Профі

• На перевірці
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 396 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 25.08.2008 – 20:50

Перегляд дописуТемний ангел (25.08.2008 11:32) писав:

І чому потрібно ставити питання вибору між окультизмом і релігією, можливо їх поєднання, адже у них є багато спільного і ті, хто називає себе "окультистами" не називають церкву злом, а церква, на жаль, не поміняла свого ставлення до них ще з часів інквізиції.

Спільного дійсно є багато. Ніколи не поєднається окультизм з релігією, принаймні християнською, хоча я колись думав інакше. Християнство не допускає вільного трактування. Але трактування символізму дуже слабеньке. Точніше, воно закінчується тоді, коли метафора суперечить буквальному змісту тієї чи іншої частини писань чи канонічних тактувань. А на певному етапі розумієш, що твої погляди "єретичні" і якщо б ти їв висловив вголос, "правильний" священник не мав би права, наприклад, уділяти тобі таїнств, я твоє сповідування релігії - обман. Вона і не поміняє ніколи, так як це похитне її основу.
  • 0

#62 Lemon

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 437 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 25.08.2008 – 23:09

Цитата

портрет Путіна на стіні замість ікони...
Церква добре вбила людям в голову , що на стіні обов"язково має висіти ікона...
  • 0

#63 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 26.08.2008 – 07:15

Перегляд дописуAleph (25.08.2008 21:50) писав:

Спільного дійсно є багато. Ніколи не поєднається окультизм з релігією, принаймні християнською, хоча я колись думав інакше. Християнство не допускає вільного трактування. Але трактування символізму дуже слабеньке. Точніше, воно закінчується тоді, коли метафора суперечить буквальному змісту тієї чи іншої частини писань чи канонічних тактувань. А на певному етапі розумієш, що твої погляди "єретичні" і якщо б ти їв висловив вголос, "правильний" священник не мав би права, наприклад, уділяти тобі таїнств, я твоє сповідування релігії - обман. Вона і не поміняє ніколи, так як це похитне її основу.
Я повністю згоден з цим, але я розглядав можливість поєднання окультизму і релігії не в площині церкви, офіційної церкви, а для самої людини, внутрішньо, тобто як людина намагається за допомогою окультного символізму пояснити певні засади релігії, при цьому, не звертаючи уваги на позицію священиків і церковної влади, тобто чинити так, як на даному етапі людина хоче, не звертаючи увагу на думку оточення, що дотримується традиційних принципів. А, можливо, Алеф, я поки що думаю, так як ти думав колись і не можу ще повністю позбавитися від того, що на певному підсвідомому рівні нашаровувалося роками.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua